[2014] Yoo-Na's Street

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2014] Yoo-Na's Street

Postautor: thon » 12 maja 2015

ObrazekObrazek

Tytuł: Yoo-Na's Street
Latyniazacja: Yoonaui Geori
Hangul: 유나의 거리
Reżyseria: Im Tae-Woo
Scenariusz: Kim Woon-Gyung
Sieć TV: JTBC
Odcinki: 50

OBSADA:
Obrazek

Kim Ok Bin jako Kang Yoo Na
Lee Hee Joon jako Kim Chang Man
Lee Moon Shik jako Han Man Bok
Shin So Yool jako Han Da Young
Kim Hee Jung jako Madam Hong
Baek Chang Min jako Han Dong Min

OPIS:

W podrzędnej dzielnicy Seulu, w wielorodzinnym domu ex-gangstera (w tej roli genialny Moon Shik) mieszkają całkiem osobliwi mieszkańcy: pokoik przy schodach zajmuje emerytowany senior gangsterów: "2 Siekiery", który na skutek błędu tatuażysty na plecach ma wytatuowanego króliczka vel zająca. Rodzina właściciela posesji składa się z: drugiej żony, córki z pierwszego małżeństwa - studentki aktorstwa i synka. Na piętrze mieszkają: przeważnie bezrobotny malarz z małżonką - pracownicą tancbudy Manboka, tytułowa Yuna z koleżanką i Chang Man. Na dachu mieszkają psy i ich właściciel - brat żony Manbok'a.
Yoona ma bardzo ciekawy zawód: doliniarka, córka sławnego kieszonkowca. Jej współlokatorka ma inne "hobby" - poluje na bogatych facetów. Han Don Min zakochuje się w Yunie i przy pomocy eks gliniarza, za wszelką cenę stara się namówić ją do porzucenia niebezpiecznego zajęcia.
Drama jest genialna i ogląda się ją bardzo przyjemnie. Ost pasuje klimatycznie i całkiem fajny - JTBC po raz kolejny pokazuje, że umie robić świetne dramy, które nie muszą powielać schematów o czebolach, zemście czy walce o władzę i wpływy.I aż szkoda, że nie ma za wiele takich pozycji... Dla ciekawych dram o nożyczkach - tu nietypowe, acz bardzo skuteczne w praktyce wykorzystanie tego powszedniego przedmiotu - polecam ćwiczyć na jordim.
Ode mnie zasłużone 9/10 i pora brać się za Chuno, bo mnie jordi zabije...
Ciekawostka: główna para stała się parą w realu :)

Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2014] Yoo-Na's Street

Postautor: jordi » 12 maja 2015

No właśnie JA CZEKAM :P

Co do dramy wiele osób ją olało, bo 50 epów, ale szczerze tego się tutaj nie czuje. Może troszkę bym podkręcił romans między główną parą, bo pół dramy było meganiemrawo, ale cała reszta bardzo wciąga. Jest to remake historii bodaj 70 czy 80-odcinkowej "Seul's Moon", która jest uważana za jedną z 10 najważniejszych dram w Korei. Scenarzystka tylko dostosowała historię do realiów 20 lat później no i ją nieco skróciła. Oryginału nie widziałem, ale YS warte obejrzenia. Jedyna chyba kobyła zeszłego roku naprawdę warta polecenia.

Drama tylko ugruntowała pozycję jTBC na szczycie w kwestii stacji z "najlepszymi dramami".
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”