[2015] Producer

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2015] Producer

Postautor: Mizuki » 27 maja 2015

Producer [2015]

Obrazek

Tytuł oryginalny: 프로듀사
Tytuł (latynizacja): Peulodyusa
Tytuł alternatywny: Producer / Producers
Tytuł polski: Producent / Producenci
Gatunek: komedia romantyczna
Liczba odcinków: 12
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: piątek i sobota, 21:15
Czas emisji: 15.05.2015 - 20.06.2015
Scenariusz: Park Ji Eun
Produkcja: KBS, Chorokbaem Media
Reżyseria: Seo Soo Min

Kim Soo Hyun jako Baek Seung Chan (Entertainment PD)
Gong Hyo Jin jako Tak Ye Ji (Music Program PD)
Lee Ji Eun (IU) jako Cindy
Cha Tae Hyun jako Ra Joon Mo (Entertainment PD)
Park Hyuk Kwon jako Kim Tae Ho
Nah Young Hee jako Byun Mi Sook

O czym
Drama scenarzystki takich dramowych hitów jak You Came from the Stars, Queen of Housewives, czy Unexpected You. To historia czterech osób związanych z przemysłem telewizyjnym. Dwóch "weteranów" producenckich, młodego reżysera i gwiazdy jazdy figurowej na lodzie będąca ulubienicą widzów od wielu lat. (info dramawiki.pl).
Baek Sung Chan (Kim Soo Hyun) jest młodym reżyserem, obecnie pracuje dla KBS. Mimo, że jest inteligentny, jest również bardzo niezdarny. Jako nowy stażysta musi się wiele nauczyć, ciężko pracuje aby odnieść sukces w branży rozrywkowej.
Tak Ye Ji (Gong Hyo Jin) jest wziętym producentem z dziesięcioletnim doświadczeniem. Jest dyrektorem popularnego programu "Music Bank".
Ra Joon Mo (Cha Tae Hyun), jest doświadczonym producentem i reżyserem.
Cindy (jm), jest top-gwiazdą i wokalistką, słynie ze swojego temperamentu.

trailer

Ode mnie
Jak dla mnie za dużo bakali w cieście. Gwiazdorska obsada, hity KBS-u tylko chyba ktoś zapomniał o fabule. Zaczęłam to, ale trailer wydaje sie być zabawniejszy od dramy. Pierwszy epek naprawdę nudny, a charaker Baek Sung Chana w tej roli KSH mega irytujący. To jego ostatnia drama przed wojskiem i na mój gust trochę słabo to wypada.

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2015] Producer

Postautor: thon » 28 maja 2015

Ja po obejrzeniu 2 pierwszych epków nudziłem się strasznie. Kosmita jako głupi stażysta, złota rybka myśląca tylko o naprawie samochodu. Scena z parasolem zabiła mnie swoją głupotą. Na szczęście świetnie wypadł Cha Tae Hyun i dla niego oglądałem dalej. I jest coraz lepiej. Szczególnie 4 odcinek - gdy doszło do wyprawy, dało się oglądać go całkiem przyjemnie. Kosmita mnie nie irytował. On i Sindy/Cindy/IU byli nawet zabawni - kosmita znów pokazał, że słusznie zasługuje na miano "NAJGŁUPSZY STAŻYSTA ROKU" i przyznam - nawet nieźle to zagrał.
Na dodatek przewija się masa znanych aktorów, pewnie też i muzyków - ale tych już nie łapię :).
Drama ma potencjał, pozbyto się chaosu z pierwszych odcinków i teraz mamy bardziej spokojną pracę kamer i niezłą historię.
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Kahl » 28 maja 2015

Jak się tylko dowiedziałam o tej dramie to mało mi portki z wrażenia z tyłka nie spadły. Mam starsznego bzika na punkcie Kosmity i wszystkich jego dramowych wcieleń dlatego byłam strasznie zadowolona z zaistniałego faktu. Na żadną inną 'wiosenną' drame nie czekałam tak, jak na tą, doczekałam się i... mina mi zrzedła. :cry:
Jakoś nie mogę się zebrać żeby przebrnąć przez 2 odcinek. Kompletnie nie podoba mi się postać grana przez KSH. Już raz grał ofermę i niezdarę, ale tamta rola była przynajmniej śmieszna i z polotem. Mówię o filmie Secretly, Greatly. Tutaj nie wiem.. po prostu nie wiem jak to określić. Zwykła ciapa i nic więcej. Nawet nie chce mi się myśleć czy rozkręci się czy nie.. czy może coś ciekawego wymyślili... I te trudne sprawy.. Boże drogi, no nie.. kurde nie. :shake:

Jak już powyżej wspomiano jedyna osoba, która daje radę to Cha Tae Hyun i chwała mu za to.
Co do Gongowej się nie wypowiem bo akurat ona to mnie zawsze na początku dram irytuje, tutaj się nic nie zmieniło i wątpie, że się kiedykolwiek zmienil. Może jak trafi rolę, którą będzie potrafiła zagrać od a do z a nie tylko od połowy do 3/4 :crazy:

Reasumując, jestem w kropce. Bardzo chciałabym oglądać dalej, szczególnie dla KSH, którego wielbię, ale co zrobić.. tutaj nawet dla mnie wypada no.. blado. Może się dzisiaj zmuszę.. ale po co się zmuszać skoro można oglądać z zachwytem co innego? Taka Marmoladka albo Who Are You: School 2015 bardziej mnie pociąga niż Producenci... Ech.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 28 maja 2015

1 odcinek beznadzieja...
2 odcinek nudy na pudy...
3 odcinek nudy z przebłyskami...
4 odcinek.... o dziwo niezły.

Na razie srogi zawód wśród fanów, choć ja scenarzystkę od zawsze cenię bardzo nisko - wszystko co do tej pory zrobiła to szroty mimo że hiciory...

Na razie najlepszy jest ewidentnie Cha Tae Hyun - epy 1-3 przetrwałem dzięki niemu tylko...

Motyw połączenia varietu z dramą totalnie nie wypalił i w 4 epie już praktycznie z varietowego klimatu zrezygnowano i bardzo dobrze...

Gongowa jest tu straszna po prostu... nigdy za nią nie przepadałem, ale tak marna to jeszcze nie była. IU i KSH w 4 jako tako się rozwinęli w miarę...

Na plus OST na pewno... i tyle.

Póki co meganico, a średnia 4 epów to wręcz wychodzi słabizna...

PS I niech mi nie zrobią KSH z IU na koniec to zabiję... Gongowa wygląda na matkę KSH, a nie potencjalną partnerkę...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 28 maja 2015

Mam tak samo ;/
Postać KSH jest tak nudna i nijaka że aż boli ,rozumiem fajtłapę i naiwniaka ale to drama więc powinnien być mimo wszystko interesujący żeby widz chciał oglądać .

Postać Gong irytująca

Pierwszy 3 epy nudne jak flaki z olejem ale i tak lepsze troszeczkę od Marmolad jak dla mniexd
4 ep lepszy głównie za sprawą IU i potencjalnego romansu z KSH bo nie wyobrażam sobie KSH z Gong

Połączenie variety show z dramą też mi się nie podoba ...

Ja akurat inne dramy twórców tej dramy lubię ale ta do tej pory jest słabiutka.
Liczę na rozwój akcji ale i tak zostana rzeczy i postacie które irytują i nudzą.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 30 maja 2015

KSH udaje z powodzeniem w tej dramie kosmitę - zero zdrowego rozsądku, zero rozumu - przegrała - nie dostanie jeść. Jak taki ktoś przeszedłtesty i egzaminy i dostał się do KBS?
Nie zna celebrytów, dram, fimów, piosenek - czy to nie przeszkodziło mu dostać pracy w branży rozrywkowej?
W 5 odcinku dla odmiany zmienił się w Toadie z Gumisiów - spełniał każdy rozkaz Złotej Rybki. Chaos powrócił, drama jako ciąg gagów jest z deka nużąca, bo fabularnie - a jest tu jakaś fabuła?
Teraz mam nadzieję, że coś ruszy w romansie Złotej Rybki, bo na romans kosmity - Cindy mam nikłe nadzieje.
A co było dobre w 5 odcinku?
Sodoma i Gomora.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 30 maja 2015

Żenada z tym jego zauroczeniem Gongową - wiedziałem że tak będzie jak skończy z nią -20 od razu do oceny dramy...

Gongowa jest tu tragicznie słaba. Nigdy jej za dobrą aktorkę nie uważałem, a to na razie jest dno w jej wykonaniu jakiego jeszcze nie było. Zresztą KSH w 5 epie też dobijał... IU jako Cindy im jej więcej tym lepiej ją obrazuje i nie mogę mieć do niej żadnych pretensji. A rządzi niepodzielnie Cha Tae Hyun.

Producer już można powiedzieć, że jest niewypałem niestety. Choćby do końca teraz nagle jakiś cudowny poziom się zrobił, to zmarnowany kompletnie potencjał aktorów i ciekawy pomysł dość świeży jak na Koreę... Baba od kosmity niestety potwierdziła to co wiem od zawsze - jest jedną z najgorszych scenarzystów w Korei...
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 30 maja 2015

jordi pisze:Gongowa jest tu tragicznie słaba. Nigdy jej za dobrą aktorkę nie uważałem, a to na razie jest dno w jej wykonaniu jakiego jeszcze nie było. Zresztą KSH w 5 epie też dobijał... IU jako Cindy im jej więcej tym lepiej ją obrazuje i nie mogę mieć do niej żadnych pretensji. A rządzi niepodzielnie Cha Tae Hyun.

Gongowa nie jest złą aktorką - Ruler of Your Own World, Snowman,Thank You czy Pasta - w tym była naprawdę dobra.
Tylko kto jej kazał włożyć coś a'la szpitalny kitel i chodzić w nim po mieście?
Zgadzam się, że w 5 odcinku, gdyby dali więcej IU, byłoby o wiele lepiej. Ona i jej szefowa byli podporą tego odcinka. Cha Tae Hyun za to miał fajną końcówkę.
No i dlaczego te odcinki są takie cholernie długie - ponad 80 minut to prawie jak film fabularny.
Odcinek 6 mega nudny - zakończenie tragedia - tego się obawiałem, Gongowa z Kosmitą - brrr
Jedyne co się dowiedziałem, że Marry Me/Will You Marry Me z Shining Inheritance to śpiewał Lee Seung Gi -zajrzałem na dramawiki, a tam pisze to jak byk :)
No i Lee Seung Gi- nim - co mu dało (Kosmicie), że skreślił nim - ale chłop zaszalał.
A tak chwalili na dramabeans ten 6 odcinek, że taki cudny, uroczy, że kosmita tak dobrze wypada - ja tego nie zauważyłem. Jego postać strasznie mnie irytuje. Poważnie, wziąłbym go za klapy i zdrowo potrząsnął - może by trochę oprzytomniał.
Chyba trzeba pożegnać się z dramą - odcinki stanowczo za długie,i jak dla mnie za nudne i rozwlekłe.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 01 cze 2015

Nie wiedziałeś, że to LSG piosenka?? Nawet w MWL była to słychać przecież XD LSG akurat ma charakterystyczny wokal :rolly:

Ep6 był beznadziejny, a koniec mnie po prostu :angry:

Dramabeans pieje nad wszystkim nad czym się da. Oni nawet Blood oszczędzili cieniutkie więc...

Koala też wkurza ostatnio - dla niej najlepszą tegoroczną dramą są Śmierduchy więc sorry...
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 06 cze 2015

No i co mam sądzić o tej dramie?
7 odcinek naprawdę był niezły: pijaństwo i towarzyszące temu rozmowy były mega fajne.
Zabawne było też spotkanie matki Kosmity z Cindy podczas wyrzucania śmieci -oj mina jej zrzednie, gdy dowie się, kto to jest i że skończy jako jej synowa.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 06 cze 2015

7 odcinek był świetny, pośmiałam się troszkę i wzruszyłam.Generalnie oglądałam z ogromną przyjemnością .
Dobrze że było dużo IU

Mam nadzieje, że to się potoczy w takim kierunku jakim chyba wszyscy byśmy chcieli .
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 07 cze 2015

Za to 8 znów był taki rozlazły i nudny - jedynie podobała mi sie ta gibkość :) - oj, z taka dziewczyna to skarb. Taka wysportowana i elastyczna i niezłymi "oczami".
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 14 cze 2015

9 -10 mam już dość tej dramy. Nie wiem jak znajde chęci na ostatnie 3 godziny 11-12 odcinka. To zrobiło się takie głupie i nudne, że szkoda słów. Prawdziwy scenarzysta tej dramy, zamiast dać nam romans, jak to nazwali na dramabeans "parasolowej" pary, zaserwował nam totalnie z czapy nuna romans.
Płakać się chce, bo o ile pierwsze odcinki pokazywały jakieś tam życie w stacji TV, to teraz dostajemy tego tak niewiele, że aż tęsknię za tamtym. Jedyny fajny motyw - to rozwój sytuacji w romansie tej od papieru ksero.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 14 cze 2015

Thon a wczoraj rekordy - w AGB już 15% prawie i 2 miejsce w całodziennym zestawieniu XD TNS 13,5% XD

Niestety nie kumam fenomenu baby od Kosmity - wszystkie jej dramy są hitami, a to największe szrotostwa fabularne jakie znam. Królowa Gospodyń Domowych, Królowa Odwracania, Głupia debilka Kim Nam Joo, najbardziej drętwy kosmita świata i Producenci bez totalnego polotu, co wylecieliby z każdej niezłej stacji (o dobrych nawet nie wspominam :P )
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 14 cze 2015

Koniec świata- czasami nie rozumiem mentalności widzów z Korei. To dla mnie taka drama, która miała niezły potencjał, z wielkiego szumu wyszło wielkie i kompletne nic.

Wróć do „K-drama”