[2015] The Time I’ve Loved You

seriale z Korei
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

[2015] The Time I’ve Loved You

Postautor: isamar84 » 27 cze 2015

[img]http://www.dramawiki.pl/images/3/3c/The_Time_I’ve_Loved_You.jpg[/img]
Tytuł oryginalny: 너를 사랑한 시간
Tytuł (latynizacja): Neoreul Saranghan Sigan
Tytuł alternatywny: The Time I’ve Loved You / The Time We Were Not In Love / The Time I Loved You / In Time With You
Wcześniej znana jako: 너를 사랑한 시간, 7000일 / The Time I’ve Loved You, 7000 Days
Gatunek: romans
Liczba odcinków: 16
Nadawca: SBS
Emisja: 27.06.2015 - 16.08.2015
Czas emisji: sobota i niedziela, 21:55

Plot
Koreańska adaptacja tw-dramy In Time With You, czyli historia kobiety i mężczyzny, którzy przyjaźnią się od czasów szkolnych i nie zauważają, że to, co ich łączy przekroczyło granice przyjaźni. Jak luźno będzie oparta na oryginale, to będzie można od dzisiaj obserwować.

Trailer

Link

Obsada
Ha Ji Won jako Oh Ha Na
Lee Jin Wook jako Choi Won
Yoon Kyun Sang jako Cha Seo Hoo
Choo Soo Hyun (추수현) jako Lee So Eun

[url=http://www.dramawiki.pl/index.php?title=The_Time_I’ve_Loved_You]Więcej informacji na Dramawiki[/url]

Ostatnio mało oglądam dram, bo nie mam na to czasu, ale na tą pozycję postanowiłam zerknąć, gdyż oryginał należy do moich ulubieńców. Staram się na razie nie nastawiać, że będzie dobrze, czy źle, bo obsada taka czy owaka. Po prostu zobaczymy jak Koreańczycy to zrobią. Mam jednak parę osobistych przemyśleń dotyczących obejrzanych zapowiedzi. Wydaje mi się, że Koreańczycy zrobią z tego komrom, a nie romans i jeszcze nie wiem, czy to będzie plus czy minus, bo mi klimat ITWY bardzo się podobał, co nie znaczy, że komedia nie przypadnie mi do gustu :) Lee Jin Wook jest zbyt ulizany na trailerze, w ogóle jego fryz mi się nie podoba, ale to nie jest jakiś duży problem. I o ile nie przeszkadza mi Ha Ji Won czy Lee Jin Wook w rolach głównych, o tyle odtwórcy ról Maggie, Ding Li Weia (Sunny :fav: ), a nawet Nica, jakoś do mnie nie przemawiają. Dziś zaczyna się emisja, więc niedługo będę mogła się przekonać jak im poszło :)

Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2015] The Time I’ve Loved You

Postautor: jordi » 27 cze 2015

Już po pierwszym odcinku wiem, że jak tw-drama mnie sromotnie nudziła, tak k-drama raczej mnie nie zawiedzie. Jest o wiele bliżej komrom, aniżeli niby romansu przegadanego jaki był w oryginale.

Ha Ji Won jest cudowna po prostu - już po 1 epie uwielbiam jej bohaterkę :D Pewna siebie, zadziorna i mściwa :rolly: Lee Jin Wook... obawiałem się go strasznie, bo do tej pory w niczym mi się nie podobał, ale na razie egzystuje sobie nie przeszkadzając w oglądaniu, więc jest okej.

Poza nimi niewiele więcej się wydarzyło. Wyraźny zarys przyjaźni otrzymaliśmy w tym epie. A w następnym już L z Infinite XD

Reżyseria jest bardzo dobra, ale tego można było się spodziewać. OST też mamy Every Single Day, czy wspaniałą balladę od Kyuhyuna z SuJu :D

W VOD 1ep był liderem soboty zgarniając 24,2%. Liczę, że w ratingach TV chociaż 7-8% będzie na start, a potem do góry z każdym odcinkiem :D

Reasumując. Miałem obawy, ale 1 odcinek zleciał mi bardzo szybko. Podobno drama ma odbiegać od oryginału w znacznym stopniu, ale i bez tego dla mnie już sam 1ep był lepszy od całego ITWY, który dla mnie był nudą roku i niezrozumiałym kompletnie przebojem...

EDIT: Drama notuje niezły start jak na ostatnie porażki w tym slocie SBS. 6.7%/7,6%
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 28 cze 2015

A ja zaszaleję - będę oglądał i tą i tamtą wersję - wprawdzie Tajwany to nie moje klimaty,ale Arielka zawsze była dość przyjemna jak szalała na ekranie a jeszcze nie spotkałem koreańskiej dramy, która byłaby dobrą i nie nudzącą mnie adaptacją tajwana. Może w końcu coś się zmieni?
Jordi wspomniał o reżyserii - obawy budzi jeden ze scenarzystów: Baby-faced Beauty dało sięod biedy obejrzeć, ale The Gumiho's Revenge to był kawał gniocika. Jedyna nadzieja w drugim ze scenarzystów - Lee Ha Na - Cunning Single Lady było fajne.
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 28 cze 2015

Obejrzałam pierwszy odcinek i stwierdzam, że gdyby nie pewne zbieżności i wiedza, że drama jest oparta na ITWY, to bym wcale się tego nie domyśliła, bo klimat jest całkiem inny. ITWY ujął mnie od razu klimatem, a właściwie, jeszcze zanim obejrzałam odcinki, to uzależniłam się od soundtracku, tu na razie nic takiego się nie wydarzyło. Miejscami mnie ten odcinek nudził. Nie rozumiem, czemu musieli zrobić z Hany aż tak pechową dziewczynę, że o ślubie swojego chłopaka dowiedziała się tuż przed, pracując w tej samej firmie, niczego nie zauważyła i nikt jej nie doniósł :confused: Zdecydowanie do sprawy podeszli lepiej w tw-dramie. Nieco inaczej wygląda tu przyjaźń Hany i Wona, ale mimo to mi się podoba. Na pierwszy rzut oka, mam wrażenie jakby ona była dojrzalsza niż on, choć w ITWY zawsze wydawało mi się na odwrót, ale może to tylko takie wrażenie wywołane zachowaniem na ślubie, zobaczymy co będzie dalej. Odnoszę wrażenie, że być może Won będzie mnie bierny niż Daren, ale to też z czasem się okaże. Podobają mi się zarysowane postacie głównych bohaterów, choć nie tak jak w pierwowzorze, ale pierwszy odcinek tak średnio mi się podobał. W ogóle mi się nie podoba odtwórczyni roli Maggie, nie to żebym tamtą od początku kochała, ale ta jest jakaś taka nijaka i w ogólnie nie wiem, co ona chce tu pokazać. Były fajne momenty i całkiem nudne. Jak na razie nie jestem ani zachwycona, ani zrozpaczona. Poczekamy, zobaczymy czy mi się spodoba, choć jestem przekonana, że nie będę tak narzekała jak na niektóre wersje innych dram (głównie wersje Itazury), ale też nie będę się tak zachwycała jak ITWY, bo na razie nie ma klimatu i nic nie mówi, że będzie. Po prostu kolejny komrom, który może być dobrze zrobiony i tyle. Na razie jestem na spokojne "tak" :)

thon pisze: a jeszcze nie spotkałem koreańskiej dramy, która byłaby dobrą i nie nudzącą mnie adaptacją tajwana. Może w końcu coś się zmieni?

Tak jak pomyślę, to muszę zgodzić, choć jeśli chodzi w drugą stronę, to by się znalazło co nieco. Nie wiem dlaczego, ale Tajwan trzymający się wiernie oryginału wychodzi lepiej niż oryginał (YaB - FB). Natomiast luźna wersja FTLY absolutnie dla mnie nie pokonała pierwowzoru. Są też adaptacje, które podobają mi się we wszystkich wersjach jak HYD (poza USA, po co to zrobili nie wiem, wiem, że po 2 czy 3 odcinkach nie dało się tego oglądać). Oczywiście to tylko moje zdanie na ten temat :)
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 28 cze 2015

FB lepsze od YaB. Niestety kompletnie się z tym nie zgadzam. Już danie Jiro na głównego to był strzał w kolano. Wyglądał jak wujek reszty składu... Jedyny plus to fajnie zrobione piosenki oryginalne z YB. W Japonii nawet to schrzaniono (najgorsza beznadziejna dnowata po prostu wersja...).

FTLY dla mnie było też lepsze od oryginału. Tw-drama była megaprzedramatyzowana w drugiej części. W Korei dramat głównej był pół odcinka na 20... Hyuk nieco z początku mnie denerwował, ale im dalej tym lepiej :D

Tu już rozchodzi się o gusta. Nie od dziś wiadomo, że ja uwielbiam k-dramy i ich klimat, a ty jesteś fanką tw-dram. To samo mam na Bace z Leną, czy Mafi - nigdy się z nimi w tej kwestii nie zgadzam XD

Dla mnie 1ep 7000 jest o wiele lepszy od tw-dramy, która dla mnie jest TOP3 najsłabszych tw-dram jakie widziałem (z ponad 20 tytułów dotychczas)... Zobaczymy tylko czy Lee Jin Wook będą takie same ciepłe kluchy jak Bolin (to był koszmar). HJW już w pierwszym epie dla mnie pobiła Ariel, która w ITWY była mocno przygaszona (ona najlepsza jest w typowych komediach, a tu miała parę scen poza tym smęcenie)...
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 28 cze 2015

Po pierwszym odcinku: Nie jestem oczarowany, wprawdzie pierwszy odcinek o wiele lepszy od tajwana -nie ma tego yeti, ale buuuty, nie, to nie mój fetysz. Niby romans wisi w powietrzu, niby 34 lata, niby zakład o 5 milionów kto pierwszy się hajtnie, ale na razie jest średnio. Świetna ta najszczuplejsza koleżanka - to jest kawał baby. No i gest Kozakiewicza:
Obrazek

Co dziwne Ha Ji Won nie drażniła mnie, gdy grała nastkę - jak ona to robi?
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 28 cze 2015

Jordi, nie musisz się zgadzać z moim zdaniem, ja wyraziłam swoje na ten temat. Od zawsze były mi bliższe tw-dramy i bardziej odpowiadają mi ich klimaty, nigdy się z tym nie kryłam, tak jak ty ze swoimi preferencjami. Każda ocena jest subiektywna i nie wszystkim się musi podobać to samo. Mimo, że pierwszy odcinek nie jest dla mnie 1000 razy gorszy od ITWY, to i tak uważam, że jest słabszy i nie ma klimatu. Po prostu kolejny komrom jakich wiele, póki co, nic nadzwyczajnego. Ariel nic nie przyćmiło, nie była przygaszona. One obie mają inny charakter, mimo paru podobieństw. Co z tego, że są perfekcjonistkami, pracującymi w tej samej branży, kochające ostre dania i rywalizacje, są całkiem inne. I po to są różne gusta, by każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Ciężko też moim zdaniem wypowiadać się na temat całej historii, jeśli się jej całej nie oglądało. Ja staram się nawet, to co mi się nie podoba dociągnąć do końca, bo inaczej mam wrażenie, że jednak tego nie obejrzałam. Jeśli mnie to nie interesuje i nie czuję całkiem tego klimatu, to odpuszczam to i nie jęczę wszędzie jaki to koszmar był, bo widziałam 3 odcinki i mi się nie podobały. Jęczę gdy widziałam wszystkie odcinki i niestety zdania mojego nic nie dało rady zmienić. W ogóle to miałam chwilami wrażenie, że chwilami u Hany pojawił się grymas You Qing, ale że do niej całkiem nie pasował, to szybko zniknął i przeszedł całkiem niezauważenie. I tak powinno być. Mam nadzieję, że im dalej pójdzie w las, tym podobieństwa będą się zacierać jeszcze bardziej, bo inaczej nie będzie mi się ta wersja podobać, już nie mówiąc o tym by się zachwycać. Masz w zwyczaju tak przedstawiać swoje zdanie, że komuś może się wydawać, że takie powinien mieć ogół. ITWY nie było komedią, ani przez chwilę, więc było tam głupkowatych komediowych sytuacji. A tu mam dużą koleżankę skaczącą na kolegów, dzięki czemu dziewczęta wygrały. Dla jednych będzie to zabawne, a dla drugi nie. Daren był ciepłe kluchy, ale tylko w sprawie swoich uczuć do niej, co może denerwować, ale też wydaje mi się, że było całkiem naturalne, bo kto potrafi przez lata udawać przyjaźń i nagle wcielać się w rolę kochanka. Mi się właśnie to podobało, że było bliskie codzienności, relacjom ludzi z realnego świata. Jednak filmy i seriale są też po to by pokazywać świat w nieco barwniejszych światłach, dlatego kochamy oglądać dramy mimo ich wad.

thon pisze:Co dziwne Ha Ji Won nie drażniła mnie Ha Ji Won, gdy grała nastkę - jak ona to robi?

Takie same mam odczucie, natomiast Lee Jin Wook już mi się nie podobał w roli nastolatka i nie wiem czemu...
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 28 cze 2015

Ciężko się wypowiadać po jednym epie, na razie jest przyzwoicie chociaż i tak oglądałam na dwa razy więc do najciekawszych nie należał; ITWY faktycznie miała świetny klimat, tu na razie widzę wstęp do przeciętniaka. No i Ha Ji Won drażni mnie swoim aegyo :shake:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 28 cze 2015

Faktycznie świetny... Podam przykład: Gadanie 10 minut głównych po czym... nic z tej rozmowy nie wynikało - faktycznie megażyciowe i klimatyczne to było (bo takich pitoleń kilka w ITWY było bez sensu) :rolly: Sorry ale to totalnie nie moja bajka i "życiowość" jak to wiele osób podkreśla w ITWY mnie totalnie nie ruszyła. Wolę typowe dramy - mniej realistyczne, ale z EMOCJĄ :D

No ale skończmy na tym, bo po 2 epie widać, że drama będzie bardzo odbiegać od tw-dramy (na szczęście).

No to mamy już pewność. Jest to klasyczna komedia romantyczna z Korei, jakiej dawno nie było :D Jestem ZACHWYCONY PO PROSTU momentami. L na szczęście dostał rolę "flower boya" i nie musi wielkich dramatów grać, tylko się uśmiechnie i git XD

Poza tym jak nie lubię Lee Jin Wook, tak w tej dramie na razie spoko. Nie pasował mi wizualnie do HJW, ale póki co chemii sporo i podobają mi się ich wspólne sceny. Tak poza tym poznaliśmy już uczucia głównych i wiemy, że się kochają, tylko nie potrafią do tego przyznać. No i LJW nie jest kluchą póki co kolejny plus :D

Szybciutko to się ogląda, a komediowa HJW jest BOSKA po prostu :D (nawet mi się podobał pierd w samochodzie mimo że zwykle nie trawię takiego humoru, ale tam po prostu pasował super :D )

Jestem na tak po 2 epach i czekam na kolejne :D (ocena blogowa 71/100 :D )
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 29 cze 2015

Żyję, hurra - bo w końcu mam całkowicie odmienne zdanie od jordiego.
2 odcinek był po prostu dla mnie KOSZMARNY. Romantyzm - 0. Akcja - 0 Przyjemność z oglądania - nie stwierdzono.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 29 cze 2015

Ja nie wiem czego ty oczekiwałeś po 2 epach? Powiem ci tyle, że w oryginale na momenty romansu trzeba było czekać dobre 8-9 odcinków, zanim do jakichkolwiek romansów doszło. a tw-drama miała ich 13, a nie 16.

W najbliższych odcinkach skupią się na dążeniu L z Infinite do HJW, ale jego intencje dokładnie znane nie są tyle powiem, bo nie chcę spoilerować. "Ten drugi", który namiesza w życiu HJW będzie od ok 5-6 odcinka. Romansu u głównego chyba nie będzie, bo pamiętam z tw-dramy, że główny męczył się w tym "związku" z lafiryndowatą pindą i tu pewno zrobią to samo, bo już pokazali, że LJW-HJW czują do siebie coś więcej, tylko nie mają pojęcia o "drugiej stronie" - co myśli itp itd...

To było wprowadzenie. Oni mieli w łóżku już po 2 epach lądować, żeby był romans? Scenariusz na tym się opiera, że dwójka ludzi czuje do siebie coś więcej, ale z pewnych powodów nie chcą niszczyć przyjaźni i angażować się w związek między sobą. Na tym polegała tw-drama z tego co mi wiadomo. Że chcieli pokazać jak ogromny jest problem, żeby z wieloletniej przyjaźni przejść do miłości. Dopiero ostatnie 3 odcinki były bardzo ciekawe w tw-dramie, bo klucha zaczęła walczyć o główną...

Z drugiej strony widzę komentarze ludzi na forach, który uwielbiali tw-dramę, że "Korea zepsuła to", tylko że fabuła już jest mocno zmieniona i na szczęście inni bronią 7000, bo to dopiero 2 odcinki. Poza tym nawet ja podejrzewałem, że Korea pójdzie w komedię bardziej...

Ratingi na razie przeciętne, ale i tak najlepsze dla SBS od czasów Laski (6,7% 1ep i 6,6% 2ep). Ważny sprawdzian będzie za tydzień, czy coś zyskają, czy nie. W internecie drama miażdży konkurencję weekendową więc liczę na wzrost, bo podobno drama z Kim Hyun Joo w przypadku klapy 7000 to "ostatnia szansa" jaką SBS daje temu slotowi i mogą zostać bez dram w weekendy... A jako jedyni potrafią dawać dobre miniserie zamiast beznadziejnych durnych totalnie makjangów z BIG3...

Ratingi internetowe:

Sobota

7000 dni 24,2%
Make A Woman Cry 13,1%
Queen Of Flowers 10,5%
My Love Eun Dong 9,8%
My Beautiful Bride 7,5%
Jing Bi Rok 5,3%

Niedziela

7000 dni 32,5%
Make A Woman Cry 12,3%
Queen Of Flowers 9,1%
My Beautiful Bride 8,2%
Jing Bi Rok 6,0%
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 01 lip 2015

O! Make a Woman Cry też wysoko - mnie się osobiście podoba, ale nawiązując do tematu.

HaJiwon jest tutaj dobra( ja lubię buty :fav: ), nie wiem o co chodzi z tym L - co on zamierza? Czy on tak chwilowo?
Dwa odcinki całkiem przyjemne, do końca daleko, to nie wysuwam jeszcze ocen typu nuda, to samo, już wiem itd. Na pewno różni się od wersji tajwańskiej i klimatem i humorem.Tutaj akurat, co kto lubi. Ja oglądam dalej.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 05 lip 2015

Po 4 epach mój entuzjazm nie gaśnie. Dawno w Korei nie było klasycznej komrom, a na taką wyrasta 7000 Dni.

Co prawda trochę wkurza mnie to cofanie się do czasów liceum w każdym odcinku, ale jakiś to sens ma, bo ukazuje, że zwłaszcza Choi Won te 7000 dni czuje o wiele więcej niż tylko przyjaźń do Ha Na. L już praktycznie wypadł z obiegu (co było wiadomo - tu jednak poszli jak z oryginałem :P ) i w 5 epie będzie już bajubaju na zawsze :P Szybko pojawia się ten drugi, bo już go na koniec 4 epa mamy...

Podoba mi się bardzo, że ich rozmowy na tym tarasie są takie zabawne i naprawdę przyjacielskie. Znają się połowę swojego życia i zawsze mogą na siebie liczyć, a przy tym nie tracą pozytywnego ducha :D To mi się najbardziej podoba.

Ta druga w 4 mnie wkurzyła - nie są tak naprawdę parą z CW, a czepia się o te jego kontakty z Ha Na jakby już żoną była conajmniej... Poza tym baba sztuczna strasznie :P

Rating się utrzymuje pod 7%, za to w internecie drama w niedzielę zgniotła już totalnie konkurencję.

Sobota:

7000 dni - 27,6%
Oh My Ghost - 16,9%
Make A Woman Cry - 12,4%
My Love Eun Dong - 10,6%
Queen Of Flowers - 10,1%
My Beautiful Bride - 8,9%
House Of Birds - 8,2%
Jing Bi Rok - 4,5%

Niedziela:

7000 dni - 36,4% :fav: :fav: :fav:
Make A Woman Cry - 11,6%
My Beautiful Bride - 9,4%
Queen Of Flower - 9,0%
House Of Birds - 7,9%
Jing Bi Rok - 5,1%
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 06 lip 2015

A ja pasuję po 3 odcinkach - nie czuję klimatu, na dodatek jeszcze ten młodziak, ktory powinien chodzić e do żłobka. Owszem, kłótnie i przekomarzania w knajpce i na tarasiku były fajne, ale reszta mi kompletnie nie leży.
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 07 lip 2015

Ja zaczalem ogladac koreanskie dramy i filmy ze względu na plakaty, sa swietne, niezwykle klimatyczne, Azjaci to sa tak niewinne istoty, szczególnie koreanczycy, romantycy normalnie, tylko w ich wykonaniu pretensjonalność nie jest pretensjonalna.Niepokoi mnie tylko jedna rzecz u nich, jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć co to takiego to na pw.

Wróć do „K-drama”