[2016] Imaginary Cat

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2016] Imaginary Cat

Postautor: Mizuki » 08 lut 2016

Imaginary Cat [2016]
Obrazek

Tytuł oryginalny: 상상고양이
Tytuł (latynizacja): Sangsanggoyangi
Tytuł alternatywny: Imaginary Cat
Liczba odcinków: 8
Nadawca: MBC every1
Emisja: 24.11.2015 - 12.01.2016
Czas emisji: wtorek, 20:50
Oryginalna historia: manhwa internetowa Imaginary Cat autorstwa Kim Gyung
Scenariusz: Seo Yoon Hee (서윤희), Kim Sun Young (김선영)
Reżyseria: Lee Hyun Joo (이현주)

https://youtu.be/nvCNODD9MXU

:fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:
W rolach głównych

Obrazek

w pozostałych rolach

Park Chum Min jako szef Ma
Lee El jako Dok Go Soon
Kim Min Suk jako Yook Hae Gong
Kim Yong Sun (김용선) / Solar (MAMAMOO) jako Jung Soo In
Kim Hyun Joon jako Park Jin Sung
Choi Tae Hwan (최태환) jako Lee Wan
Shim Min (심민) jako Heo Gong Joo

Obrazek

opis
Hyun Jong Hyun jest pisarzem webtoon, który pracuje na pół etatu w księgarni. Jest właścicielem kota Boggila, którego znalazł w pewien deszczowy dzień. Po siedmu latach wychodzi na jaw straszna tajemnica...wyjawienie jej nie pozostaje bez wpływu na dalsze losy naszych przyjaciół!
To drama o przyjaźni człowieka i kota oraz tego jak ważna jest karma i żwirek.
Dawno się tak nie ubawiłam i teraz uważam, że kot to też człowiek!
Pod koniec dramy miałam problem z rozróżnieniem kto jest w końcu futrzakiem a kto nie...na szczęście pomocne były testy na ustalenie ojcostwa – Badania DNA i poradnik organizatora biwaku. :rolly: :rolly: :rolly:

Obrazek

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2016] Imaginary Cat

Postautor: Snake » 09 lut 2016

Bardzo głęboka i poważna produkcja. Gatunkowo to koci dramat obyczajowy z wątkami melodramiałtycznymi. Poruszono wiele problemów, z jakimi na co dzień zmagają się futrzaki:
- motyw wysypywania się karmy, symbolizujący ograniczony dostęp do zasobów
- niebezpieczne biurka domowe, z których nie da się zejść (problem BHP)
- badania DNA bez wiedzy kotów, które łamią ich prywatność
- nieuznanie nazwy gwiazdozbioru kociego odkrytego przez babcię kocią - dyskryminacja ze strony środowiska naukowego

Dramę można polecić nawet nieletnim kotom, nie ma w niej motywu kocimiętki i innych używek.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2016] Imaginary Cat

Postautor: Chie » 09 lut 2016

Jakie to nudne było. Gdyby nie główny pan to bym tego w ogóle nie oglądała.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2016] Imaginary Cat

Postautor: KartoflAnka » 10 lut 2016

Ta drama. :lol:
To jakaś masakryczna pomyłka i zmarnowanie talentu dwójki głównych bohaterów.
Za to kot wybił się ponad poziom tego dzieła. Brawa dla kota i jego życiowych tekstów. Nie bardzo wiem, co autor miał na myśli, ale sądziłam, że historię miłosną a tymczasem zrobiła się z tego epopeja o kocie, którego " sceny łóżkowe z SeungHo" były bardziej ekscytujące, niż sceny z prawdziwą kobietą. Ja tu wyczułam dużo problemów emocjonalnych, ale plusem jest to, że to krótkie i da się wytrzymać, choć czasem trzeba mocno zacisnąć zęby :rolly: :rolly: :rolly:
Awatar użytkownika
ZhouYanRan
Co to jest dorama? o_O

Re: [2016] Imaginary Cat

Postautor: ZhouYanRan » 06 mar 2017

Pozwolę sobie uprzejmie się nie zgodzić z moimi przedmówcami. Według mnie to była naprawdę dobra drama. Rzadko kiedy pojawiają się w dramach zwierzęta, a już dram, gdzie zwierzę odgrywałoby jedną z głównych ról, to jest tyle, co kot napłakał. Moim zdaniem wielką siłą tej dramy jest jej prawdziwość. Z perspektywy człowieka, który wychował parę pokoleń kotów, stwierdzam, że kot wspaniale odegrał swoją rolę (no wiadomo :wink: ), a także dwójka głównych aktorów dobrze oddała emocje właścicieli kotów: ten strach, kiedy ginie ich kot, te desperackie poszukiwania, tę nie gasnącą nadzieję, że się odnajdzie i tę bezradność i poczucie bezsilności, kiedy już nic nie da się zrobić... Koty to niezwykłe stworzenia i cudowni towarzysze życia. Taki kot naprawdę potrafi uleczyć zranione serce i podnieść na duchu, co zostało bardzo pięknie pokazane tutaj. Na końcu to już płakałam rzewnymi łzami :cry: , Spoiler! kiedy Bok Gil umierała i w agonii ukryła się w szafie. Pamiętam, jak mój kot, kiedy umierał, wcisnął się w kąt za pralką. Ta scena uderzyła mnie swoją prawdziwością. Ten, kto napisał tę historię, musiał niejednego kota w życiu wychować. Ta drama przemówiła do mojego serca i absolutnie nie żałuję, że poświęciłam jej swój czas.
Obejrzane dramy - 276
Aktualny cel - 300 dram na 10-lecie!
http://mydramalist.info/user/24694/zhouyanran
Kpop Noona (tak trudno teraz znaleźć Oppę...)

Wróć do „K-drama”