[2016] Uncontrollably Fond

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2016] Uncontrollably Fond

Postautor: Mizuki » 01 lip 2016

Uncontrollably Fond [2016]

Obrazek

Tytuł oryginalny: 함부로 애틋하게
Tytuł (latynizacja): Hamburo Aeteuthage
Tytuł alternatywny: Lighty, Ardently / Uncontrollably Fond / Indiscreetly Fondly
/ Recklessly Affectionate / Arbitrarily Fond
Gatunek: melodramat
Liczba odcinków: 20
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: 06.07.2016 - 08.09.2016
Czas emisji: środa i czwartek, 22:00
Scenariusz: Lee Kyung Hee
Produkcja: Samhwa Networks, sIdus HQ
Reżyseria: Park Hyun Suk (박현석)

https://youtu.be/08NxeEwK4Es

https://youtu.be/q5IlSUln7hs

Obsada

Kim Woo Bin jako Shin Joon Young
Bae Su Ji jako Noh Eul
Im Joo Hwan jako Choi Ji Tae
Im Joo Eun jako Yoon Jung Eun

Jung Soo Kyo (정수교)
Yoo Oh Sung jako Choi Hyun Joon
Kim Min Young
Jin Kyung jako Shin Young Ok
Jung Sun Kyung jako Lee Eun Soo
Choi Moo Sung jako Jang Jung Shik
Jang Hee Ryung (장희령)
Ryu Won (류원)

Obrazek

Opis

Historia pary, która w przeszłości rozdzielona spotyka się po latach. Shin Joon Young jest obecnie popularnym aktorem i piosenkarzem. Noh Eul została producentem filmów dokumentalnych. Jedyne co ceni to pieniądze, spotyka się jedynie z wpływowymi osobistościami i wydaje się być zupełnie inna osobą niż pamięta ją Shin Joon Young.

Powiem krótko Kim Woo Bin! Jak dla mnie to wystarczy by załączyć tę dramę. Serial był kręcony wcześniej tak by premiera odbyła się równocześnie w Korei i Chinach. Nie ukrywam, że po sukcesie Descendats of the Sun obawiam się rzewnego gniota jednak dla głównego bohatera chyba będę w stanie to wytrzymać... mam nadzieje, że próchnica mi nie grozi z tegorocznej słodyczy... Zapowiada się niezłe dramowe lato!

Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: Coming Soon! [2016] Uncontrollably Fond

Postautor: jordi » 02 lip 2016

Niestety więcej obaw jest w Korei, niż wyczekiwania. Chodzi o Suzowatą.

Szkoda mi Im Joo Hwan i Im Joo Eun, bo niestety ta scenarzystka zwykle olewa totalnie "tych drugich".

WB pewno będzie błyszczeć i to powinno wystarczyć do liderowania w ratingach, które w śr-czw są bardzo słabe teraz (Master finał 9,2%, Wanted 8%, Krówsko pasztet 6,6%).

Same zapowiedzi nie są złe. Suzowata no nie wierzę w megapoprawę aktorstwa u niej, ale żeby była "do zniesienia" to już będzie dobrze.

Wydano już OST1 Suzy - zieeeew...

To już bardziej czekam na W, choć nie przepadam za Jong Sukiem (ale KOCHAM HHJ :fav: :fav: :fav: ).
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 03 lip 2016

Scenarzysta i reżyser to przede wszystkim łzawe i to bardzo melodramaty - Will It Snow For Christmas? Thank You, A Love to Kill ,Sorry, I Love You, The Princess' Man . Nie jestem fanem KWB, ale uwielbiam Fuck You - Tamra i Ugly Alert nadal wywołują miłe wspomniena. Tylko szkoda, że znów gra 2 planową rolę. Z tego, co pisze na asianwiki, wynika, że drama jest już od dawna cała nakręcona - czyli było dość czasu na porządne przygotowanie odcinków. Zobaczymy..
jordi pisze:To już bardziej czekam na W, choć nie przepadam za Jong Sukiem (ale KOCHAM HHJ :fav: :fav: :fav: ).

Od MOJEJ HHJ ręce precz!!!!
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 06 lip 2016

1ep taki no... bez polotu większego. Poza tym już mnie wkurzyli, że to Spoiler! WB jest umierający... Największy plus tej dramy Spoiler! chce zabić idiotka scenarzystka zamiast Spoiler! już w 1 minucie ubić Suzowatą i zmienić główną :rolly: To dopiero byłby szok dla widzów i niespodzianka - murowany hit by był.

A tak typowy, dość nudny wstęp. Suzowata niewiele się nauczyła od ostatniej dramy. No i tak jak myślałem po długiej zapowiedzi. Bardziej mnie będzie interesować wątek tych drugich. Muzycznie fajnie nie licząc ohydztwa nudnego Suzowatej :P

Czy będzie hit lata? Wszystko zależy od kolejnych epów. Póki co moim zdaniem daleko im do Doktorów choćby. A patrząc po komentach w Korei, gdzie lud zjechał pierwszy ep równo, że jest nudny, słabo zmontowany i zapowiada nieciekawą historię to tym bardziej podejrzewam, że chyba W ubył konkurent.
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2016] Uncontrollably Fond

Postautor: KartoflAnka » 07 lip 2016

Od MOJEJ HHJ ręce precz!!!!

no błagam was panowie, ONA jest moja :fav: :fav: :fav: :fav: Ja już sobie grób zaczęłam kopać, jak tylko się newsy o W pokazały :D
Co do Uncontrollably Fond nie byłabym sobą gdybym nie próbowała zmiażdżyć Suzy, no ale...po pierwszym epku, który wydał mi się mega nudny, stanę w jej obronie, bo jeszcze nie zdążyła się wykazać. ( w ogóle jak to, że ja jej bronię)
Będę to oglądała, ale hitem lata to raczej nie będzie. Tak tymi zapowiedziami KBS bombardował co 5 minut, że chyba przeasadzili. Czy to sam WB da radę pociągnąć do końca? No nie wiem...
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 07 lip 2016

KartoflAnka pisze:no ale...po pierwszym epku, który wydał mi się mega nudny,

I tylko tyle zapamiętałem z 1 odcinka - że był strasznie nudny, naprawdę godzina niczego, puste toto, niby wielki smutek, ale ja bym ubił wszystkich - Suzowatą i WB - zmienił scenariusz i od 2 epka ruszył z komromem.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 07 lip 2016

thon pisze:
KartoflAnka pisze:no ale...po pierwszym epku, który wydał mi się mega nudny,

I tylko tyle zapamiętałem z 1 odcinka - że był strasznie nudny, naprawdę godzina niczego, puste toto, niby wielki smutek, ale ja bym ubił wszystkich - Suzowatą i WB - zmienił scenariusz i od 2 epka ruszył z komromem.

Wszystko już praktycznie wiemy z pierwszego epizodu- smiertelna choroba ( nosz go nagle uleczą??? :confused: :confused:
Suzowata zabiedzona na maksa i w dodatku łapówkara- cwaniara.
Teraz( dam sobie uciąć rękę i dwie nogi) bedą się ganiali i rozckliwiali, aż WooBin w końcu nażre się maminej zupy- gulaszo -tofu przed ostatnim tchnieniem :victory: wiem, jestem okrutna, a przecież taka piękna drama...
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 08 sie 2016

Póki co jest nudno... początkowo było łzawo a teraz jest nijako :(
Zakładając temat twierdziłam, że wystarczy WB i będę zadowolona. Nie! Nie wystarczy, nie nadaje sie do aż tak rzewnych historyjek, postaci brak charakteru jest mdły i jakiś bezpłciowy. Suzowata nie gra w cale tak źle tylko scenariusz jest w zasadzie o niczym. Gwiazdy w połączeniu ze śmiertelną chorobą to za mało!
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 12 sie 2016

Ja to męczę na KBS World. Naprawdę MĘCZĘ :?

Nie oczekiwałem po scenarzystce cudów, ale że TAKA NUDNA ta drama będzie, to się nie spodziewałem kompletnie... Ta nuda przysłania nawet słabiznę Suzowatej. WooBin chodzi z dwoma minami, nawet Im Joo Hwana mi zepsuli w ostatnich 2 epach...

Jedyna rzecz jaka zostanie po tej dramie to bardzo dobry OST... I tyle w sumie. Zasłużenie drama jest lekką klapą KBS2, które liczyło na 20%, a tu ostatnio 7 ledwo ciuła...
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 15 sie 2016

jordi pisze:Ja to męczę na KBS World. Naprawdę MĘCZĘ :?

Nie oczekiwałem po scenarzystce cudów, ale że TAKA NUDNA ta drama będzie, to się nie spodziewałem kompletnie... Ta nuda przysłania nawet słabiznę Suzowatej. WooBin chodzi z dwoma minami, nawet Im Joo Hwana mi zepsuli w ostatnich 2 epach...

Jedyna rzecz jaka zostanie po tej dramie to bardzo dobry OST... I tyle w sumie. Zasłużenie drama jest lekką klapą KBS2, które liczyło na 20%, a tu ostatnio 7 ledwo ciuła...

jordi, a kto tego nie męczy? Jak już widzę, jakieś zachwyty nad tym to myślę sobie, że ktoś mocno się musiał w głowę uderzyć. Niestety i bardzo szczerze od początku nie wróżyłam wielkiej sławy tej historii ( mam świadków), ale zostałam " zmieszana z błotem" bo Łubin, Łubin i Łubin. Jedyną postacią, która w tej dramie mnie rusza to interesujący młody, wstępujący w świat dram aktor, w roli brata Suzowatej.
Miałam lekkie oczekiwania ( a może zwidy? :confuse: ), że dziewczyna wzięła się za siebie, poćwiczyła przed lustrem, ale niestety, szkoda...chociaż bo ja wiem czy mi jej szkoda? Dlaczego odnoszę wrażenie, że ona nawet nie gra i serio jest takim apatycznym, nudnym i lekko tępym kawałkiem drewna? A może to jest mocny punkt jej aktorstwa?
Co do samej historii, (post wyżej), nic odkrywczego, wszystko podane na tacy, ale chyba z papieru. Jeden wielki ziew, ale oglądam wytrwale :D

EDIT: Pisałam sobie recenzję to po co pisać dwa razy? :lol: KONIEC!!! UFFF!!!!

Ogólnie, muszę przyznać, że sama historia fabularnie nie jest zła ale niestety stworzona pod " chińskiego widza" ( kto miał do czynienia z chińskim melodramatem szybko wyłowi niuanse w tej produkcji), co ( prócz Suzy, ale to za chwilę) stało się chyba jednym z gwoździ do trumny tej produkcji.
Trzeba zaznaczyć, że drama aż tak złej oglądalności nie miała, ale z epizodu na epizod widownia " opuszczała" UF, nie wytrzymując nawet dla WooBina. Kolejnym minusem jest zdecydowanie nierówna fabuła - bardzo emocjonalna na początku, mocno nijaka i rozwleczona pośrodku i z najlepszą końcówką. Ostatnie epizody sprawiły, że nawet mi zakręciła się łezka w oku, niestety nie dzięki pierwszoplanowej grze aktorskiej. :lol:
Zachwycona byłam zdecydowanie obsadą drugoplanową - bratem Suzy na przykład, Im Joo Hwan pokazał klasę, co mnie nawet zaskoczyło. I tak by mnożyć, bo na ich tle Suzy mimo usilnych prób skrzywienia twarzy psuła wszystko monotonnym tonem głosu. Nie wiem, jak to inaczej określić, ale cokolwiek robiła, płakała, krzyczała czy nawet cierpiała w mękach jej głos brzmiał, jak jedna nuta grana przez 60 minut. Z tego, co zdążyłam przeczytać dostało się jej nie tylko od ludzi, ale i od krytyków, co z honorem przyjęła na klatę. Nie zmienia to faktu, że w 50% to ona psuła tę dramę niestety. Dodatkowo jej bohaterka tak na prawdę bardzo rozdarta emocjonalnie i tragiczna jawiła się jako kompletna, martwa wewnętrznie idiotka.
WooBin, ech i cóż...nie spisał się, chociaż miał niezłe momenty to nie do końca sprostał tak emocjonalnej roli. Niekoniecznie potrafił pokazać cierpienie swojego bohatera i nie chodzi mi o fizyczne a bardziej emocjonalne. Zamykał swoją postać w takich okowach zarozumiałości i pychy, a w momentach, kiedy one opadały on nadal zostawał płaczącym badassem bez wyrazu. Sorry WooBin, nie do końca udźwignąłeś charakter postaciXP.
Dramie warto dać szansę, jeżeli lubicie tragiczne historie, jeśli nie, lepiej nie tykać- nawet kijem.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 10 paź 2016

Zaczynając dramę wiedziałam że główny jest chory jednak po paru odcinkach okazało się że więcej osób potrzebuje lekarza.
Po jakichś 12 odcinkach drama robi się irytująca. Postacie wkurzają, główni zamiast się zbliżac cierpią osobno. Za dużo osób wcinało się między ich i ich sprawy no Ji Tae który pod koniec już naprawdę mnie denerwował. Ta jego gadka żeby Joon Young już umarł ....
Dwa ostatnie odcinki były najlepsze i the best scena Joona z jego matką. Jego odejście bardzo podobne do A millionare first love.
Najlepszy z tej dramy to był ost bardzo dużo fajnych piosenek i melodii.
Nie była najgorsza ale spodziewałam się o wiele więcej.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”