[2006] Dae Jo Yeong

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2006] Dae Jo Yeong

Postautor: thon » 03 kwie 2015

Obrazek

Tytuł oryginalny: 대조영
Tytuł (latynizacja): Dae Jo Yeong
Tytuł alternatywny: The King Dae Joyoung
Gatunek: historyczna
Liczba odcinków: 134
Nadawca: KBS 1TV
Scenariusz:Jang Young Chul - na koncie ma takie hity: Empress Ki, The Goddess Of Money, Salaryman,Giant
Reżyseria:Kim Jong Sun -odpowiedzialny za 200 odcinkową Emperor Wang Gun czy też 92 odcinkową King Gwanggaeto the Great

OBSADA:
Choi Soo Jong jako Dae Jo Young
Jung Bo Suk jako Yi Hae Go
Lee Duk Hwa jako Seol In Kwi
Park Ye Jin jako Cho Rin
Hong Soo Hyun jako Suk Young
Kim Jin Tae jako Yeon Gae So Mun
i setki innych
Obrazek

OPIS:

UWAGA - to mój best ever sageuk.W sieci krążą 2 wersje -rip z KBSWorld - niestety obcięty i full wypas wersja dvd -niestety nie widziałem 720p, która z kolei ma w kilku odcinkach niepełne napisy.
O czym jest drama? - o zbójowaniu, upadku mojego naj naj Goguryeo i powstaniu Goguryeo 2 - Balhae.
Dawno, dawno temu, był sobie generał Dae Jung-sang, miał on żonę, która była przy nadziei.Niestety biedny generał musił bronić fortecy Ansi przed atakiem milionowej armii Cesarza dynastii Tang.
Obrazek

Atak odparto, cuda się działy, zły omen sprawił, że nowonarodzone dziecko miało przes...rane.
Dzieciak rósł, służąc głownodowodzącemu wojsk Goguryeo, człek to był odważny i śmiały,który stał na straży bezpieczeństwa kraju, jednakże spiski możnowładców doprowadzają do upadku kraju. Dae Jo Jung po drodze zdobywa sławę, zapładnia kitańską kobietę, żeni się z inną ( na zdjęciu obie i jego śmiertelny wróg)
Obrazek

zakłada nowe państwo, walczy z Tang i Kitanami. Tak, jak Jumong poznaje syna, gdy ten jest już dorosły, walczy ze swoim śmiertelnym wrogiem, korupcją i na końcu oczywiście umiera.
Dużo walk, nawet jest sztuka przetrwania (tylko bez Bear'a Grylls'a)
Obrazek

miłość (ślepa), knowań od groma i trochę, świetna obsada, dobry scenariusz - to sprawia, że 134 godzin mija jak z bicza strzelił.

Obrazek

Wróć do „K-drama”