[2016] Come Back Mister

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2016] Come Back Mister

Postautor: Volli » 09 mar 2016

COME BACK MISTER

Obrazek

Tytuł: Come Back Mister (돌아와요 아저씨 / Dolawayo Ajeossi) / Come Back Ahjussi
Gatunek: komedia, melodramat
Liczba odcinków: 16
Stacja: SBS
Okres emisji: 24 lutego 2016 do 14 kwietnia 2016
Czas emisji: środy i czwartki o 22:00

Obsada:
Kim In Kwon jako Kim Young Soo (41)
Rain jako Lee Hae Joon (30)

Kim Soo Ro jako Han Gi Tak (41)
Kwak Dong Yun jako młody Han Gi Tak
Oh Yeon Seo jako Han Hong Nan (20)

Lee Min Jung jako Shin Da Hye (30)
Lee Ha Nui jako Song Yi Yeon (30)
Choi Won Young jako Cha Jae Gook (40)
Yoon Park jako Jung Ji Hoon (30)

Opis
Kim Young Soo, niedoceniany i poniżany pracownik domu towarowego ginie tyleż głupią co niepotrzebną śmiercią, zostawiając ukochaną żonę i córeczkę pozbawione praw do odszkodowania z racji swojego nagłego zejścia. W tym samym czasie podobny los spotyka Han Gi Taka, byłego gangstera, obecnie kucharza i wychowawcy (tak, tak, yes siep!) za pomocą noża i papryki przywracającego społeczeństwu źle zapowiadającą się młodzież. Również i on ma na ziemi pewne niezałatwione sprawy związane głównie z jego wielką niespełnioną miłością, która po rozwiedzeniu cheabola znajduje się w nielada tarapatach. Panowie spotykają się po śmierci w jednym pociągu i od razu przypadają sobie do serca. Po wielu perypetiach razem wracają do świata żywych, by skopać tyłki tym, którzy na to zasługują. I wszystko byłoby proste i miłe, gdyby nie pewne komplikacje wynikłe z... no cóż, nowej ziemskiej powłoki, czy też raczej powłok.

Ode mnie:
Jak Raina kocham (a kocham go bardzo), tak na ostatniej jego dramie miałam ochotę wystrzelać całą obsadę, łącznie z nim i biednym psem, który do weterynarza jeździł karetką na sygnale. Nic więc dziwnego, że do Come Back Mister nie kawapiłam się jakoś specjalnie, mimo że i plot i obsada były dobrze rokujące. Nie takie dobrze zapowiadające się dramy wyrzucało się do kosza. Trochę czasu więc minęło zanim przemogłam swoje obawy i właczyłam pierwszy odcinek. Powiem że był ciekawy, ale bez szału, zrobiłam więc sobie przerwę i... po drugim odcinku od razu poleciał trzeci i zanim się spostrzegłam nie miałam już co oglądać. Wątki ciekawie sięze sobą łączą, nie jestem w stanie przewidzieć jeszcze co z tego wyniknie, a to dobrze o wszystkim świadczy. Przezabawne sytacje i odtwórcy głównych ról spisujący się lepiej niż dobrze. Co mnie zaskakuje to to, że nawet bardziej niż Rain podoba mi się tutaj Oh Yeon Seo.

A poza tym - no cóż, poza tym wszystkim jest to głównie chyba drama o macaniu, przy czym macanie zalicza tutaj kilka różnych poziomów. Oto główne (chociaż nie wszystkie) kategorie które sobie wyodrębniłam:

I. Rain maca sam siebie
    na golasa
► Pokaż Spoiler

i w ubraniu
► Pokaż Spoiler

II. Rain maca innych
► Pokaż Spoiler

III. Rain maca zwierzęta
► Pokaż Spoiler

IV. Rain jest macany
► Pokaż Spoiler

Ale żeby nie było że tylko macanie mi w głowie, to zauważyłam, że oprócz tego jest to również drama o:
pokazywaniu:
► Pokaż Spoiler

I o patrzeniu
► Pokaż Spoiler

Z nadzieją, że wyłuskane przeze mnie walory kogoś zachęcą, kończę już i oficjalnie dramę polecam.

:volli:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2016] Come Back Mister

Postautor: thon » 09 mar 2016

A p bromansowym buziakiem 2 panów to zapomniałaś zapisać - fakt, że bez pana Mżawki, ale kiss był.
Na dodatek zabójczo dobrze wypada Oh Yeon Seo - te jej chodzenie, miny bezcenne. Drama o wiele lżejsza w odbiorze i jak dla mnie przyjemniejsza od Potomków Marsa.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2016] Come Back Mister

Postautor: Mina » 09 mar 2016

oh uwielbiam tę dramę :lol: :lol: :lol: :lol:
ale nie mam pasji już do pisania komentarzy
Ale jest na tyle interesująca i zabawna że oglądam za nim napisy się pojawią a potem z napisami jeszcze raz bo tyle radości mi ta drama daje.
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

[2016] Come Back Mister

Postautor: Marie » 14 mar 2016

Volli pisze:[post]114119[/post] Trochę czasu więc minęło zanim przemogłam swoje obawy i właczyłam pierwszy odcinek. Powiem że był ciekawy, ale bez szału, zrobiłam więc sobie przerwę i... po drugim odcinku od razu poleciał trzeci i zanim się spostrzegłam nie miałam już co oglądać.
Tak. To będzie prawdziwa męka czekać co tydzień na nowe odcinki.
Ta drama to mistrzostwo mimo, że nie grają w niej aktorzy znani z jakiejś wybitnej gry. Lubię i ahjussih i ich "nowe ciałka", zwłaszcza główna sprawia, że brzuch mnie boli ze śmiechu. Początek roku chyba wynagradza nam oglądającym zeszły słabszy dramowy rok. Były i Sery i inne znośne dramy, ale ta spełnia moje oczekiwania :victory: chciałabym, żeby jej nie zepsuli! "Efekty uboczne" były cudowne :rolly: :rolly: Historia jakby 49 days, ale tamta drama była poważna, a tu jest komedia. Ja nie chcę, żeby wrócili do nieba! :lol:
► Pokaż Spoiler
Marie
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2016] Come Back Mister

Postautor: Chie » 27 kwie 2016

Zaczęło się fajnie ale potem to już lekka porażka. Za dużo tego było potem. Ona jest siostrą tego to dziecko ma innego ojca itp.Upchnięte wszystko co tylko się dało dobrze ze żadnej śmiertelnej choroby nie było... chociaż czy główny nie miał czasem całej listy tego na co by chory. Szkoda że tak to zepsuli
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2016] Come Back Mister

Postautor: Marie » 03 maja 2016

Po ostatnim odcinku: niestety zgadzam się z Chie, że trochę zepsuli dramę. Żałować poświęconego czasu nie żałuję, ale scenarzyści chcieli chyba, żeby Come Back Mister było i świetną komedią i poruszającym dramatem, do tego jeszcze dramą o wartościach rodzinnych. Przez to była ona jakby "pocięta", części komediowe przeplatały się ze łzawymi raczej niespójnie. Warto obejrzeć dla rewelacyjnej Oh Yeon Seo i nie najgorszej Lee Honey. Z jednej strony postaci przesympatyczne, komedia rewelacyjna, a z drugiej wyraźne poczucie, że coś tu jednak nie pasowało do całości.
Marie

Wróć do „K-drama”