[2015] I Remember You

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2015] I Remember You

Postautor: Mizuki » 23 cze 2015

I Remember You [2015]
Hello Monster

Obrazek

Tytuł oryginalny: 너를 기억해
Tytuł (latynizacja): Neoreul Gieoghae

Tytuł alternatywny: I Remember You / Remember You
Wcześniej znana jako: 헬로 몬스터 / Hello Monster
Gatunek: komedia romantyczna, fantasy
Liczba odcinków: 16
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: 22.06.2015 - 11.08.2015
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 22:00

Scenariusz: Kwon Ki Young (Protect The Boss, Crazy For You oraz All About My Romance)
Produkcja: KBS Drama, CJ E&M
Reżyseria: No Sang Hoon, Kim Jin Young (김진영)

Obrazek

Obsada

Seo In Guk jako Lee Hyun
Jang Na Ra jako Cha Ji Ahn

Choi Won Young jako Lee Joon Ho
Lee Chun Hee jako Kang Eun Hyuk
Park Bo Gum jako Jung Sun Ho
Min Sung Wook jako Son Myung Woo
Kim Jae Young jako Min Seung Joo
Son Seung Won jako Choi Eun Bok
Im Ji Eun jako Hyun Ji Soo
Nam Kyung Eup jako Kang Suk Joo
Shin Dong Mi jako Yang Eun Jung

Cameo
Do Kyung Soo (도경수) / D.O. (EXO) jako Joon Young

Trailer

Opis
Drama o tytule roboczym "Hello Monster" <nie wiem skąd ta zmiana> szeroko nagłaśniana głównie przez obsadę Seo i D.O. z Exo, który jak się okazuje gra jedynie jakiś marny epizodzik.
Historia toczy się w Special Crime Investigation Team, a co za tym idzie otrzymujemy dramę kryminalną, gdzie nasz głowny bohater to geniusz w dziedzinie psychologi. Cha Ji Ahn jest dedektywem, która próbuje ukryć swoją tożsamość. Podczas wspólnego dochodzenia zaczyna iskrzyć pomiędzy tą dwójką..... i oby nie doszło do romansu bo nie zniose kolejnej noona dramy. Nie przepadam za Na Rą, dla mnie jest aktorką średnią. Oczywiście zacznę to oglądac dla boskiego Seo w mundurze i jeszcze bardziej bożyszczejczego Lee Chun Hee :fav: ale Jordi mnie już zaczyna straszyć... :grumble:

Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [2015] I Remember You

Postautor: gosq » 24 cze 2015

Opiniujcie jak tam pierwsze odcinki bo nie wiem czy warte to jest zachodu. Tez nie lubię NaRa(y), więc jakoś nie specjalnie chce mi się za to brać.
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 24 cze 2015

Pierwszy ep nie powalił. Kamienny Inguk, niezła Na Ra i fajny Lee Chun Hee. Poza tym sporo nudnych retrospekcji i w ogóle :P

2 ep nudy straszne. Prócz sceny Na Ry jadącej na krześle nic nie śmieszyło. W ogóle bardzo dziwnie skonstruowana jest fabuła tej dramy. Niby Na Ra stalkuje Inguka od ponad 20 lat, a ten ma jakieś megapsychozy z tamtych czasów i traumę (i chyba przez to ma JEDNĄ minę pomijając jeden sztuczny strasznie uśmiech XD )

Technicznie widać, że drama ma niewielki budżet, ale akurat KBS w pn-wt ostatnio mało kasy wsadza (i potem się dziwi, że klapy same są :P ). Inguk brzydki jak nigdy dotąd. Schudł 2 lata temu i to już mu zaszkodziło, a tutaj po prostu momentami patrzeć na niego nie mogę. Pasuje do Na Ry jak pięść do nosa. Już wolałbym ją z Lee Chun Hee... Natomiast przyznam, że całkiem nieźle zrobili DO z EXO tutaj. Wygląda niebo lepiej niż na co dzień i w It's Okay That's Love XD Nawet miejscami wydaje się przystojny :rolly:

Muzycznie Dear Cloud pieje dość nudną balladę w tle. Pomyśleć że ten sam skład dał BOSKI utwór do Liar Game...

Ogólnie jest słabo. Po 2 epach na moim blogu 37/100 - nawet Blood nie miało tak niskiej noty po 2 pierwszych epach :rolly:

Ratingi ledwo 4% więc póki co typowa ostatniego dla slotu pn-wt w KBS2 klapa :P
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 25 cze 2015

Nuda panie, nic się nie dzieje. Główny to tylko na okładkę magazynu dla pań sie nadaje, nie do grania w dramach. Stara się Na Ra, ale co z tego? Jak zwykle fajnie patrzy się na Lee Chun Hee, ale to jednak za mało, by cieszyć się taką nijaką dramą, gdy tyle innych fajnych dram leci w tym okresie. Ja po 2 odcinkach - hold. Poczekam na opinię całości, to może wrócę do tego.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 25 cze 2015

Nudy , główny nudny i reszta też.
Gdyby nie to że ciekawi mnie jego bliżniak to też bym porzuciła
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 01 lip 2015

Nie wiem, czy tego nie rzucę...

Niby jakaś tajemnica, niby coś się rozwija między głównymi, ale klimat tego jest TAKI SENNY i NUDNY, że jezu... jakbym miał bez przewijania oglądać, to chyba bym zasnął na każdym epie oddzielnie...

Kolejna słaba drama KBS. Tym samym od pn do czw stacja na dnie ratingów z ledwo 3%...
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 18 lip 2015

Genialna jest ta piosenka w tej dramie https://www.youtube.com/watch?v=T7PelG3zU9U szczególnie refren zaśpiewany niesamowicie. Dla mnie ideal.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 19 lip 2015

A dla mnie ten utwór nie dorasta nawet do pięt ich z Liar Game. Smętna słaba ballada, która nudzi po minucie...

Ja już po 8 epach i nadal bez wyrazu to wszystko. Niby wielka tajemnica (którą chyba każdy już zna :P ), humoru jak na lekarstwo, a z tego były głównie znane wcześniejsze dramy scenarzystki (Szef i Romanse). Chciała coś ambitniej chyba pójść, ale nie wypaliło, a SIG trzeci raz z rzędu pokazuje, że nie nadaje się na głównego... Reply 1997 to chyba był wypadek przy pracy, że mu wyszedł...

Dobrze, że KBS stara się coś zmienić w slocie pn-wt, bo to porażka za porażką od roku. Liczę, że Teściowa, a już na pewno jesienny So Ji Sub z Shin Min Ah będą chociaż porządne :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
lett
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: lett » 24 lip 2015

Zdaje się, że tylko moja opinia będzie odmienna, co do tej dramy :D

Mi się podoba, może nie jest wysokich lotów, ale też nie taka, żeby ją rzucić. Ogląda się przyjemnie (i jest na czym oko zawiesić :D BoGum ze swoim creepy uśmiechem psychopaty też zacny <3), choć czasami niektóre wątki co prawda strasznie wydłużone. Śmiać mi się chce, jak widzę poczynania tamtejszej policji - podejrzany stoi przed nimi, a Ci zamiast od razu go brać, wołają go po imieniu i myślą, że nie nawieje - no błaaaaaaagam!

Sama historia nie jest oklepana. Sporo wątków do rozkminiania, niektóre bardziej przewidywalne, inne mniej. Osobiście mam uraz do dram w których wszystko mam podane na tacy, albo są tak mega przewidywalne, że wiem jak się skończy, mimo iż nie dotarłam do ostatniego odcinka... Dlatego to wielki plus dla I Remember You.

Jestem po 10 odcinku i w ciągu tych dwóch poprzednich (8-10) akcja ruszyła do przodu z kopyta.
► Pokaż Spoiler
Co do gry aktorskiej SIG, no to chyba nie jest aż taka zła, moim zdaniem pasuje do charakteru bohatera.

Jednakże zdecydowanie zgodzę się, że najlepiej to wypadł Kyungsoo (i szkoda, że pojawia się tak rzadko). Nadaje się do odgrywania psychicznych ról. Mam nadzieję, że dostanie kiedyś pierwszoplanową XD
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 24 lip 2015

A co sadzisz o tytułowej piosence, która często leci na końcu ? refren zabija :)!
Awatar użytkownika
lett
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: lett » 25 lip 2015

Jest okej, ale słyszałam lepsze~ Powiem szczerze, że akurat na soundtrack w tej dramie nie zwracam zbytnio uwagi i nie przewiduję, by się to zmieniło. Jest zbyt mało wyrazisty.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 28 lip 2015

Hmmm, cóż. Nie wiem, czego brakuje tej dramie? Szczerze oglądam trochę już ze znudzeniem. Przez chwilę jakby coś ożywa
( tylko przykre, że to, czego sama się domyśliłam już dawno) a potem znowu masakryczna nuda. To taki dziwny twór czyjejś dziwnej wyobraźni.
Jest na kim oko zawiesić faktycznie, ale czy to wystarczy? Mi niestety nie i nie jestem przekonana, co do formuły tej dramy. Mogło być ciekawiej. Ktoś tu coś przegapił, nie przemyślał. Drama jest słaba, a szkoda. Liczyłam na coś więcej, ale się zawiodłam. Zobaczymy czy chociaż pod koniec jakoś ożyje ten twór.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 12 sie 2015

Ale się dobrze oglądało te ostatnie odcinki, mimo iż głupie zachowanie policji wywoływało u mnie :wall: :wall: :wall:
Obrazek

Ale sam koniec mi się podobał
Jednak najlepszy to był bromance :fav: :fav: :fav: :fav:

Obrazek
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 13 sie 2015

Jedna z ciekawszych dla mnie ostatnio dram, tylko te
► Pokaż Spoiler
. Przyznam jednak, że nie będę do niej wracać, raz wystarczy :wink:
Marie
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 13 sie 2015

Ale sam koniec mi się podobał
Jednak najlepszy to był bromance :fav: :fav: :fav: :fav:

Mina tylko jeden? Ja naliczyłam z pięć co najmniej. Wydaje mi się, że ta drama to jeden wielki bromance a nie romans.
Drama z najdziwniejszym i jednocześnie najlepszym z możliwych zakończeniem.
Słusznie moi poprzednicy w postach zauważyli, że zabrakło tu czegoś -może tajemnica była za prosta? za mało zabawne?
Konkluzja jest taka, że potwór nie do końca potworem, chciał wykończyć nieudany eksperyment i ty decydujesz, kim jesteś. Tylko po co to komu skoro miało być mystery i kryminalnie. Taka drama na 3+ ale tylko dla Jang Na Ra i całego teamu policjantów.

Wróć do „K-drama”