[2015] The Time I’ve Loved You

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2015] The Time I’ve Loved You

Postautor: KartoflAnka » 13 sie 2015

thon pisze:A ja pasuję po 3 odcinkach - nie czuję klimatu, na dodatek jeszcze ten młodziak, ktory powinien chodzić e do żłobka. Owszem, kłótnie i przekomarzania w knajpce i na tarasiku były fajne, ale reszta mi kompletnie nie leży.

Mimo iż dobrnęłam już prawie do końca tej dramy i gdybym kierowała się postami jordiego to i tak zgodziłabym się z thonem.
Nawet tajwany lecą teraz ciekawsze od tego. Siłą tej dramy jest HaJiWon i LeeJinWook, którzy zapewniają audiencję, ale im dalej to już raitingi nie są takie piękne.
Męczę się okrutnie. Nie rozumiem głównej pary i nawet gdyby mi ktoś próbował coś tłumaczyć to i tak się wydaje być idiotyczne. Jest nudno, bez chemii, bez polotu, nuda wyziera z każdego rogu.
Jest para interesująca - brat głównej i jej asystentka czy kim ona jest.
Lee Jin Wook wygląda, jakby miał 50tkę z hakiem i jakoś się spina i napina, ale jak płacze to ja mam wrażenie, że obrał miskę cebuli a nie z powodu miłosnego niezrozumienia. Dawno bym to rzuciła, bo zapewne koniec będzie jak w wersji tajwańskiej, ale w miedzyczasie nie było nic do oglądania to włączałam to, żeby popatrzeć na Pianistę :smitten: bo w Pinokiu bardzo mi wpadł w oko i tyle.

Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 14 sie 2015

O ile pierwsze odcinki zachęciły mnie do oglądania, wyczekiwałam weekendu bo nie za bardzo ciągnęło mnie w stronę innych letnich propozycji(poza Hello Monster)..tak od 10 wzwyż drama ciągnie się jak krówka. Mam wrażenie, że ktoś to zepsuł, albo ze względu na kochaną przez widzów HJW odpuścił sobie starania zakładając, że obsada "zrobi" oglądalność...drama nie jest zła w całości, mamy coś innego (nie przypominam sobie, żeby wątek przyjaźni w takiej formie się pojawił), nie znam tajwańskiej wersji, więc oglądam nie wiedząc czego się mogę spodziewać, ale o ile na początku jeszcze byłam w stanie dać się przekonać, że scenariusz ma sens, że działania głównych coś wyjaśnią....too teraz przewijam ile mogę...
Hana "ujdzie", ale wszystko co robi i mówi główny jest KOMPLETNIE bez sensu..., może jeszcze siostra głównego z maestro i brat głównej są odrobinę zabawni, ale poza tym humor zniknął, drama toczy wolnym rytmem i tak, zabiorą i Pianistę pewnie do tego. Zgadzam się z Przedmówczynią, że było na kogo popatrzeć :rolly:, ale to jak ta postać została napisana też było wkurzające (smutny taki?).
► Pokaż Spoiler
Marie
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 17 sie 2015

Niestety jak początkowe epy były bardzo dobre, tak od 5 zmieniono scenarzystów i poszli totalnie w kopię tw-dramy, przez co jest po prostu nudno, a główny taka sama porażka jak w Tajwanie :(

Szkoda - to niepierwsza i nieostatnia drama, którą zabiła chęć megaratingów i w ogóle... (po 10 jeszcze jednego scenarzystę dodano... ).

Pianista to totalna porażka w porównaniu do bohatera Sunny'ego - zawistna morda (no dobra dwie) i jakiś wymuszony dramat od czapy...

Szkoda Ha Ji Won na takie coś. Jedyny atut to naprawdę dobry OST. Odcinki od 8 do końca to marnotrawstwo czasu i nuda...

Tak więc za 1-4 ocena bardzo dobra, za 5-7 no 8 dostateczna, a od 9 do końca mierna - razem słaba trója na szynach...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 18 sie 2015

Swietna drama po 9 epizodzie, zobaczymy jak bedzie dalej.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 29 sie 2015

Widzę że niewielu wytrwałych dotarło do końca :D

Jak to ostatnio, niedorzecznie powiem, że nawet dobrze spędziłam z tą dramą czas, co prawda ostatnie 2 epy czekały w sumie prawie 2 tygodnie na obejrzenie, ale w końcu udało się.

Jak by tak się zastanowić - drama w zasadzie o niczym jest, wątek Infinita nijaki, potem pianista też rozmywa się we mgle, o tej "drugiej" to już może nawet nie będę wspominać.
Ale, mimo wszystko jakoś mi się dobrze oglądało główną parę, głównego, to takiego faceta z latarnią nawet bym chyba na świecie nie znalazła <podejrzewam ze w Korei tym bardziej>. Moje ukochane wątki poboczne - rozbudowane przyjemnie, jak zwykle fajny smaczek (i oczywiście lepszy niż danie główne),
► Pokaż Spoiler

Tak czy siak muszę jeszcze na chwilę wrócić do dwóch ostatnich epów. Dla chętnych i wytrwałych :D
► Pokaż Spoiler

Podsumowując, mój dziwny gust i poczucie humoru nie ucierpiały nadmiernie <może trochę zdrowie i zęby>, ale pewnie jakoś szczególnie nikogo bym nie przekonywała do dramy.
Obrazek
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 31 sie 2015

KartoflAnka pisze:
thon pisze:A ja pasuję po 3 odcinkach - nie czuję klimatu, na dodatek jeszcze ten młodziak, ktory powinien chodzić e do żłobka. Owszem, kłótnie i przekomarzania w knajpce i na tarasiku były fajne, ale reszta mi kompletnie nie leży.

Męczę się okrutnie. Nie rozumiem głównej pary i nawet gdyby mi ktoś próbował coś tłumaczyć to i tak się wydaje być idiotyczne. Jest nudno, bez chemii, bez polotu, nuda wyziera z każdego rogu.
Jest para interesująca - brat głównej i jej asystentka czy kim ona jest.
Lee Jin Wook wygląda, jakby miał 50tkę z hakiem i jakoś się spina i napina, ale jak płacze to ja mam wrażenie, że obrał miskę cebuli a nie z powodu miłosnego niezrozumienia.

Powiem tak.... ja się aż tak bardzo nie męczyłam ale nie porwało mnie nic i nic nie zachwyciło... było monotonnie bez porywów z ulizanym stuardem..... ja cały czas oglądając miałam w głowie film "Przelotni kochankowie: skąd skojarzenie.... nie wiem może nasz główny? Do strzałkowania może być ale w całości bym nie przebrnęła.... Nie mój stylll chociaż taras ładny.........
Obrazek
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 01 wrz 2015

Powiem tak.... ja się aż tak bardzo nie męczyłam ale nie porwało mnie nic i nic nie zachwyciło..
Takie ogladanie z przewijaniem i ocenianie potem jest niesprawiedliwe w stosunku do tych, ktorzy ogladali drame w calosci. Dla mnie to jest nieludzkie. Wiesz chociaz kto gra w tej dramie ? Ha Ji Won ! I tyle mam do powiedzenia na ten temat, bo ciezko zdzierzyc to narzekanie polaczkow. Mnie to upaly meczyly, ja przy kazdej dramie odpoczywam.
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 01 wrz 2015

Off Topic
BaBo pisze:
Powiem tak.... ja się aż tak bardzo nie męczyłam ale nie porwało mnie nic i nic nie zachwyciło..
Takie ogladanie z przewijaniem i ocenianie potem jest niesprawiedliwe w stosunku do tych, ktorzy ogladali drame w calosci. Dla mnie to jest nieludzkie. Wiesz chociaz kto gra w tej dramie ? Ha Ji Won ! I tyle mam do powiedzenia na ten temat, bo ciezko zdzierzyc to narzekanie polaczkow. Mnie to upaly meczyly, ja przy kazdej dramie odpoczywam.

Forum jest do wypowiadania opinii.... Po co temat, może lepiej zamknięty artykuł skoro ktoś swoich odczuć nie może uzewnętrznić? Co ma ocenianie dramy do bycia ludzkim wobec innych. Piernik do wiatraka..... A co ma do rzeczy aktor? Jedni lubią inni nie, ale aktor gra, a nie jest na scenie. Robi to (czyt. gra) albo dobrze albo źle. Inna sprawa jeśli oglądamy dramę dla aktorów.... ale to zazwyczaj gnioty..... gdzie męczymy dla aktora więc to inna kwestia. Prawda jest taka, że wypowiedzi w danym temacie mają pomóc innym w "zakupie" dramy lub to wymiana wrażeń. Jeżeli ja by skończyć serię musiałam strzałkować oznacza że dla mnie seria była średnia ale znośna. Gdybym porzuciła..... znaczy, że takie dno, że nawet strzałkowanie nie pomoże. Jeżeli oglądam bez przewijania to jest dobra lub bardzo dobra..... jak są sceny które oglądam po 4-5 razy to świetna. Czy mój system oceniania jest zły, bo ktoś tak uważa? Ja nie narzekam wyrażam opinię i jestem Polką nie polką. Upały kocham mimo, iż organizm czasami ma dosyć. Bardzo tegoroczne lato mnie cieszy i chciałabym by każde takie było.
Obrazek
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 01 wrz 2015

. Inna sprawa jeśli oglądamy dramę dla aktorów.... ale to zazwyczaj gnioty..... gdzie męczymy dla aktora więc to inna kwestia.
Ja oceniam dramy nie za nazwiska, dopiero jak zobacze jak moj ulubiony aktor gra wtedy moge ocenic, jesli widze, ze gra ktos slabo to chyba to widac nie, trzeba byc slepym, zeby krytykowac najlepsza komedie romantyczna lata, nie jest ani slaba, ani nadzwyczajna, ale jest dobra. Ja akurat mam prawo do wyrazania takiej opinii, bo mam najlepszy gust.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 01 wrz 2015

! Wiadomość z: Azzel
BaBo pisze:[post]113599[/post] Ja oceniam dramy nie za nazwiska, dopiero jak zobacze jak moj ulubiony aktor gra wtedy moge ocenic

Sam sobie przeczysz patrząc na powyższe.
BaBo pisze:[post]113599[/post] trzeba byc slepym, zeby krytykowac najlepsza komedie romantyczna lata, nie jest ani slaba, ani nadzwyczajna, ale jest dobra.

1. mówiąc być ślepym - myślę że jednak obrażasz tutaj osoby, które zdecydowały się wypowiedzieć swój własny subiektywny (zastanawiam się czy to słowo jest w ogóle tutaj zrozumiałe...) osąd na temat dramy. Co prawda w zasadach forum jest napiętnowana obraza bardziej dosadna, jednak nie tolerujemy na forum krytyki czyjegoś zdania na zasadzie - "bo jest głupie", myślę, że zgodzi się ze mną większość moderatorow/adminów tego forum.
2. Obejrzałam dramę bez przewijania, nie ważne jakby się aktorzy starali - dla mnie drama bynajmniej "dobra" nie była. A wyrażenie "najlepsza komedia romantyczna lata" jest bardzo subiektywne, i cokolwiek byś nie przedstawił na poparcie swoich słów, nadal będzie to tylko i wyłącznie twoja opinia, z którą nikt nie musi się zgadzać na tym forum. Proszę szanuj opinie innych użytkowników.
Obrazek
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 02 wrz 2015

1. mówiąc być ślepym - myślę że jednak obrażasz tutaj osoby, które zdecydowały się wypowiedzieć swój własny subiektywny (zastanawiam się czy to słowo jest w ogóle tutaj zrozumiałe...) osąd na temat dramy. Co prawda w zasadach forum jest napiętnowana obraza bardziej dosadna, jednak nie tolerujemy na forum krytyki czyjegoś zdania na zasadzie - "bo jest głupie", myślę, że zgodzi się ze mną większość moderatorow/adminów tego forum.
2. Obejrzałam dramę bez przewijania, nie ważne jakby się aktorzy starali - dla mnie drama bynajmniej "dobra" nie była. A wyrażenie "najlepsza komedia romantyczna lata" jest bardzo subiektywne, i cokolwiek byś nie przedstawił na poparcie swoich słów, nadal będzie to tylko i wyłącznie twoja opinia, z którą nikt nie musi się zgadzać na tym forum. Proszę szanuj opinie innych użytkowników.
Skad tyle jadu u Ciebie, tyle chamstwa? Napisalem kto jest slepy konkretnie? Nie, wiec nie wiem o co ci chodzi, albo cos jest dobre albo nie, albo ktos ma dobry gust, albo nie, ja mam . I tyle na temat. I nigdzie sobie nie zaprzeczylem sobie , wszystko sie zgadza. Jak masz cos do mnie to na pw, bez sensu zasmiecac topic poswiecony tak dobrej dramie.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 02 wrz 2015

! Wiadomość z: Volli
Nie lubię tego robić, ale myślę, że sytuacja dojrzała. Babo, niestety musze zgodzić się z Azzel. Nie wyraziła się się może dla Ciebie zrozumiale, ale postaram się to naprawić. Zarzut o chamstwo i jad zostawię może do wyjaśnienia Wam osobiście, chociaż prawdę mówiąc sama tego w Jej poście nie widzę.

Zacznijmy może od początku:

1.

BaBo pisze:[post]113597[/post] Wiesz chociaz kto gra w tej dramie ? Ha Ji Won ! I tyle mam do powiedzenia na ten temat, bo ciezko zdzierzyc to narzekanie polaczkow.

Zostawię kwestię gustu i tego czy Ha Ji Won dobrą aktorką jest (ja jej na przykład nie lubię) - to temat na osobny post i nie moderatorski. Po przeczytaniu powyższego, Babo, pomyślałam, że po pierwsze - użycie słowa "polaczek" w tym kontekście wskazuje jasno na Twojego interlokutora, czyli czerteziki. Zrówno kontekst jak i wspomniane wyżej słowo wydało się obraźliwe. Określenie "polaczek" jest uznawane za pogardliwe i naprawdę tutaj nie na miejścu. Jeśli użyłes go rzeczywiście tak jak to brzmiało, w odniesieniu do czerteziki to nazleży Ci się upomnienie. Jeśli było to wyrażenie ogólne, dotyczące społeczeństwa polskiego, to forum doki doki nie jest miejscem do wyrażania takich opinii.

2.

BaBo pisze:[post]113599[/post] Ja akurat mam prawo do wyrazania takiej opinii, bo mam najlepszy gust.

Babo, to czy według Ciebie masz najlepszy gust to Twoja sprawa i nikomu nic do tego, tak długo jak długo nie narzucasz go innym. Niestety, w tym przypadku odniosłam wrażenie, że jest inaczej. Myślę, ze nie tylko ja. Czy w związku z Twoim stwierdzeniem inni, skoro posiadają odmienny gust, nie mają prawa do wyrażania swojego zdania? Bo właśnie tak to zabrzmiało.

3.

Być może jest to kwestia złej komunikacji, ale jakkolwiek by nie było nie należy nazywać "ślepym" człowieka, który ma inne zdanie. W tym przypadku, chociaż, jak się domyślam, w zamierzeniu była to uwaga natury ogólnej i miała podkreślać Twoje zdziwienie odnośnie innego odbioru dramy, można odnieść wrażenie, że skierowana jest do osoby z którą bezpośrednio dyskutujesz (czerteziki). Mimo że nie odnosisz się do Niej w poście personalnie.

4.

Odnośnie narzekania. Jest pewna różnica między narzekaniem a krytyką i myślę, że mylisz tutaj te dwa pojęcia. Z resztą nie tylko tutaj.

5.

Podsumowując - powtórzę za Azzel - proszę, szanuj zdanie innych użytkowników. Jeżeli zaś uważasz, że zostałeś źle zrozumiany, proszę pomyśl nad tym jak przekazać to co czujesz w innych słowach.
:volli:
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 14 wrz 2015

Jestem po 6. Jakoś od 5 atmosfera się zmieniła i już nie jest tak samo. Szkoda bo te pierwsze odcinki były naprawdę dobre ale teraz coraz smętniej. Ona sama nie wie czego chce. Czekała na niego? Odbiło jej ? :wall:
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”