[2016] Oh Hae Young Again

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2016] Oh Hae Young Again

Postautor: Mizuki » 04 maja 2016

Oh Hae Young Again [2016]

Obrazek

Tytuł oryginalny: 또 오해영
Tytuł (latynizacja): Tto Ohaeyeong
Tytuł alternatywny: Oh Hae Young Again / Misunderstood
Gatunek: komedia romantyczna, fantasy
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN Asia
Emisja: 02.05.2016 - 21.06.2016
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 22:00
Scenariusz: Park Hae Young
Produkcja: Chorokbaem Media
Reżyseria: Song Hyun Wook Marriage Without Love,

obsada

Eric (Shinhwa) jako Park Do Kyung
Seo Hyun Jin jako Oh Hae Young I
Jun Hye Bin jako Oh Hae Young II
Spoiler! Otoczenie Park Do Kyung
Ye Ji Won jako Park Soo Kyung
Kim Ji Suk jako Lee Jin Sang
Huh Jung Min jako Park Hoon
?? jako Huh Ji Ya (matka Do Kyung)
Otoczenie Oh Hae Young I
Lee Jae Yoon jako Han Tae Jin (były narzeczony Oh Hae Young I)
Lee Han Wie jako Oh Kyung Soo
Kim Mi Kyung jako Hwang Duk Yi
Ha Shi Eun jako Kim Hee Ran
?? jako Jung Sook
W pozostałych rolach
Heo Young Ji (허영지) jako Yoon An Na
Kwon Min jako Sung Jin
Kim Ki Doo (김기두) jako Ki Tae
Jo Hyun Shik jako Sang Suk
Choi Joon Ho (최준호) jako Lee Joon
Kwon Soo Hyun jako Park Hoon
Shin Woo Gyum (신우겸) jako Ji Hoon
Lee Ga Hyun (이가현) jako Shim Ye Jin

o czym

Historia dwóch kobiet o tym samym imieniu i nazwisku, które łączy nie tylko ta sama godność ale jakby tego było mało również urodziły się tego samego dnia i pracują dla dużej firmy cateringowej. Z tego powodu dochodzi do fatalnej pomyłki co spowoduje niemałe zamieszanie i będzie miało wpływ na ich przyszłość.
Park Do Kyung (Eric) dźwiękowiec filmowy odkrywa w sobie zdolność jasnowidzenia. Próbując się zemścić na swojej byłej narzeczonej kieruje swoją nienawiść jak się później okazuje nie do tej osoby co powinien. Doprowadza do fatalnej pomyłki, której skutki odczują wszyscy. Czy można to będzie wszystko odkręcić?

ode mnie

Drama całkiem przyjemnie się zaczyna. Posiada swój odmienny klimat być może to za sprawą reżysera Małżeństwa. Opowiada historie dwóch Oh Hae Young, których życie zdecydowanie się różni od siebie. Jedna z nich jest średnio ładna, średnio rozgarnięta i raczej niezdarna. Od liceum jest ciągle w cieniu pięknej, drugiej Oh Hae Younga, która oczywiście jest bardziej popularna i utalentowana. Jak na ironię, po ukończeniu szkoły pracują w tej samej firmie jako asystent kierownika i jako kierownik zespołu. Eric w tej dramie prezentuje się super, gra dźwiękowca, który jest perfekcyjny we wszystkim co robi. W dramie występuje również "Blondasek" z Małżeństwa i Kim Mi Gyeong w roli w której ja osobiście ją uwielbiam.
Pierwsze dwa odcinki oglądało mi się w trybie ekspresowym z dawką humoru do jakiego przyzwyczaiło nas TvN.

Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [2016] Oh Hae Young Again

Postautor: Mina » 04 maja 2016

Też mi się podoba , interesująca chociaż już znana tematyka dramy, fajna obsada
Eric Moon :smitten: :smitten: :smitten: świetnie się prezentuje
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 10 cze 2016

Bardzo mi podpasowała ta drama, chociaż szczerze mówiąc po pierwszym odcinku miałam ochotę ją rzucić, tak nudno i przewidywalnie było... W dodatku miałam wrażenie, że nie uda mi się polubić głównej bohaterki, a postać Erica zalatywała schematem. A jednak... A jednak pokochałam bohaterów. Zarowno tych pierwszo jaki drugo planowych.

Najbardziej chyba kibicuję starszej siostrze i prawnikowi. Stanowią największe źródło mojej radości. Zwłaszcza ich rozmowy - kłótnie po francusku.

Nawet sceny dramatyczne osładzane są takim subtelnym komizmem, że nie sposób dać się nimi zmęczyć. Moja ulubiona to emo-spacer za Ericiem zakończony imprezą na plaży <33

To nie jest drama na którą czekam jak na szpilkach, ale na pewno jest to drama którą się delektuję. Zdjęcia, montaż, muzyka (nie utwory, ale ten jazzik jako podkład) - wszystko tak ładnie dopracowane, że aż się chce oglądać.
:volli:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 16 cze 2016

Trzynasty odcinek był okropnie męczący... Przeciągany dramat, retrospekcje, wlokło się to jak flaki z olejem. W dodatku drugiego planu było tak maaało... Za to epizod 14 wszystko mi wynagrodził. Było słodko i było śmiesznie. Mina prawnika - bezcenna. A jeszcze bardziej bezcenne wspólne pijaństwo chłopaków. Igraszki na polu jęczmienia i to co z tego wynikło równie boskie.

Szczerze mówiąc boję się wątku główneo o tyle, że z przebłysków przyszłości jakie miewa główny bohater zapowiada się bardzo uciążliwie. No ale cóż, jak dotąd cokolwiek nie nabroili dramatem, potem jakoś udawało się zrównoważyć, więc mam nadzieję i że i to się uda. Trzymam kciuki za główną parę i za to, zeby mordercza ciężarówka jednak odpuściła Ericowi.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 18 cze 2016

Volli pisze:Trzynasty odcinek był okropnie męczący... Przeciągany dramat, retrospekcje, wlokło się to jak flaki z olejem. W dodatku drugiego planu było tak maaało... Za to epizod 14 wszystko mi wynagrodził. Było słodko i było śmiesznie. Mina prawnika - bezcenna. A jeszcze bardziej bezcenne wspólne pijaństwo chłopaków. Igraszki na polu jęczmienia i to co z tego wynikło równie boskie.

Szczerze mówiąc boję się wątku główneo o tyle, że z przebłysków przyszłości jakie miewa główny bohater zapowiada się bardzo uciążliwie. No ale cóż, jak dotąd cokolwiek nie nabroili dramatem, potem jakoś udawało się zrównoważyć, więc mam nadzieję i że i to się uda. Trzymam kciuki za główną parę i za to, zeby mordercza ciężarówka jednak odpuściła Ericowi.

Mam dokładnie tak samo. Drama jest momentami nierówna, jakby na siłę przedłużona, bo komuś skończyły się pomysły.
Na pierwszy plan wysunęła się u mnie zdecydowanie obsada drugoplanowa, jako mood makerzy całego tego dramatyzmu.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 28 sie 2016

Po bardzo długim przestoju udało mi się skończyć...

I szczerze mówiąc nie wiem co sądzić. Drama jest ładnie zrobiona, Aktorzy sympatyczni. Drugi plan rewelacyjny. ALE
No właśnie nie wiem dlaczego przy tym wszystkim na ziewanie mnie brało i ostro trzeba było przewijać. Pod koniec właściwie przewijałam wszystkie sceny z główna parą, zostawiałąm sobie za to wszystkie momenty drugoplanowe (noona romans <333) i teściów. Trzeba też przyznać, że ostatni odcinek, zwłaszcza jego druga połowa, podbił trochę ocenę. No i taniec weddingowy był cool.

Drama ma bardzo charakterystyczny klimat i myslę, że jeśli ten klimat do kogoś nie trafi to może ją wręcz znienawidzić. Do mnie akurat trafiał, ale i tak uważam przy tym, że główny wątek był przeciągany. Byłam już nim doszczętnie zmęczona. Z drugiej strony mam niedosyt jeśli chodzi o pary drugoplanowe...

No i tak doszłam do wniosku, że mam jednak problem z głównymi bohaterami, zwłaszcza z główną bohaterką, której naprawdę nie byłam w stanie polubić, nawet jeśli przez chilę wydawało mi się inaczej. Po obejrzeniu wszystkiego odniosłam wrażenie, że jenak była okropnie skoncentrowana na sobie, zwłaszcza gdy narzekała jak to ta druga Oh Hae Young rujnuje jej życie... Po pierwsze jeśli to był jej główny życiowy probem to zazdroszczę, po drugie to ech... nie ma to jak zrzucać na kogoś winę za wszystkie problemy... Co prawda niby doszła z tym wszystkim do ładu, ale mimo wszystko...

Postać Erica z kolei wydawała mi się jednak trochę antypatyczna. Niby fajny, wrażliwy, introwertyczny chłopiec, ale z drugiej strony dogadać się z takim chyba jednak byłoby ciężko... Miałam wrażenie, że zawsze sam, bez uwzględniania innych, podejmował decyzje, co było naprawdę trochę nie fair.

Mimo wszystko fajnie się oglądało te wszystkie "poetyckie" (z braku lepszego określenia) wstawki... To budowało klimat - trochę jak z pogranicza snu i jawy - i bardzo mi się ten klimat podobał. I humor prezentowany w tej drame, zwłaszcza ten w delikatniejszym wydaniu (jak scena spotkania młodych i ich matek i sposób na zmianę tematu :D )

Dramę obejrzeć można, napewno warto jej spróbować, bo pewnie znajdą sięi tacy, których zachwyci...
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 04 wrz 2016

Moim zdaniem drama powinna się skończyć na 14 epku. Aby obejrzeć końcówkę potrzebowałam prawie dwa miesiące :roll:
Podobnie jak dziewczyny uważam, że drama chociaż nierówna, właściwie o niczym i przewidywalna miała w sobie coś uroczego. To może nie było arcydzieło, ale sposób kręcenia ujęć, a właściwie same zdjęcia zrobiły w tej dramie najwięcej. Było trochę lirycznie i psychologicznie, konstrukcja: przyszłość-współczesność skłaniała do refleksji. Niestety wszyscy w tej dramie byli nieco neurotyczni i mocno egocentryczni, a raczej owładnięci marzeniem skupienia na sobie uwagi świata.
Ja najbardziej polubiłam rodziców "brzydkiej" Oh Hae Young, ahjumma Mikyung... :fav: uwielbiam ekspresje tej aktorki! Udziela mi się za każdym razem gdy mam okazję ją oglądać (jedynie nie mogłam znieść niemej mamuśki PSH w Hajersach :roll: )

Wróć do „K-drama”