[2016] Cinderella and Four Knights

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2016] Cinderella and Four Knights

Postautor: Mizuki » 15 sie 2016

Cinderella and Four Knights [2016]

Obrazek

Tytuł oryginalny: 신데렐라와 네 명의 기사
Tytuł (latynizacja): Cinderellawa Ne Myungui Gisa
Tytuł alternatywny: Cinderella and Four Knights
Wcześniej znana jako: 니가 처음이야 / You’re the First
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN Asia
Emisja: 12.08.2016 - ??
Czas emisji: piątek i sobota, 23:00
Oryginalna historia: "Cinderella and Four Knights (신데렐라와 네 명의 기사)" autorstwa Baek Myo (백묘)
Scenariusz: Min Ji Eun, Won Young Sil
Produkcja: Studio DRAGON, HB Entertainment, KZ GALAXY Studio, Studio Asia
Reżyseria: Kwon Hyuk Chan

https://youtu.be/E3SGaxuwXbQ

obsada
Jung Il Woo jako Kang Ji Woon
Ahn Jae Hyun jako Kang Hyun Min
Park So Dam jako Eun Ha Won
Lee Jung Shin jako Kang Seo Woo
Choi Min jako Lee Yoon Sung
Son Na Eun jako Park Hye Ji
Kim Yong Gun jako prezes Kang
Kim Hye Ri jako Ji Hwa Ja

Obrazek

opis

Drama na podstawie klasycznej Baśni o Kopciuszku, która sprawi że uwierzymy w prawdziwą miłość...
Zatem co my tutaj mamy z klasyka: jest zła macocha, dziewczynka półsierota mieszkająca na balkonie, był jakiś tam bal, tylko zaraz, zaraz wydaje się, że mamy aż 3 czy nawet 4 księciuniów...Jak dla mnie to kolejna odsłona BOFów, zaczynając już od openingu (byłam prawie pewna, że zaraz usłyszę Almost Paradise ) i po prezentacji naszych Boyów, jakoś automatycznie nasuwa się klasyczna historia chłopców kwiatów. Należy przyznać, że drama ta to uczta dla mych zmęczonych szarą codziennością oczu. Mamy tutaj piękne outfity w postaci musztardowego golfika czy cętkowanej marynareczki. Ill powrócił do stylizacji Ramen Boya w rudych włoskach śmigający na motocyklu po ulicach Seulu (wiemy na pewno, że nie łamie przepisów gdyż bez większych problemów daje się doścignąć chińskiemu skuterkowi). Jae Hyun jak zwykle ma tylko wyglądać i ja więcej od tego pana nie wymagam. Z główną aktorką Park So Dam posiadają identyczną fryzurkę i makijaż co dla mniej spostrzegawczych osób może byc pewnym utrudnienie, a nawet w niektórych ujęciach mogą się mylić. Zastanawiam się czy to przypadek czy celowa charakteryzacja, gdyż Spoiler! nie jestem do końca pewna czy dziadek celowo nie kazał ojcu swym wyznaniem wygonić Kopciuszka z domu? Czy też może okaże się, że Hyun Min i Ha Won to rodzeństwo?

Drama zaczyna się byle jak, fabularnie i produkcyjnie leży, a pierwszy odcinek miałam biedę skończyć. Historia jakich wiele jednak muszę przyznać, że ratuje ją główna bohaterka, niebędąca wcale klasyczną koreańską pięknością, jest przez to na swój sposób urocza i daje się lubić. Po udanym Beautiful Mind przyjęcie roli Kopciuszka wydaje się być dla mnie nie do końca zrozumiałe.
Drama do przodu z fabułą wydaje się ruszać dopiero wraz ze sceną gdy główna zrzuca ubrania na ślubie dziadka, było to całkiem niezłe i podobało mi się podbicie atmosfery klasycznym popowym OSTem. Początkowo gdy dziadek wezwał Kopciuszka do siebie bałam się, że chce ją na 6 żonę i że księciem zostanie harabudzi :rolly:
aaa....

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2016] Cinderella and Four Knights

Postautor: thon » 16 sie 2016

Mizuki pisze:Po udanym Beautiful Mind przyjęcie roli Kopciuszka wydaje się być dla mnie nie do końca zrozumiałe.

To proste - akurat Kopciucha nakręcono PRZED BM. I fakt, drama jest spóźniona o 10 lat. Gdyby wyszła przed BOFami, nie miałbym zarzutów, a tak, to kolejna wersja Jan Di, która bije nasze książęta. Tylko So Dam jest przyczyną, że jeszcze jej nie porzuciłem w diabły. Ale czy to wystarczy, żeby obejrzeć całość tej dramy?
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 16 sie 2016

Mi nie przeszkadza jeesl to bedzie zrzynkaz klasyki , wazne zeby chcialo sie ogladac :) A ze jest spozniona 10 lat to jeszcze lepiej, bo dawne dramy mialy swoj niezapomniany czar, och :) Mam ogromny sentyment do F4 i Jestes Najpiekniejsza :)Jesli to bedzie dramka w stylu retro thon bedzie zachwycony:) Bo te wspolczesne dramy maja duzo dialogow a malo magii:)Widac ze mloda wlosy sobie zapuscila bo w BM miala krotkie.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 16 sie 2016

BaBo pisze:Widac ze mloda wlosy sobie zapuscila bo w BM miala krotkie.

Jak już - to ścięła kudełki. Kopciucha nakręcono PRZED a nie PO BM!
BaBo pisze:Bo te wspolczesne dramy maja duzo dialogow a malo magii:)

Ta magii nie ma i stylowanie na retro jej nie pomoże - kiepska gra aktorska, oczywiście najgorszy jest mąż prawdziwnej Jan Di :D :D :D :D :D, żałosna reżyseria, banalny i wtórny scenariusz, a jordi pewnie dobije tego potworka jeszcze, że muzyczne jest do kitu.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 16 sie 2016

Plusy:

- Hmmmm...... WIEM!!! Że w drugim epie oglądalność poleciała na łeb na szyję w Korei? (z 3,39% na 1,52%) :rolly:
- Park So Dam nie irytuje tak bardzo jak w BM (ale tylko minimalnie mniej irytuje :P )

Minusy:

- debilna wprost fabuła
- beznadziejna gra 80% obsady
- KOSZMARNY OST (to BTOB to potworek roku, ballady jak sprzed 15 lat, tylko w takim Glass Slippers z 2002 były niebo lepiej zaśpiewane, tu panie jęczą i stękają)
- Bardzo słaba realizacja rodem z początku XXI wieku (sceny kręcone na maks 2 kamery, stateczna praca kamer, słabiutka reżyseria i montaż).

Kandydat do szrota roku, a to dopiero 2 odcinki... Boli mnie zwłaszcza to, co wyprawia w ostatnich latach Jung Il Woo - prościutkie role bez krzty charyzmy, a pomyśleć jakim był super kostuchą w 49. On z LJS zaprzepaścili swoje szanse, tylko LJS ratuje się świetnymi i megapopularnymi aktorkami, u boku których gra, a JIW nie...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 18 sie 2016

jordi pisze:Plusy:

- Hmmmm...... WIEM!!! Że w drugim epie oglądalność poleciała na łeb na szyję w Korei? (z 3,39% na 1,52%) :rolly:
- Park So Dam nie irytuje tak bardzo jak w BM (ale tylko minimalnie mniej irytuje :P )

Minusy:

- debilna wprost fabuła
- beznadziejna gra 80% obsady
- KOSZMARNY OST (to BTOB to potworek roku, ballady jak sprzed 15 lat, tylko w takim Glass Slippers z 2002 były niebo lepiej zaśpiewane, tu panie jęczą i stękają)
- Bardzo słaba realizacja rodem z początku XXI wieku (sceny kręcone na maks 2 kamery, stateczna praca kamer, słabiutka reżyseria i montaż).

Kandydat do szrota roku, a to dopiero 2 odcinki... Boli mnie zwłaszcza to, co wyprawia w ostatnich latach Jung Il Woo - prościutkie role bez krzty charyzmy, a pomyśleć jakim był super kostuchą w 49. On z LJS zaprzepaścili swoje szanse, tylko LJS ratuje się świetnymi i megapopularnymi aktorkami, u boku których gra, a JIW nie...

Nie wiem jeszcze, czy to będzie kandydat na szrota, ale i tak pierwsze dwa odcinki mi jakoś nie weszły, wręcz lekko odstraszyły i miałam wrażenie, że to pozlepiali z jakichś przypadkowych kawałków i sobie robią żarty. Będę oglądała, żeby potem móc ocenić, ale serio 120 odcinkowy makjang wydaje się przy tym fascynujący :lol: :lol: :lol:
Jung Il Woo serio, czemu oni mu to robią? Szkoda chłopinki i jeszcze mu dali tutaj dwa drągi po bokach i deskę do całowania XD Już czekam na te zachwyty małolat nad tym hahahha
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 19 sie 2016

Przyznam się, że na to czekałam. Uwielbiałam Flower Boy Ramyun Shop i do tego Jung Il Woo- subiektywnie świetny aktor, dalej twierdzę, że ma możliwości... . Po dwóch odcinkach... już od tak daaawna się nie zdarzyło, żebym (dosłownie) zasypiała na dramie. Nawet nie chodzi o to, że to pierwsze odcinki i poznajemy historię, tego się nie da oglądać.

Zgadzam się z Kartoflanką, że chyba pozlepiali to z przypadkowych kawałków i sobie robią żarty.. . O czym to jest- nie odpowiem na to pytanie. Uwielbiam WTF momenty w dramach, śmieszne absurdy, wcale nie twierdzę, że musi być poważnie, ale tutaj nawet to co (chyba) w zamierzeniu miało być tym elementem komediowym zupełnie nie śmieszy.
Bardzo jestem zawiedziona, że kolejny raz przyjdzie poczekać, aż JIW się wykaże. Nawet Watchman nabrał dzięki niemu uroku, jeśli ma CO grać, to jest świetny.. a tu znowu nico.. .

No i motyw flower boy mi zepsuli, powtórka z rozrywki sprzed 10 czy nawet więcej lat mogłaby być, ale to nawet nie jest karykatura tej rozrywki. Jak na tvn, który ma świetne dramy.. . Będę śledzić z uwagą temat na doki, a póki co porzucam :mrgreen: Podali nam zepsutą czekoladę w opakowaniu z najlepszej cukierni :shake:
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 19 sie 2016

Wszystkie wymienione wyzej wady przez moich szanownych adwersarzy sa dla mnie zaletami, tej kultowej dla mnie juz po 2 epkach dramki, to brakujaca czesc trylogii. Az chcialoby sie krzyknac, wreszcie, nareszcie:) Cud, miod i orzeszki. Wreszcie powrot do kilmatu starszych dram, bo te nowe cienizna:) Jak zobaczylem kto zagra Prezesa to wiedzialem, ze nie moze byc zle :) Bohaterka charyzmatyczna, wokol niej pelno mezczyzn az kipiacych sexem, no i ten przewodni motyw piosenki cudnie kolysze, aa cha, a cha, az czlowiek sie usmiecha i nuci na glos :) Zeby nie bylo za wesolo.. Szepty macochy byly zlowieszcze...
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 19 sie 2016

Chciałabym powrotu do klimatu starszych dram i cieszę się, że komuś się podoba. Po to jest tyle różnych serialowych propozycji, żeby dla każdego znalazło się coś miłego. Przynajmniej Ty BaBo będziesz ucieszony. I też chciałabym krzyknąć- "hurra, część trzecia", ale nie przy tej dramie. W porównaniu z Ramyunami i BOF wypada blado. Owszem, stare dramy miały w sobie więcej magii i zapowiedź tej zachęcała bardzo, ale jej twórcy przywłaszczyli sobie dobrą markę serii. Dla mnie ma niewiele wspólnego z poprzednikami. Może jednak Twoja opinia kogoś zachęci do oglądania, wszyscy mamy różne gusty.
Marie
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 19 sie 2016

Po to jest tyle różnych serialowych propozycji, żeby dla każdego znalazło się coś miłego. Przynajmniej Ty BaBo będziesz ucieszony.
Zawsze jestem ucieszony bo nigdy nie ogladam dram ktorych nie lubie:) Tu od poczatku wiedzialem ze drama bedzie bardzo dobra bo i rezyser wysmienity. Glowna bohaterka jest piekna, mezczyzni wokol niej jeszcze piekniejsi Lady Marie wiecej mi do szczescia nie trzeba. Bogacze, rezydencje, zadziorny Kopciuzek, takich dramek ze swieczka szukac, wiec dla mnie to jest rozrywka. Prosta fabula choc nie blacha momentami, to wszystko juz bylo ale bardzo dawno temu, nie dziwota, ze rzesze wyglodzonych fanow flowerow rzucilo sie na Kopciuszka:) Jest to dla mnie czysta rozrywka, w dawnym stylu, bo wspolczesne dramy to tylko gadaja, gadaja i gadaja:)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 20 sie 2016

Ja UWIELBIAM starsze pozycje, ale odcinki 3-4 powstały chyba w wyniku konkursu: "Napiszmy najbardziej banalny, tandetny scenariusz, dorzućmy garść przytuleń i wpadek w ramiona, potem potrzebne są zakupy ala Pretty Women no i gotowanie - bo Koreańczycy lubią dramy o gotowaniu i wyświetlmy to. Jung Il Woo - świteny byłeś jako Ilijmae, genialny jako Kostucha ale twoje ostatnie role to równia pochyła - jest coraz gorzej. Park So Dam - ty tylko trzymasz mnie swoim usmiechem i niewinnością młodej dziewczyny przy ekranie. Scenarzyści - zabijcie postać grana przez wampira, bo za cholerę brak mu charyzmy i talentu.
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 21 sie 2016

Ja UWIELBIAM starsze pozycje, ale odcinki 3-4 powstały chyba w wyniku konkursu: "Napiszmy najbardziej banalny, tandetny scenariusz, dorzućmy garść przytuleń i wpadek w ramiona, potem potrzebne są zakupy ala Pretty Women no i gotowanie - bo Koreańczycy lubią dramy o gotowaniu i wyświetlmy to. Jung Il Woo - świteny byłeś jako Ilijmae, genialny jako Kostucha ale twoje ostatnie role to równia pochyła - jest coraz gorzej. Park So Dam - ty tylko trzymasz mnie swoim usmiechem i niewinnością młodej dziewczyny przy ekranie. Scenarzyści - zabijcie postać grana przez wampira, bo za cholerę brak mu charyzmy i talentu.
Musze przyznac, ze jestem ogromnie zaskoczony, ze drama cieszy sie tak ogromna popularnoscia nawet u thona ktory nie moze tej dramy ogladac bo slaba, dno, a jednak oglada :) Chyba bedziesz co tydzien pisal ze ta drama Ci sie nie podoba thonie az emisja dramy sie skonczy, no hehe he Wszystkie wymienione przez ciebie wady sa zaletami dla fanow tej dramy. To nie jest fantasy ani historyczny , romanse rzadza sie swoimi prawami , hehe, he Mezulek rownie slodki co w Blood:) Juz dawno nie bylem tak podjarany bo Kopciuszek bedzie plasac w otoczeniu 5 mezczyzn :) Co do wampira z blood to jako plec meska nie zrozumiesz, jak bardzo damy go pragna, wrecz lakną:)
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 21 sie 2016

...eej ta drama jest po prostu nudna. Zero fabuły, tanie teksty, oklepane gagi, a pod koniec 3 epka usnęłam. Parę scen może i fajnych jest, ale wystarczyłoby to najwyżej na 1 epek. Można to obejrzeć, ale tylko w wypadku gdy wszystkie inne rozrywki w mieście zostały zamknięte a limit na innych playerach został wyczerpany.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 21 sie 2016

1ep 3,39%
2ep 1,52%
3ep 1.78%
4ep 1,24%

W Korei jak widać szybko publika sobie odpuszcza tę "dramę". Nie ma NIC, co by zatrzymało choć odrobinę wymagającego widza.
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 21 sie 2016

Wlasciwie by obalic wszystkie powyzsze argumenty wyzej, wystarczy jedno zdanie moim zdaniem :), Moj Boze, no co ja wam bede mowil, polski fandom pokochal te drame od pierwszego wejrzenia tak jak wyszydzany Blood, a polski fandom nalezy kochac i szanowac :)

Wróć do „K-drama”