[2015] Assembly

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2015] Assembly

Postautor: Mizuki » 22 lip 2015

Obrazek

Tytuł oryginalny: 어셈블리
Tytuł (latynizacja): Eosembeulli
Tytuł alternatywny: Assembly
Gatunek: dramat, polityka
Liczba odcinków: 20
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: 15.07.2015 - 17.09.2015
Czas emisji: środa i czwartek, 22:00
Scenariusz: Jung Hyun Min

Obsada

Jung Jae Young (정재영) jako Jin Sang Pil
Song Yoon Ah jako Choi In Kyung
Park Young Kyu jako Park Choon Sub
Kim Seo Hyung jako Hong Chan Mi
TaecYeon (2PM) jako Kim Kyu Hwan
Sung Ji Roo
Jang Hyun Sung
Tae In Ho (태인호)

https://youtu.be/2Ei7Tv_NgSU

Opis

Drama opowiada o debiutującym członku Zgromadzenia Narodowego w Korei, który przed objęciem stanowiska pracował jako zwykły spawacz. Pomimo swojej odwagi i pracowitości to jednak na tle zdolnych i doświadczonych współpracowników jego praca wypada słabo.
Z pomocą przychodzi mu Choi In Kyung, dzięki której Jin Sang Pil może w przyszłości stać się honorowym obywatelem i członkiem zespołu.
Kim Kyu Hwan od trzech lat stara sie zostac policjantem. W ciągu dnia studiuje przesiadując głównie w bibliotece w nocy dorabia jako kierowca Zgromadzenia Narodowego.

Ode mnie

Bardzo podobał mi się start dramy. Song Yoon Ah jest świetną aktorką co udawadnia od pierwszej minuty dramy. W ogóle najmocniejszą stroną dramy wydaje się być obsada. Jak dla mnie tematyka trochę zbyt poważna bo zajmowanie się polityką w sezonie ogórkowym wydaje się być odważnym posunięciem ze strony KBSu. Ja nie ukrywam, że oglądam to dla Taeca, którego wielbię za jego uszka! Jak tylko pojawia się na ekranie zapominam się i rozdziabiam buzię ...
Całkiem przyjemne w oglądaniu jednak bez większych fajerwerek.

Obrazek

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2015] Assembly

Postautor: thon » 22 lip 2015

Ja oglądam, nawet przymykam oczy na parszywego uszatka - z niego aktor jak ze mnie primabalerina, ale na razie słoniątko daje radę, co jest na plus. Za to temat dramy - nawet z napisami ledwo co rozumiem :D
Strzelam, że to kolejna drama, która przejdzie w Polsce bez większego echa.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 22 lip 2015

W 3 epie muszę przyznać wręcz, że Tacek w miarę daje radę O.o Czyżby jakiś przełom się szykował?

Poza tym mamy już intrygi, dezorientację głównego, Tacka wkraczającego do głównego wątku i będącą chyba najbardziej trzeźwo myślącą Song Yoon Ah. XD

Obsada super, muzyka super (choć nie ma wokalnych utworów póki co), reżyseria okej, scenariusz póki co naprawdę dobry. Owszem temat bardzo ambitny, ale przynajmniej mnie ogląda się to naprawdę dobrze.
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 26 lip 2015

Ja tam coraz bardziej się gubię w gąszczu uchwał, budżetów, knowań politycznych. Tacek jako pomoc biurowa - dlaczego nie dali mu fartuszka :rolly:
Czasami niechcący utożasamiam co niektóre bydlęcia ze Zgromadzenia Narodowego z naszymi orłami z Sejmu - wykapane ścierwa
No i końcówka -przemowa członka Zgromadzenia Jina, była świetna - Premier, Baek Do Hyun, Choi In Gyeong mieli gęby rozdziawione, za to diaboliczny śmiech Park Choon Suba przyprawił mnie o ciarki. No i ten cholerny pieniacz i kombinatorek w okularkach - Jo Woong Gyu - ścierwojad cholerny.

Wróć do „K-drama”