[2016] Age Of Youth

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2016] Age Of Youth

Postautor: KartoflAnka » 28 sie 2016

Age Of Youth
Obrazek

Podstawowe informacje:

Tytuł oryginalny: 청춘시대
Tytuł (latynizacja): Cheongchunsidae
Tytuł alternatywny: Age of Youth
Liczba odcinków: 12
Nadawca: jTBC
Emisja: 22.07.2016 - 27.08.2016

Obsada:

Han Ye Ri jako Yoon Jin Myung
Han Seung Yeon jako Jung Ye Eun
Park Eun Bin jako Song Ji Won
Ryu Hwa Young jako Kang Yi Na
Park Hye Soo jako Yoo Eun Jae
Otoczenie Belle Epoque:
Yoon Park jako Park Jae Wan (szef kuchni)
Choi Duk Moon jako Oh Jong Kyu (powiernik Yi Na)
Ji Il Joo jako Go Doo Young (chłopak Ye Eun)
Shin Hyun Soo jako Yoon Jong Yul (sunbae Eun Jae)
Son Seung Won jako Im Sung Min (przyjaciel Ji Won)
Lee Chul Woo jako Seo Dong Joo (przyjaciel Yi Na)

Opis:

Drama opowiada o pięciu studentkach, a właściwie czterech, jak się dowiadujemy wraz z rozwojem fabuły. Zamieszkują one razem w willi Belle epoque. Każda z nich prezentuje zupełnie inny charakter i wartości życiowe. Łączy je młodość, ciężka a czasem radosna codzienność a przede wszystkim rozwijająca się przyjaźń, zaufanie i troska o los koleżanek. historia zaczyna się wprowadzeniem Eun Jae do willi i jej próbowaniem dopasowania się do nowo poznanych koleżanek.
I tak Jin Myung studiuje i pracuje wszędzie, gdzie się da, próbując pogodzić oba obowiązki. Zdecydowanie mądra, złożona postać.
Yi Na to piękna, popularna wśród płci przeciwnej dziewczyna. Baluje całe noce i wydaje się niczym nie przejmować, choćnie do końca tak jest.
Ji Won to wesoła, trochę perwersyjna studentka, która na maksa angażuje się w studenckie życie i uważa, że jej jedynym problemem jest brak faceta.
Ye Eun to ładna dziewczyna, która właściwie podporządkowała swoje życie chłopakowi, na którym bardzo jej zależy a jej miłość czasem przresłania jej prawdziwy obraz wybranka jej serca.
Na koniec cicha, nieśmiała i lekko introwertyczna nowa mieszkanka willi Eun Jae, której ciężko dopasować się do zgranej ekipy czterech nowych koleżanek.

Ode mnie: Drama, która nie miała zatrważających ratingów, ale podejrzewam, że na wzgląd dość kontrowersyjnej tematyki nie spotkałaby się z wielkim przyjęciem. Do tego to kablówkowa produkcja, ale wiecie co? To jedna z lepszych, realistycznych, groteskowych, słodko- gorzkich historii z wątkiem tajemnicy, a nawet kryminalnym, jaką widziałam w ostatnim czasie. Młoda, wcale nie niedoświadczona ekipa aktorska dodaje wyjątkowego smaczku tej produkcji. Zapewniam wszystkie inteligentne i rozumne kobiety, że nie będziecie zawiedzione sięgając po tę dramę. Znajdziecie tu na pewno cząstkę albo i nawet garść swojego prywatnego " age of youth" podanego rozumnie, lekko i ze smakiem. Fabularnie zaskakująca i spójna historia ze świetnie ujętymi wątkami romantycznymi. Ta drama udowadnia, że można w 12 epizodach stworzyć pięć zupełnie odrębnych postaci i ich historię, nie niszcząc fabuły. Zdecydowanie polecam także lubiącym się dobrze bawić na dramie!!! Nawet kartoflom :pyra:
I OST - miłośnicy muzycznie będziecie bardzo zadowoleni.

Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=x412Q8jNV0I

Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2016] Age Of Youth

Postautor: Volli » 02 wrz 2016

Już jakiś czas temu chciałam się za to zabrać, ale wahałam się. Przekabaciły mnie wrażenia Kartofla.

Jestem na czwartym odcinku i jestem naprawdę pod dużym wrażeniem. Świetna produkcja. W każdej z dziewcząt odnajduję albo kawałek samej siebie, albo tez kawałek kogoś, kogo znam bądź znałam... Niektóre sceny, zwłaszcza interakcji Eun Jae z kolegami i koleżankami ze studiów, przypominają mi moje własne zachowanie z czasów licealnych/wczesnostudenckich. Te awkward moments po wprowadzaniu się do nowego pokoju w akademiku :D :D :D :D :D :D , to dziwne uczucie w klubie, kiedy pownno się tańczyć, ale w zasadzie nie wiadomo jak się ruszać żeby nie czuć się dziwnie :D :D :D :D

Fajnie to też zmontowane, klimat fajny i tak generalnie dobrze się to ogląda. Drama z całą pewnością była, jest i prawdopodobnie pozostanie niedoceniona, no ale to już niestety urok tego typu opowieści. Mało kiczu oznacza też mało widzów...

No i powtórzę z Kartofelkiem - OST bardzo, bardzo fajny. Bardzo spójny, dreampopowy... Przewija się też jednak piosenka hip-hopowa, która szczególnie wpadła mi w ucho, niestety nie udało mi się jej zidentyfikować a na oficjalnej liście ostowej jej nie ma...

Wklejam za to MV dramowe Sogyumo Accacia Band :fav:

A! I jeszcze radzę nie wyłączać równo z końcem odcinka. Są gratisy na końcu :D
:volli:
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 02 wrz 2016

aaa właśnie tej piosenki szukałam i nie mogłam jej zidentyfikować. Cały motyw z senior Yoon mi się podobał i ta piosenka dobrana do niej idealnie :fav: :fav:
Jak oglądałam pierwszy odcinek to Eun Jae mnie strasznie denerwowała. Mam problem z ludźmi którzy się boją wyrażać swoje opinie. A w Korei to już przechodzi ludzkie pojęcie. Wyjście na wspólny lunch czy obiad i podjęcie decyzji co zjeść i co zamówić to jest problem wagi rozwiązania konfliktu palestyńsko-izraelskiego :shake: Ale końcówka pierwszego odcinka mnie tak zaskoczyła, że chciałam więcej i więcej. O ile ciężko mi polubić Eun Jae i w sumie Jung Ye Eun to reszta dziewczyn jest super. Zaskoczyli mnie z Ye Eun, wydawało się że jej sytuacja będzie taka najnormalniejsza w porównaniu do reszty a tu w bardzo ciekawy sposób się to potoczyło.

Bardzo dobra drama, dosyć realna. Dziewczyny mają bardzo różne osobowości i są prawdziwe. Na plus historia przyjaźni damskiej, która zwykle w dramach kończy się rozpadem z okazji jakiegoś faceta :grumble:

Polecam :D
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 06 wrz 2016

gosq pisze:Bardzo dobra drama, dosyć realna. Dziewczyny mają bardzo różne osobowości i są prawdziwe.

No właśnie trochę mi tę realność końcówką popsuli jednak. Spoiler! Sprawa z porwaniem, to już jednak było trochę za duże przegięcie. Facet miał co prawda skłonności do przemocy, ale ostatecznie cały ten epizod był tak bardzo z tyłka... No i niektóre sceny wydawały mi się mocno naciągane - jak ta gdy Spoiler! do szpitala zlatują się chłopcy
Poza tym jednak świetna, świetna drama. Lubiłam własciwie wątek każdej z bohaterek i tylko trochę mi żal, że Song Ji Won nie udało się Spoiler! do końca nikogo zbałamucić. No i drama chyba jednak trochę smutna, bo pokazująca skalę dyskryminacji i - często - przemocy wobec kobiet...

W ogóle to jakoś ta drama coś mi przypominała - nie wiem, może klimatem, może schematem (grupka młodych ludzi i odsłaniane powoli tajemnice), w każdym razie skłoniło mnie to do poszukiwań i Eureka - okazuje się, ze dramę napisała scenarzystka odpowiedzialna za White Christmas... Potem wszystko wskoczyło na swoje miejsce. Te dwie dramy są jednak bardzo podobne, mimo że WC jest bardziej kryminałem, a Age of Youth dramą obyczajową...
:volli:
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 06 wrz 2016

Może faktycznie Spoiler! porwanie wzięło się trochę znikąd. Ale w sumie Spoiler! jak koleś już wcześniej miał problemy, sama jego reakcja na to, że młoda się podpisała razem ze szkołą wzbudziło u niego atak agresji. Więc całkiem możliwe było że sposób w jaki go zignorowała jakoś tam na niego wpłynął któż zna zakamarki koreańskich umysłów :lol: Po za tym może chciano poruszyć jakoś dosadniej temat przemocy. W ostatnich miesiącach była spora burza w Korei dotycząca przemocy wobec kobiet. Szczególnie po morderstwie w toalecie damskiej na przystanku metra w Gangnam. Może scenarzystka również chciała dodać coś od siebie, dramy jednak mają spory wpływ na społeczeństwo i jeśli w nich zacznie się poważniej traktować tego typu zachowanie to ludzie również zaczną się do tego inaczej odnosić.

Co do Song, nie wiem czy panowie przedstawieni w dramie byli by w stanie ją ogarnąć ^^

Pomimo tego, że drama nie była bardzo popularna jedna z dziewczyn już załapała główną rolę w dramie. Gratulacje dla Ryu Hwa Young i mam nadzieję, że reszta też zostanie dostrzeżona bo dziewczyny na prawdę zagrały dobrze.
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 12 wrz 2017

A czy ktoś ogląda sezon drugi :) ? Pominęłam sezon pierwszy i zaczęłam to oglądać... połknęłam całe sześć odcinków. Cieszę się, że nie mam za sobą serii pierwszej, którą wprawdzie próbowałam obejrzeć, ale coś mnie zniechęciło. Dzięki temu ominęło mnie niezadowolenie, że too już nie to samo, że inne aktorki niektóre itp, itd. Drama jest na razie fajna, humor kupuję, Ji Won i inne postacie budzą sympatię mimo swojej.....dość dużej dziwności :confuse: Niektóre sceny wkurzają, inne się ciagną, jest kilka bezsensów, ale pomimo tego drama jest zgrabnie zrobiona. Wątpię, żebym wróciła do serii pierwszej, właśnie nowe wątki i postacie są dla mnie ciekawsze. Jest też kilka tajemnic. Wiele razy wybuchałam śmiechem. Przyjaciel Ji Won, nowa lokatorka i jej "przyzwoitka", Ji Won, wątek idolka i zimnej jak lód nuny, Kim Min Seok. Bardzo się cieszę, że nie ma tu tylko głównej pary. Polecam. Na koniec jeszcze dodam, że lekcja mrugania była naprawdę śmieszna :lol:
Stokrotka21
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: Stokrotka21 » 06 paź 2017

drama naprawdę bardzo fajna! :melt: :fav: :melt: :fav: :melt: :fav: :melt: :fav: :melt:
wciągnełam się nie na żarty... :D :lol: :P ale nie mogę jej nigdzie znaleźć... :shake: gdzie mogę ją w całości obejrzeć? POMOCY!!! :cry: JESTEM NA DRAMOWYM GŁODZIE :wink:
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 12 paź 2017

Ja wciąż jeszcze czekam na ostatni odcinek bo brak subów . Dzisiaj jeszcze nie sprawdzałam więc może już są.
Ten sezon podoba mi się tak samo jak pierwszy co do zmiany aktorki to mi to akurat nie przeszkadzało bo ta bohaterka nie była moją ulubioną
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”