[2015] The Village: Achiara's Secret

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Kahl » 06 paź 2015

Obrazek

Tytuł oryginalny: 마을-아치아라의 비밀
Tytuł (latynizacja): Maeul: Achiaraui Bimil
Gatunek: thriller, tajemnica
Liczba odcinków: 16
Nadawca: SBS
Emisja: 7.10.2015 - 26.11.2015
Czas emisji: środy i czwartki o 21:55
Scenariusz: Do Hyun Jung
Reżyseria: Lee Yong Seok

Obsada:
Moon Geun Young jako Han So Yoon
Yook Sung Jae jako Park Woo Jae
On Joo Wan jako Seo Gi Hyun
Shin Eun Kyung jako Yoon Ji Sook
Jang Hee Jin jako Kim Hye Jin

Opis:
Achiara jest małym i spokojnym miasteczkiem, w którym jakakolwiek forma przestępstwa to wielka rzadkość. Pewnego dnia, So Yoon przyjeżdza do Achiarii aby rozpoczać pracę jako nauczycielka języka angielskiego w lokalnej szkole. Niestety podczas swojego pierwszego dnia pracy znajduje ciało. So Yoon razem z oficerem policjii Park Woo Jae postanawiają odkryć prawdę kryjącą się za zbrodnią. Im bliżej rozwiązania zagadki i ujawnienia prawdy, małe miasteczko pokazuje swoje prawdziwe oblicze i długo skrywane sekrety.

Źródło

Spoiler: pokaż
Czekam na jutrzejszy 1 epek i subki!!! Ej aj, obsada mi się podobać :smitten:

Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2015] The Village: Achiara's Secret

Postautor: Marie » 14 paź 2015

Obejrzałam tylko jeden odcinek i nie wiem czy jeszcze będzie mi się chciało do tego wrócić. Drama jest..taka jakby senna, akcja toczy się powoli, mimo że już na samym początku scenarzysta wstępnie rozprawił się z "kto jest kim". Pojawiają się tajemnice, z których największą jest tajemnica dawnej lokatorki i rodziny głównej, ale ten dreszczyk taki jakiś... wesoły :lol: w ogóle mnie nie przestraszyli, a muzyka w tle i miny głównej wskazywałyby na dramę z gatunku grozy
► Pokaż Spoiler

Pana od "syrenki" na początku nie rozpoznałam, postacie niby ciekawe- każdy może mieć coś na sumieniu, każdy wydaje się mieć jakieś swoje dawne porachunki..ale powstrzymywałam się od przewijania.. . Ta drama nie jest ani straszna, ani na tyle absurdalna, żeby oglądać ją by się pośmiać. Powinnam zobaczyć jeszcze przynajmniej jeden odcinek, może przy trzecim akcja nabierze rozpędu, ale...na razie wybitnie nie rokuje. Aktorsko tak sobie, odtwórczynię głównej lubię, ale tutaj się nie wykazuje, jej postać jest taka miła i wystraszona, że zanim coś powie widz czeka..i czeka...chłopak z boysbandu na plus bo się stara no i znowu mamy charakterystyczną Yoonę :lol: Jak ktoś jest po emisji kolejnych odcinków niech się wypowie czy warto w to brnąć ..
Marie
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 15 paź 2015

jak główna dowiedziała się, że poprzednia lokatorka nie żyje nagle zaczęła zmieniać umeblowanie, tak jakby te poduszki mogły ją zabić...takie to trochę bez sensu
Jak najbardziej ma to sens, gdybys dowiedziala sie, ze zyjesz w pokoju kobiety, ktora zostala zamordowana, spisz w jej lozku. To uwierz mi zeszczalabys sie w gacie ze strachu. I musisz zrozumiec,
 Notatka administratora
 Proszę o wypowiedzi bez wycieczek osobistych. 
. Ponadto gdybys znala choc troche koreanski styl wiedzialabys, ze oni idealnie lacza humor z dramatem.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 16 paź 2015

Marie pisze:[post]113749[/post] Obejrzałam tylko jeden odcinek i nie wiem czy jeszcze będzie mi się chciało do tego wrócić. Drama jest..taka jakby senna, akcja toczy się powoli, mimo że już na samym początku scenarzysta wstępnie rozprawił się z "kto jest kim".

A mi właśnie to bardzo się podoba. Takie tempo pozwala nam poznawać Achiarre i jej mieszkańców.
Jest tajemnica, są trupy, przygaszające światło i skrzypiące drzwi! Słowem wszystko co lubię :rolly: mam nadzieję, że utrzymają taki klimat i nie zrobią z tego romansu.
Obsada w tej dramie jest całkiem dobra, jednak ja mam problem z główną, którą nawet lubię tylko..... nigdy nie mogę się skupić na jej twarzy i uciekąjącym oczku (ma małego zeza). Wyjątkowo mnie to rozprasza...ale gra dobrze.
Ja Pana od Syrenki poznałam od razu po jego rozbrajającym uśmiechu tylko to rozlane żółtko na głowie :omg:

Po 2 epkach stwierdzam że to idealna drama na wieczór, ja tam lubię takie rzeczy na spanie :rolly:
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 16 paź 2015

Hm to chyba rzeczywiście będę musiała przebrnąć przez jeszcze z dwa epki... na razie jestem bardzo na nie, ale w sumie pierwszy mógł być nieudany... z fajnych rzeczy "na spanie" widziałam Secret Hotel :lol: podobał mi się mimo wszystko. Pan od Syrenki chyba mocno stracił na wadze, albo to jednak te żółtko na głowie bo jak się przefarbował to dopiero poznałam. No nic, zbiorę wszystkie siły i puszczę ten drugi epek :victory:
Marie
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 16 paź 2015

Drama jest nierówna, niestety... a dlatego niestety bo sam pomysł na drame pod względem fabularnym jest dobry. Jednak ja mam wrażenie, że scenariusz jest niespójny, sceny są niedograne, za szybko kończone,"porwane", a aktorzy niekonsekwentni w grze. Sama muzyka grozy zaczyna już nie wystarczać.
Jednak na pewno nie jest to serial, który zupełnie mnie rozczarował. Ma swoją istotną treść i dobrą grę aktorów (choć czasem bezsensowną w kontekście sytuacji, ale dobrą). Jestem zainteresowana kto? co? dlaczego? Trochę tu grozy, farsy, elementów komediowych i dramatycznych, ale zupełnie do siebie nie pasujących. Jakies to wszystko kwadratowe...
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 18 paź 2015

Mizuki pisze:Drama jest nierówna, niestety... a dlatego niestety bo sam pomysł na drame pod względem fabularnym jest dobry. Jednak ja mam wrażenie, że scenariusz jest niespójny, sceny są niedograne, za szybko kończone,"porwane", a aktorzy niekonsekwentni w grze. Sama muzyka grozy zaczyna już nie wystarczać.
Jednak na pewno nie jest to serial, który zupełnie mnie rozczarował. Ma swoją istotną treść i dobrą grę aktorów (choć czasem bezsensowną w kontekście sytuacji, ale dobrą). Jestem zainteresowana kto? co? dlaczego? Trochę tu grozy, farsy, elementów komediowych i dramatycznych, ale zupełnie do siebie nie pasujących. Jakies to wszystko kwadratowe...

Takie to sobie, ale ja chyba od początku się spodziewałam takiego czegoś, więc przebrnęłam przez 4 epy i chyba dalej jednak nie dam rady. U mnie decydujący wpływ ma jednak irytująca mnie w sobie wszystkim Moon Geun :wall: :wall: :wall:
Nic się tutaj tak naprawdę nie dzieje konkretnego, może przez chwilę coś było, ale potem zdechło. Nie wiem, czy warto to dalej oglądać, jak ciekawe makjangi lecą i six dragony wybiły się na prowadzenie.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 26 paź 2015

KartoflAnka pisze:[post]113772[/post] Nic się tutaj tak naprawdę nie dzieje konkretnego, może przez chwilę coś było, ale potem zdechło.

Zdechła drama zdycham i ja! Pobiłam rekord w oglądaniu (mój własny) skończenie 5 epka zajęło mi 3 dni weekendowe :omg: Dłużyzny straszne kim była malarka ja już wiedziałam w 1 epku a nasza głowna zamiast skakać, zrobiła wytrzeszcz (uwydatniając swoje ucikające oczko) i? i? nic... przeszła się spacerkiem do pana policjanta i lakonicznym głosem oznajmiła co podejrzewa! :wall: :wall: :wall: Rany! Ja to bym tynki rwała i tapety żeby coś znaleźć!
Drama do strzałkowania chyba że coś się zmieni!
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 28 paź 2015

MGY robi co może, ale jedna aktorka polegnie w starciu z drętwotą reszty (boże ależ tu skrzywdzono Ohn Joo Wan :angry: Bezpłciowość roku normalnie). Policjant dno - wiedziałem, że tak będzie, bo BTOB nie wie, co to jest talent aktorski...

Scenariuszowo też... Początki fajne, tajemnicze, ale im dalej, tym coraz nudniej. W 6 epie już wszystko stanęło i oglądaliśmy jakieś rozmowy totalnie nic nie wnoszące do akcji... Zieeew kompletny. Dziwię się SBS, że to wziął, a wywalił Goodbye Mr. Black naprawdę...

W śr-czw jako tako broni się tylko Gaekju, ale nie każdy lubi historyki.
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”