[2015] Orange Marmalade

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2015] Orange Marmalade

Postautor: Azzel » 01 cze 2015

Oh, wy niewdzięczni! Nikt nie docenia geniuszu! nikt nie widzi, że tu urasta kolejna legenda na miarę tysiaka! na miarę Beak Dong Soo!
Spoiler! Obrazek

A czy to ważne w sumie o czym ta drama? w końcu jest i "skałka", pioruny, spadający ludzie, zacne efekty specjalne...

Obrazek

nawet mam wrażenie jakbym widziała sobowtóra księżniczki...

Obrazek

Ale to i tak, jeszcze nic! Bo nie zabrakło nam krwiożerczych samochodów!
Obrazek

A nawet dźwigów!
Obrazek

Co lepiej, Koreańczycy pozazdrościli nam nawet morderczych pudeł i wymyślił mordercze skrzynki...
Obrazek
Obrazek

Już chyba nie muszę wspominać o tym, że nie brak tu takich cudownych atrakcji dramowych jak rycerskie akcje ratownicze...
Obrazek

...to "poruszające" mijanie się...
Obrazek

... no i helloł! nasza wisienka na torciku :fav:
Obrazek

Pomijając te wszelkie atrakcje, najbardziej zszokował mnie jeden fakt. Koreańczycy nie lubią SPA!
Obrazek

Ponad wszystko wybierają solarkę! (ktoś widział by kiedykolwiek wykończyć w ten sposób tego "drugiego"? Szacun!
Obrazek

No i niech mi ktoś teraz powie, że ta drama nudzi, nic się nie dzieje i w ogóle nie ma o czym gadać! o!

<i doceńcie posta bo powinnam spać przed pracą, ale jednak te emocje... :rolly: >

Obrazek
Awatar użytkownika
adrastea
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: adrastea » 01 cze 2015

Azzel Twój post totalnie mnie rozwalił :rolly: po prostu genialny :rolly:

Miałam się tu wyżalać i złorzeczyć ale post powyżej pozwolił mi na nabranie dystansu do tej dramy :victory:
Pewnie i tak będę oglądać dla głównego i coby zobaczyć gdzie podąża to szaleństwo.
"My lost memory is what's guiding me out of a world of anger and frustration" by Tsukasa
http://www.filmweb.pl/user/adrastea_87" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 03 cze 2015

:| Azz nie może spać przed pracą a ja na marmeladzie zasypiam po pracy.
Dla mnie jest nuuudno... za dużo byle jakiego grania. Niestety ta drama zmierza w kierunku za którym nie przepadam. Lubię dramy muzyczne ale jak narazie nie ma ani jednego ciekawego kawałka. Jak można dramy muzycznej nie podeprzeć ani jednym fajnym utworem. "Udawanie że granie" mnie nie interesuje. Miałam nadzieję, że Jonghyun pokaże się z jakimś hitem na miarę Ahjussiaków a tu klapa. Rozczarowanie. W końcu to drama muzyczna? czy wampirza?, szkolna? kit wie jaka. O czym to w ogóle jest? :confuse:

Końcówka 4 epa daje nadzieje... zwyczajowo nie załapałam co tu zaszło, ale ostatnio albo ja już nie jestem taka bystra <posuwam się z wiekiem> albo drama w swej dramaturgi stała się zbyt zawiła
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

[2015] Orange Marmalade

Postautor: Azzel » 15 lip 2015

Haha, no i jesteśmy znowu w szkole!
Chyba jestem już tak wymęczona po pracy, że nawet ta marmolada jakoś we mnie wchodzi bez problemu :rolly:
Ogólnie odcinki z przeszłości trochę wynudziły, chociaż już 9 odcinek nawet jakoś sam się prosił o obejrzenie. 10ep, cóż, chyba w sumie nikt się nie zdziwi jak powiem, że w zasadzie drama jest przewidywalna i o niczym? Choć zdecydowanie dalsze odcinki lepsze niż 5-8ep (wychodziłoby na to, że jak środek marmoladowy kiepski to tylko słoik zostaje nam w miarę przyzwoity xD)
Nie obiecuję, że zapamiętam tę dramę <i tytuł>, oraz że wrócę po ostatnim epie, ale raczej skończę.
<swoją drogą z tej historycznej epoki to chyba najlepiej będę wspominać "braterską" miłość :fav: , coś mi tchnęło momentami Warriorem...>
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 16 lip 2015

Azzel pisze:Haha, no i jesteśmy znowu w szkole!
Chyba jestem już tak wymęczona po pracy, że nawet ta marmolada jakoś we mnie wchodzi bez problemu :rolly:
Ogólnie odcinki z przeszłości trochę wynudziły, chociaż już 9 odcinek nawet jakoś sam się prosił o obejrzenie. 10ep, cóż, chyba w sumie nikt się nie zdziwi jak powiem, że w zasadzie drama jest przewidywalna i o niczym? Choć zdecydowanie dalsze odcinki lepsze niż 5-8ep (wychodziłoby na to, że jak środek marmoladowy kiepski to tylko słoik zostaje nam w miarę przyzwoity xD)
Nie obiecuję, że zapamiętam tę dramę <i tytuł>, oraz że wrócę po ostatnim epie, ale raczej skończę.
<swoją drogą z tej historycznej epoki to chyba najlepiej będę wspominać "braterską" miłość :fav: , coś mi tchnęło momentami Warriorem...>

Ja też zmęczę bo do końca już nie wiele zostało. Chyba...Ja wiedziałam, że to będzie mocno wydeptany owoc, ale już sam główny bohater wygląda, jakby się znudził sztywnym wampirem.
DAJCIE MU MARMELADY i GITARĘ!!! Niech się wysmaruje, pobiega nago i zagra na gitarze :drunk:
Słów brakuje, jakie to jest tragiczne. Patrzę i patrzę, przewijam, zamykam oczy i sprawdzam czy przewinęłam :wow:
Schrzanili dobry pomysł na całkiem interesującą dramę i tyle.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 17 lip 2015

Dla mnie dramę zabiły epy historyczne. TAK NUDNE, że po prostu ło jezu...

1-4 to megaprzewidywalny, ale nieszkodzący za bardzo romans, który w miarę dało się oglądać. 5-9 totalna porażka i nawet 10 powrót do teraźniejszości taki był już... nudnawy (choć to pewno wpływ tych beznadziejnych historycznych epów tak na mnie podziałał...)

Szkoda Yeo Jin Goo na takie nico naprawdę... Pierwsza główna rola i to w słabej niestety dramie...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Kahl » 18 lip 2015

jordi pisze:Szkoda Yeo Jin Goo na takie nico naprawdę... Pierwsza główna rola i to w słabej niestety dramie...

Dokładnie. Szkoda mi go, oj szkoda. :grumble:
Niestety się poddałam po pierwszym epie historycznym. Oczywiście nie na zawsze, dokończę jak już wszystkie epy wyemitują. Na chwilę obecną jest tyle dobrych dram, że nie dałabym rady obejrzeć Marmolady. Nawet dla YJG, myślałam, że tego nigdy nie powiem, ale niestety powiedziałam... Buuuu. Przykro mi, że tak go załatwili.
Mam nadzieję, że jego kolejna rola, rownież główna będzie o wiele wiele lepsza... Oby ten występ nie zamknął mu drzwi do innych ról.. aczkolwiek nie powinien, bo tylko na niego da się normalnie patrzeć bez :wall:
Pierwsze epki mi się podobały, potem było coraz gorzej. A muzyka? Nawet nic nie będę pisać, nie ma o czym.
Obejrzeć do końca, obejrzę napewno, jak pisałam wyżej i wtedy wrócę z czymś nowym, o ile będę miała coś nowego do powiedzenia ;)
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 19 lip 2015

Nie no dwóch utworów z OST będę bronić :P Hwanhee to klasyczna śliczna ballada dramowa, a MonstaX utwór jest lepszy od ich całego debiutanckiego mini bez wyrazu :P

11 ep niby emocji sporo, walka o główną, zwidy głównego, ale nie rusza mnie to zbytnio. Wszystko przez bezsensowne epy 5-9 niestety :(
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 20 lip 2015

Ost jest ładny
ep 11 się dobrze oglądało i bardzo przyjemnie
Ale jestem fanką tego wampira bardziej niż głównego bo główny jest nudny a wampir ma ten pazur
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 09 sie 2015

Skonczyłam całość, żal mi jakoś było tych aktorów i scenarzystów i wszystkich tam i postanowiłam dokończyć choć nie zawsze było łatwo.

Odcinki do 4 jakoś szły (no loool no loool ale było dobrze) później delikatne odpłynięcie nastąpiło i mamy Joseon, nadal nie wiem do końca dlaczego nam to zrobili bo nic poza peruką Song Jong Ho nie było tam fajnego a do tego nudzili przekoszmarnie wręcz i całość była zupełnie pozbawiona jakiegokolwiek sensu, mogli w jeden ep upchnąć to a nie smęcić i kręcić się tyle czasu. Od 10 epka znów mi się zaczęło przyzwoicie oglądać ( co mnie trochę zszokowało), historia nawet znalazła trochę sensu w tym całym gąszczu całkowitego nonsensu no i znów raczymy się widokiem ładnych mundurków.

Rozczarowana jestem Yeo Jin Gu , nie uciągnął sam dramy, zuy nie był, jest świetnym aktorem, tu jednak się nie udało, możliwe że to ograniczenia postaci i fantazja scenariusza nie pozwoliły mu zabłysnąć i o co chodzi z prysznicem w mundurku?
Seol Hyeon JAK DLA MNIE grać zupełnie nie umie, minę ma jedna jakby musiała do łazienki lub miała drobny problem z myśleniem, mimiki nie dostrzegłam żadnej, dziewczyna jest bardzo ładna i zapewne uzdolniona muzycznie (te piosenki w dramie były koszmarne i przewijałam występy) ale za aktorstwo niech się bierze.

Lee Jong Hyeon podobał mi się chyba najbardziej, jego postać jakaś taka z życiem (looool) była i najmniej emo w końcowych odcinkach naprawdę się świetnie na niego patrzyło i fryzurka i tego grymaski i fajnie później dopasowali się z ta evil koleżanka z klasy...

Aaa i zgadzam sie z dziewczynami ja momentami widziałam Warriora, mielismy małego Unka i Baeka i przyjaźń forever, póżniej zdobywanie /wykuwanie itemków (trochę watchmanem mi zalatywało), może twórcom brakowało pomysłów.
Ogólnie moim zdaniem to kiepska drama która miała możliwości stać się czymś fajniejszym ale nie wyszło.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 18 sie 2015

Cóż mogę powiedzieć, drama się skończyła, jak widać długo musiałam ochłonąć po zakończeniu by w końcu coś napisać.
Toteż, będzie krótko: oto Gniot. Ale niestrawny, spa, skałki i soczki pomidorowe nie dały rady. Twórce przywiązać do skałki, wystawić na słońce i niech nie bazgroli więcej takich nudnych dramiszczy. EH.
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 13 wrz 2015

Spodziewałam się czegoś lepszego. Bohaterowie tacy nijacy. Odpuściłam sobie odcinki z przeszłością w ogóle nie rozumiem po co one były i aż tyle.
Z ciekawości przeczytałam pierwsze 3 chaptery oryginału i różnice już są widoczne. To jak przedstawione jest życie wampira po charaktery głównych bohaterów.
► Pokaż Spoiler
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”