[2016] Signal

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2016] Signal

Postautor: Mizuki » 27 sty 2016

Obrazek

Signal [2016]
Tytuł oryginalny: 시그널
Tytuł (latynizacja): Sigeuneol / Signal
Gatunek: dramat sensacyjny
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN Asia
Emisja: 22.01.2016 - 12.03.2016
Czas emisji: piątek i sobota, 20:30
Scenariusz: Kim Eun Hee (Sign, Ghost oraz Three Days)
Produkcja: A Story
Reżyseria: Kim Won Suk (Misaeng, Sungkyunkwan Scandal )

Drama inspirowana filmem "Memories Of A Murderer".

https://youtu.be/0rBH3jJJViU

Obsada
Lee Je Hoon jako Park Hae Young
Kim Hye Soo jako Cha Soo Hyun
Jo Jin Woong jako Lee Jae Han
W pozostałych rolach
Jang Hyun Sung jako nadinspektor Kim Bum Joo
Jung Hae Kyun (정해균) jako Ahn Chi Soo
Kim Won Hae jako Kim Gye Chul
Jung Han Bi jako Oh Yoon Seo
Lee Yoo Joon (이유준) jako Jung Hun Gi
Kim Min Gyu jako Hwang Eui Kyung

Opis
Drama inspirowana historią z filmu "Memories Of A Murderer" luźno nawiązuje do wydarzeń, które miały miejsce w latach 80-tych, do których śledztwa umorzono w 2006 roku. Podobnym tematem zajęto się w serialu Gap Dong jednak Sygnał to zupełnie nowe podejście. Zagięcie czasoprzestrzeni nadaje zupełnie innego biegu historii seryjnych zabójstw.
Park Hae Young w dzieciństwie jest świadkiem porwania dziewczynki. Wie, że porywaczem była kobieta jednak głównym podejrzanym był zupełnie ktoś inny. Próbuje przekazać policji informację jednak nikt nie chce go wysłuchać. W końcu znajdują ciało, a dedektywi nadal nie mogą odnaleźć mordercy. Chłopiec wyrasta na specjalistę od budowania profili psychologicznych. Głównie zajmuje się ludźmi z showbiznesu, a swoje teorie sprzedaje tabloidom. W końcu podejmuje pracę razem z Cha Soo Hyun policjantką w wydziale spraw niezamkniętych.
Niespodziewany sygnał z radia Waky Talkie łączy przeszłość z teraźniejszością tym samym zmienia bieg spraw i niewyjaśnionych historii.

Ode mnie
Film "Memories Of A Murderer" zobowiązuje. Czy TvN uda się zbliżyć do ideału I klimatu tego filmu wątpię jednak pierwsze epki wydają się interesujące. Podoba mi się prowadzenie kamery i kolorystyka serialu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów nie mamy wątpliwości w których czasach aktualnie się znajdujemy. Podejście fantasy i zaginanie czasoprzestrzeni to coś co zazwyczaj lubimy więc sięgnęłam z ciekawości. Nie kryję, że krytycznym okiem oglądałam początek serii i musze przyznać, ze powoduje łomotanie serca i całkiem wciąga w opowiadane historie. Podoba mi się to jak gra Je Hoon, zastrzeżenia mam jedynie do policjantki. Kolejny raz serwują nam „suchą babę” bez wyrazu zamiast ciekawą kobietę, profesjonalistę, którą byłabym szczerze zainteresowana.

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2016] Signal

Postautor: KartoflAnka » 29 sty 2016

Ja szczerze przyznam, że po 2 epach uważam, że jest świetna, przynajmniej te epy. Zleciały, jakby 10 minut trwały i nie wierzyłam, że to już koniec. Jest świetna obsada, która daje radę. Jest odrobina humoru i mystery. Ja na razie zostaję przy niej i liczę, że do końca będzie taka dobra.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2016] Signal

Postautor: Mizuki » 23 lut 2016

Signal oprócz dobrego plotu i całkiem przyjaznej dla oka realizacji jest przede wszystkim dobre pod względem muzycznym. Jestem całkowicie zakochana :melt: i zasłuchana :melt: zwłaszcza ukochałam sobie OST 4. (ostatnio mnie tak wzięło po It's Ok, This is Love...)

https://youtu.be/40WklavZYEs
https://youtu.be/BpyPPEr-9DM
https://youtu.be/9bZYSjUADrw
https://youtu.be/J3VZ78hWhQw

Narazie jestem całkowicie uzależniona! Świetne aktorstwo i świetna historia! Nie mam pojęcia jak to wszystko się skończy, jedno jest pewne nie należy za bardzo grzebać i zmieniać w przeszłości! Lee Je Hoona jako Park Hae Young czyli profilowego znawcę :fav: kojarzę przede wszystkim z Just Friends i Architecture 101 (Fashion Kinga nie dałam rady). Postać z którą mamy do czynienia w Signal wydaje się być mocno wyważona, nieprzerysowana, charyzmatyczna oraz dumna, a przy tym bardzo młodzieńcza. Skupia na sobie uwagę jednak to nie Park Young jest najważniejszy lecz sprawy które odkopuje. Polecam tę dramę!
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2016] Signal

Postautor: Volli » 24 lut 2016

Ukochałam sobie tą dramę już właściwie od pierwszego odcinka i przez następne kilka trzymałam kciuki, żeby po dobrej zapowiedzi poziom nie spadł. Nie spadł.

Co mi się podoba? Przede wszystkim klimat. Bardzo często w opisach dramy (w tym na doki też) pada tytuł filmu Memories of Murder. W rzeczywistości fabularnie serial z filmem ma niewiele wspólnego. Jedna ze spraw którą zajmuje się Cold Case Squad jest podobna, i to w zasadzie wszystko. Mimo to podobieństwa są wyraźne właśnie w klimacie. No i sposobie funkcjonowania jednostek dochodzeniowych. Myślę, że ten kto widział film będzie wiedział co mam na myśli...

Plot jest bardzo przemyślany - pomijając oczywiście zawirowania logiczne związane ze zmienianiem przeszłości. Wszystkie sprawy się łączą w bardzo skomplikowany sposób i naprawdę nie mogę się doczekać wyjaśnienia całości. Najbardziej chyba podobała mi się jak dotąd ostatnia przedstawiona sprawa - znowu seryjny morderca, znowu kobiety, ale tym razem inny modus operandi... No i historia policjantki.

OST rzeczywiście świetny (ja ukochałam sobie piosenkę nr 2) ale nie tylko OST. Zdjęcia też są rewelacyjne - zwłaszcza gdy akcja dzieje się w przeszłości. Nawet charakterystyczne wydłużenie postaci, jakby w starym telewizorze puszczano film panoramiczny - wszystko tworzy naprawdę niesamowity klimat. Do tego ciasne uliczki, trochę depresyjne, przypominające labirynt przewężenia... Teraźniejszość w chłodnych barwach, bardziej "technologiczna", ale też zimniejsza,...

Piękna drama...
:volli:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2016] Signal

Postautor: KartoflAnka » 07 mar 2016

Po 14 epizodach.
Śmiem twierdzić, że ta drama to majstersztyk ostatnich dram. Nie wiem, jaki będzie koniec, ale zapowiada się emocjonująco. Nie tylko sam sposób kręcenia dramy, światło i nawet sam plot, niezwykle trzymający poziom sensu, ale też aktorzy. Ta drama wciągnęła mnie do, zjadła mi nerwy i obezwładniła. Pomysł niby ciut oklepany, wszystko po trochu już gdzieś było, wiec śmiało chylę czoła reżyserowi, że wyciągnął z tego coś tak niesamowitego.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2016] Signal

Postautor: Volli » 13 mar 2016

KartoflAnka pisze:[post]114111[/post] Śmiem twierdzić, że ta drama to majstersztyk ostatnich dram

Śmiem twierdzić, ze nie tylko ostatnich. To nie jest w ogóle poziom dram. Jedyna seria do której ewentualnie mogłabym ją przyrównać to TEN, ale właściwie to Signal opiera się jakimkolwiek porównaniom. Taka drama zdarza się raz na kilka lat, a i to myślę, że dobrze jak się zdarzy.

KartoflAnka pisze:[post]114111[/post] Ta drama wciągnęła mnie do, zjadła mi nerwy i obezwładniła

Dwa ostatnie odcinki zafundowały mi taki emocjonalny rollercoaster, że to w ogóle trudno opisać.
► Pokaż Spoiler

Dopiero co zamknęłam spoiler a już szykuje się ich więcej o samej końcówce:
► Pokaż Spoiler
:volli:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2016] Signal

Postautor: Mizuki » 13 mar 2016

Drama od samego początku trzymała mnie w napięciu i wiedziałam, że końcówki nie można zawalić! Przygotowałam się na to spotkanie z paczką słonecznika i trunkiem bo szkoda mi było moich paznokci. Z każdą minutą moja konsumpcja przypominała kombajn do ziarna...
Powiem tylko, że autentycznie miałam gęsią skórkę. Raz, że bałam jak to się wszystko skończy, dwa siedziałam jak na spotkaniu z dobrymi znajomymi, a wiedziałam, że za chwilę przyjdzie nam się pożegnać! Czy znacie to dziwne uczucie?

► Pokaż Spoiler

Jak wiadomo dram sensacyjnych z motywem korupcji w policyjnych szeregach powstało bez liku. Wydawać się może, że temat ten został już wyeksploatowany, a pojawiające się nowe produkcje tylko powielają dobrze znane schematy. Signal być może przez to, że nie opiera się jedynie na tym motywie pokonał to i nie był wtórny. Co dzień budzisz się z nadzieją, że nic się nie zmieni. W tej dramie bohaterowie myślą zupełnie inaczej. Nie odpowiada również na to: Co by było gdybym mógł cofnąć czas? Daje jasno do zrozumienia walcz do końca i ciesz się tym co posiadasz!
Signal to drama, którą poleciłabym każdemu widzowi, który lubi produkcje kryminalne i to nawet niekoniecznie te pochodzące z azjatyckiego kina. ROGER
to drama 10/10 !

Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2016] Signal

Postautor: Chie » 15 mar 2016

Świetna drama przez która zjadła mi przez nerwy parę lat życia.
Na każdym odcinku siedziałam jak na szpilkach i czekałam co będzie dalej. Zakończenie fajne a jakby był drugi sezon to bym się bardzo ucieszyła.
Drama bez idoli z dobrymi aktorami reżyserią i ostem to naprawdę coś i im się to udało.
tvN naprawdę dobrze zaczął rok z Cheese która miała dobre ratingi i Signalem który dobijał do 10 oby tak dalej :)
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

[2016] Signal

Postautor: Skaza » 20 mar 2016

Wspaniała drama :fav: Każdy odcinek trzymał w napięciu, a na końcowych epkach to już w ogóle beczałam jak bóbr :fav:
Bardzo podobały mi się kreacje głównych bohaterów, w szczególności Park Hae Young i Lee Jae Han'a. Pierwszy z nich, młody i niezwykle inteligentny, ale też bardzo dumny i wyniosły, skrzywdzony w dzieciństwie przez cały czas nosił w sobie nienawiść i nieufność wobec policji, dla której sam pracował. Lee Jea Han to wzorowy policjant, gotowy sam walczyć o sprawiedliwość, nawet, gdy sytuacja wydaje się beznadziejna.

Plot dramy był rewelacyjny :fav: Bardzo lubię seriale kryminalne, a do tego dorzucenie troszkę SyFów to już w ogóle wybuchowa mieszanka :fav: :fav: :fav: Szczerze powiedziawszy, po pierwszej "transmisji" głównych bohaterów przez walkie takie myślałam, że kierunek rozmów będzie coś w stylu Doctora Who i River Song - pierwsza transmisja Park Hae Younga będzie ostatnią dla Lee Jae Han'a i na odwrót (co byłoby jednak bardzo trudnym pomysłem do zrealizowania - ale nie niemożliwym :) ),
► Pokaż Spoiler

Co do pani detektyw Cha Soo Hyun, to ani mnie ona ziała, ani grzębiła. Podobało mi się, że wątek romantyczny z tą panią występował, ale był wyważony i nie przytłaczał głównych wątków. :)

Jeśli miałabym porównywać tę dramę z jakąś inna kryminalną, to mogę śmiało powiedzieć, że jest tak dobra jak Missing Noir M, w pewnych względach ją przebijając, a w innych jednak pozostając w tyle. Pojedyncze śledztwa były o wiele ciekawsze i intrygujące w Missing Noir M, ale główna fabuła "ciągnąca się" przez cały serial jest jednak lepsza w Signal.

Volli pisze:[post]114170[/post]

Dopiero co zamknęłam spoiler a już szykuje się ich więcej o samej końcówce:
► Pokaż Spoiler

Co do zakończenia, w przeciwieństwie do przedmówców, nie do końca mi się ono podobało.
► Pokaż Spoiler

W ostatnim odcinku jest za dużo niepotrzebnych flashbacków (jak np. młody Park Hae Young dziękujący Jae Hanowi był pokazany dwa albo trzy razy w jednym odcinku), ale z kolei pokazanie tych samych wspomnień, co na początku serialu - ale z perspektywy starszego detektywa - było bardzo dobrym zabiegiem. I nie wiem co z tymi Koreańczykami jest nie tak, ale czemu końcowe odcinki są 1,5 raza dłuższe niż początkowe? :shake:

Co do ponarzekania, mogę dodać, że irytował mnie jeszcze aktor grający młodego Hae Younga. Wiem, że to tylko dziecko, ale w dramach nieraz występowali o wiele lepsi młodzi aktorzy.

Odnośnie ostu, cały soundtrack jest bardzo klimatyczny, ale piosenka INKII jest przecudowna :smitten:

I chociaż w rozważaniach czysto teoretycznych odnośnie podróży w czasie albo zmieniania przeszłości jestem zwolenniczką idei, że nie da się jej zmienić (paradoks dziadka to już w ogóle blowmind :shock: ), to
► Pokaż Spoiler

Dramę z całego serducha szczerze i gorąco polecam :fav:
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-drama”