[2015] Missing Noir: M

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2015] Missing Noir: M

Postautor: Volli » 30 mar 2015

MISSING NOIR: M

Obrazek

Tytuł: Missing Noir M / Special Missing Persons Task-Force M / 실종느와르 M / 특수실종전담반 M
Gatunek: kryminalna
Stacja: OCN
Liczba odcinków: 10
Okres emisji: 28 marzec 2015 - ???

Obsada:
Kim Kang-Woo jako Kil Soo-Hyun
Park Hee-Soon jako Oh Dae-Young
Jo Bo-Ah jako Jin Seo-Joon

Opis:
Historia dotyczyć będzie dochodzenia w sprawie zaginięcia (zaginięć?) prowadzonej przez Kil Soo Hyuna (Kim Kang-Woo) - młodego geniusza medycyny sądowej (absolwent uniwersytetu Harvarda, potem przez 10 lat pracował dla FBI) oraz doświadczonego detektywa z 20-letnim stażem Oh Dae Younga (Park Hee-Soon). Obydwoje zaangażowani są w działalność specjalnej jednostki policyjnej zajmującej się zaginięciami powiązanymi z brutalnymi przestępstwami, jednocześnie każdy z nich skrywa własną tajemnicę.
(opis za soompi i Asianwiki)

Ode mnie:
W zasadzie niewiele moge dodać poza tym, że czekam. W tej chwili na napisy, jako że pierwszy odcinek jest już dostepny na viki. Poza moim prywatnym uwielbieniem dla Kim Kang-Woo, który genialnie jak dotąd sprawdzał się w roli perfekcjonistów z lekkim odchyłem, fabuła mocno przypomina mi moją ukochaną dramę OCN - Special Investigative Team TEN. Liczę więc na co najmniej podobny klimat, jako że OCN akurat specjalizuje się w tego typu dramach, żeby poza wymienioną dramą wspomnieć chociażby znakomite Bad Guys.

:volli:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2015] Missing Noir: M

Postautor: Volli » 04 kwie 2015

Pierwszy odcinek za mną. Geniusz okazał się być zwykłym geniuszem, niekoniecznie specjalizującym się w medycynie sądowej. W zespole mamy jeszcze dziewusię, której zadaniem jest wpisywanie haseł w google, a weteran jak na weterana mało zgorzkniały, niewiele straszy od swojego kolego z FBI (przyjnajmniej na oko, nie patrząc na metrykę), i niemalże pełen zapału jak żółtodziób. Może tylko bardziej skuteczny.

W pierwszym odcinku scenariusz funduje nam zabawę w kotka i myszkę z seryjnym - jak się okazuje -mordercą. Zabawne, że aby okazał się seryjnym, musiał zostać skazany jako zwykły i jak prawdziwy władca marionetek dyryguje wszystkim zza kratek. Momentami przy tym zaczynało przypominać mi to wszystko znany film Seven, ale bardzo szybko przestało. Poziom jednak nie ten, chociaż przyznać należy, ze ogląda się przyzwoicie.

Geniusz z FBI trochę mnie rozczarował, przynajmniej początkowo. Szybko myśli co prawda, ale wierszyk tez do jakiś nadmiernie skomplikowanych nie należał i nawet ja wpadłam na to, żeby posprawdzać to, co w owym wierszyku wskazywać mogło na miejsca, osoby i czas.

Pociecha w tym, że sprawa się cały czas rozkręca, a trzy pokazane w pierwszym odcinku ofiary to zaledwie aperitif. Lub, jak kto woli, rozgrzewka.

Z klimatem serii jest tak, że może być i może go nie być - zależnie od tego, czy w dalszych odcinkach przejadą czołgiem po postaciach i spłaszczą, czy wydobędą z nich coś więcej i do jakiego stopnia.

Jednym słowem po pierwszym epizodzie - zachęta jest, chociaż może nie na na miarę pierwszego odcinka takich Bad Guysów...

Ewentualne przypuszczenia pod spoilerem:
(a co jeśli.... FBI-man to syn słoiczka który przytaszczył do więzienia na życzenie seryjnego? :rolly: ... chociaż nieeee... nieeee... za stray chyba...)
:volli:
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 15 cze 2015

Ta opowieść o aspektach sprawiedliwości wstrzasnela moim malym swiatem. Najlepsza koreanska drama kryminalna ever , zostawia Zlych Chlopcow daleko w tyle. Umarl krol niech zyje krol. Przejmujace mystery z wysmienita muzyka.
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 23 sie 2015

Jestem po dwóch pierwszych odcinkach, które wywary na mnie ogromne wrażenie. Zabawa w kotka i myszkę wspaniała, a rozwiązanie zagadki niebanalne. Kang Ha-Neul rewelacyjny (ale może to tylko mój pociąg do psycholi w dramach :lol: ). Trochę irytujące jest najeżdżanie kamerą na twarze aktorów podczas rozmowy, żeby scena wydawała się bardziej dramatyczna (za bardzo przypomina mi to Modę na sukces ;x) i gadanie Oh Dae Younga do siebie podczas poszukiwań, ale rozumiem że to wszystko jest dla widza, aby ten mógł zrozumieć - więc wybaczam :wink: Ah! Jeszcze plus za wykorzystanie Toma Odella - Can't Pretend w zwiastunie!

Drama na tyle, że moja siostra, która nie jest jakąś wielką fanką dram przyzwoliła na to, żeby Missing Noir M została naszym serialem obiadkowym :D

------------

I skończyłam! Drama rewelacyjna, trzyma w napięciu, a bohaterowie zdobywają sympatię widza. Jest parę zabawnych gagów, są też momenty, kiedy można sobie popłakać. Co najbardziej mi się podobało to fakt, że niemal każda zagadka miała drugie dno - gdy wydawało się, że już wszystko jest jasne i oczywiste, nagle okazywało się, że czarne wcale nie jest czarne, a białe nie jest białe ;D Głęboki ukłon dla scenarzystów :bow: Muzyka w serialu jest w porządku, chociaż nie jest aż taka dobra jak w Ghost. Liczę, że powstanie kolejny sezon - nie tylko ze względu na to, że drama jest rewelacyjna, ale także ponieważ ostatni odcinek pozostawił zbyt wiele pytań bez odpowiedzi.

Nie wiem dlaczego niektóre sceny były "cenzurowane" poprzez rozmazywanie obrazu, typu odcięta dłoń, przeprowadzana sekcja zwłok albo wykrwawianie się bohatera. Rozumiem, że te sceny są drastyczne, a momentami nawet obrzydliwe, ale to serial kryminalny, więc takie widoki chyba są normalne?

Poza tym, jak zobaczyłam w opisie dramy na stronie, gdzie oglądałam ten serial, że jest z gatunku: "Romance, Crime", to jednak liczyłam na nieco więcej tego romansu :P Ale widocznie osoba, która opisywała serial, niekoniecznie go obejrzała ;D

Aach, i jeszcze momentami chciało mi się śmiać, gdy zachowanie Kil Soo-Hyun'a przypominało mi zachowanie Horatio z CSI: Miami - to przekrzywianie głowy i zakładanie przyciemnionych okularów. I tylko czekałam aż w tle usłyszę:
https://www.youtube.com/watch?v=6YMPAH67f4o :lol:

Dramę gorąco polecam wszystkim fanom seriali kryminalnych :)
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 26 maja 2017

Jedno z najbrutalniejszych zakonczen w historii dram, nie pozostawiajace zludzen, ze ten swiat nie ma zadnej przyszlosci.

Wróć do „K-drama”