[2016] The Flower in Prison

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2016] The Flower in Prison

Postautor: Mizuki » 24 cze 2016

The Flower in Prison [2016]

Obrazek

Tytuł oryginalny: 옥중화
Tytuł (latynizacja): Ok Jung Hwa
Tytuł alternatywny: The Flower in Prison
Gatunek: dramat historyczny
Liczba odcinków: 50
Nadawca: MBC
Emisja: 30.04.2016 - ??.10.2016
Czas emisji: sobota i niedziela, 22:00
Scenariusz: Choi Wan Kyu
Produkcja: Kim Jong Hak Production, Son Gi Won (손기원)
Dyrektor produkcji: Kim Ho Young (김호영)
Reżyseria: Lee Byung Hoon

https://youtu.be/IKATgbqiFM8

obsada

Jin Se Yun jako Ok Nyeo
Jung Da Bin jako młodsza Ok Nyeo
Go Soo jako Yoon Tae Won
Jung Joon Ho jako Yoon Won Hyung
Park Joo Mi jako Jung Nan Jung
Kim Mi Sook jako Królowa Munjeong

opis
Ok Nyeo wychowuje się w wiezieniu w którym żyje od urodzenia. Łączy ją swoista przyjaźń zarówno z więźniami jak i z strażnikami. Nawiązuje szczególną relacje z jednym z osadzonych, który w przeszłości jak się okazuje był tajnym agentem. Znajomość ta będzie miała ogromny wpływ na przyszłość dziewczyny.
Niewiele jest dram o tematyce więziennej może dlatego, że nie mają zbyt wielkiego pola popisu na gruncie oryginalności. Flower in Prison opowiada o skazanych (słusznie, bądź też nie) i skupia się na przystosowywaniu się więźniów do nowej rzeczywistości, do tego należy dodać relacje z współwięźniami, strażnikami, panującą korupcją a w szczególności "prawdziwą" przyjaźnią opartą na interesach. Drama w sposób zabawny ukazuje te relacje. Uwielbiam Jung Eun Pyo, który wciela się w postać jednego ze strażników wychowującego Ok Nyeo. Bardzo podobały mi się pierwsze odcinki z młodszą wersją dziewczyny, która w uroczy sposób radziła sobie z więziennym życiem. Szkoda, że wymieniono ją na Bogdankę, którą jakoś nie darzę szczególną sympatią :roll: Pomiędzy nią a Go Soo niestety nie czuję żadnej chemii. Szkoda bo historia kręci się właśnie wokół tej dwójki.

Uwaga dla wrażliwych oglądaczy dram! Sporo brutalnych scen! Leją się zdrowo po pysku, kopią, tłuką nawet kobity. Próbowali utopić Bogdankę niestety im się nie udało! Pech!

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2016] The Flower in Prison

Postautor: KartoflAnka » 07 lip 2016

Uwaga dla wrażliwych oglądaczy dram! Sporo brutalnych scen! Leją się zdrowo po pysku, kopią, tłuką nawet kobity. Próbowali utopić Bogdankę niestety im się nie udało! Pech!

Te Mizuk, chcesz kartoflem? Mojej bogdanki nie tykać- wiesz, że to moja hirołina jest :D
Ja utonęłam w tej dramie. Na początku to było dość wciągające, niczym amerykański serial z wątkiem więziennym, potem się lekko zakręcili ale spowrotem wrócili na tory dobrej akcji. Ja jestem na bieżaco i szczerze, wolę to niż Lustro wiedźmy i durnotę "sztywnej jak kołek z jedną miną" pseudo czarownicy ( biedny mój ci yonnshiyoon. wtf? ci oni zrobili :confused: )
W ogóle mnie dziwi, co tak mało osób ogląda te dramę, bo to kawałek dobrego kina jest, a i Bogdanka sobie zapunktowała znów u mnie. No nic nie poradzę, że mam do niej kobiecą słabość :rolly: :rolly: :rolly:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 07 lip 2016

KartoflAnka pisze: wolę to niż Lustro wiedźmy i durnotę "sztywnej jak kołek z jedną miną" pseudo czarownicy ( biedny mój ci yonnshiyoon. wtf? ci oni zrobili :confused: )
W ogóle mnie dziwi, co tak mało osób ogląda te dramę, bo to kawałek dobrego kina jest

Ja na 4 odcinki do końca poddałem się z (nie)przyjemności ogladania czarownicy Romburakowej.
Za to ta drama od pierwszego odcinka sprawiła na mnie dobre wrażenie - Prison Break/ Oz/ Orange is the new black/Wentworth z dodatkiem księdza z Hrabiego Monte Christo czy Hae Mosu z Jumonga . Świetny jest oszust, złodziejaszek i wujcio do czytania przyszłości z twarzy (dobrze, że nie tak jak w najnowszym American Got Talent - tam kobiecina czytała los człowieka na podstawie... kształtu? zapachu? pośladków). Po 5 obejrzanych odcinkach mam apetyt na więcej..
Nadrabiam zaległości i po srednio udanych odcinkch szpiegowskich drama powróciła na dobre tory - mamy i trochę "Żądła"i coś z "Dong Yi"(król incognito spotyka Bogdankę i oczywiscie udaje urzędnika) - jak na razie historia toczy się wartko, brak przestojów, intrygi prowadzone szybko - nie ma wielominutowych scen, gdzie źli siadają za długim stołem i obradują jak tu uwalić dobrych i vice versa. Tu wszystko jest szybkie - nawet śmierć z powodu głodu. Po 16 obejrzanych odcinkach mocne 8/10.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 26 lip 2016

Robi się coraz ciekawiej - źli zamieniają się w dobrych, dobrzy w złych, Bogdanka ze strażniczki przechodzi do bardzo porzadanego statusu : seksualnej niewolnicy, po czym, aby zachować czystość, zostaje chyba w coś rodzaju szamanki. Scenariusz nie nudzi, świetne scenerie:
Obrazek
Genialne kapelusze:
Obrazek
No i najelpsze małżeństwo czasów Joseon: Yoon Won-Hyung i jego żona to dowód, że już wtedy był takie kochające się pary.

Wróć do „K-drama”