[2016] Lucky Romance

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2016] Lucky Romance

Postautor: Mina » 26 maja 2016

Lucky Romance
Obrazek

Podstawowe informacje
Tytuł oryginalny: 운빨로맨스
Tytuł (latynizacja): Unppal Romaenseu
Tytuł alternatywny: Unppal Romance / Lucky Romance / Romance By Luck
Gatunek: komedia romantyczna, fantasy
Liczba odcinków: 16
Nadawca: MBC
Emisja: 25.05.2016 - ??
Czas emisji: środa i czwartek, 22:00

Opis

Oparta na popularnej manhwie historia młodej kobiety, która nie chce już być dziewicą.(szerszy opis wkrótce)

Obsada

Hwang Jung Eum jako Shim Bo Nui (Znak Zodiaku - Owca)
Ryu Joon Yul jako Je Soo Ho (Znak zodiaku - Tygrys)
Lee Soo Hyuk jako Choi Gun Wook / Gary (Znak Zodiaku - Kogut)
Lee Chung Ah jako Han Sul Hee (Znak Zodiaku - Świnia)

Ode mnie :
Eh opis jest xd zabawny ale średnio zgodny z prawdą
Główna bohaterka jest pechowa i przesądna ale główny jej problem to to że według jakiegoś szamana czy kogoś w tym stylu aby uratować od śmierci swoją siostrę która leży w śpiączce musi przespać się z tygrysem xd
To znaczy z facetem spod znaku tygrysa i ona tak szuka tygryska dla siebie.

Obsada jest bardzo fajna, głowna mi się w tych włosach krótkich nie podoba ale za to faceci są :smitten: :smitten:
:smitten:
Przyjemnie się ogląda .
Jednak troszkę to okrutne żeby przypisywać śmierć rodziców i wypadek siostry pechowi który ciąży nad główną .

żródło: drama deep

Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2016] Lucky Romance

Postautor: Mizuki » 30 maja 2016

Shim Bo Nui jest bardzo przesądna, cały swój czas, pieniądze i energię poświęca na sprawdzaniu przepowiedni i odpędzaniu złych uroków. Pewnego dnia otrzymuje tragiczną wróżbę nieszczęścia i śmierci przed którą może ją uchronić jedynie utrata dziewictwa z kimś z roku Tygrysa. Shim Bo Nui szuka kogoś, kto będzie pasował i spełni to kryterium by uchronić ją od śmierci. Spotyka Soo Ho, który jest właścicielem budynku i szefem programistów. Próbuje wykopać ją, bo nie zapłaciła na czas czynszu. Okazuje się, że jest urodzony w 1986 roku, niestety jest bardzo konserwatywny i nie uznaje seksu przedmałżeńskiego.

Lucky Romance dla mnie w cale nie jest taki "lucky" bo to w końcu noona romans za którymi osobiście nie przepadam. Pomimo, że między nimi jest zaledwie dwa lata różnicy to jednak Jung Eum jest aktorką dojrzałą i przy Joon Yul niedawno grającego mundurka w "Answer 1988" wypada po prostu staro. On sam ma niewątpliwe szczęście pracować z tak doświadczoną aktorką wszak dostał możliwość nauczenia się zawodu bo nie ukrywajmy to chodzące aktorsko drewno. Drama zaczyna się konwencjonalnie, szalona ona i on z problemami z dzieciństwa. W 10 minucie otrzymujemy fanserwis w scenie prysznicowej i muszę przyznać, że Joon Yul popracował nad sylwetką :rolly: Po dwóch odcinkach właściwie nie wiem co sądzić o tej dramie. Tak sobie...

https://youtu.be/Udjfqst67_k
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 03 cze 2016

..a ja się trochę zawiodłam. Oglądam dalej, w końcu za nami dopiero 4 odcinki. Dwa pierwsze mimo, że nie "porywające" i tak były lepsze od dwóch kolejnych. Sam pomysł na fabułę lekki i "głupowaty", ale "głupowate" dramy jak dla mnie mogą być, a tu? Kiedy już pojawia się jakiś naprawdę śmieszny element komediowy (i z polotem), to potem serwują nam 10 minut dłużyzn strasznych. Tematyka gier do mnie w ogóle nie przemawia, drama nie ma tempa. Na trzy fajnie rokujące sceny na odcinek reszta dramy się dłuży niesamowicie, a one same są ucinane, niedokończone. Ten drugi wyjątkowo bezbarwny, nie chodzi mi o grę aktora (nic do niego nie mam), ale o graną postać. Główny- jestem ciekawa, w Korei jest lubiany i aktor taki trochę tajemniczy, ale na razie nic szczególnego nie pokazał. Ma za to wyjątkowo przyjemny głos :lol: Coś z tą dramą jest nie tak, skoro gwoździem programu/ odcinka 4 było szukanie przeze mnie na Internecie, czy sekretarkę Tego Drugiego gra TA aktorka z Flower Boys Ramyun Shop :lol: Taką mniej poważną historię mogliby spokojnie zrobić jakoś żywiej, podkręcić akcję...bo do tego rodzaju fabuły nie pasują przecież rozmyślania o życiu. Czekam na gagi, na akcję. Mam nadzieję, że się doczekam. She Was Pretty było lepsze.
Marie
Awatar użytkownika
Minrae
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Minrae » 21 cze 2016

Po zwiastunie drama zapowiadała się na fajną komedie romantyczną, jednak co kolejny odcinek wydaje mi się ona nie tylko zabawna, wręcz durna.. :wall:

Talizmany, wróżby, przepowiednie, w które wierzy Sim Bo Nui są jeszcze dla mnie zrozumiałe, w końcu przy jej wielkim nieszczęściu bohaterka próbuje odpędzić złą energie i pecha, próbuje ocalić swoją ukochaną siostrę ale... ta pogoń za mężczyzną urodzonym w roku Tygrysa to jakiś wielki żart. Kobieta na siłę pcha się, biegać będzie za każdym facetem tylko dlatego, że jest spod znaku Tygrysa. Mogli wymyśleć coś innego.
I ta panikara Dal Nim.. boję się, że z czasem zacznie mnie irytować :D
Może jeszcze czymś mnie zaskoczą ale oczywiście w pozytywny sposób :D

Byłam ciekawa jak zagra Ryu Jun Yeol. Po tym jak widziałam go w Reply 1988, spodobał mi się jego niewzruszony wyraz twarzy :lol:

Plus ode mnie dla tej dramy za tematykę gier :smitten:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 23 cze 2016

Ja z góry wiedziałem, że jak dają pasztetową, to nie będzie dobrze. No i wykrakałem...

Scenariusz z początku niezły, ale ostatnio BOLI wtórnością do kwadratu i głupotą. Pasztet wiadomo pawia puszczam jak ją widzę no po prostu chyba nigdy mi się już nie zmieni zdanie o niej - sama zapracowała sobie na to koszmarnymi rolami w latach 2013-15...

Ryu niestety powiela głównie rolę z Responda 1988. Liczyłem na dużo więcej...

OST boli moje uszy w większości... Biedna Tejon PIERWSZY RAZ jej ballada do dramy nie jest nr.1 w Korei. Ba nawet nie jest w TOP10 :(

Mamy dobrą wiosną dramowo (prawnik, Gong Shim, OHY, niezłe DMF) - jak dla mnie LR można sobie odpuścić...

No i jednak CIESZĘ SIĘ, że pasztetowa po 3 hitach trafia na dramę z przeciętnymi wynikami oglądalności :rolly:
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 07 lip 2016

jordi pisze:Ja z góry wiedziałem, że jak dają pasztetową, to nie będzie dobrze. No i wykrakałem...

Scenariusz z początku niezły, ale ostatnio BOLI wtórnością do kwadratu i głupotą. Pasztet wiadomo pawia puszczam jak ją widzę no po prostu chyba nigdy mi się już nie zmieni zdanie o niej - sama zapracowała sobie na to koszmarnymi rolami w latach 2013-15...

Ryu niestety powiela głównie rolę z Responda 1988. Liczyłem na dużo więcej...

OST boli moje uszy w większości... Biedna Tejon PIERWSZY RAZ jej ballada do dramy nie jest nr.1 w Korei. Ba nawet nie jest w TOP10 :(

Mamy dobrą wiosną dramowo (prawnik, Gong Shim, OHY, niezłe DMF) - jak dla mnie LR można sobie odpuścić...

No i jednak CIESZĘ SIĘ, że pasztetowa po 3 hitach trafia na dramę z przeciętnymi wynikami oglądalności :rolly:

Jordi pojechał po wszystkich, suchej nitki nie zostawił. Ja tam nie mam nic do głównej pary, bo duet idealnie idiotyczny stworzyli świetnie. Oboje nie stanowią kanonu dramowego piękna, co wcale mi nie przeszkadza. Ta drama to taka typowo koreańska romantyczna wyciskarka łez. Po zapowiedziach można było się tego spodziewać, wiec ja nie wiem, po co jechać po aktorach zaraz?
Cudowny bohater i pokrzywdzona przez los heroina to taki standard romantyczny, do którego już przywykłam. Dla mnie żadna nowość, ale ogląda mi się to całkiem dobrze, choć nie jest to drama wysokich lotów. Jednak gdybym to miała porównać do innych romansów to LR wypada o wiele lepiej, nawet przez samą główną parę właśnie.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 24 lip 2016

Mi się podobało. Zawsze lubiłam główną ale milo ją było zobaczyc nie wrzeszczącą.
Jak dla mnie całe show skradł główny. Razem z HJE stworzył fajną parę.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 26 lip 2016

KartoflAnka pisze:Jordi pojechał po wszystkich, suchej nitki nie zostawił. Ja tam nie mam nic do głównej pary, bo duet idealnie idiotyczny stworzyli świetnie. Oboje nie stanowią kanonu dramowego piękna, co wcale mi nie przeszkadza. Ta drama to taka typowo koreańska romantyczna wyciskarka łez. Po zapowiedziach można było się tego spodziewać, wiec ja nie wiem, po co jechać po aktorach zaraz?

RJY się zawiodłem, ale nie znaczy, że zagrał źle. Po prostu była to bardzo podobna postać do tej z Responda 1988. Prawdą jest, że on ciągnął tę dramę sam, ale nie uciągnął. Wyszło jedno wielkie nico dla mnie oczywiście. Natomiast HJE nawet jakbym jej nie nie znosił, no to niestety, ale na własne życzenie tak skończyła - 3 prawie identyczne role idiotek i za 3 razem już widownia się nie nabrała na jej ewidentne braki w aktorstwie...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 26 lip 2016

jordi pisze:
KartoflAnka pisze:Jordi pojechał po wszystkich, suchej nitki nie zostawił. Ja tam nie mam nic do głównej pary, bo duet idealnie idiotyczny stworzyli świetnie. Oboje nie stanowią kanonu dramowego piękna, co wcale mi nie przeszkadza. Ta drama to taka typowo koreańska romantyczna wyciskarka łez. Po zapowiedziach można było się tego spodziewać, wiec ja nie wiem, po co jechać po aktorach zaraz?

RJY się zawiodłem, ale nie znaczy, że zagrał źle. Po prostu była to bardzo podobna postać do tej z Responda 1988. Prawdą jest, że on ciągnął tę dramę sam, ale nie uciągnął. Wyszło jedno wielkie nico dla mnie oczywiście. Natomiast HJE nawet jakbym jej nie nie znosił, no to niestety, ale na własne życzenie tak skończyła - 3 prawie identyczne role idiotek i za 3 razem już widownia się nie nabrała na jej ewidentne braki w aktorstwie...

Tu masz rację jordi, ale mi jego osobowość bardzo pasowała- taki nerdzik z nutką słodyczy i faktycznie cisnął sam dramę do końca ( nie zapomnijmy o parce pan z kawiarni i asystentka :fav: ). W sumie dobrze, że błysnął, bo popularność zapewni mu więcej angażów, a bardzo chcę zobaczyć, ile jeszcze z siebie potrafi wycisnaćna ekranie. W sumie jedynie on na tej historii wyszedł obronną ręką, nawet po tej niedorzecznej, dramatycznej końcówce. Niemniej lekka i przyjemna pozycja romansowa, ale laduje na bardzo średniej półce.
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 12 sie 2016

Wielbie te dramke od pierwszego wejrzenia :) Najbardziej zdumiewa konstrukcja tej dramy. Bowiem podzielona jest ona na dwa rozdzialy co jest nowum w swiecie dram. Okraszona slicznymi pioseneczkami, prostymi acz wpadajacymi w ucho, co najwazniejsze mozna je nucic pod nosem :) Aktorka ktora gra glowna bohaterke jest dla mnie gigantem jesli chodzi o umiejetnosci aktorskie, az chce sie ja ogladac bo zawsze sympatyczna, zachowuje sie tak zabawnie ze nie sposob sie nie usmiechnac, przy niej nawet niedoswiadczony mlodziak pozwala sobie na harce. Po 11 epkach nie bylo momentu bym sie nudzil , a wrecz przeciwnie lubie ogladac wszystkich bohaterow. Nie ma dramatow a jest duzo smiechu :) Wiosenno letnia romantyczna dramka, opis zwariowany :), a tak naprawde historia jest niezwykle ważka .

Wróć do „K-drama”