[2015] Smell Girl

seriale z Korei
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2015] Smell Girl

Postautor: jordi » 07 kwie 2015

Vollin Shin Se Kyung nawet nie boli w tej dramie (już w Iron Man sensacyjnie nawet nawet była), ale Misiek to pomyłka kompletna (jak zwykle prawie że)... Pierwszy odcinek to 2 komediowe sceny i wielgachny dramat na start... dalej nico, 2 odcinek niby zakreślił bardziej tajemniczość, ale mam przeczucie już co do wszystkiego w tej fabule... Ciekawe czy znowu będę mieć rację jak przy KMHM, które po 4 odcinku wiedziałem w 99% jak się potoczy :rolly:

Ogólnie nico na razie i to dość duże nico...

MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
lucyfer
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: lucyfer » 07 kwie 2015

jordi - 99% dram - wiadomo, jak się potoczy po plakacie samym. Pytanie brzmi, czy będzie warte oglądania. Jak narzazie drama nie zachwyca, kilka fajnych scen sytuacyjnych z Shin Se Kyung. Misiek - nie wiem, czy on ma grac idiotę. Ponieważ jego zachowanie, sceny wołają o pomstę do nieba. Dość, że słabo gra, to jego postać jest kompletnie nie ciekawa i bardzo przewidywalna.
Pierwsze dwa odcinki 6/10 - drama jak mnie nie zaskoczy, a podąży w kierunku w jaki zmierza, to porażka.

Osobiście zacząłem oglądać dramę tylko, że względu na Shin Se Kyung. :angry:
Pieprzyć Króla
Awatar użytkownika
Dina
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Dina » 09 kwie 2015

Trzeci odcinek za nami:
Obrazek
Podoba mi się założenie tego serialu - Cho Rim pomaga rozwiązywać zagadki zbrodni, Moo Gak w zamian odgrywa (albo i nie...) z nią komediowe scenki. Zawalił sprawę chłopak, choć ogólnie stara się - chociażby z okularami ;)

Drama mnie wciągnęła chyba bardziej niż powinna, ale przyznaję, że po zakończeniu Sweden Laundry brakowało mi czegoś w dość lajtowym klimacie (w końcu tu i tu mamy rozwiązywanie problemów/zagadek kryminalnych za pomocą nietypowych zdolności ;)), tym bardziej, że ostatnio w moim repertuarze filmowym dominowały thrillery psychologiczne :d
Jeśli chodzi o minusy, to dramatyzm niektórych scen jest podkreślany aż nad wyrost - ta muzyczka i pseudo slow-mo w scenie przy rzece i podczas "ucieczki" Cho Rim z restauracji są według mnie całkowicie zbędne i wręcz groteskowe. Ale cóż, da się przeżyć :D
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 09 kwie 2015

Po 1 epku

Na początek taka techniczna uwaga - może mało widziałem k-dram ( , :snake , ), ale ponownie serial jest źle "enkodowany". Mam tu na myśli liczbę klatek na sekundę, niby powinno być 30, ale obraz nie jest odpowiednio płynny, szarpie. Stawiam, że niektóre klatki są zdublowane, w efekcie czego powstaje dyskomfort podczas oglądania na tv. Niestety jak jest tak popsute, to żadne upłynnianie obrazu nie pomoże. Jeśli wszystkie k-dramy są tak źle ripowane, to współczuje wam :P

Odnośnie samej dramy, to tak się zastanawiam, czy to jest fantasy, czy nie? Niby bohaterowie mają realne jednostki chorobowe, ale objawy są nietypowe. Taboret (tak będę nazywał Shin Se Kyung) widzi kolory jednocześnie mając węch lepszy jak u psa :omg: . Spoko, może po wypadku wyczulił się zmysł powonienia, ale nie aż tak, żeby z kilku metrów wyczuć (w tym wypadku widzieć) że ktoś dotknął czegoś paluszkiem.

Główny policjant nie czuje bólu, ale zamiast z groźnej dla pacjenta choroby jest przedstawiony jako ktoś na wzór terminatora. Poza tym za zmysł głodu, snu, odpowiada chyba inny ośrodek mózgu, niż ten od bólu, ale może się nie znam.

Obsada spoko. Taboret była beznadziejną aktorką i taką już zawsze zostanie. Nie ma w ogóle talentu aktorskiego, co oczywiście widać w dramie. Natomiast jest urocza i tutaj wygląda świetnie. Ze wszystkich filmów/dram w Smell Girl prezentuje się najlepiej. To powinna być jej rola, zwłaszcza, że ma sporo pola do popisu, ale już w 1 epku widać, że poza byciem uroczą i może jakimś fanserwisem (w 1 epku nie było :/ ) więcej nie pokaże.

Reszta obsady, za wyjątkiem niektórych policjantów, to dla mnie no-name'y, niewiele mogę powiedzieć. Główny ujdzie.

Nie czaję też gatunku. Ani to głupawa komedia, ani thriller, ani mystery, ani komedia romantyczna. Może w kolejnych odcinkach coś się wyklaruje, ale ten pierwszy to głównie nieśmieszna komedia. Nieśmieszna komedia to jeszcze nie tak źle, bo mogłaby być np. żałosna komedia. Ale i tak nie broni to dramy, bo jedyny moment, gdzie się uśmiałem, to jak zobaczyłem ocenzurowany nóż :rolly: Zapomniałem, że oglądam kdramę :P

Ogólnie nawet da się obejrzeć, myślałem, że będzie większa padaka. Po następne odcinki nie mam zamiaru sięgać.

Mój werdykt (zabroni mi ktoś wydawać werdyktów po 1 epie?):
Umiarkowany gniot
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 10 kwie 2015

Snake pisze:Po 1 epku

Na początek taka techniczna uwaga - może mało widziałem k-dram ( , :snake , ), ale ponownie serial jest źle "enkodowany". Mam tu na myśli liczbę klatek na sekundę, niby powinno być 30, ale obraz nie jest odpowiednio płynny, szarpie. Stawiam, że niektóre klatki są zdublowane, w efekcie czego powstaje dyskomfort podczas oglądania na tv. Niestety jak jest tak popsute, to żadne upłynnianie obrazu nie pomoże. Jeśli wszystkie k-dramy są tak źle ripowane, to współczuje wam :P

EEe, no tak, ale hmmm- ja tego nie stwierdziłem ,zresztą wiesz ile grup ripuje dramy?LIMO,WITH,Ernie,JOA itd itd - jest tego do wyboru, do koloru.Może miałeś pecha?

Snake pisze:Odnośnie samej dramy, to tak się zastanawiam, czy to jest fantasy, czy nie?

Ja tam już dawno przestałem wciskać w dramy w jakieś kategorie: sageuki w stylu Harrego Pottera czy kryminały z dziwnymi, czarodziejskimi mocami już mnie nie dziwią.Teraz mam tylko 1 podział: makjang :)
Snake pisze:Obsada spoko. Taboret była beznadziejną aktorką i taką już zawsze zostanie.
Nie ma w ogóle talentu aktorskiego, co oczywiście widać w dramie. Natomiast jest urocza i tutaj wygląda świetnie. Ze wszystkich filmów/dram w Smell Girl prezentuje się najlepiej. To powinna być jej rola, zwłaszcza, że ma sporo pola do popisu, ale już w 1 epku widać, że poza byciem uroczą i może jakimś fanserwisem (w 1 epku nie było :/ ) więcej nie pokaże.

Główna talentu za wiele nie ma, zresztą ona tu ma ładnie wyglądać i się usmiechać, niekiedy tylko ronić łzy nad paskudnym i okrutnym losem- ale tak jest we wszystkich dramach.Fanserwis - nie oglądaj więcej anime (bo tu fanserwis to jak facet zobaczy goły łokieć, kostkę, to już mu krew z nosa leci).

A odcinek 3 - dobra główna pić nie powinna, gagi z Seulem były, moim zdaniem, tragiczne, ale sprawa kryminalna jest nice. Doktorek i eks narzeczony - tu pewnie się będzie dziać. Szefowa Yeom Mi już wie, że Sniffetka, to jej świadek, co zrobi z tą wiedzą?
Edit - obejrzałem 4 odcinek no i taaak , patrzę w knigu, widzę figu - Yeom Mi - zgłupiała czy co?

Snake pisze:Mój werdykt (zabroni mi ktoś wydawać werdyktów po 1 epie?):
Umiarkowany gniot

Po 4 odcinkach- widziałem wiele gorszych, tą się da bez przewijania i bólu oglądać
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 16 kwie 2015

Odcinek 05
WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA: Eggie ruszyła z siekierą po Seulu szukając miśka, którego Misiek dał
Shin Se Kyung. Ostrzegamy potencjalne fanki Miśka - Eggie jest zdeteminowana i uzbrojona. Wszelkie próby jakiejkolwiek ingerencji w akcję Eggie, gdy wpadła w tryb iZombie, skazane na niepowiedzenie: zaleca się - dać dziewczynie plakat Miśka, zapchać buzię pikantną potrawą i liczyć na cud.
Odcinek 6 - powiało Dexterem - całkiem przyzwoity i wciągający odcinek. Nie spodziewałem się takiego obrotu sytuacji. No i te 28 razy w pysk - jak mawiała mama :"Nie graj Wojtek, nie przegrasz portek".
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 18 kwie 2015

Boli mnie te drama, poważnie.

Nie mam ju sił oglądać Yoochuna w policyjnych rolach, w dodatku tak źle napisanych. W zasadzie każda scena, która nie odbywa się z jego siostrą, fizycznie mnie boli. Nawet jak jest z siostrą to robi się zbyt sielsko i słodko.

Dalej jestem zdania, że Yoochun aktorsko się poprawia, ale to straszne, że to tym jak wziął mnie do nieba swoją pierwszą rolą filmową, każe mi teraz oglądać jakąs durną dramę z mizerną obsadą. I fakt, że tak go zapamiętają z tą ostatnią rolę przed wojem po prostu mnie, jak fankę, smuci.

Od początku ta fabuła nie przyprawiała mnie o żaden dreszcz emocji, ani nic, ale jak obsadzili SSK to już prawie zemdlałam :/ Grać, nie umie w ogóle - chociaż jej "gra" nie boli tu tak, jak chociażby w When the man loves - ale co mnie bardziej drażni to fakt, że już się na nią znieczuliłam. Po prostu nie czuję do niej nic. Jest aktorką tak nieinteresującą, że w zasadzie jedyną osobą mniej interesującą, którą ostatnio widuję na małym ekranie jest ta dziwczyna ze Spy i Night watchmen.

O matko.

Po 4 odcinku jestem już gotowa się, przyznam, poddać. Poczekam chyba na maj, bo szykują się ciekawe tytuły, głównie jak zwykle na kablówce...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 18 kwie 2015

Mnie się całkiem dobrze to ogląda
Miałam podejrzenia Spoiler! że ten kucharz jest zamieszany w te morderstwa ale zaskoczyło mnie że pan doktor jest niewinny byłam pewna że on jest tym głównym złym

Ciekawi mnie w takim razie kto zabił siostrę.
Awatar użytkownika
Minrae
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Minrae » 19 kwie 2015

Oglądając pierwszy odcinek miałam wrażenie, że oglądam koreańską wersje anime Kara no Kyoukai. W anime główna bohaterka, która leżała w szpitalu pierwszy raz wtedy widziała śmierć w postaci kolorów, a w dramie bohaterka widzi zapachy..
Ten pierwszy odcinek mnie nie urzekł ale obejrzę dalej, bo jestem ciekawa jak Park Yu Cheon i Sin Se Gyeong tutaj sobie poradzą, bo czytając komentarze widzę, że on w tej dramie pomyłką, a ona jest słabą aktorką :)
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 22 kwie 2015

Dalej jestem zdania, że Yoochun aktorsko się poprawia, ale to straszne, że to tym jak wziął mnie do nieba swoją pierwszą rolą filmową, każe mi teraz oglądać jakąs durną dramę z mizerną obsadą
Masz taki wybor dram, ze nie musisz ogladac i katować się ta drama.Nie podoba się, nie oglądasz. Chyba ze ogladasz bo ci się niepodoba:) Ale przyznasz, ze to dziwne ?To jest taki przykład typowe dla nas Polakow, narzekac do końca zycia. Znalesc sobie obiekt do narzekania. Nie cieszyc się tym co jest. A zebys napisał cos pozytywnego to każdy by się ucieszyl , nie.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 24 kwie 2015

Troszkę akcja jakby zwolniła, jedyny plus, że kiss nie był pocałunkiem martwych, zimnych ryb, tylko lekko przyśniętych.
Podoba mi sę Namgoong Min - jego kreacja nasuwa mi skojarzenia z Hannibalem Lecterem. Szkoda tylko, że w swojej słynnej restauracji nie serwuje klientom potrawy "Twój własny móżdżek na grzance".
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 25 kwie 2015

Troszkę akcja jakby zwolniła, jedyny plus, że kiss nie był pocałunkiem martwych, zimnych ryb, tylko lekko przyśniętych.
Podoba mi sę Namgoong Min - jego kreacja nasuwa mi skojarzenia z Hannibalem Lecterem. Szkoda tylko, że w swojej słynnej restauracji nie serwuje klientom potrawy "Twój własny móżdżek na grzance".
Musiales być bardzo glodny, żeby zwracać uwagę na jakies ryby. Powoli trace wiare w ludzi. Zamiast pisać o historii, o bohaterach, o wrażeniach, takie głupoty. Ale jak ogladasz 10 dram na raz to nie dziwne, ze może się pomieszać w glowie. Zamiast przetlumaczyc do końca genialne Full Sun zżarty sobie stroisz.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 25 kwie 2015

BaBo pisze: Musiales być bardzo glodny, żeby zwracać uwagę na jakies ryby. Powoli trace wiare w ludzi. Zamiast pisać o historii, o bohaterach, o wrażeniach, takie głupoty. Ale jak ogladasz 10 dram na raz to nie dziwne, ze może się pomieszać w glowie. Zamiast przetlumaczyc do końca genialne Full Sun zżarty sobie stroisz.

Przecież piszę o bohaterach - napisałem, że Namgoong Min jest świetny w roli evila i przypomina mi trochę Hannibala - o ile wiesz, ten serwował ludzki móźdzek.
Co do ryb - jezeli dramowe całusy nie przypominają Ci zetknięcia pyszczków martych ryb - masz szczęście. Co do tłumaczenia dram - wycofałem się - nie mam tyle wolnego czasu i ochoty - proś na forach, żeby ktoś z aktywnych tłumaczy dokończył, a nie "emeryta".
Co do oglądania 10 dram - oglądam dużo mniej niż 10, ale dzięki za troskę o moje zdrowie i oczy.
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 25 kwie 2015

A jakie to ma znaczeniem jak aktorzy fajni sa. Nie musza się calowac, żeby było widać, jak palaja do siebie pozadaniem.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 25 kwie 2015

BaBo pisze:A jakie to ma znaczeniem jak aktorzy fajni sa. Nie musza się calowac, żeby było widać, jak palaja do siebie pozadaniem.

Jednak gdy scenarzysta naskrobie scenę kissów, reżyser i filmowiec ją nakręcą, to wolałbym żeby ten kiss pokazał jakieś emocje, a nie był wypranym z uczuć kiseem z cyklu:"love is the moment" . Akurat w tej dramie w ostatnim odcinku nie było najgorzej, co też napisałem.
A żeby nie było całkiem od czapy: Dlaczego doktorek napisał w książkach/zeszytach wskazówki dla swojego mordercy?

Wróć do „K-drama”