[2016] Moonlight Drawn by Clouds

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2016] Moonlight Drawn by Clouds

Postautor: Chie » 17 lip 2016

Moonlight Drawn by Clouds

Tytuł:Moonlight Drawn by Clouds
Odcinki:20
Stacja : KBS
Gatunek: Historyczny, romans
Emisja:15.08-18.10 2016

Obsada
Park Bo Gum - Lee Yeong
Kim Yoo Jung - Hong Ra On
Jin Young - Kim Yoon Sung
Chae Soo Bin - Jo Ha Yeon
Kwak Dong Yun - Kim Byung Yeon
Chun Ho Jin - Kim Hun
Kim Seung Soo - King Sunjo
Jung Hye Sung - Princess Myungeun
Jang Kwang - Han Sang Ik

Opis
Hang Ra On przebiera się za mężczyznę i udziela rad w sprawie randkowania. Z powodu listu która napisała dla klienta poznaje Lee Yeong przyszłego pretendenta do tronu. On nie wie że Ra On jest kobietą a dziewczyna nie wie że spotkała przyszłego króla. Książe jest coraz bardziej zainteresowany dziewczyną co dostrzegają jego eunuchowie i starają się z niej zrobic jedną z nich.

Teaser
Bardzo mi sie podoba :lol:
Parodia Nancy Yang ??
https://www.youtube.com/watch?v=PoqXEAH5Tg0

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Re: [2016] Moonlight Drawn by Clouds

Postautor: Skaza » 18 lip 2016

Jeśli będą tak densić co kilka odcinków to może nawet się skuszę :lol: Albo chociaż dla Bogusia :smitten:
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Kahl » 18 lip 2016

Już się nie mogę doczekać! Mam nadzieję, że się nie zawiodę... Nie da się tego nie obejrzeć.. ta słodka buziulka Bogusia <3
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 23 sie 2016

Niby yo już wszystko było - typowy gender blender, ale pierwszy odcinek całkiem przyjemny. Świetne cameo, fajna, lekka historyjka. Teraz ciekawe jak nasza eunuszka przejdzie ten poranny test i jak ukarze ją księciunio - oj bedzie się wyzywał na swoim nowym szczeniaczku :lol:
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 25 sie 2016

Właśnie tak, fajna i lekka historyjka. Drama kostiumowa bardziej komediowa, niż historyczna i na tym polega jej urok. Koronowana księżniczka przypomina mi Shin Min Ah w Oh My Venus, chyba ten sam charakteryzator dorabiał jej polisie :mrgreen: Kurczaki zostały zbiorowym bohaterem 2 odcinka :lol: Boguś przechodzi sam siebie z mimiką, zrobił spory progres i pokazuje, że nie tylko mroczna/ poważna rola mu nie straszna. Główna gra super, do tego rolę ma fajną. Moim faworytem zostaje bystry malarz
► Pokaż Spoiler
. Oby tak dalej:)
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 26 sie 2016

Tak zalatuje nieco Sunkyunkwan Scandal w nowej odsłonie. Niezły zaczątek, ale tak jak się spodziewałem tyłka mi to nie urwało i Bobo "przejedzie jak walec" w ratingach tę dramę. Technicznie okej, muzycznie nic co by przykuło uwagę, ale siary nie ma. Bogum nic nie pokazuje, czyli jest jak zawsze, młoda fajna i tyle w sumie na razie.

Chyba cała 3 z Responda po megasukcesie zaliczy "zejście na ziemię" XD Hyeri megaklapa, Ryu Joon Yeol klapa (nie mega, bo te 5-6% miało :P ), no i Bogum na razie 8% start Księżyca, ale myślę, że 10 nie osiągnie z powodu Bobo.
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 27 sie 2016

jordi pisze:Tak zalatuje nieco Sunkyunkwan Scandal w nowej odsłonie. Niezły zaczątek, ale tak jak się spodziewałem tyłka mi to nie urwało i Bobo "przejedzie jak walec" w ratingach tę dramę. Technicznie okej, muzycznie nic co by przykuło uwagę, ale siary nie ma. Bogum nic nie pokazuje, czyli jest jak zawsze, młoda fajna i tyle w sumie na razie.

Chyba cała 3 z Responda po megasukcesie zaliczy "zejście na ziemię" XD Hyeri megaklapa, Ryu Joon Yeol klapa (nie mega, bo te 5-6% miało :P ), no i Bogum na razie 8% start Księżyca, ale myślę, że 10 nie osiągnie z powodu Bobo.

Nie jest takie złe, ale i faktycznie tyłka nie urywa, tym bardziej że zapowiedzi sugerują, że pójdą w politykę, oby nie za bardzo, bo skiepszczą. Momentami coś mnie w tej produkcji drażni, jakieś takie "zlepione" momenty, trochę nudnawe. Na dwa epizody zliczyłabym kilkanaście dobrych momentów, reszta nudne zatykanie fabuły. Bogum jest stworzony raczej do mało powaznych ról i nawet mu to tutaj wychodzi. Ciężko też od razu po 2 epizodach pisać, kto jest na tak, a kto na nie. Ogólnie oczekuję takiego sageuka- rozrywki, bo dawno nic w tym stylu nie było.
A jordi już Bobo chwali zawczasu, oby się nie przejechał.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 27 sie 2016

KartoflAnka pisze:A jordi już Bobo chwali zawczasu, oby się nie przejechał.

Napisałem o przewidywaniach ratingowych. Nic o mojej prywatnej opinii na temat Bobo nie ma :P
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 28 sie 2016

jordi pisze:
KartoflAnka pisze:A jordi już Bobo chwali zawczasu, oby się nie przejechał.

Napisałem o przewidywaniach ratingowych. Nic o mojej prywatnej opinii na temat Bobo nie ma :P

Hehe wiem, wiem, ale wybacz, przy tej obsadzie to się tłumy rzucą na pewno i ratingi poszybują w kosmos :lol: Z drugiej strony jak to zacznie być ciężkawe fabularnie to wielu może się poddać, jak to z sageukami bywa :D
A właśnie jordi bo ty w temacie, kto będzie robił polskie suby do tego?
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 28 sie 2016

Na razie mi się podoba gdyż lubię oczy głównego , wygląda jak słodki szczeniaczek który cierpi na psychozę :lol: :lol: :lol: trochę creepy
Było też zabawnie i generalnie fajny klimat jeśli tylko nie spieprzą dużą ilości politycznych zagrań ( kto lubi oglądać polityczne rozgrywki staruchów ??? ) to będzie fajnie.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 28 sie 2016

KartoflAnka pisze:A właśnie jordi bo ty w temacie, kto będzie robił polskie suby do tego?

Do księżyca z chmur? Prawdopodobnie Baka, bo u nas (lizardy) nie mamy już wolnych tłumaczy. Będzie u nas robiona Zazdrość, Bobo, Doktorzy nadal są robieni, Laska i W i Bring It On Ghost.

Co do Bobo faktem jest, że wczoraj obejrzałem specjal 55-minutowy i moje oczekiwania są naprawdę spore - genialna muzyka, montaż, cudowne sceny walk miażdżące c-dramę (po fragmentach k-drama w każdym aspekcie technicznym niszczy c-dramę) - jedyna niewiadoma to scenariusz, bo robi to mało znana babka.
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Kahl » 28 sie 2016

Jak poprzednicy wyżej napisali: na razie tyłka nie urywa.
Jest miło i przyjemnie, lekko i trochę zabawnie - tylko, że wszystko plasuje się na innym poziomie niż np. Let's Bring it On Ghost - przynajmniej dla mnie.
Zobaczymy co będzie dalej. Na chwilę obecną najbardziej przykuwa uwagę twarzyczka Bogusia i dobra gra Młodej. Muzycznie nic ciekawego. Historia pewnie się rozwinie. Mam już parę wtf?? :grumble: :grumble: które zapewne zostaną rozwikłane w przyszłych epach.
Prosi się o jakąś fajną nutkę.. zobaczymy.

Apetyt na historyki wieeeeelki a w tym roku jeszcze nic mnie nie zadowoliło, wręcz rozczarowało.
Mam nadzieję, że w tym przypadku jak i w BuBu nie przeliczę się.. hy hy :aww: :aww:
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 05 wrz 2016

Właśnie skończyłam 4 odcinek. Jestem pozytywnie zaskoczona. Wszędzie czytam, że "tyle hałasu o nic", że skąd te rajtingi... A historia jest zgrabna i ma to coś. Nie ma w niej dla mnie chemii, może właśnie to jest tak bardzo na plus? Główna para jest jak przekomarzająca się para nastolatków. Dużo ciepła i jak to k-dramach trochę głębszej lub mniej traumy.

Myślę, że historia wejdzie na zupełnie inny poziom jak Crown Prince odkryje tożsamość eunucha... Oby to nie nastąpiło w końcowych odcinkach. To może nadać nowego wymiaru. Bo jak artysta od razu widział w eunuchu kobietę to i sam mądry i przebiegły Książe Koronny (jak tłumaczą polskie grupy) winien się domyśleć.

Fajnie by było jakby nie zrobili z tego wielkiej traumy i ... tak marzenia ściętej głowy. :angry: :angry:

Co do wielu spekulacji i porównań z Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo, to nie wiem jak to można nawet próbować porównywać. To coś jak porównywanie szynki i sera..... No dosłownie. Drama Moonlight Drawn by Clouds, to raczej pozycja komediowa z wątkiem przyjacielsko-romantycznym. Skierowana jak dla mnie dla młodszego i mniej wymagającego widza. Natomiast Scarlet i mroczny Junki to już raczej nie dla słodkiej 15.... W Scarlet mam wrażenie historia miłosna jest tłem dla walki o władzę tutaj natomiast mam wrażenie, że walka o władzę jest tłem dla relacji Książe - Eunuch - ale dla krzyczących w niebogłosy dodam, że to moje odczucie. Ufff bo jeszcze gotów mnie ktoś ubić....

Czekam na 5 odcinek. Choć powiem szczerze jak zaczęłam 1-szy po obejrzeniu boskiej łaźni z książętami to prawie rzuciłam.... :wow: :wow: :wow:

Jak nie oglądałam historyków... tak teraz mi się dwa uczepiły zadźca.... :confuse: :confuse: :confuse: :confuse:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 07 wrz 2016

Pierwszy epek nie siadł mi w ogóle! Jednak jak w inetrnetach dostrzegłam zgraje eunuchów MUSIAŁAM powrócić do tej dramy.
Historia jest lekka, przyjemna, Boguś bardzo uroczy potrafi być chytrusek. Najbardziej jestem ciekawa Jinyounga i tego w którą stronę pójdzie jego bohater. Czy będzie przymierze z księciem koronnym czy jednak stanie po stronie ojca.

Scena z tańcem bardzo słaba... mogli podstawić jakiegoś dublera czy co bo czekałam na płatki róż a dostałam sztywne gałązki.
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 07 wrz 2016

nie spodziewam się jakiś zaskakujących zakrętów fabularnych ale dobrze się nawet ogląda. Ach ten nasz sprytny książę. Ale i tak najlepiej mi się patrzy na Jinyounga. Jak on tu pięknie wygląda, nie mogę się na niego napatrzeć :fav: dużo jest aktorów którzy dobrze wyglądają w tych starych ciuszkach ale on tu wygląda zjawiskowo :lol: :lol: :lol: znaczy w sumie pierwszy raz go w dramie widzę i dopiero jak doczytałam to się ogarnęłam, że on jest idolkiem ale nawet jak drama pójdzie w złą stronę to będę oglądać żeby na niego patrzeć :rolly: :rolly: :rolly:
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"

Wróć do „K-drama”