[2016] Beautiful Gong Shim

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2016] Beautiful Gong Shim

Postautor: Mina » 20 maja 2016

Beautiful Gong Shim

Tytuł oryginalny: 미녀 공심이
Tytuł (latynizacja): Minyeo Gongsim-i
Tytuł alternatywny: Beautiful Gong Shim / Dear Fair Lady Kong Shim
Wcześniej znana jako: 그대와 춤을 / Dance With You / 야수의 미녀 / The Beauty of the Beast / Beauty and the Beast / The Beast's Beautiful Lady
Tytuł polski: Nonszalancka Piękność
Gatunek: komedia romantyczna, zemsta
Liczba odcinków: 20
Nadawca: SBS
Emisja: 14.05.2016 - 17.07.2016
Czas emisji: środa i czwartek, 22:00

Opis

Historia skupia się wokół Gong Shim, młodej i dobrej dziewczynie, która jest codziennie wykorzystywana przez resztę swojej rodziny. Uważana za „czarną owcę", która nie umie zadbać o swój wygląd, zwykle mówi to, co myśli i przez swoją nonszalancję często popada w rozmaite kłopoty. Siostra Gong Shim, Gong Mi, jest jej kompletnym przeciwieństwem. Leniwa dziewczyna dba tylko o swój wygląd i stara się „złapać" bogatego kandydata na męża, żeby wieść życie w luksusie i się nie przemęczać. Dość impertynencka, ale jednak niegłupia - lepiej nie wchodzić jej w drogę, którą sobie obierze, ponieważ potrafi dążyć po trupach do celu.
Ahn Dan Tae mieszka na poddaszu domu, w którym żyje również rodzina Gong. Mężczyzna pewnego dnia ratuje Gong Shim z poważnych opałów. Dziewczyna początkowo traktuje swojego wybawcę dość obcesowo z powodu jego stylu bycia, jednak z czasem zmienia o nim zdanie. Dan Tae też zauważa, że Gong Shim tak naprawdę jest zupełnie inna, niż sądzą okoliczni mieszkańcy, jak i jej rodzina. Gong Mi za to spotyka bogatego dziedzica, Jin Soo, i postanawia go zdobyć dzięki swojemu urokowi. Nie ma pojęcia, że mężczyźnie wpadła w oko... Gong Shim. Poza tym Jin Soo ma dziwne powiązania z Dan Tae, który okazuje się nie jest „biednym głupolem" za jakiego jest uważany...

Obsada:

Nam Goong Min jako Ahn Dan Tae (32 lata)
Bang Min Ah jako Gong Shim (25 lat)
Seo Hyo Rim jako Gong Mi (27 lat)
Ohn Joo Wan jako Suk Jin Soo (28 lat)
Rodzina Gong Shim
Oh Hyun Kyung jako Joo Jae Boon (50 lat)
Woo Hyun jako Gong Hyuk (55 lat)

Twórcy

Scenariusz: Lee Hee Myung
Produkcja: The Story Works, Verdi Media
Reżyseria: Baek Soo Chan

Ciekawostki

Scenarzystka ma na koncie m.in. Crown Prince On A Rooftop Room oraz Yawang. Reżyser natomiast Tazza oraz Dream. Scenarzystka z reżyserem pracowali już wspólnie w 2015 roku przy dramie Smell Girl.
Jest to pierwsza główna rola Nam Goong Min w dramie BIG3 (SBS, KBS, MBC). Poza tym to pierwsza tak "pogodna" rola tego aktora w jego karierze.

Ode mnie: uwielbiam Nam Goong Min w każdej roli a tutaj jest zabawny i uroczy.Drama jest lekka mimo iż bohaterowie lekko nie mają. Są stare sprawy do wyjaśnienia , bromance który może nie przetrwać bo zazdrość o dziewczyne, pozycje w domu ( babcia xd ) i te sprawy chyba że chłop jest dobry. Fajna i przyjemna drama z dobrą obsadą.
Zródło: Drama Deep

Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2016] Beautiful Gong Shim

Postautor: Mizuki » 23 maja 2016

Podoba mi się ta drama.
Kolejna historia gdzie ukazano jak snobistyczne jest społeczeństwo w Korei.
Min Ah jest postrzegana jako córka, która zawsze gra drugie skrzypce przy swojej ładniejszej siostrze. Jej rodzice będąc bardzo stronniczy w uczuciach są powodem jej ogromnego stresu i innych problemów zdrowotnych, w tym niskiej pewności siebie.

https://youtu.be/kXV3kOCLN-k
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 24 maja 2016

W końcu ktoś założył temat o tej dramie. Po 4 epizodach uważam, że jest całkiem niezła, jak na komedię romantyczną. Z lekka zalatuje " ona była piękna" i inne tematy już z lekka oklepane , ale i tak patrzenie na głównego, który struga z siebie niezłego idiotę jest całkiem przyjemne :lol:
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 26 maja 2016

Nawet fajna propozycja, przypomina trochę klimatem stare dramy. Gdy patrzę na główną i jej miny to widzę Park Shin Hye w You're beautiful (mimo, że charakter postaci zupełnie inny). Jej bohaterka jest całkiem sympatyczna, bardzo podoba mi się w duecie z Goong Min, nawet nie przeszkadza różnica wieku. On niby gra zaginionego dziedzica, ale nie mam wrażenia, że to kolejna drama "on bogaty, ona biedna" bo dobrze zagrał prostolinijny (dobroduszny?) charakter swojej postaci. Do tego peruka głównej :lol: coś pięknego, zwłaszcza z końcówkami podkręconymi na lokówce!
Marie
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 22 cze 2016

Dramę oglądam jedynie dla Goong Mina i jego klapeczek. Uwielbiam jego bermudy i laczki i właściwie to by było na tyle. Z biegiem odcinków fabuła mocno wyhamowała a początek był naprawdę dobry. Jak dla mnie zdecydowanie za mało jest bromansu, a przecież wspólne sceny DaTae i JinSoo należały do tych ulubionych.

Obrazek

W pierwszych odcinkach dużo bardziej aniżeli obecnie podobała mi się siostra głównej. Miała ten pazur, knuła całkiem sympatycznie a zrobiła się jakaś całkowicie rozmemłana. Niby coś tam kombinuje ale to jest tak bardzo w koreańskim stylu: wyrwać faceta na kasę, że najnormalniej stało się nudne.
Najbardziej jestem rozczarowana tym co zrobili z postacią głównej bohaterki. W początkowych odcinkach wydawała się mocno stąpającą po ziemi dziewczyną. W obecnych odcinkach beczy jak nastka i jej stylówa na gimnazjalistkę jakoś mnie odpycha od tej dziewczyny. Naprawdę ją lubiłam ale to jej "beczenie owcy" zaczyna mnie naprawdę irytować! Najgorsze jest to, że właśnie taką postawą najbardziej zachwycają się panowie w tej dramie... no loool...Ostatnio sporo mamy dram z mocnymi kobitami więc dla odmiany jest potrzeba na aegyo! dziewczę? Tylko nie każde aegyo jest w równym stopniu urocze. Jestem w połowie dramy mam nadzieję, że znowu zobaczę waleczną Gon Shin.

Póki co dramę i tak ogląda się dobrze, Jak to było opisane wcześniej historia w starym stylu co akurat bardzo mi się podoba.

Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 24 cze 2016

Mizuki pisze:Najbardziej jestem rozczarowana tym co zrobili z postacią głównej bohaterki. W początkowych odcinkach wydawała się mocno stąpającą po ziemi dziewczyną. W obecnych odcinkach beczy jak nastka i jej stylówa na gimnazjalistkę jakoś mnie odpycha od tej dziewczyny. Naprawdę ją lubiłam ale to jej "beczenie owcy" zaczyna mnie naprawdę irytować! Najgorsze jest to, że właśnie taką postawą najbardziej zachwycają się panowie w tej dramie... no loool...Ostatnio sporo mamy dram z mocnymi kobitami więc dla odmiany jest potrzeba na aegyo! dziewczę? Tylko nie każde aegyo jest w równym stopniu urocze. Jestem w połowie dramy mam nadzieję, że znowu zobaczę waleczną Gon Shin.

Och nie do końca mogę się zgodzić. To jest NADAL waleczna dzieczyna, a słabiej rozgarnięta była od początku... No WTF mieszkać w szafie swojej siostry jak jakiś Harry Potter? Za to potrafiła pęknie wygarnąć pani prezesowej gdy ją zwalniała, złapać za fraki zbiega z jej wypłatą i nie wspominam już nawet o tym że to ONA! kissała pierwsza Dantego. Nie bardzo mi to pasuje do owieczki bez inicjatywy.

Szczerze to najbardziej mnie właśnie irytuje Dante. Jakby razem z bermudami coś mu amputowano. Może i ładnie wygląda w garniaku, ale wskakując w niego stracił jenak coś z charakteru.

Za to uwielbiam matkę i ojca Gong Shim, chociaż jednocześnie doprowadzają mnie do szału nie doceniając młodszej siostry i obarczając starszą nadmierną odpowiedzialnością. Razem jednak prezentują się genialnie :D :D :D

Jak dla mnie trochę za bardzo przeciągana jest sprawa z tajemnicą urodzin - typowy cheabolowy, niepotrzebny w ogóle wątek... No ale cóż... Skoro to się sprzedaje...
:volli:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 25 cze 2016

Volli pisze:Och nie do końca mogę się zgodzić. To jest NADAL waleczna dzieczyna, a słabiej rozgarnięta była od początku... No WTF mieszkać w szafie swojej siostry jak jakiś Harry Potter? Za to potrafiła pęknie wygarnąć pani prezesowej gdy ją zwalniała, złapać za fraki zbiega z jej wypłatą i nie wspominam już nawet o tym że to ONA! kissała pierwsza Dantego. Nie bardzo mi to pasuje do owieczki bez inicjatywy.

No właśnie z tym mieszkaniem, to jest taki problem że przecież wcześniej była samodzielna, wyprowadziła się z domu i mieszkała sama, po czy mamy piękny regres postaci: mieszka w szafie siostry...

Volli pisze: i nie wspominam już nawet o tym że to ONA! kissała pierwsza Dantego

owszem tutaj się zgodzę ale tak jak pisałam byłam dopiero przy 10 epku a największa zmiana nastąpiła w 11 i 12 odcinku. Może sami się połapali, że coś niedobrego dzieje się z ich postacią... W ostatnim odcinku fakt, że postanowiła przejąć inicjatywę i zaczęła w końcu rysować bardzo mi się podoba :mrgreen: Odeszli też od wizerunku niekochanej przez rodzinę brzyduli bo i wspólne sceny z rodzicami są teraz bardzo pozytywne. Zdjęła też te długie kiecury i nawet założyła coś różowego. :rolly:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 05 lip 2016

Jestem strasznie, okropnie rozczarowana tą dramą. Wszystko co miała dobrego gdzieś się ulotniło, została taka pusta wydmuszka. Niby z zewnątrz wszystko OK, ale nic się z tego nie wykluje.

Ahn Dan Tae steacił swoją lekkość i nawet jak na siłę próbuje być taki fajny i w ogole jak wtedy gdy nosił bermudy i lacze to wygląda to trochę sztucznie, bo zaraz w następnej chwili przeżywa eeeee... traumę? No właśnie, w sumie nie wiem co przeżywa i to tez jest problem. To znaczy oprócz tego że: kocham cię ale nie możeby być razem, bo jestem zaginionym synem cheabola i ... i w sumie nic to nie zmienia ale i tak ci nie powiem i i tak nie możemy być razem.

Serio... to jest PROBLEM. :crazy:

Właściwie to mój kłopot z tą dramą polega na tym, że nie wiem właściwie co oglądam. Zaczęło się toto jak fajna komedia romantyczna z motywem kopciuszkowym, albo brzydkiego kaczątka. Potem zmieniło się to w chaeabol-dramę z motywem kryminalnym (pieprzone poszukiwania znaczka... jakoś przypominają mi historię zaginionej pieczątki z 49 Days... długo, nudno i bez wpływu na fabułę), na pierwszy plan wysunął się motyw zaginionego dziedzica. (W ogóle to jak Dante pokazał babci świstek papieru a ta od razu padła mu w ramiona było rozwalające, srsly kobieta zarządza wielomilionową korporacją i wierzy mu na słowo, nie każe sprawdzić czy aby nie sfałszował wyników...). Potem mieliśmy melodramat, a teraz znowu się dramat rodzinny szykuje. A wszystko miałkie i bez życia.

Koncepcja scenariusza i całej dramy chyba im się z odcinek na odcinek zmienia, jakbym widziała chorągiewkę w porywisty dzień... Największa ofiarą tego wszystkiego padł chyba zły wujek z motylkiem na przedramieniu, bo w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać nawet czy on nie jest trochę za wolno myślący jak na geniusza zła.

Nie sądze alby cokolwiek było w stanie tę dramę jeszcze uratować, a szkoda, bo wystartowała tak bardzo, bardzo przyjemnie...
:volli:
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 05 lip 2016

Volli pisze:
Nie sądze alby cokolwiek było w stanie tę dramę jeszcze uratować, a szkoda, bo wystartowała tak bardzo, bardzo przyjemnie...

Ja właśnie jestem na 12 epku i nadal mam opcję :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: ale jeszcze :puppy: :puppy: :puppy: :puppy: za tym co było na początku. Kochałam pierwsze 4 epy, kochałam bermudy...a wraz z kastracją bermudów nastąpiła kastracja Ahn Dan Tae .

Synek też zamiast spróbować matkę wyprowadzić to poszedł sam.. TO nie ma sensu skąd wiedział, że to nie nagrywane? Logiczniej by było pójść do matki i udać że będą robić piknik a miejsce jest przypadkowe.... Kto im udowodni?

Jedyny plus to Gong Shim, która nabrała pewności siebie i jest! Ba ma nawet łóżko!

Postać siostry się rozmyła i zginęła.... w ogólnym :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

Szkoda chyba jednak oddam palmę pierwszeństwa PSH..... :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 07 lip 2016

Jestem strasznie, okropnie rozczarowana tą dramą. Wszystko co miała dobrego gdzieś się ulotniło, została taka pusta wydmuszka. Niby z zewnątrz wszystko OK, ale nic się z tego nie wykluje.

Volli zgadzam się z tobą na 200%. do tego dorzucam to, że bardzo zepsuli postać GongShim, która już mnie drażni swoją durnotą i dostrzegam, że bardzo słabo gra. Zrobili krzywdę niestety idolce i już się na nią grad krytyki posypał.
Jak na początku dramy było mnóstwo genialnych tekstów i dialogów, tak teraz z tego się zrobił jakiś makjang dramatyczny, który do niczego nie prowadzi. Zabrali romans głównej parki i bromance na rzecz jakiegoś bzdurnego tematu, a tymczasem całe to romantyczne zamieszanie trzymało tą dramę " w temacie". Bardzo się zawiodłam na tym, kto doprowadził do tego idiotyzmu.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 25 lip 2016

KartoflAnka pisze: bardzo zepsuli postać GongShim, która już mnie drażni swoją durnotą i dostrzegam, że bardzo słabo gra. Zrobili krzywdę niestety idolce i już się na nią grad krytyki posypał.
Jak na początku dramy było mnóstwo genialnych tekstów i dialogów, tak teraz z tego się zrobił jakiś makjang dramatyczny, który do niczego nie prowadzi. Zabrali romans głównej parki i bromance na rzecz jakiegoś bzdurnego tematu, a tymczasem całe to romantyczne zamieszanie trzymało tą dramę " w temacie". Bardzo się zawiodłam na tym, kto doprowadził do tego idiotyzmu.

Ja na dźwięk imienia GongShim dostawałam czkawki.
Oh, to było takie melodramatyczne że myślałam, że nie skończę tej dramy. Początek dobry końcówka mnie zamuliła. Spoiler! I wszyscy żyli sobie szczęśliwie pod jednym dachem i trzymali się za ręce ble, ble, ble...
Jedyna scena w końcówce godna uwagi!
Obrazek
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Kahl » 25 lip 2016

Mizuki pisze:Oh, to było takie melodramatyczne że myślałam, że nie skończę tej dramy. Początek dobry końcówka mnie zamuliła. Spoiler! I wszyscy żyli sobie szczęśliwie pod jednym dachem i trzymali się za ręce ble, ble, ble...
Jedyna scena w końcówce godna uwagi!
Obrazek

Popieram. Strasznie przesadzili... W sumie jak dla mnie drama mogłaby się zakończyć na 19 epku.. a tu tym czasem dołożyli pełną cukrownie w 20 epku. Ciężko było mi to oglądać.
Niby fajnie, niby nie. 50/50. Strasznie skiepścili wtedy kiedy nie powinni :puppy: :puppy:
Przynajmniej kilka scen pozostanie w pamięci...
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 25 lip 2016

Drama miała świetny początek i dobrze sobie radziła póki nie skupili się na wątku znalezienia zaginionego oraz sprawców porwania. Tak z 4 epy mogli by wyrzucić z tej dramy.
Jednak było dużo fajnych momentów.Cała przyjażń tej trójki była fajna.
Jeden głupi szczegół , ja rozumiem że szkoła i obowiązki zajmuja ale aż tak żeby przez cały rok do swojej dziewczyny nie zadzwonić??? Nigdy tego nie zrozumiem w dramach.
Trochę spieprzyli ale itak świetna drama

Wróć do „K-drama”