[2015] My Beautiful Bride

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2015] My Beautiful Bride

Postautor: thon » 13 lip 2015

Obrazek

Tytuł: My Beautiful Bride (literal title)
Latynizacja: Areumdawoon Naui Shinboo
Hangul: 아름다운 나의 신부
Reżyseria: Kim Cheol-Kyu
Scenariusz: Yoo Sung-Yeol (autor Cruel City)
Stacja TV: OCN
Odcinki: 16
Wersja polska:jordi+Slak, thon+Bełek

OBSADA:

Kim Moo Yul jako bankier Kim Do Hyung
Lee Shi Young jako pani kapitan Cha Yoon Mi
Go Sung Hee jako zaginiona panna młoda Yoon Joo Young
Ryu Seung Soo jako wredny Cień - Seo Jin Ki
Park Hae Joon jako zdeprawowany kapitan - Park Hyung Shik

OPIS:

Pan bankier palnuje przyszłość ze swoją narzeczoną, oświadcza się, lecz pewnego pięknego dnia jego narzeczona niespodziewanie znika. Okazuje się, że zarówno ona i on kryli przed sobą wiele tajemnic, które są zbyt mroczne i tragiczne, by mogli jesobie ujawnić.
Świat lichwiarzy, Cienie trudniące sie wszystkim, co da im pieniądze - oto Seul jakiego nie znacie. Jeżeli Cruel City był mroczny, to MBB na starcie go nokautuje. Świetny scenariusz, świetny montaż, genialny OST. Moim zdaniem to jeden z kandydatów na dramę 2015. Sceny walki niesamowicie efektowne, a w to wszystko wplątana jest smutna historia miłosna. Świetne retrospekcje, które pokazują nam przeszłość naszych bohaterów, przemieszane z dniem dzisiejszym - montaż to prawdziwy majsztersztyk.

Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [2015] My Beautiful Bride

Postautor: gosq » 24 lip 2015

Oglądam z opóźnieniem. Po pierwsze nie mam kiedy. Po drugie ta drama jest strasznie stresująca :rolly:
Jestem po 6 odcinku.
Po opisie spodziewałam się czegoś całkowice innego. Przede wszystkim myślałam, że będzie dużo więcej Lee Shi Young, i że będzie bardziej ogarieta, że będzie spuszczała porządny wp#@$% i popisze się swoimi umiejętnościami bokserskimi. No i miało byc mniej zaginionej panny młodej więc myślałam że pairing też się zmieni ^^

W żadnym wpadku nie jestem zawiedziona, że wygląda to całkowicie inaczej niż to sobie wyobraziłam. Klimat jest niesamowity. Rozgrywki w świecie mafi... powoli się dowiadujemy co kto i dlaczego.
Jedyna rzecz którą uważam za (poniekąd) minus tej dramy jest to, że nie polubiłam ani jednej postacji. Pani policjant jest mało racjonalna i daje się ponieść emocją. Bardzo pochopnie wyciąga wnioski i przez pierwsze 4 odcinki była mega irytująca. Dopiero od 5 zaczeła się ogarniać. Główny bohater super się bije i jak dla mnie mogłabym oglądać go cały czas jak naparza ludzi kluczykiem do auta :smitten: ale nie polubiłam jego postaci. Zamknięty, cichy. nie mój typ :rolly: .. I ten związek Głównych zakochanych. Taki.... koreański :lol:
Nie jestem w stanie całkowicie tego wszystkiego zakwalifikować jako minus, bo te postaci wydają się byc bardziej naturalne. Popelniające błędy. Nie ma tu geniusza ani wampira który wie kto jest mordercą i musi tylko znaleźć dowód.
A propos policji
► Pokaż Spoiler

No i ciekawi mnie nowa Pani, która się pojawiła i jakie są jej intencje.

niesamowicie mnie stresuje ten serial i muszę go sobie dawkować :rolly:
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 24 lip 2015

Przyznam, ze Cie nie rozumiem w tej dramie nie ma zadnego gejowskiego związku:) Jal lubisz wampiery i odstające uszy to masz Scholara
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 24 lip 2015

gosq pisze:[post]113385[/post] Jedyna rzecz którą uważam za (poniekąd) minus tej dramy jest to, że nie polubiłam ani jednej postacji. Pani policjant jest mało racjonalna i daje się ponieść emocją. Bardzo pochopnie wyciąga wnioski i przez pierwsze 4 odcinki była mega irytująca.

Ja z kolei polubiłem wszystkie postacie. Do Hyung tak bardzo kocha swoją dziewczynę, że robi wszystko, żeby mogła zapomnieć o przeszłości. Nawet, jeżeli to oznacza, że musi udawać, iż jej wcześniej nie znał.
Policjantka, (która uroczo konsumuje torty) - ja rozumiem jej stosunek emocjonalny - tropiąc Cienie - dała z siebie parę lat życia. Gdy myśli, że jest już po wszystkim, znika dziewczyna, która jej wtedy pomogła. Wracają koszmarne wspomnienia, ma wyrzuty sumienia, że wciągnęła ją do tej niebezpiecznej gry.
gosq pisze:[post]113385[/post]
niesamowicie mnie stresuje ten serial i muszę go sobie dawkować
Ja bym go mógł oglądać ciurkiem :). Nie widze tu nic stresujacego dla widza,. Wprawdzie jest brutalny, pokazuje okrutny świat... ale podobno dopiero teraz się zacznie prawdziwe piekło - w zblizających odcinkach pan bankier zacznie się mścić na nich wszystkich (oby miał dużo kluczyków, widelców i innych śmiercionośnych gadżetów).
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 27 lip 2015

thon pisze:[post]113388[/post] Ja bym go mógł oglądać ciurkiem :). Nie widze tu nic stresujacego dla widza,. Wprawdzie jest brutalny, pokazuje okrutny świat... ale podobno dopiero teraz się zacznie prawdziwe piekło - w zblizających odcinkach pan bankier zacznie się mścić na nich wszystkich (oby miał dużo kluczyków, widelców i innych śmiercionośnych gadżetów).

może źle to ujęłam. Chodzi mi o pozytywne stresowanie. Mam czasami tak, że seriale (i książki) wzbudzają u mnie za duże emocje i nie mogę na raz wszystkiego oglądać/czytać :rolly:

Co do pani Policjantki. Również w pełni rozumiem jej zachowanie. Tym bardziej, że nie miała pełnego obrazu sytuacji. Prywatne powiązanie z zaginioną również nie ułatwiło trzeźwiejszego osądu sytuacji. Po za tym jej partner i pozostali policjanci również się nie popisali.
thon pisze:[post]113388[/post] (oby miał dużo kluczyków, widelców i innych śmiercionośnych gadżetów).

Bardzo chętnie pooglądam kolejne zastosowania zestawu sztućców :rolly:

Ja na razie stanęłam na 8 odc. Dopiero w czwartek będę miała czas żeby podgonić :grumble:
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 30 lip 2015

gosq pisze:[post]113385[/post] W żadnym wpadku nie jestem zawiedziona, że wygląda to całkowicie inaczej niż to sobie wyobraziłam. Klimat jest niesamowity. Rozgrywki w świecie mafi... powoli się dowiadujemy co kto i dlaczego.
Jedyna rzecz którą uważam za (poniekąd) minus tej dramy jest to, że nie polubiłam ani jednej postacji.

Mam to samo! Drama ma niesamowity klimat i naprawdę świetnie się ogląda, ale nikomu nie kibicuję. Nie mam żadnej postaci której bym sie uczepiła i dla której jest chęć dalej to oglądać. Bardziej ciekawi mnie sama historia.

Obsadzenie takiego drewna jak Ko Sung Hee w roli narzeczonej jest dla mnie całkowitym nieporozumieniem. Już dziewcze zmaściło mi Watchmanów i Spy. Nie rozumiem dlaczego wpychają ją do każdej dramy? Jakoś nie wykazała się w żadnej produkcji swoim talentem...

Podsumowując muzyka, klimat, tempo dramy na plus. Dobrze rozrysowane postaci jednak nie do końca konsekwentnie poprowadzeni jak dla mnie za bardzo obciążają dramę. Brak równoważnika i rozprężenia. Dla mnie to na minus. Początkowo byłam zachwycona policjantką jednak w ostatnich epkach odniosłam wrażenie że nic nie robi. Czekam co będzie dalej no cóż...
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 13 sie 2015

Ja skończyłam, więc nie mogę spojlerować, więc krótko na razie.
Zaczęłam tę dramę z dziwnymi uczuciami, ale tak się wciągnęłam po pierwszych epach. Zaskoczenie, że taka dobra drama chodź z drugiej strony dobrze dobrana obsada. Niby mafia, pościgi, intrygi, pożary, wybuchy i w ogóle, ale z drugiej strony wielka miłość :smitten:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 13 sie 2015

Drama jest dobra, ale do bardzo dobrej brakło jej bardziej logicznego scenariusza. Główny idiota do kwadratu, Panna młoda TRAGICZNA wprost aktorka, jak i jej wątek z głównym jakieś dno i wodorosty. Policjantka okej, tylko przez 4-5 epów totalnie zaginęła nic nie robiąc (bodaj 7-11 epy). Koniec niestety słaby dla mnie.

Mimo wszystko sporo dobrej akcji, wątek z cieniami też bardzo dobry, świetny wprost OST z zagranicznymi utworami. MBB to będzie TOP10 tego roku, ale mimo wszystko czuję niedosyt po scenarzyście Cruel City, które ocierało się o geniusz. Tu mamy dobrą dramę nieco zepsutą dupnym wątkiem miłosnym głównej pary i końcem tego wątku... No i beznadziejną Go Sung Hee (jak zwykle XD )

Średnia z bloga - 72/100 - Skala szkolna mocne 4+/6
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 13 sie 2015

jordi pisze:[post]113471[/post] Główny idiota do kwadratu, Panna młoda TRAGICZNA wprost aktorka,

jordi pisze:[post]113471[/post] No i beznadziejną Go Sung Hee (jak zwykle XD )

Dobra, ale powiedz mi gdzie aź tak tragicznie zagrała w tej dramie? Ja tego nie zauważyłem. Drama bardzo dobra, zakończenie - ciekawe - nie chodzi mi o główną parę , tylko o organizację Cieni - jedni odchodzą, drudzy przychodzą. A Ci, co stoją nad nimi operują nimi, jak pionkami na szachownicy. I nawet nie mamy pojęcia, kto to jest :)
Drama znacznie mroczniejsza od CC, świetny OST, świetne sceny walk, świetne pompki bankowca :D
Dla mnie mocarne 9/10 - W skali szkolnej 6-.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 14 sie 2015

Dwie miny na krzyż, dukanie kwestii, wszędobylska sztuczność to mało? W ogóle nie było widać tej jej miłości, czy przerażenia jak uciekała... Żenada, a nie aktorka...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 14 sie 2015

jordi pisze:Dwie miny na krzyż, dukanie kwestii, wszędobylska sztuczność to mało? W ogóle nie było widać tej jej miłości, czy przerażenia jak uciekała... Żenada, a nie aktorka...

Akurat mam inne zdanie - tu sobie całkiem dobrze poradziła, dwie miny na krzyż - De Niro ma jedną minę - a napisz, że jest złym aktorem :). Miłość, przerażenie akurat czułem - widocznie drama zrobiona została pod mój gust :)
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Kahl » 14 sie 2015

No i tą wymianą zdań ostatecznie przekonaliście mnie Panowie do zabrania się za tą pozycję! Ha!!!
Odpalę dzisiaj kilka pierwszych epków. Dzięki! :)
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 14 sie 2015

No i tą wymianą zdań ostatecznie przekonaliście mnie Panowie do zabrania się za tą pozycję! Ha!!!
Odpalę dzisiaj kilka pierwszych epków. Dzięki!
To drama nakrecona na 20 lecie OCN, nie dziwota, ze obrosla juz legenda.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 15 sie 2015

jordi pisze:Drama jest dobra, ale do bardzo dobrej brakło jej bardziej logicznego scenariusza. Główny idiota do kwadratu, Panna młoda TRAGICZNA wprost aktorka, jak i jej wątek z głównym jakieś dno i wodorosty. Policjantka okej, tylko przez 4-5 epów totalnie zaginęła nic nie robiąc (bodaj 7-11 epy). Koniec niestety słaby dla mnie.

Mimo wszystko sporo dobrej akcji, wątek z cieniami też bardzo dobry, świetny wprost OST z zagranicznymi utworami. MBB to będzie TOP10 tego roku, ale mimo wszystko czuję niedosyt po scenarzyście Cruel City, które ocierało się o geniusz. Tu mamy dobrą dramę nieco zepsutą dupnym wątkiem miłosnym głównej pary i końcem tego wątku... No i beznadziejną Go Sung Hee (jak zwykle XD )

Średnia z bloga - 72/100 - Skala szkolna mocne 4+/6

Jordi błamam Cię mierzysz teraz jakość dramy idiotyzmem głównych. W jednej na 20 koreańskich dram główna jest normalna w cudzysłowiu, hellllllloooouuuu jordi to koreła jest :wow:
Co do scenariusza to się zgadzam, bo momentami trąciło niedorobieniem, ale zapewne ewaluował on w trakcie nagrywania dramy, co widać. Gonili raitingi i dopasowywali pod widza ewidetnie.
I nawiazując do tego, co napisałeś w kolejnych postach to jak nie ma miłości? Wyciąganie z ognia faceta to nie miłość? Ona się jakby poświęcała, żeby go chronić w pewien sposób. To niby nie jest miłość?

Mnie osobiście z miłością w dramach nie kojarzy się paw głównej na ukochanego, wiązanie sznurowadeł i ochrona przed rowerami :confuse: A to nagminne. Poza tym lepsza drama bez kissa niż ma być dotknięcie ust.
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 15 sie 2015

Jak czytam te narzekania na cos co jest idealem to mi sie niedobrze robi. Jak juz cos piszesz to podaj przyklady.Gdzie ta glupota, gdzie zmiany scenariusza , skad te informacje i dlaczego ? O jakie niedorobki Ci chodzi ? Jakie ratingi? Doskonale wiesz, ze kryminaly to w porywach z 2% maja, nikt tego nie oglada w Korei.

Wróć do „K-drama”