[2015]Yong-pal

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2015]Yong-pal

Postautor: Mina » 22 sie 2015

Yong-pal
Obrazek
Tytuł oryginalny: 용팔이
Tytuł (latynizacja): Yongpalyi
Tytuł alternatywny: Yong-Pal
Gatunek: kryminał medyczny
Liczba odcinków: 24
Nadawca: SBS
Emisja: 05.08.2015 - 22.10.2015
Czas emisji: środa i czwartek, 22:00

Opis

Historia młodego, utalentowanego chirurga, który by zdobyć środki na leczenie chorej nerki swojej siostry dorabia po godzinach w nielegalny sposób i wplatuje się w coraz gorsze problemy i igrając z niebezpiecznymu ludżmi .

Obsada

Joo Won jako Kim Tae Hyun
Kim Tae Hee jako Han Yeo Jin
Jo Hyun Jae jako Han Do Joon
Chae Jung Ahn jako Lee Chae Young
Jung Woong In jako główny chirurg Lee
Yoo Seung Mok jako detektyw Lee
Song Kyung Chul jako Doo Chul
Ahn Se Ha jako Man Sik
Jo Bok Rae (조복래)
Stephanie Lee (스테파니 리)

Twórcy

Scenariusz: Jang Hyuk Rin
Produkcja: HB Entertainment
Reżyseria: Oh Jin Suk

Ciekawostki

Pod koniec czerwca producent zmienił reżysera z Lee Dong Hoon, znanego m.in. z God's Gift - 14 Days, na Oh Jin Suk, którego ostatnim projektem był Modern Farmer.
Z powodu rewelacyjnej oglądalności (drama od 1 do 6 odcinka podwoiła rating - z 10 do ponad 20%, co od kilku lat jest świetnym wynikiem) SBS wydłużył dramę z planowanych 20 do 24 odcinków.

Nie dziwię się czemu ta drama ma taką wysoką oglądalność ...jest mega wciągająca,interesująca ..nie ma ani sekundy bym się nudziła.Postacie szczególnie główne są bardzo wyraziste. Jestem mega ciekawa jak to się dalej potoczy.

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2015]Yong-pal

Postautor: KartoflAnka » 24 sie 2015

Nie dziwię się czemu ta drama ma taką wysoką oglądalność ...jest mega wciągająca,interesująca ..nie ma ani sekundy bym się nudziła.Postacie szczególnie główne są bardzo wyraziste. Jestem mega ciekawa jak to się dalej potoczy.

A właśnie? Czy uda się im utrzymać akcję i napięcie, jak w pierwszych 4 epach przez kolejne 20? Ja tak nie pieję z zachwytu za bardzo już po samym starcie, bo jestem ciekawa, jak to zrobią.
Awatar użytkownika
Kang Na Na
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: Kang Na Na » 25 sie 2015

Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona po obejrzeniu 6 odcinków. Z początku bardzo sceptycznie podchodziłam do niej, trochę jak do jeża, ani tak, ani siak. Ale z braku laku, zabrałam się za oglądanie i... już się podejrzewam nie oderwę. Aby tylko poziom był utrzymany do samego końca, bo się zdarzało juz nie raz że ostatnie odcinki dram były męczarnią, bo rozciągane na siłę.
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 26 sie 2015

Zaczęłam oglądać po przeczytaniu entuzjastycznej opinii Miny i też się wkręciłam. Żałuję, że zaczęłam tak wcześnie, bo wolę oglądać dramy, które wyszły w całości (w innym wypadku zazwyczaj po pewnym czasie drama mnie nudzi i nie mogę jej skończyć).

Tak czy inaczej każdy ep jak na radzie był ciekawy, mam nadzieję że drama utrzyma poziom do końca (ale to wydłużanie dramy nie wróży niczego dobrego).
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 29 sie 2015

Po obejrzeniu 8 odcinka mogę powiedzieć, że warto polecić. Na początku drama trzymała w napięciu, ładny statek kosmiczny, to jest.. eee wnętrze szpitala? Fajne postacie drugoplanowe i nie umiem przewidzieć fabuły :victory: Jak usłyszałam, kto gra główną, niespecjalnie się ucieszyłam, ale tutaj daje radę, przekonała mnie. Główny, mimo że nie należy do moich ulubionych aktorów też fajnie sobie radzi, ma w sobie jakieś takie ciepło :lol:
► Pokaż Spoiler
Marie
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 08 paź 2015

Miało to potencjał ale zmarnowali go.
Początek bardzo dobry. Yong Pal był super. Pościgi, operacje ala McGuver, gangsterzy. Od momentu kiedy
Spoiler: pokaż
nasza główna odzyskała władze i zaczęła swoją zemstę zrobiło się słabo
. Przez miłość Yong Pal zrobił się jakiś taki miałki.
co to w ogóle miało być, że ją samą zostawił i powiedział że będzie czekał. To nie styl Yong Pala. Powinien jej pokazać co i jak i ją postawić do pionu
. Po za tym nie rozumiem żony złego braciszka. O ile na początku była spoko
to nagle się obudziła, że kocha swojego męża i zemsta na 100 %

Pierwsza część dramy 8/10
całość 6,5 /10
i muzyka słaba jak dla mnie. Jedna piosenka dawała radę.
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2015]Yong-pal

Postautor: Chie » 09 gru 2015

początek był naprawdę fajny ale ppotem się zepsuło. Od 11 odcinka to już dużo przewijałam.
Drama miała spore ratingi i spodziewałam się czegos od czego nie będę się mogła oderwac ale to chyba tylko było przez cast.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”