[2015] She Was Pretty

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

[2015] She Was Pretty

Postautor: Kahl » 20 wrz 2015

[2015] She Was Pretty

Obrazek

Tytuł oryginalny: 그녀는 예뻤다
Tytuł (latynizacja): Geunyeoneun Yeppeodda
Tytuł alternatywny: She Was Pretty, Puzzled Lovers

Gatunek: komedia romatyczna
Liczba odcinków: 16
Nadawca: MBC
Emisja: 16.09.2015 - 05.11.2015
Czas emisji: środy i czwartki o 21:55
Scenariusz: Jo Sung Hee
Reżyseria: Jung Dae Yoon

Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=vzCNXiWnBHk

Obsada:
Hwang Jung Eum jako Kim Hye Jin
Park Seo Joon jako Ji Sung Joon
Choi Siwon jako Kim Shin Hyuk
Go Joon Hee jako Min Ha Ri

Opis:
Kim Hye Jin i Ji Sung Joon to najlepsi przyjaciele. Dziewczynka pochodzi z bogatej rodziny i jest niezwykle popularna za sprawą swojej urody, natomiast jej przyjaciel to otyły, nielubiany chłopiec, z którego wiecznie ktoś się śmieje. Dzieci za sprawą różnych wydarzeń bardzo się ze sobą zaprzyjaźniają. Niestety rodzina Sung Joon'a postanawia wyjechać z kraju i kontakt między dziećmi nagle się urywa.
Po wielu latach Kim Hye Jin przeobraża się w brzydkie kaczątko na skutek bankructwa jej rodziny i niezwykle trudnych okoliczności jakie temu towarzyszyły. Na jej drodze staje Ji Sung Joon, przystojny, odnoszący sukcesy mężczyzna, który po wielu latach wrócił do Korei aby odnaleźć swoją pierwszą miłość, swoją parasolkę...

Źródło

Spoiler! Po 2 pierwszych epach jestem bardzo zadowolona. Już dawno z niczego się tak nie uśmiałam! Nie ma się co dziwić bo głowni są wprost przecudowni! Nic czego można by się nie spodziewać po Hwan Jung Eum i spółce. Obawiam się tylko tego, że niebawem moje płakanie ze śmiechu przeobrazi się w bardzo gorzkie łzy, smutku!
Pluję sobie w brodę, że zaczęłam oglądać... Powinnam to dorwać po wyemitowaniu wszystkich odcinków. Dostanę jakiejś depresji w oczekiwaniu na kolejne odcinki.
Aaaa.. i jeszcze jedno! Michael Jackson! :smitten:

Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2015] She Was Pretty

Postautor: Marie » 21 wrz 2015

Przyznam, że czekałam na tę dramę. Brakowało mi czegoś takiego lekkiego, ale bez elementów fantasy, jak Duszyca (nie to, żebym miała coś do dram z elementami supermocy, ale chwilowo przejadł mi się ten gatunek :D ). Park Seo Joona bardzo lubię, w Witch's Romance udowodnił, że umie grać :victory:. Po obejrzeniu dwóch odcinków jestem na tak, jest humor, stare dzieje gładko streścili i myślę, że widz nie będzie się musiał męczyć retrospekcjami (kto lubi ten lubi, mnie się czas dłuży gdy pokazują co się działo w dzieciństwie bohaterów). Mam też swoją ulubienicę, postać dzieśiątoplanową, miłośniczkę Włoch :lol:
Może i jest przerysowana, ale nie zawsze musi być mega poważnie :mrgreen: czekam niecierpliwie na kolejne sceny z jej udziałem i obstawiam, kogo niechcący uszkodzi przez swoją ekspresyjną gestykulację :lol:
Z minusów, aktorka grająca Min Ha Ri... dziwnie mi się na nią patrzy, ale może się jeszcze rozkręci. Czekam na więcej interakcji głównej pary i mam ogromną nadzieję, na powtórkę emocji z Witch's Romance :victory: i na to, że dobrze napisali postać graną przez PSJ (w KMHM mnie nie powalił, ale to tak subiektywnie, przez scenarzystów, chłopak udowodnił, że jeśli ma co grać, to potrafi). Zastanawiam się jeszcze nad odbiorem dramy w Korei bo tak jakoś cichutko o niej na różnych stronach....
Marie
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 21 wrz 2015

Jest zabawnie i interesująco
Mnie akurat ta udawana włoszka troszkę irytuje ale tak tylko troszkę xd
Fajnie jest oglądać kogoś troszkę albo i bardzo podobnego do siebie ( tylko że w skarpetkach to akurat nie mam dziur i nie lubię stylu jacksona xd )
Siwon jest zabawny i to w taki lekki sposób .

Czekam na kolejne epy , fajnie znowu oglądać coś typowego i lekkiego
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 21 wrz 2015

Pierwsze dwa epy wystrzeliły jak z torpedy!!!To typ brzyduli który kocham!
Cute Oppa nie jest taki słitasny jak w KMHL i jeszcze bardziej podoba mi się taka lukrecja w dramie. W zasadzie to wszystko mi pasuje: kropki na pelerynce, słuchaweczki, obsada, a najbardziej fryzura głównej.
Zazwyczaj przesadzona ekspresja ulubienicy Jordiego akurat tutaj bardzo pasuje. Wręcz odniosłam wrażenie, że rola pisana jest pod aktorkę. Drama w starym stylu bez przesadnie rzewnego OSTa.

Obrazek

Nie wiem w którym kierunku pójdzie ta drama bo przewiduje jakąś traume na horyzoncie ale jak na razie boki zrywać. Dawno się tak nie ubawiłam! Chociaż przykro się zrobiło jak jej nie rozpoznał!
Ale i tak... :victory:
Szczękanie zebami :fav: dziura w skarpecie :fav: Michael Jackson :fav: Siwon :fav: :

Obrazek

Jestem zaskoczona jego rolą! On naprawdę dobrze tutaj wypadł! Czekam na kolejne epki!
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 22 wrz 2015

Zgadzam się, że rola pisana chyba pod aktorkę, wszystko wydaje się być na swoim miejscu.
► Pokaż Spoiler
Wydaje mi się, że PSJ będzie takim trochę cold boyem, w sensie że może będzie dla niej wredny, oby nie za długo bo moment typu "nienawidzimy się 3/4 dramy a potem loooove is the moment" no.... może nie :lol: ale i tak :fav: to musi być dobra drama! Ten cały Siwon też w porządku na razie.
Marie
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 23 wrz 2015

Ta drama jak na razie jest epicka. Wszystko tutaj jest epickie :rolly: :rolly: :rolly:

Jestem zaskoczona jego rolą! On naprawdę dobrze tutaj wypadł! Czekam na kolejne epki!

Mizuk przecież Siwon w innych dramach zawsze wypadał epicko. On był też jednym z powodów( plus głównej pary) dla którego będę to oglądać, nawet jak stanie się gniotem wszechczasów :smitten:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 24 wrz 2015

Ja oglądam rawy dla Siwona :smitten:
Czuję gniota, czuję, że główna niedługo będzie mnie irytować ale nawet jeśli znudzi mi się ta drama to obejrzę wszystkie sceny z Siwonem :victory: kocham jego derpy :fav: :rolly:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 02 paź 2015

She Was Pretty to komrom w najlepszym wydaniu, a 6 epek udowodnił, że drama nie zwalnia i zmierza we własciwym kierunku. Wszystkie role są rozpisanie świetne i w zasadzie uwielbiam tutaj każdą postać. Nawet tło workplace jest kolorowe i można wysupłac kilka naprawdę ciekawych osóbek. Patrząc na Jung Eum nie wierze, że zdołała zagrać w kolejnej tak dobrej produkcji i to w ciągu roku. Czy to szczęście do snenariusza, czy może jej zasługa? Przyznam, męczy mnie to pytanie.
To co najbardziej podoba mi się w tej dramie to fakt, że przeszłosc to tylko lekka przeplatanka z teraźniejszością i okres dzieciństwa oczywiście ma wpływ na to co się dzieje jednak nie męczą widza niepotrzebnymi, ciągłymi retrospekcjami.
6 epek był naprawdę dobry! Mam nadzieję, że pociągną wątek Ji Sung Joon & Kim Shin Hyua, mamy już niezły bromans, a Siwon przechodzi sam siebie! Czekam z nieciepliwością co będzie dalej!
Dżeksen :smitten:
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 02 paź 2015

Obrazek

Kocham tę dramę omg
Nie ma zbędnych i nudnych scen , powazne sceny dobrze zrównoważone z zabawnymi
Siwon wymiata
Obrazek
:lol: :lol: :lol: :fav: :fav: :fav: ta scena z majtkami xd lubi koleś dręczyć ludzi.
Jakbym miała opisac wszystko co mi się podobało to bym musiała scenariusz przepisać xd
Obrazek
Teraz to jedyna drama na którą czekam z takim utęsknieniem a w oczekiwaniu oglądam stare odcinki jeszccze raz a potem jak już tylko wyjdzie nowy a potem go jeszcze raz z suabmi i z pełnymi subami xd tak mi się podoba ta drama

Obrazek
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 03 paź 2015

Mina pisze:[post]113719[/post] Teraz to jedyna drama na którą czekam z takim utęsknieniem a w oczekiwaniu oglądam stare odcinki jeszccze raz a potem jak już tylko wyjdzie nowy a potem go jeszcze raz z submi i z pełnymi subami xd tak mi się podoba ta drama

Mam to samo :rolly:
Mam nadzieję, że zobaczymy jeszcze trochę bromansu :rolly:
Scena z majtkami wymiata, Siwon to po prostu petarda. Nie wyobrażam sobie innego aktora na jego miejscu.
Na razie drama nie zwalnia, ciągle jest ciekawie i śmiesznie. Oby tak dalej! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 03 paź 2015

Mina pisze "teraz to jedyna drama na którą czekam z takim utęsknieniem a w oczekiwaniu oglądam stare odcinki"... mam tak samo, im dalej tym lepiej. Siwona widziałam w Oh my lady, nie kojarzę go jako aktora, a po pierwszych odcinkach nie drażnił mnie, ale też nie miałam specjalnego zdania na jego temat. Myślałam, że jego wątek będzie takim standardowym zapychaczem czasu, a tu niespodzianka. Jest zabawnie, te jego poczucie humoru to tylko jedna strona postaci i kiedy się pojawia, bawię się tak samo dobrze, jak przy innych wątkach. Te selfie .... :lol:
Ciężko jest chyba zrobić lekką dramę wbrew pozorom, było wiele komedii romantycznych w tym roku, oglądałam niektóre, ale nie miały "tego czegoś", chociaż po opisie fabuły można było mieć jakieś oczekiwania na dobrą zabawę. Tutaj niby seria "ona brzydka, on przystojny", ale no.. świetne to jest :victory: i wątki innych bohaterów też się rozkręciły, już pomijając "Mamma Mię", lisica łowczyni posagów też wymiata :rolly:
► Pokaż Spoiler
Marie
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 03 paź 2015

Hwang Jung Eum jako Kim Hye Jin jest rewelacyjna w tej dramie. Pierwszy raz ja widze w roli komediowej i jest swietna. Skradla cale show.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 17 paź 2015

Po 9 epie (niestety z powodu meczu w tym tygodniu mieliśmy odsłonę tylko jednego odcinka) potwierdzam, że ta drama jest taka dobra! Doszliśmy do momentu w którym akurat teraz powinny odsłaniać się karty, ale jako że wszystkich lubię w zasadzie jest mi to obojętne kto z kim? i gdzie?. Bałam się traumy, na szczęście nam tego oszczędzono. Po mistrzowsku lawirują uczuciami bohaterów i w sadzie do końca nie wiadomo jak to się skończy.
Spoiler! najbardziej żal mi Siwąsa bo jednak kocham tę postać i to jemu najbardziej kibicuje.
Metamorfoza głównej była do przewidzenia, ale to co spodobało mi się w niej, że nie zmieniono całkowicie Hye Jin jak za pomocą czarodziejskiej różdźki i postawili jednak na jej zwariowaną osobowowość. Te jeansy, skarpety i tylko ładniejsza bluzeczka wydaje mi się bardzo przemyślana, zrobiono wiele by jednak nie obedrzeć nam naszej szalonej bohaterki z jej charakterku i ubrać ją w szpilki i sukienke z najnowszej kolekcji haute couture. Ten kucyk, kolorowe skarpety, lekki makijaż to było coś co bardzo mi się podobało!
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Kahl » 17 paź 2015

Mizuki pisze:Doszliśmy do momentu w którym akurat teraz powinny odsłaniać się karty, ale przez to że wszystkich lubię w zasadzie jest mi obojętne kto z kim? i gdzie?. Bałam się traumy, na szczęście nam

Ajjjj Ajjj Ajjj.. Też ich wszystkich uwielbiam, ale jak to ze mną zawsze bywa, stawiam na połączenia typu "od zawsze jesteśmy sobie przeznaczeni" - he he he.
Spoiler! Podejrzewam, że główni jak to główni skończą ze sobą a Siwąs i Ha Ri razem... świetnie razem wyglądali na tym motocyklu!!!

Chyba nie musze się powtarzać i klepać o tym jak bardzo ta drama jest dobra??
Mam tylko nadzieję, że oszczędzą nam tragedii jak wyjdzie szydło z worka.
Po obejrzeniu zapowiedzi 10 epka straaaaaasznie się boję, no ale.. mamy jeszcze 7 epków. Wszystko się może zdarzyć!
Coś czuję, że SWP dołączy do kolekcji najukochańszych dram!!

Widział ktoś ostatnie ratingi??
No nareszcie wiedzą co jest dobre!!!

Podsumowując, big spoiler!! Kto nie ogladał niech nie klika!!!

Spoiler: pokaż
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 26 paź 2015

Po 11 odcinkach...

To byłaby jedna z lepszych dram tego roku, ale dawanie największej brzyduli i udawanie, że ona jest przepiękna to parodia po prostu :wall: Dodajmy do tego jak zwykle jej bardzo słabe aktorstwo, no i najsłabszą rolę w karierze Park Seo Joon. No i jednak bardzo przewidywalny scenariusz...

Dramę ciągną ci drudzy, a zwłaszcza Siwon, który kolejny raz udowadnia, że ma talent do komedii i to wielki :D

Co do traumy - na bank będzie - jeszcze 5 odcinków :P
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”