[2016] Dramaworld

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2016] Dramaworld

Postautor: Volli » 20 maja 2016

DRAMAWORLD

Obrazek

Scenariusz: Josh Billig, Chris Martin
Reżyseria: Chris Martin
Data emisji: 16.04.2016 (USA), 17.04.2016 (świat)
Ilosć epizodów: 10
Produkcja: Jetavana Entertainment. EnterMedia Contents,Third Culture Content
Dystrybucja: Viki

Obsada:
Liv Hewson jako Claire Duncan
Sean Dulake jako Joon Park
Justin Chon jako Seth Ko
Bae Noo-ri jako Seo-yeon

Cameo:
Choi Siwon jako on sam
Han Ji-min jako ona sama
Jisook jako ona sama
Lee Ji-ah jako ona sama
Yang Dong-geun (a.k.a YDG) jako on sam
Sam Hammington jako on sam
Sung Hyuk jako on sam
Park Jin-joo jako ona sama
Ji Il-joo jako on sam
Lee Jung Hyuk jako on sam
Kim Byung Chul jako on sam

Opis:
Czy zdarzyło wam się marzyć, że gracie główną rolę w dramie? A co jeśli jakimś cudem uda się wam wkroczyć do wymarzonego świata? To właśnie przytrafia się Claire - dramomaniaczce, beznadziejnie zakochanej w Joonie Parku - głównym bohaterze romansu "Taste of Love". Okazuje się, że świat dram jest w niebezpieczeństwie i tylko Claire może go uratować. Czy uda się jej doprowadzić do happy endu w którym odtwórca głównej roli męskiej składa na ustach odtwórczyni głównej roli kobiecej "pocałunek prawdziwej miłości"?

Ode mnie:
Długo wahałam się w którym dziale w ogóle umieścić tę serię. Radzono mi dział Inne lub kącik nieazjatycki. Mimo wszystko jednak zdecydowałam się na k-dramy. Dlaczego? Bo mimo że autorami serialu są Amerykanie, a produkcja amerykańsko-chińska to jednak to JEST k-drama. Nie tylko mówi o k-dramach, parodiuje k-dramy, ale JEST k-dramą. Ze wszystkimi dramowymi chwytami. Z resztą to dość zabawne obserwować jak scenariusz wyśmiewa poszczególne motywy, żeby zaraz całkiem na serio je zastosować.

Lista cameo jest imponująca i sama w sobie stanowi wartość nie do przecenienia. Mi osobiście najbardziej przypadło do gustu cameo Choi Siwona. Popłakałam się ze śmiechu i chciałam jeszcze...

Główna bhaterka z początku była dość mocno wkurzająca, ale z czasem przywykłam. Z resztą po tym jak Tony Moly zafundowało jej makeover chyba się trochę uspokoiła. Główny bohater z kolei w poważnej dramie byłby nie do zniesienia, ale tutaj jego drewnowatość była jednocześnie parodią wszystkich drewnianych main leadów więc ogólnie - brawa za tego kto organizował casting.

Odcinków drama ma 10 po 20 minut każdy, do obejrzenia na kanale viki: https://www.viki.com/tv/29149c-dramaworld

Dla (jeszcze) niezdecydowanych trailer:

Polecam i chcę kolejną serię!

:volli:
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [2016] Dramaworld

Postautor: Mina » 20 maja 2016

Fajne to było
Też chce do DramaWorld
końcówka bombowa
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 27 maja 2016

Fajniutkie to było. Takie dramowe... :rolly: Polecam dla każdego na poprawę humoru :rolly: :rolly: :rolly:
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 29 maja 2016

Uśmiałam się jak głupia. Serio, ten serial pokazał w s z y st k o. Każdy oklepany motyw wykorzystywany w dramach, każdy chwyt tak dobrze znany dramomaniakom. W serialu plot jest bardzo zabawny i nawet jeśli coś się nie trzyma kupy, no to przecież o to chodziło :lol: Najbardziej podobała mi się scena testowania mdlenia przez Claire... :rolly: I to karaoke w ostatnim odcinku, gdzieś trzeba było to docisnąć :fav:

Z moich uwag, to tylko tak sobie pomyślałam: ile Claire dram zniszczyła ratując tę jedną swoją? :lol:

Nie jestem pewna, ale czy second lead nie miał nawet imienia w tym serialu? Był aż tak mało ważną postacią? :lol:

Park Joon wydawał mi się znajomy, i faktycznie, już go widziałam w reklamie viki (btw sam serial jest trochę w klimacie ich reklam):
https://www.youtube.com/watch?v=wVH--bLiVZ8

Co mi się jeszcze podobało, to gdy się ogląda na kanale viki, pojawiają się komentarze na osi czasu. Akurat w przypadku tego serialu, pomimo spoilerów, czasem uwagi pisane przez oglądających dodawały jeszcze więcej humoru do serialu :D

Tę mini dramkę polecam każdemu, kto obejrzał już kilka dram i wie, że co to jest "k-drama logic" :lol: :smitten:
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-drama”