[2015] My Love Eun Dong

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2015] My Love Eun Dong

Postautor: thon » 30 maja 2015

Obrazek
Obrazek

Tytuł: My Love Eun-Dong (literal title)
Latynizacja: Saranghaneun Eundonga
Hangul: 사랑하는 은동아
Reżyseria: Lee Tae-Gon
Scenariusz: Baek Mi-Kyeong
Sieć TV: JTBC
Odcinki: 16

OBSADA:

1995
Jr. jako Park Hyun Soo
Lee Ja In jako Ji Eun Dong

2005
Baek Sung Hyun jako Park Hyun Soo
Yoon So Hee jako Ji Eun Dong

2015
Joo Jin Mo jako Ji Eun Ho / Park Hyun Soo
Kim Sa Rang jako Seo Jung Eun / Ji Eun Dong
Kim Tae Hoon jako Choi Jae Ho
Kim Yoo Ri jako Jo Seo Ryung

Trailer:
KLIK

Opis:
Eun-Ho (Joo Jin-Mo) to popularny aktor. Przez dwadzieścia lat jest zakochany w Eun-Dong - bardzo wyczerpujący opis Asianwiki i angielskiej dramawiki.

Opowieść o miłości dwojga ludzi, którzy zostają rodzieleni w młodości i spotykają się ponownie po 20 latach. Eun Ho i Eun Dong będąc nastolatkami zakochują się w sobie. Jednak rodzina Eun Ho nie dopuszcza do związku tych dwojga. 20 lat później mężczyzna jest megapopularnym aktorem, a kobieta wychowuje samotnie nastoletnią córką ledwo wiążąc koniec z końcem. Zupełnym przypadkiem dojdzie do ich ponownego spotkania, jednak tak jak 20 lat temu wiele stoi na drodze do szczęścia tych dwojga... - tyle opis jordiego z polskiej dramawiki.

Ode mnie: Dla uzupełnienia opisu jordiego - akcja zaczyna się w Chuncheon w 1995 roku, gdy Hyun Soo potrąca na przejściu dla pieszych Eun Dong. Dziewczynka ratuje mu pupę przed poprawczakiem. Chłopak jest nią wyraźnie zauroczony. Jednak umiera babka dziewczynki a ona sama zostaje umieszczona w sierocincu. A jak najłatwiej kogoś odnaleźć? Poprzez telewizję. Dlatego też Hyun Soo postanawia zostać aktorem, co nie jest łatwym zadaniem.
Rok 2005 - Dziewczyna potrąca rowerem naszego niedoszłego aktora - tą dziewczyną jest Eun Dong...
Czekam na rok 2015 i na Sa Rang - ja cię chromole - Koreańczycy mają dziwne nazwiska, ale imiona to biją - jak się nazywasz? Kim Kocham Cię.

Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2015] My Love Eun Dong

Postautor: jordi » 30 maja 2015

Opis mój to jest z połowy kwietnia no to sorry :P

Liczba epów nie jest pewna - D-Day zapowiadane jest na początek sierpnia, co sugerowałoby 20 epów. Są też niusy o 20 epach, a wiki angielska nie wiem skąd to 16 ma...

Ja jeszcze nie widzialem, ale jeśli utrzymają poziom "The Beginning", to może być kolejna bardzo dobra drama od jTBC :D
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 30 maja 2015

jordi pisze:Opis mój to jest z połowy kwietnia no to sorry :P

Ja tylko podałem źródło - i tak o wiele "bogaciej" napisałeś, niż angieskojęzyczne strony.
A historia zapowiada się na dość ciekawą. JTBC mnie jeszcze nie zawiodło - ich dramy zawsze trzymają poziom. Pierwszy epek to niezłe wprowadzenie do całej historii.
Liczba epków - mam nadzieję na 16, bo 20 to zawsze wiele lania wody i niepotrzebnych dłużyzn.
Odcinek 2 - ale miło się to oglądało : i pójście do kina na "The Notebook", całus w budce, skok do wody - super. Niby wszystko to już było, ale tu jest zgrabnie połączone, taka powolna i melancholijna opowieść a wciąga jak bagno. Cieszę się, że jest co oglądać w weekendy w miejsce FiL.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 06 cze 2015

O matko zanosi sie naprawdę na dramę, która wyciśnie wszystkie łzy.
Mamy amnezje - na szczęście ma to logiczne wytłumaczenie, mamy męża, który porusza się na wózku, na dodatek jest i dziecko, mamy tą drugą i mamy nieszczęsliwego aktorzynę. 3 odcinek zapowiada, że do 4 odcinka bez kompletu wycieraczek do oczu, lepiej nie podchodzić.
4 odcinek - jak do tej pory najlepszy. Wydało się, jak "rodzina" traktuje Eun Dong - ciekawe co zrobi, gdy dowie się prawdy, że teściowa znalazła sobie bezpłatną służącą i opiekunkę dla syneczka.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 07 cze 2015

Ep 4 - it brakes my heart...Eun Dong-ah ! Jak to się stało że wpakowali ją w tę całą sytuację z mężem na wózku? Czy on przypadkiem nie jest tym tajemniczym chłopakiem którego Eun Dong miała zanim miała wypadek? Bo przecież zna jej prawdziwe imię. I czemu po amnezji zmienili jej imię? Nie mogę doczekać się kolejnego tygodnia, niech już przyjdzie, a z nim kolejne odcinki :puppy:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 08 cze 2015

anna-banana pisze: Czy on przypadkiem nie jest tym tajemniczym chłopakiem którego Eun Dong miała zanim miała wypadek?

Mi się wydaje, że ona wtedy nie miała żadnego chłopaka, tylko tak się drażniła ze swoim oppą. Przecież w rozmowie z koleżanką powiedziała, że to ktoś, za kogo chce wyjść za mąż.
Całą sympatię i współczucie, które miałem do męża, wyparowały w ostatniej minucie odcinka - taki sam padalec, jak reszta rodzinki.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 08 cze 2015

thon pisze:Całą sympatię i współczucie, które miałem do męża, wyparowały w ostatniej minucie odcinka - taki sam padalec, jak reszta rodzinki.

Ja od początku podchodziłam do niego z rezerwą , a to wszystko przez tego aktora, często gra jakieś szuje :rolly:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 10 cze 2015

Jak ja kocham takie dramy ♥♥♥

Wiadomo, że będzie dużo smutku i bedę się wkurzać na wszystkich bochaterów łąćznie z główną parą ale będzie pięknie.

Eun Dong jako 20-parolatka była dziwna , dziwnie się zachowywała, podejrzewam że jej ojciec nią rządził i wcześniej miał plany co do niej , może chciała uciec ale zdarzył się ten wypadek no i ....
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 11 cze 2015

A ja ledwo przebrnęłam przez pierwsze dwa epki i jakoś nie czuje chęci dalszego oglądania. Nic mi nie siadło w tej dramie, ani obsada, ani OST i to co najgorsze dla mnie niezrozumiała amnezja... Chłopak ganiał za powietrzem bo oprócz wdzięcznosci i jakiejś tam przyjaźni nie wierzę w takie przywiązanie. Bardziej w fakt zauroczenia po ponownym spotkaniu. To ciągłe Oppa, Oreaboni mnie dobijało więc może dlatego mi to kompletnie nie siadło. W 3 epku mamy hoop siup i faceta z depresją po latach... sorki ja tego nie kupuje..
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 11 cze 2015

Drugi jordi :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: . I to jest piekne, że to, co jednemu się podoba, drugiemu już nie musi. Ja tam twardo dalej oglądam i czekam, aż Eun Dong wyciągnie granata i zrobi porządek z teściową i mężulkiem.
Akurat tu amnezja ma sens - cała osnowa dramy na niej bazuje, nie jest to amnezja w 12 odcinku, wstawiona po to, żeby jeszcze bardziej udramatyzować fabułę.
Nie wierzysz, że młody chłopak zakochuje się (szaleńczo) i przez 20 lat myśli ciągle o jednej - ja też nie, ale mi to nie przeszkadza udawać, że wierzę.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 14 cze 2015

Mnie cieszy, że powolutku drama zdobywa widownię mimo konkurencji jednej z większych wtop tego roku, czyli Producer.

1ep - 1,10%
2ep - 0,91%
3ep - 1,12%
4ep - 1,09%
5ep - 1,45%
6ep - 1,70%

:D :D :D
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 14 cze 2015

To i dobrze. 5 i 6 odcinek był fajnt. Nie wiem czy się mylę czy nie, ale czy to dziecko przypadkiem nie okaże się jego? Niby ma 10 lat, a my nie wiemy co działo się w windzie.
Najlepsza jest Seo Ryung - niby lata za tym naszym aktorzynem, ale nie przeszkadza jej to z korzystania z usług męskiej dziwki.No i naprawdę miała w łóżeczku seksi haleczkę.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 14 cze 2015

Co taka słaba oglądalność ???
To ja odświeżałam co chwile viki żeby choćby bez subów zobaczyć olewając przy tym nauke a w Korei wolą jakies marne byle co?

Nie zdziwiłabym się gdyby dziecko było jego no bo w końcu to drama i tak jakoś to przeczuwam.

Seo jest żałosna , jak jej seksu czy miłości brak to lepiej by było jakby się puszczała , albo miała stałego kochanka ale platny seks ??? !!! No dna wiekszego nie mogła sięgnąć

Menager jest też mega fajny xd
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 15 cze 2015

Mina pisze:Menager jest też mega fajny xd

no ba, w końcu zorganizował im randkę :mrgreen:

Również myślę że dziecko jest Eun Ho, przy czym dalej obstawiam że mąż to chłopak Eun Dong z przed dziesięciu lat i może ich wspólny wypadek to efekt wybuchu zazdrości, kiedy dowiedział się że spotyka się z Eun Ho, podczas gdy niby są parą.

Niby melodramat, z trochę smętną historią, ale dobrze wykorzystany efekt amnezji daje dużo dobrego tej dramie.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 17 cze 2015

thon pisze:To i dobrze. 5 i 6 odcinek był fajnt. Nie wiem czy się mylę czy nie, ale czy to dziecko przypadkiem nie okaże się jego? Niby ma 10 lat, a my nie wiemy co działo się w windzie.
Najlepsza jest Seo Ryung - niby lata za tym naszym aktorzynem, ale nie przeszkadza jej to z korzystania z usług męskiej dziwki.No i naprawdę miała w łóżeczku seksi haleczkę.

AAAA, trzeba było oglądnąć krótką wersję przed i było coś więcej między nimi po kinie. :D
Co mnie urzeka w tej dramie? Teksty i jeszcze raz teksty. Takie nierzeczywiste romansidło, które bierzesz do ręki i czytasz w ciągu jednej nocki z wypiekami na twarzy. I te sceny, wpasowane w klimat.
I głos, tembr głosu bohaterów. Bardzo przyjemny romans.

Wróć do „K-drama”