[2012] Yellow Boots

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2012] Yellow Boots

Postautor: Chie » 06 kwie 2015

Obrazek Spoiler! ObrazekObrazek

Info
Tytuł oryginalny: 노란 복수초
Tytuł (latynizacja): Noran Bogsucho
Tytuł alternatywny: Yellow Boots / Yellow Revenge Flower
Gatunek: dramat
Liczba odcinków: 108
Nadawca: tvN Asia
Emisja: 27.02.2012 - 30.08.2012
Czas emisji: od poniedziałku do czwartku, 22:00 (odcinki 1-30), 21:45 (od 31 odcinka)
Soundtrack: Yellow Boots OST

Obsada
Lee Yoo Ri jako Sul Yun Hwa
Yoon Ah Jung jako Choi Yoo Ra
Hyun Woo Sung jako Ha Yun Jae
Jung Chan jako Choi Kang Wook

Otoczenie Yun Hwa

Kim Young Ran jako Han Kyung Sook
Min Ji Hyun jako Sul Soo Ae
Ha Jae Sook jako Kim Young Soon

Otoczenie Yoo Ra

Jung Hye Sun jako Jo Yeo Sa (babcia)
Choi Sang Hoon jako Choi In Suk
Jung Kyung Ho jako Park Chang Doo

Otoczenie Yun Jae

Yoo Hye Ri jako Jang Min Ja
Kang Suk Jung jako Kim Tae Il
Shim Eun Jin jako Ha Yoon Hee
Jo Kyung Hwan jako Ha Hoe Jang

W pozostałych rolach

Lee Hye Eun jako Go Mi Young
Kim Mi Yeon jako Do Hyun Sook
Hong Yeo Jin jako Julia
Choi Kwon
Baek Bong Ki
Jun Sung Ae (전성애)
Moon Young Mi (문영미)
Ham Jin Sung jako podwładny Tae Ila

Twórcy
Scenariusz: Yeo Jeong Mi (여정미)
Produkcja: JS Pictures
Reżyseria: Choi Eun Kyeong Yi (최은경

Ciekawe
*tvN postanowił wydłużyć dramę z planowanych 80 do 108 odcinków, gdyż ratingi od premiery wzrosły dwukrotnie (do poziomu około 4%, co dla stacji jest dużym sukcesem).
*Ostatni odcinek dramy ustanowił nowy rekord oglądalności dla stacji tvN. Ratingi wyniosły 5,35% w kraju i 6,51% w Seulu.

Plot
Seol Yeon Hwa jest szczęśliwa w związku z swoim chłopakiem niestety wszystko zaczyna się psuc kiedy jej przyrodnia siostra która również żywi uczucia do partnera zamierza zniszczyc ich związek. Niestety próba ta kończy się coraz większymi problemami, i kłamstwami ze strony osób bliskich Yeon Hwa co w ostateczności doprowadza do niesłusznego osądzenia i skazania na więzienie.
Po wyjściu Yeon Hwa planuje zemstę

Ode mnie
To moja pierwsza tak długa/dzienna drama. Poleciła mi ją jedna osoba i postanowiłam obejrzec.
Naprawdę mi się podobała. Główna bohaterka po wyjściu z więzienia planowała swoją zemstę korzystając nie tylko z tego co sama zrobiła ale np kiedy zniknął jej syn dzwoniła do różnych urzędów, ambasady itp.Często takie akcje są prowadzone bez sensu. Miała też wielu przyjaciół i osób z telewizji którzy wierzyli jej i starali się jej pomóc . Oczywiście nie obeszło się bez wad i przewijania nudnych momentów szczególnie jak się pojawiała babcia i ojciec Yoo Ry i prowadzili te swoje nudne rozmowy ale reszta naprawdę dobra i warta polecenia.

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”