[2015] Ex-Girlfriend Club

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

[2015] Ex-Girlfriend Club

Postautor: Cherry » 18 maja 2015

Ex-Girlfriend Club

Obrazek

Tytuł: Ex-Girlfriend Club
Romanizacja : Gooyeochinkeulreob
Hangul: 구여친클럽
Gatunek: komedia, dramat, romans
Reżyser: Kwon Seok-Jang
Scenariusz: Lee Jin-Mae
Stacja: tvN
Ilość odcinków: 16
Data emisji: 8.05.2015 do 27.06.2015
Czas emisji: piątek i sobota 20:30

Opis:
Bang Myeong Soo jest autorem popularnego webtoonu, w którym opisuje swoje życie miłosne, czyli jego 3 eks. Kim Soo Jin jest producentem filmowym, która jest w stanie zrobić wszystko aby uratować firmę, która popadła w problemy finansowe. Kobieta postanawia stworzyć adaptację webtoonu, nie mając pojęcia, że autorem jest jej były chłopak. Bohaterka musi stawić czoła Myeong Soo i jego trzem byłym dziewczynom: Hwa Young, Ji A i Ra Ra.

Obsada:
Song Ji Hyo jako Kim Soo Jin
Byun Yo Han jako Bang Myeong Soo
Lee Yoon Ji jako Jang Hwa Young
Jang Ji Eun jako Na Ji A
Hwa Young jako Ra Ra

Ode mnie:

Oglądam. Wiem, że bardzo dużo osób nie lubi Ji Hyo ale ja ją uwielbiam. Może nie jako aktorkę ale i tak w sumie dla niej zaczęłam oglądać tę dramę (i tutaj wcale nie jest łysa :angry: )
Jak można nie odróżniać związku od przyjaźni? :confuse: Ogólnie drama po 4 epie ciekawa, byłe mają bardzo fajne charaktery.

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2015] Ex-Girlfriend Club

Postautor: thon » 19 maja 2015

Jak zwykle najlepsza, najbardziej żywiołowa i przebojowa jest pani lwica - Lee Yoon Ji. Scena walki z końca 3 odcinka - boska. Drama jakby powoli się rozkręca, bo po nudnawym początku, jest dużo lepiej. Niestety, choć lubię Song Ji Hyo, jej postać wypada tu jakoś nijako - przy lisowatej aktorce, szalonej lwicy i sile spokoju rozwódki - jej postać nie zapada długo w pamięci.
Ja teraz czekam aż lwica zagryzie reżysera.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 22 maja 2015

Wrzuciłam ciągiem 3 epy, bo jednak dobrze da się na razie wchłaniać kolejne odcinki :) Przeplatane interakcje bohaterek to chyba to, co koreanskie dramy fundują nam najlepszego, znaczy się epickie czepianie się cudzego owłosienia. Mimo że plot jakby z taśmy fabrycznej ktoś ściągnął, to pewnie jeszcze z 4 odcinki dobrej zabawy nas czekają, więc w sumie czemu nie porwać się szalonym Koreankom dalej?

P.S. jestem szczerym fanem męża siostry, choć w sumie to jeszcze nie wiem czemu xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 22 maja 2015

Też oglądam, też po 3 epie jestem. Cudne to <3

Może lekko przynudza (choć mnie akurat w ogóle), ale Song Ji Hyo i przede wszystkim Byun Yohan... wiele mogę wybaczyć, a tu w zasadzie nie ma czego.

Zgodzę się, że te 3 byłe dziewczyny to jednak mają role bardziej charakterne, niż te, która niby ma być tą główną, ale jakoś przypadł mi do gustu ten ich dziwny ni to przyjań, ni to romans. Muszę nadrobić ten tydzień szybko, tylko kiedyyyyyy :cry:
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 28 maja 2015

5 i 6 były GENIALNE!
Do 4 epa miałam wrażenie, że drama się dopiero rozkręca i tak właśnie było.
Niby udawany związek, a coś zaskoczyło. Nawet się wzruszyłam na historii pierwszego pocałunku T_T
Ale ogólnie jest śmiesznie, "ten drugi" wymiata, no i jest chemia... Czego chcieć więcej? :victory:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 28 maja 2015

Historia w łóżku przypominała scenę z filmu "Och Karol" - tylko bez seksu :)
Nadal najbardziej podoba mi się szalona lwica, która za wszelką cenę stara się utrzymać sekret - ta kobieta jest nieobliczalna. No i ta scena, gdy szalone ex sprowadziły reżysera i pisarza na odludzie po Soo Jin - a te schowane, chrupią przekąski i patrzą co z tego wyniknie.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 28 maja 2015

Lwica jest super. Teraz wydali oświadczenie że ona jest ciąży ale niby ma dalej kontynuowac i mam nadzieję że tak będzie bo dla mnie to najlepsza postac.
Jej miny, zachowanie wszystko mi się podoba to jak próbuje ukryc swój sekret
Ten drugi też nawet niezły :rolly:
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 28 maja 2015

Ahhh, lwica :D Ale cały zwierzyniec jest jakże radosny, ten drugi już nawet wciska kit z serii - że musi prowadzić samochód, jakież to smutne :rolly: zwierzyniec to za mało, zdecydowanie xD
Przywiązałam się do zoo i chce na razie więcej ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 02 cze 2015

Skrócili dramę do 12 odcinków. W ramach protestu zrobię to samo, co w 1 odcinku "Black Mirror", porwę kogoś z doki i każę jordiemu zrobić to ze świnką morską.
A tak serio, może oszczędzą nam dylematów typu: nie moge z nim być, bo rozwódka go kocha.
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 02 cze 2015

Może to nawet lepiej, że skrócili bo po 8 epach jest bardzo ciekawie. Pewnie i tak wrzucą nam jakiś dramat. Dalej utrzymuję, że drama jest świetna, chociaż kocica nam pewnie namiesza.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 04 cze 2015

A to niespodzianka :/. Co prawda zwykle po 8 epie zaczyna mi się kryzys dramowy, więc może i lepiej dramie wyjdzie, że jest krótsza i takim sposobem nawet zatęsknię. Zwłaszcza że jakoś tak mnie główna para... rozckliwia? i jakoś tak nieświadomie wypatruje kiedy kolejne epy wyjdą :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 05 cze 2015

Biedna Azzeluś :rolly:

Ja tam się cieszę głupie to strasznie - nieco zelżało im od 5-6 epa, ale i tak totalnie to bez polotu, a główni mnie irytują bardziej niż śmieszą... Te byłe są największym plusem. OST koszmar XD I tyle w sumie. Wolę WC postokroć z komrom w tym momencie.

Pan od Miss Korea pierwsza klapa w karierze... bo oglądalność faktycznie jak na ten slot jest wręcz żenująca.
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 07 cze 2015

Odcinek 9 - stało się to, co było do przewidzenia - tajemnica się wydała. Mi najbardziej podobała się bryka po 2 wypadkach, bez okien i fenomenalnym systemem klimatyzacji - taki pojazd wzbudza zaufanie. Ja nie wiem czemu drama ma takie niskie notowania - przyzwoita, niewymagająca komedyjka, którą miło się ogląda.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 09 cze 2015

W sumie wiem chyba czemu ma niskie notowania - bo w sumie za wiele się nie dzieje, ale mimo wszystko jakoś tak bardzo lubię tą niezobowiązującą nudę. Główna para do tego taka całuśna się robi, trzeba dbać o uzębienie bo próchnica się czai w pobliżu :D
OST koszmar XD

Zastanawiam się Jordi czy my na pewno tą samą dramę oglądamy :D Nie żeby OST był jaki wystrzałowy, ale przyjemny k-indie klimat mi pasuje. I jeszcze ta piosenka "my girl, my girl ~~", aż sobie ściągnę, taka przyjemna głupotka :D
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 09 cze 2015

Nie cierpię takiej muzyki XD
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”