[2015] Last

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2015] Last

Postautor: KartoflAnka » 29 lip 2015

LAST 2015

Obrazek

Podstawowe informacje:
Tytuł oryginalny: 라스트
Tytuł (latynizacja): Laseuteu
Tytuł alternatywny: Last
Gatunek: thriller, kryminał
Liczba odcinków: 16
Nadawca: jTBC
Emisja: 24.07.2015 - 12.09.2015

Opis:

Adaptacja popularnej manhwy internetowej o człowieku ( Jang Tae Ho), który jest świetnym finansistą. Jeden niewielki błąd doprowadza do jego upadku na samo dno. Zostaje on bezdomnym człowiekiem. Z pomocą ulicznych gangów(złożonych z ludzi bezdomnych) będzie walczyć o odzyskanie swojej dawnej pozycji, w czym ma pomóc zostanie numerem jeden w świecie gangów czyli Królem bezdomnych, jakby nie patrzeć :smitten: . ( opis wstępny za kartoflanka)

Obsada:
Yoon Kye Sang jako Jang Tae Ho
Lee Bum Soo jako Kwak Heung Sam ( Numer Jeden)

W pozostałych rolach:
gangsterzy :
Kim Hyung Kyu jako Samagwui (Modliszka)
Lee Chul Min (이철민) jako Doksa (Jadowity Wąż)
Jang Won Young jako Ageo (Krokodyl)
Kim Young Woong (김영웅) jako sierżant Bae
Jo Jae Yoon jako Baemnun (Wężowe Oczy)
Park Won Sang jako Ryoo Jong Goo
Park Ye Jin jako Seo Mi Joo
Seo Ye Ji jako Shin Na Ra
Goo Jae Yi jako Yoon Jung Min
Lee Yong Woo jako Kang Se Hoon
Gong Hyung Jin jako Cha Hae Jin

Trailer:

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2015] Last

Postautor: thon » 29 lip 2015

Bardzo fajna drama, tematem zblizona do MBB - tu znów grupka ludzi ma władzę nieograniczoną nad rzeszą seulskich bezdomnych. No i Yoon Kye Sang w roli Rocky Balboa jest okej. Czekam na więcej akcji z niezwyciężinym Kwakiem - no nie z takim nazwiskiem ciężko się człowieka nie bać.
Lichwiarze, handlarze organami, fałszerze, złodzieje - czyli witajcie w podziemnym życiu Seulu, który rządzi się swoim kodeksem.
Na razie oceniam na 8/10 ( dałbym więcej, ale boję się zapeszyć)
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 29 lip 2015

Dobre pierwsze 2 epy, ale żeby mi się jakoś bardzo bardzo podobało to nie... Scenariusz na razie okej, ale tak średnio mnie wciągnął. Zobaczymy dalej. Muzyka w trakcie jest słaba, ale utwór na końcu MIODZIO :D Pana wokalisty nie słyszałem 7 lat (ostatnio w City Hall OST). Reżyseria mogłaby być lepsza - momentami niektóre ujęcia są z dupy strony, a jak są walki to kamera lata, aż można mdłości dostać, ale ogólnie start okej :)

Porównując z Bride cóż... Bride 1-2 a zwłaszcza 2 wbiły w fotel, Last spokojnie sobie siedziałem - tyle :P
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 30 lip 2015

Ja nie wiem, ,może dlatego, że to tłumaczę to mam inny punkt odniesienia? Mi to się bardzo podoba. Trochę humoru, trochę krwi, fajni bohaterowie. Klimat z filmów o Rockym - ja to kupiłem. Za to ost ten z konca - bleeeee. Myslałem, ze mi uszy pękną. W końcu po latach posuchy zaczęły się pojawiać jakieś dramy sensacyjne - nie mówię tu o potworkach typu "You're All Surrounded", "Robocop Misiek i śmierdząca dziewczyna" czy "I Remember You". CC, MBB, HI czy Last dobrze rokuja na przyszłość.
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 03 sie 2015

po 2 pierwszych epach jest dobrze.
Ciekawe czy ludzie w Seulu zaczną dawać mniej kasy bezdomnym jak zobaczą ten serial :rolly:
Główni bezdomni wyglądają lepiej niż nie jeden polak cebulak :lol: :lol: ten potargany sweter :D

Nie wiem dokąd to zmierza ale po 2 pierwszych epach kojaży mi się strasznie z animcami -tasiemcami. Jest koleś, który coś tam umie bądź nie. Ale się uczy i po drodze zdobywa przyjaciół i o coś tam walczy, po drodze zdobywając kolejne skille i kolejnych przyjacół. :rolly: Pierwszy etap przeszedł i zdobył swoich pierwszych przydupasów i szacunek ludzi ulicy :rolly:

Czekam na hisotrię naszej Matki Teresy.
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 15 wrz 2015

Koniec. Podsumowanie. Uff!!! Serio, bo po zakończeniu to mam mieszane uczucia. W sumie to była trudna drama. Nie pod względem wizualnym czy aktorskim - tutaj na prawdę mistrzostwo, ale rozdzielenie tutaj dobra od zła, dobrych od złych okazało się na prawdę trudne. Ogólnie pieniądze szczęścia nie dają, bardziej zaślepiają a i przy okazji czegoś uczą- doceniania życia innych ludzi, przyjaźni, innego spojrzenia na otaczający nas świat. Nasz bohater główny ładnie odpowiada na koniec pannie pielęgniarce :lol: " jestem głodny".
Polecam jednak tę dramę miłośnikom akcji, knowania i takiej specyficznej koreańskiej gangsterki. Nie każdemu przypadnie do gustu. Nie szukać tutaj romansów ani mega wymalowanych pięknych panów.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 20 wrz 2015

Zamysł mieli dobry, ale reżysersko było kiepskawo momentami i to bardzo...

Sceny walk świetne, tylko momentami chaos totalny był w reżyserii. Aktorsko bardzo dobry poziom i muzyka okej.

Scenariusz bolał niedoróbkami i nie wciągał na maksa tak naprawdę. Nie wyczekiwałem kolejnych epów. Mimo wszystko fani akcji będą zachwyceni, bo tego tu nie brakowało.

Ocena blogowa - 58/100
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”