[2015] Cheeky Go Go

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2015] Cheeky Go Go

Postautor: Mizuki » 04 paź 2015

Cheeky Go Go [2015]
Sassy, Go Go

Obrazek

Tytuł oryginalny: 발칙하게 고고
Tytuł (latynizacja): Balchikhage Go Go
Tytuł alternatywny: Sassy, Go Go / Insolently Go Go / Cheeky Go Go
Wcześniej znana jako: 지금부터 치얼업 / From Now Cheer Up! / Cheer Up
Gatunek: szkolna
Liczba odcinków: 16
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: 05.10.2015 - 08.12.2015
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 22:00
Scenariusz: Yoon Soo Jung (윤수정)
Produkcja: Contents K
Reżyseria: Lee Eun Jin (이은진)

https://youtu.be/yixHNMaFfs8

Obsada

Jung Eun Ji jako Kang Yun Doo
Lee Won Geun jako Kim Yul
Cha Hak Yun (차학연) / N (VIXX) jako Ha Dong Jae
Chae Soo Bin jako Kwon Soo Ah
Ji Soo jako Seo Ha Joon
W pozostałych rolach
Park Hae Mi jako Choi Kyung Ran
In Gyo Jin jako Im Soo Yong
Lee Mi Do (이미도) jako Nam Jung Ah
Gil Hae Yun (길해연)

opis

Drama opowiada o drużynie szkolnych cheerleaderek, o przyjaźni, problemach w trudnym, konkurencyjnym środowisku. Więcej napisze po obejrzeniu pierwszych epków.
Drama mocno wspierana przez KBS. Osobiście jestem ciekawa Jung Eun Ji, ją albo się lubi albo nienawidzi.

edit. ep.1.
Jest wesoło, kolorowo a cheerleaderki to również chłopcy :), a obawiałam się słodkich dziewczynek. Poza głowną obsadą podobają mi się nauczyciele w szkole zwłaszcza wychowawca i dyrektor. Mam nadzieję, że poświęcą im trochę więcej czasu w dramie.

Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2015] Cheeky Go Go

Postautor: Marie » 07 paź 2015

Wzięłam się za oglądanie tej dramy trochę z braku rzeczy do oglądania, a trochę ze względu na Answer me 1997 (które okazało się być genialne, obejrzałam w 3 dni i dziwię się, że dopiero teraz). Do aktorki grającej główną rolę mam nijakie podejście, ani mnie nie denerwuje, ani nie zachwyca, szkolne dramy są czasem fajne. Moje odczucia po 2 epkach- dam tej dramie szansę, może nie zachęciła mnie do tego stopnia co She was pretty i nie czekam aż z takim utęsknieniem na kolejny odcinek, nie mogę też powiedzieć, że historia jest w jakiś sposób skomplikowana i widz będzie miał ciekawą zagadkę do rozwiązania, ALE .. dalej czuje niedosyt lekkich dram, a fabuła tej jest z jednej strony lekka, a z drugiej jednak nie do końca typowa (chodzi mi o podział na tych dobrych i tych złych), aktorsko na razie jest przyzwoicie, drama pokazuje meandry bycia uczniem w Korei (chociaż nie wiem, na ile to tam tak wygląda). Jestem zadowolona, że ją zaczęłam, jeśli ktoś szuka czegoś lekkiego o sile marzeń to będzie usatysfakcjonowany. Wykorzystam tę dramę jako zapychacz czasu w oczekiwaniu na So Ji Sub i Shin Min Ah w dramie o odchudzaniu :lol: :fav: :victory:
Marie
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 07 paź 2015

Ha! Zgadzam się całkowicie z Marie - ot, kolejna szkolna drama o nastolatkach, nieprzesadnie ambitna, ale lekka i momentami zabawna. Kto widział ileśtam podobnych dram może być znudzony, kto ten typ lubi - na pewno się nie zawiedzie. Ja tam lubię mundurki, no i pasuje mi chyba cała męska obsada... Główny męski do złudzenia przypomina mi Minho, tyle że w jakby bardziej subtelnej i absolutnie nie drewnianej wersji. Co do dziewczynek to poza Eungi żadna na razie się nie wyróżnia. Znowu klony.

A i jeszcze bromanse fajne :)

Podsumowując - mam nadzieję na całkiem udane seanse przyszłych odcinków :)
:volli:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 13 paź 2015

Volli pisze:Ha! Zgadzam się całkowicie z Marie - ot, kolejna szkolna drama o nastolatkach, nieprzesadnie ambitna, ale lekka i momentami zabawna. Kto widział ileśtam podobnych dram może być znudzony, kto ten typ lubi - na pewno się nie zawiedzie. Ja tam lubię mundurki, no i pasuje mi chyba cała męska obsada... Główny męski do złudzenia przypomina mi Minho, tyle że w jakby bardziej subtelnej i absolutnie nie drewnianej wersji. Co do dziewczynek to poza Eungi żadna na razie się nie wyróżnia. Znowu klony.

A i jeszcze bromanse fajne :)

Podsumowując - mam nadzieję na całkiem udane seanse przyszłych odcinków :)

Volli i tu się nie zgodzę, bo wredna Kwon Soo Ah jest lepsza( ale ja ją widziałam w innej dramie to i mam porównanie)
a EunJi jest taka sama, jak zawsze - wytrzeszczona z tą swoją chłopską twarzą i brakiem obycia. Raz utrafiła rolę i w takiej pozostała.
N z Vixx za to ma epicką rolę takiego sieroty i platfusa, że jak widzę jego zbolałą minę to płaczę ze śmiechu. Chłopaki są tutaj ogólnie o wiele bardziej wyraziści.
I MAMUŚKI ( te ich wejscia kontrabandy) oraz dwaj NAUCZYCIELE :lol: :lol: :lol: - no błagam, dla mnie wygryw, a nie jakaś tam EunJi :P
Ośmielę się rzec, że drama jest durna i to typowy zapychacz, jednak po 3 epach jest przyjemnie i zabawnie.
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 18 paź 2015

Skuszona jakiś gifem na tumblrze postanowiłam się zabrać, przyznam że oczekiwań nie miałanm żadnych toteż jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.

Fabuła jak to w tego typu pozycjach, odkrywcza nie jest może ale jestem ciekawa jak rozwiążą się ostatecznie relacje w rodzinie i szkolne. To co jednak najbardziej mi się spodobało, to fajne postacie, jest mój buntownik z Angry mom ktory znów cierpi (zamiast prysznica mieliśmy scenę bromansu :twisted: :twisted: :twisted: ) , jest EunJi, która nie jest wybitna i jej role są wtórne a jednak uwielbiam, wole rozwrzeszczaną, pełną energii świetnie się ruszającą EunJi niż te wszystkie drewniane trójkątne podbródki. Nauczyciel, jakie urocze stworzenie z niego (i te łydki **__**) pewnie skończy źle ale i tak przyjemnie sie go ogląda. Dyrektorka jest evil, ja jednakowoż wciąż widzę w niej Haemi z High Kicka i czekam aż wyskoczy ze swoim OKEY... Na Kim Yeo Jin jakoś źle mi się patrzy, oczka jej opadły, ja wiem że wiek, ale chyba coś kombinowała ze sobą i jakby nie wyszło? Aaaah idolek, piekne drewienko, jak zbyt dużo nie mówi to paczam i się zachwycam - ale wtf- czemu na koszykowke ma leginsy i tshirt na długi a na to jeszcze dres - zimno mają czy cuś :grumble: :grumble: :grumble: :grumble:

Mamuśki :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:
Obrazek
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 18 paź 2015

Dramka nie wymaga myślenia. Schematyczna, momentami zabawna.

Zaczęłam oglądać ze względu na Jung Eun Jin, która przypadła mi do gustu w Reply 1997. Jej postać nie jest zła, nie jest płaczącą i bezradną dziewczynką, tylko bierze sprawy w swoje ręce. Nie podoba mi się jednak to, że cały czas zmienia zdanie i jest niesłowna - miała opuścić szkołę, jednak wraca, miała pod żadnym pozorem nie być marionetką Soo Ah, ale i tak będzie cheerlidingować. Niech się zdecyduje i trzyma się jednego ;x
Męska obsada jak na razie lepsza od damskiej.
Mamuśki irytują mnie niemiłosiernie, a matka Soo Ah kojarzy mi się z Jabbą z Gwiezdnych Wojen i nie mogę na nią patrzeć :lol:
Kocham nauczyciela i trenerkę :smitten: Jej niekonwencjonalne metody nauczania są wspaniałe :giggle: I jak wiadomo, alkohol zbliża ludzi :lol:
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 20 paź 2015

Muszę powiedzieć, że drama coraz bardziej się rozkręca i z odcinka na odcinek jestem coraz bardziej zadowolona, że to zaczęłam. Do tej pory najlepszy (subiektywnie) był 5, nie minęło 14 minut od rozpoczęcia, a tyle się wydarzyło i udało im się mnie rozśmieszyć, nie mogę się doczekać następnego. Najchętniej skomentowałabym jakoś każdą scenę po kolei, ale kto by to wytrzymał czytając :victory:
Nawet negatywni bohaterowie (antybohaterowie?) stają się ciekawi i jako widz przywiązuję się do nich, bardziej niż w innych widzianych przeze mnie dramach widzę ich "inną stronę" i albo to jest dobrze napisane przez scenarzystę, albo dobrze grają mimo młodego wieku bo ja to "kupuję". Nawet łapię się na tym, że zaczynam im kibicować i tworzyć pairingi lol (czego zwykle nie robię, ale no aż się proszą).
Podobał mi się też styl kręcenia (na czym się ZUPEŁNIE nie znam) w ostatnim odcinku, scena nad jeziorem/stawem na tle ciemnej nocy, krótka ale taki ładny obrazek, oczarowała mnie. Szkolne życie zostało pokazane w fajny sposób, naturalnie, są wredni, są ci dobrzy, tworzy się portret tych "nastu" lat. Jestem coraz milej zaskoczona, a miał to być typowy zapychacz czasu, który chciałam zobaczyć, ale bez wysokich oczekiwań.
► Pokaż Spoiler

W tej dramie nawet widziane przez miłośników kdram sceny- stałe motywy są jakieś takie...na nowo zrobione, świeże.
Marie
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 09 lis 2015

Miałam tego nie oglądać ale tak wyszło, że zaczęłam. Na raz 10 epków poszło.Ta drama jest taaaaak urocza.
Zastanawiam się czy główna zdaje sobie sprawę jaką jest szczęściarą, że ma taką a nie inną mamę. Koreańskie mamy mnie przerażają. Wiem, że to tylko drama itd. Ale już mi się utrwalił obraz koreańskich mam w głowie i ciężko mi go będzie zmienić.

Co do młodych. Bardzo fajne postaci, każda z osobna. Wojna klubów mnie rozbawiła :lol: :lol: najlepsze 5 % szkoły takie dojrzałe, walka na to kto głośniej taka dojrzała :lol: :lol:

uśmiech głównego :smitten: :smitten: chce go więcej. Mam nadzieję, że po tej dramie propozycje nowej współpracy posypią się dla chłopaka. Nie widziałam go w niczym innym ale dla niego oglądnę wszystko.

Jak i inni czekam na rolę w której Ji Soo w końcu dostanie dziewczynę i nikt go nie będzie bił :rolly:

Co mi się nie podoba to nadciągający kryzys. Mogli by to rozegrać jak w Spoiler! Devil beside you, ale to raczej nie jest Korean-style

Na prawdę przyjemna drama. Ostatnie dwa odcinki :puppy: :puppy:
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 11 lis 2015

To była naprawdę fajna drama. 12 odcinków to zaskakująca długość, zwłaszcza, że naprawdę mogliby tak ciągnąć spokojnie do 16... Oczywiście ze szkodą dla serii, ale przecież do w dramalandzie nic nowego.
a wielki plus zakończenie, takie... naprawdę "cheering". Nie chodzi o to, ze happy endy, ale o to, że dające nadzieję. I to, że drama okazała się jednak przede wszystkim dramą o przyjaźni i radzeniu sobie ze światem w ogóle...

No i pocieszające, że jednak w Korei tez istnieje prawo przeciwko przemocy domowej :rolly:
:volli:
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 12 lis 2015

Przyjemna dramka, ale jednorazówka. Długość odpowiednia, nie ma co rozwlekać. Zakończenie dopracowane w każdym szczególe, wszyściutkie wątki zamknięte. Trochę mało cheerlidingu było, spodziewałam się więcej. Ich układ na konkursie też mnie nie powalił, ale jak na drużynę, która niby ćwiczyła tylko dwa miesiące to i tak było nieźle. Scena z żelkami w ostatnim odcinku :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: Ji Soo w sumie przez większość dramy czas miał jedną minę, ale i tak :smitten:

Wątek z rodzicami głównych mniej mi się podobał. Spoiler! I nieważne co główny nakombinuje z tą adopcją, trochę to takie awkard.

Spoiler! Scena "samobójcza" Kwon Soo Ah to była jakaś tragedia. Bo przecież jak jakiś przystojniak obejmie dziewczynę na środku ulicy to już na pewno nic im się nie stanie :shake:

I tylko gwiżdżącej piosenki nie mogę znaleźć :(

gosq pisze:
Jak i inni czekam na rolę w której Ji Soo w końcu dostanie dziewczynę i nikt go nie będzie bił :rolly:

Święta racja :lol:
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 13 lis 2015

Co tu dużo mówić- fajne to było. Po obejrzeniu całości i ochłonięciu, drama nie nudziła. Podobało mi się, że KAŻDA postać dostała swój wątek i nie była tylko tłem dla pary głównych, od nauczycieli po rodziców. Każda postać była jakaś, nawet ci denerwujący na pierwszy rzut oka sprawiali, że mimo wszystko nie nudziło się patrząc "co u nich". Może nie jest to jakaś wybitna produkcja, skłaniająca do głębokich przemyśleń, ale poważniejsze wątki pokazano w ciekawy sposób, to właśnie lekkość jest zaletą dramy. Zaczynając nie robiłam sobie żadnych nadziei, myślałam, że obejrzę tylko jeden odcinek z braku czegoś ciekawszego a tu proszę, jedna z fajniejszych dram jesienią i to do ostatniego odcinka. Co do komentarzy Forumowiczów- zgadzam się, Ji Soo, kochany mundurek, pora na główną rolę męską dla sprawiedliwości dziejowej :lol: !
Marie

Wróć do „K-drama”