[2016] Marriage Contract

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2016] Marriage Contract

Postautor: Mizuki » 11 mar 2016

Marriage Contract [2016]

Obrazek

Tytuł oryginalny: 결혼계약
Tytuł (latynizacja): Kyeolhon Gyeyak
Tytuł alternatywny: Marriage Contract
Wcześniej znana jako: 100일의 아내 / A Hundered Days Wife / Wife of One-hundred days / Wife of 100 Days
Gatunek: melodramat
Liczba odcinków: 16
Nadawca: MBC
Emisja: 05.03.2016 - 24.04.2016
Czas emisji: sobota i niedziela, 21:55

trailer
https://youtu.be/dx7-z1jbNd8

Obsada
Lee Seo Jin jako Han Ji Hoon
UEE jako Kang Hye Soo
Kim Yong Gun jako Han Sung Gook
Park Jung Soo jako Yoon Sun Young
Lee Hwi Hyang jako Oh Mi Ran
Kim Young Pil (김영필) jako Han Jung Hoon
Shin Rin Ah (신린아) jako Cha Eun Sung

opis
Kang Hye Soo w tej roli UEE młoda wdowa samotnie wychowująca córeczkę boryka się z trudami dnia codziennego. Popada w długi co powoduje ciągłe problemy z egzekutorami należności. Pilnie potrzebując pieniędzy wykonuje różne prace zarobkowe. Pewnego dnia podczas przechodzenia na przejściu dla pieszych zostaje potrącona przez samochód. Podejrzana o wyłudzenie odszkodowania poznaje Han Ji Hoona. Okazuje się, że dzień wcześniej udało jej się zdobyć pracę w jego restauracji. Przez przypadek dowiaduje się, że szef poszukuje pilnie żony-dawcy aby móc wykonać przeszczep wątroby dla swojej ciężko chorej matki. Hye Soo proponuje Ji Hoonowi kontrakt małżeński. Dziewczyna w międzyczasie dowiaduje się, że sama jest chora na raka mózgu i zostało jej zaledwie kilka miesięcy życia.

Gdy tylko przeczytałam streszczenie stwierdziłam, że muszę obejrzeć tę dramę. Miałam spore wątpliwości co do obsady bo chociaż uwielbiam Lee Seo to w parringu z UEE nie do końca mnie przekonywało. Na szczęście nie zawiodłam się. Plot jest taki smutny, zły i przytłaczający, że polecam tę dramę tylko osobom, które mają ochotę na chwilkę traumy. Drama jest bardzo dobrze zrobiona, Lee Seo jak zwykle szarmancki, bardzo pasuje do roli bossa. Człowieka który pomimo pieniędzy jak to na chaebola przystało, wydaje się mieć ciężkie dzieciństwo i traumatyczne z nim związane wspomnienia. Sama UEE zaskakująco dobrze gra rolę matki, samotnej, cierpiącej wydawać by się mogło stojącej na granicy załamania psychicznego. Straciła bowiem męża w tak młodym wieku, a teraz pomimo prób ułożenia sobie życia los okrutnie ją doświadcza chorobą. Wizja osierocenia dziecka przyczynia się do podjęcia takiej a nie innej decyzji.
Jeżeli chodzi o realizacje, drama ma świetną ścieżkę dźwiękową, ładnie prowadzona jest kamera, szerokie plany zwłaszcza w mieście potęgują uczucie samotności kobiety. Dobra drama w starym stylu.

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2016] Marriage Contract

Postautor: KartoflAnka » 12 mar 2016

Plot jest taki smutny, zły i przytłaczający, że polecam tę dramę tylko osobom, które mają ochotę na chwilkę traumy. Drama jest bardzo dobrze zrobiona, Lee Seo jak zwykle szarmancki, bardzo pasuje do roli bossa. Człowieka który pomimo pieniędzy jak to na chaebola przystało, wydaje się mieć ciężkie dzieciństwo i traumatyczne z nim związane wspomnienia. Sama UEE zaskakująco dobrze gra rolę matki, samotnej, cierpiącej wydawać by się mogło stojącej na granicy załamania psychicznego.

Właśnie mi bardzo odpowiada. Nie brakuje nawet kilku zabawnych momentów. Jestem ciekawa, czy pójdą w stronę gorzkiej historii czy jakimś trafem dobrze się to skończy.
UEE już w fool's love mnie zaskoczyła. Ciśnie do przodu. Widać, że ją chcą w dramach, poza tym jakieś zacięcie ma i widać u niej postępy, a nie jak....uczcijmy to minutą ciszy.
Mizuk na razie ci towarzyszę :fav:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2016] Marriage Contract

Postautor: Mizuki » 04 kwie 2016

Mamy za sobą 10 odcinek.
UEE zaczynam stawiać w gronie moich ulubionych aktorek.
Początkowo nie byłam zachwycona obsadzeniem Lee Seo Jina, teraz jestem w nim całkowicie zakochana. Pomimo różnicy wieku świetnie do siebie pasują. Zawsze zachwycały mnie jego dołeczki, aktor z wiekiem nic nie traci na uroku (czy można tak powiedzieć o mężczyźnie? W przypadku Seo Jina TAK!). Podoba mi się również gra młodej, która jest naturalnie urocza. Te jej spineczki :melt:

Obrazek

Dla osób, które obawiają się traumy śpieszę wyjaśnić, że drama jest bardzo emocjonalna jednak przez to, że jest nieźle nakręcona, ma logiczny ciąg zdarzeń staje się z czasem "przyswajalna". Zdradzę, że nie zasiadam do oglądania bez pudełka chusteczek.

https://youtu.be/kLThalXP9XQ
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

[2016] Marriage Contract

Postautor: czerteziki » 04 kwie 2016

Miałam nic nie pisać, ale ta drama mnie porwała.... Ciężko powiedzieć, czy bo potrzebowałam traumy, czy za dużo było kom-rom ale tak naciąganych, że aż mnie zęby strzykały...

Uee wypada świetnie i jest tak autentyczna w tej roli, że mam ją ochotę przytulić, szczególnie jak obraca w żart przykre momenty i myślenie o śmierci, jak płacze, to ja płaczę z nią jak się śmieje ja z nią. Jej córka jest przeurocza ale jednocześnie myśli i czuje jak dziecko. Nie ma prób jej gloryfikacji jest i będzie dzieckiem mimo, że sytuacja zmusza ją do takich a nie innych zachowań...

Lee Seo Jin czaruje uśmiechem ale i konsekwencją swoich działań.... już umieram na myśl jak to się wszystko może potoczyć.

10 epek roztrzaskał moje serducho...
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2016] Marriage Contract

Postautor: KartoflAnka » 04 kwie 2016

czerteziki pisze:[post]114256[/post] 10 epek roztrzaskał moje serducho...

A ja się poryczałam i nie wiem czy ze wzruszenia, czy za dużo hormonów mam w diecie. :D
Ta historia wydaje się być na tyle autentyczna, choć nie unikam porównania do skróconego makjanga, że aż chwyta za serce i wszystkie inne narządy. Złapałam się nawet na tym, że analizuję dogłębnie każdy charakter, motywy jego postępowania a nawet rozterki życiowe :shock: Przecież to tylko drama!! Świetna produkcja, ale chyba podziękowania za to powinny zostać przyznane aktorom. Nie wyobrażam sobie innej pary głównej, po prostu są genialni.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2016] Marriage Contract

Postautor: Mizuki » 12 kwie 2016

Ostatnie dwa epki 11,12 były taaakie piękne.

Nie pamiętam, żebym na jakimkolwiek serialu tyle się nasmarkała. Wszystko jest takie realne, prawdziwe tak jak pisała Cze nawet mała i to jak się zachowuje jak pokazany jest świat oczami dziecka dowodzi tylko jak dojrzała jest ta produkcja.
UEE przechodzi samą siebie w tej dramie i może się wydawać, że łatwo grać smutek i nieszczęście. Cienka linia może spowodować, że z płaczu może wyjść groteska. To jak ona pokazuje swoją postać sprawia, że za każdym razem mam ochotę ją przytulić. Mam wielką nadzieję, że ta rola zostanie doceniona i zaowocuje w przyszłości.
Sama historia jest smutna z założenia, ale przedstawiona chęć życia, a jednocześnie pogodzenie się z losem i normalne funkcjonowanie, bycie matką, przyjaciółką jest wspaniałe.

Nie wiem jak to wszystko się skończy, jestem jednak przekonana, że jakiekolwiek będzie, zapewne pokażą to pięknie.

Szczerze polecam tę dramę.

Wróć do „K-drama”