[2016] Madame Antoine

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2016] Madame Antoine

Postautor: Mizuki » 25 sty 2016

Madame Antoine [2016]

Obrazek

Tytuł oryginalny: 마담앙트완
Tytuł (latynizacja): Madam Angteuwan
Tytuł alternatywny: Madame Antoine / Madame Antoinette
Gatunek: komedia romantyczna, fantasy
Liczba odcinków: 16
Nadawca: jTBC
Emisja: 22.01.2016 - 12.03.2016
Czas emisji: piątek i sobota, 20:30
Scenariusz: Hong Jin Ah
Produkcja: GnG Production, DRAMAHOUSE
Reżyseria: Kim Yoon Chul

https://youtu.be/lBTVo8EGzYk

Obsada
Han Ye Seul jako Go Hye Rim
Sung Joon jako Choi Soo Hyun
Jung Jin Woon jako Choi Seung Chan
Lee Joo Hyung (이주형) jako Won Ji Ho

Opis
Światowej sławy psycholog Choi Soo Hyun powraca do Korei jako honorowy profesor Uniwersytetu Stanforda.
Ogłasza rozpoczęcie tajnego, psychologicznego eksperymentu dotyczącego zjawiska "miłości" w ośrodku pod nazwą "Madame Antoine". Go Hye Rim jest słynną wróżką przepowiadającą przyszłość. Twierdzi, że potrafi łączyć się duchowo z Marią Antoine. Tak naprawdę swoje przepowiednie opiera na wnikliwej obserwacji swoich klientów i umiejętności łączenia faktów. Pomiędzy Soo Hyun i Hye Rim dochodzi do konfliktu gdy słynny psycholog otwiera swój ośrodek nad miejscem pracy wróżki używając tej samej nazwy "Madame Antoine".

Ode mnie
Po pierwszym odcinku nie potrafię jednoznacznie powiedzieć czy jest to dobre czy złe. Drama uważam, że ma niewiele wspólnego z Marią Antoniną. Spodziewałam się czegoś więcej widząc promocję serialu. Sesja w Cosmopolitan wydaje się być ciekawsza od dramy. Lubię Sung Joona, ale widząc go kolejny raz jak przeprowadza terapie i to na środku ulicy to nie sposób nie odnieść się do dramy HYM gdzie za pomocą swojego amba amba leczył HB. Mam nadzieję, że tym razem nie będzie nikogo hipnotyzował. Hye Seul pasowała mi jedynie w roli "grubaski". Jest śliczna i chyba nic poza tym, te jej "meksi" jakoś mnie nie śmieszyło. Dodatkowo kroi nam się noona romans za czym ja osobiście nie przepadam.

Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

[2016] Madame Antoine

Postautor: jordi » 25 sty 2016

JA jestem po 2 epach. Producent gadał o powiewie świeżości, a tu kroi się dość typowy komrom z nooną romansem (oby jednak nie, bo romans między 25-latkiem, a 60-latką to już GRUBA przesada). Ten asystent Sung Joon mnie dobija, ale to nie wina aktora - ten facet ma chyba taki być. Seul dobrze się sprawdza w lżejszych klimatach, a SJ póki co nic specjalnego, chociaż lepiej niż w słabym High Society :)

No i fajna piosenka na koniec jest XD

PS. Mnie tam ten francuski zabija - mordują go tak, jak angielski z Neighborhood's Hero :rolly: :rolly: :rolly:
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

[2016] Madame Antoine

Postautor: Marie » 25 sty 2016

Drama nie najgorzej się rozpoczęła, HYS pasuje mi na główną bohaterkę, a co do jej umiejętności aktorskich się nie wypowiadam. Mnie póki co nie przeszkadza. Wydaje mi się, że nie będzie jednak noona romansu, przecież na początku psycholożka wspominała coś o emeryturze; wyczuwam podstęp głównego- wcisnął jej tego młodego pod nos (pewnie wykazywała słabość do takich), żeby ... zmieniła zdanie, ale mogę się mylić. To rzeczywiście byłoby trochę niedorzeczne, chociaż lubię tę aktorkę. Jeśli jej wątek będzie dziwny i tak z chęcią popatrzę jak gra.
Na razie postanowiłam dać szansę nowym dramom, żeby choć jedna okazała się dobrą do oglądania. W tej nie tyle fabuła jest ciekawa (zła nie jest, ale no komedia romantyczna to komedia romantyczna, połowa dram tego gatunku jest zazwyczaj "na raz" i "do zapomnienia" :lol: ) co te wszystkie piękne wnętrza, oryginalny domek na uboczu, wystrój kawiarni, ładne widoczki z Seulu. Wszystkie lub większość dram przywiązują wagę do tego typu szczegółów, ale klimat i zdjęcia do tej mnie przekonują. Aktor pierwszoplanowy znowu z typową dla siebie rolą.. Na minus przydługi wątek sportsmenki... .
► Pokaż Spoiler
Marie
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2016] Madame Antoine

Postautor: KartoflAnka » 29 sty 2016

jordi pisze:[post]114020[/post] JA jestem po 2 epach. Producent gadał o powiewie świeżości, a tu kroi się dość typowy komrom z nooną romansem (oby jednak nie, bo romans między 25-latkiem, a 60-latką to już GRUBA przesada). Ten asystent Sung Joon mnie dobija, ale to nie wina aktora - ten facet ma chyba taki być. Seul dobrze się sprawdza w lżejszych klimatach, a SJ póki co nic specjalnego, chociaż lepiej niż w słabym High Society :)

No i fajna piosenka na koniec jest XD
PS. Mnie tam ten francuski zabija - mordują go tak, jak angielski z Neighborhood's Hero :rolly: :rolly: :rolly:

Sung Joon mnie niestety irytuje tutaj. Czemu on wciąż jest taki sam? Jakbym go po raz kolejny widziała w tym samym. stara się głosem nadrabiać, ale mnie nie przekonuje niestety. Reszta poprawna, ale też oczekiwałam jakiegoś powiewu świeżości, a tutaj nawet nie jest za bardzo zabawnie. Wolę jednak Happy Ending z Jang Na Ra- jakieś to ciut wymowniejsze i życiowe.
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

[2016] Madame Antoine

Postautor: Marie » 28 lut 2016

Póki co jest wiele opinii, że drama zatacza koło, powracamy kolejny już raz do punktu wyjścia. Mimo to mam wrażenie, że się trochę rozkręciła. Odcinki 11 i 12 były całkiem udane, cieszy mnie powrót w stronę lekkiej komedii. Won Ji Ho :lol: :lol: :lol: :lol: ... chyba już rozumiem tę postać, facet przebija tam wszystkich. Stał się moim ulubieńcem. Jest karykaturalnie prostolinijny, robi za posłańca, listonosza i Chłopca Prawdy w jednym bo nawet gdy kłamie, to wszystko po nim widać. Do tego ta jego chęć nauki życia :rolly: Wszystko próbuje logicznie wytłumaczyć, jak powiedzą- tak zrobi. Odbijają go sobie jak piłeczkę- podejdź tutaj, przyjdź do mnie, chodź do mnie natychmiast :lol: tak wykreowali tę postać, że uwielbiam! Nawet jak mi popsują dramę (oby nie), to jego wątku WYCZEKUJĘ!
Marie
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2016] Madame Antoine

Postautor: KartoflAnka » 07 mar 2016

Marie pisze:[post]114084[/post] Póki co jest wiele opinii, że drama zatacza koło, powracamy kolejny już raz do punktu wyjścia. Mimo to mam wrażenie, że się trochę rozkręciła. Odcinki 11 i 12 były całkiem udane, cieszy mnie powrót w stronę lekkiej komedii. Won Ji Ho :lol: :lol: :lol: :lol: ... chyba już rozumiem tę postać, facet przebija tam wszystkich. Stał się moim ulubieńcem. Jest karykaturalnie prostolinijny, robi za posłańca, listonosza i Chłopca Prawdy w jednym bo nawet gdy kłamie, to wszystko po nim widać. Do tego ta jego chęć nauki życia :rolly: Wszystko próbuje logicznie wytłumaczyć, jak powiedzą- tak zrobi. Odbijają go sobie jak piłeczkę- podejdź tutaj, przyjdź do mnie, chodź do mnie natychmiast :lol: tak wykreowali tę postać, że uwielbiam! Nawet jak mi popsują dramę (oby nie), to jego wątku WYCZEKUJĘ!

Właśnie coś takiego jest w tej dramie, co mnie irytuje. Niby uwielbiam postawę głównej bohaterki, która nie zgrywa bezmyślnej istotki i okazuje się być nadzwyczaj inteligentna, przy czym nadal jest bardzo kobieca i spragniona miłości, ale...no właśnie, gdzie jest ukryte to mozolne tempo, nakręcanie wciąż tego samego motywu, zabawa w kotka i myszkę, która zaczyna nudzić.
Końcówka wydaje się być aż nadto psychologicznie przewidywalna i obawiam się, że sknocą w sumie lekką na początku komedię traumą z dzieciństwa głównego bohatera, którego nagle uleczy miłość. Ech!!! I tyle zmarnowanych minut na problemy innych ludzi, które kompletnie mnie nie interesowały, a które najwyraźniej miały zaprowadzić głównego bohatera do podsumowania jego traumy. Jakoś tego nie mogę przetrawić, a jedyne co mnie urzeka to samo miejsce i stylizacje Madam Antośki :D
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

[2016] Madame Antoine

Postautor: Marie » 31 mar 2016

Całkiem przeciętna okazała się ta drama..dla kogoś zaczynającego przygodę z k- dramami będzie sympatyczna, jednak koniec końców dla mnie była w sam raz do oglądania przy sprzątaniu pod koniec. Nawet Won Ji Ho, mój "nieżyciowy" Won Ji Ho był zbyt przerysowany w ostatnich odcinkach. Na plusy tak, jak pisała KartoflAnka- miejsce i stylizacje, sama postać głównej, całkiem fajny początek. Na minus- zakończenie. Dla mnie zbyt proste. Muszę jednak przyznać, że Sung Joon (wbrew moim narzekaniom, że jak to tak, kolejny raz gra to samo) nie zawiódł. Widziałam go już w podobnej roli, ale oglądałam go jako psychologa z zaciekawieniem. Relacje między pracownikami kawiarni były całkiem fajne. Do obejrzenia raz i szybkiego zapomnienia, ale nie żałuję :)
Marie
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2016] Madame Antoine

Postautor: Mizuki » 31 mar 2016

Marie pisze:[post]114230[/post] Całkiem przeciętna okazała się ta drama..dla kogoś zaczynającego przygodę z k- dramami będzie sympatyczna,

Dla mnie całkowicie rozczarowująca, tym bardziej że tak ciekawa obsada. Do oglądania dla zabicia czasu więc nie polecam tym bardziej tym początkującym dramomaniakom.
Uwielbiam dramy psychologiczne jednak ta mnie nie zaskoczyła. Chociaż muszę przyznać, że osoba która nie miała do czynienia z niczym podobnym mogła przyswoić kilka ciekawych trików. Najbardziej podobał mi się wątek Seung Chana.
Gdzieś ulotniła się magia antonówki i od 10 epa zdrowo strzałkowałam.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2016] Madame Antoine

Postautor: Chie » 31 mar 2016

Odpuściłam sobie po 5 epach. Nie wciągneło mnie a po każdym kolejnej epie coraz bardziej mnie wkurzała
Co do Seong Juna to mam wrażenie ze już od kilku dram gra bardzo podobne postacie
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”