[2016] The K2

seriale z Korei
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

[2016] The K2

Postautor: czerteziki » 29 sie 2016

The K2
Obrazek

Tytuł: 더 케이투 / Deo Keitu
Tytuł alternatywny: K2
Gatunek: akcja, polityka, romans
Liczba odcinków: 16
Stacja: tvN
Okres emisji: od 23 września 2016 do 12 listopada 2016
Czas emisji: piątki i soboty, godz. 20:00
Scenariusz: : Jang Hyeok-Rin

Obsada:
Ji Chang-Wook - Kim Je-Ha
Song Yoon-A - Choi Yoo-Jin
Yoona - Ko An-Na
Lee Jung-Jin - Choi Sung-Won
Cho Seong-Ha - Jang Se-Joon
Kim Kap-Soo - Park Gwan-Soo
Shin Dong-Mi - Kim Dong-Mi
Son Tae-Young - An-Na's mother

Trailer:

Opis:
Zawodowy żołnierz Jae Ha (zwany również K2) w wyniku pewnych zdarzeń zostaje wydalony z służby i staje się najemnikiem. Uważa siebie za pokonanego. Spotyka dwie kobiety - córkę cheabola Choi Yoo Jin - żonę kandyta na prezydenta. Choi Yoo Jin to kobieta, która jest kochana przez wszystkich, a skrywa za fasadą uśmiechu, mroczne wnętrze. Druga kobieta to zamknięta w sobie nieznana córkę kandyta na prezydenta.

Na podstawie:

Ode mnie:
Patrząc na przygotowania Czangusia do roli mam nadzieję na dobre kino akcji. Uwielbiam go za rolę w Healerze. Mam nadzieję, że drama będzie trochę w klimacie Cruel City ale boje się, że polityczne przepychanki mogą nadwyrężyć moją cierpliwość. Aktor wspomina też, że w pierwszej części dużo będzie scen wymagających od niego sprawności fizycznej - już się cieszę ... tylko co to oznacza - ciapę w drugiej części... Amnezję? A może słodko cukierkowy romans zabije akcję. Z drugiej jednak strony Czanguś w każdej z ról będzie :fav: :fav: :fav: :fav: .... A i czy Yona podoła???

Obrazek
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [2016] The K2

Postautor: gosq » 29 sie 2016

Dla Healera wszystko :fav: :fav: :fav: stęskniłam się za nim i z tej tęsknoty oglądam chińskiego gniota z nim w roli głównej. Nie przepadam za Yooną za bardzo ale drama jest na mojej liście więc dam jej szanse. Poproszę o dobrą akcję :puppy: :puppy: i niegłupi scenariusz.
dobrze, że Chang Wook wraca :fav:
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 29 sie 2016

Po opisie postać podobna do tej z Healera, ale są gorsze rzeczy...

Yoona jako jego luba...

Scenarzysta od KOSZMARNEGO SZROTA ROKU 2014, czyli Yongpal...

Zwazywszy, że to ma mieć aż 20 epów, to BARDZO obawiam się o scenariusz...

Szkoda by było, bo obsada jest dobra (prócz Yoony).

No i dla mnie Chang Wook to raptem jedna naprawdę dobra rola w karierze - właśnie Healer :P
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 31 sie 2016

jordi pisze:Po opisie postać podobna do tej z Healera, ale są gorsze rzeczy...

Yoona jako jego luba...

Scenarzysta od KOSZMARNEGO SZROTA ROKU 2014, czyli Yongpal...

Zwazywszy, że to ma mieć aż 20 epów, to BARDZO obawiam się o scenariusz...

Szkoda by było, bo obsada jest dobra (prócz Yoony).

No i dla mnie Chang Wook to raptem jedna naprawdę dobra rola w karierze - właśnie Healer :P

Weszłam w temat, żeby zobaczyć co jordi napisał i :lol: piąteczka dla kolegi, bo ma 90% racji ( bo JCHW nie był taki zły w Warriorze BDS, no weź jordi :D )
Nie wiem, co wymyślą i co będzie robiła Yoona, chyba płakała przez 20 epizodów, żeby tego nie zepsuć. Ji Chang Wook sporo ćwiczy do tej produkcji, się napompował, że aż nie do poznania, nawet na koniu chyba tu polata, czyli zapowiada się jakaś akcja, oby nie na 2 odcinki i klapa.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 08 wrz 2016

Przeczytałem szerszy opis i... momentami jakbym Yongpal 2 widział przed oczami... A to naprawdę dobrze nie wróży.

Niczego nie bojący się ochroniarz, który zauważa coś dziwnego (profesję tylko z lekarza zmieniono), bogata babka mająca sporo za uszami (zmienili płeć) i mająca córkę, którą "więzi i ukrywa" przed światem (tam siostra). Córka chce uciec oczywiście jak orientuje się, o co biega (jak siostra w Yongpal).

Lol po prostu :rolly:
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 23 wrz 2016

Ja już po 1 epie.

Na razie niepodzielnie rządzi SONG YOON AH :D Jest genialna w swojej roli - taka pinda, że o jezu użyłbym milion razy gorszych słów, ale nie chcę tak bluzgać :rolly:

Poza tym chorały, które po 10 minutach już wkurzają, niezłe (można rzec TYLKO niezłe) sceny akcji, no i scenariusz, w którym na razie jest masa niewiadomych, bo mało co tak naprawdę nam "zarysowano" z fabuły. JCW na razie jawi się trochu jak Healer vol.2, czyli to co przewidywałem...

Yoona cały ep jedna przerażona mina... jak tu to wytrzymać kolejnych kilkanaście epów?? Nie wiem... :shake:

Ogólnie 4 za 1ep mogę dać w skali szkolnej, ale nic więcej. Widzę też, że w fandomie specjalnego szału na premierę K2 nie ma, więc chyba też masa ludzi miała ogromne oczekiwania, a wyszło "tylko" w miarę porządnie XD
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 25 wrz 2016

Chang Wook bije się dobrze. Rozpier*duchę robi zacną. :lol: Sceny akcji nie są wcale takie złe. Tylko mam wrażenie, że zamiast mówić się bije. Nie powiedział zbyt wiele w ciągu tych dwóch odcinków. Cichy mściciel :lol: Gdzieś tam czytałam, że to ma być jego ostatnia drama akcji i że to był/ jest najbardziej męczący projekt. Więc może żeby chłopaka nie męczyć jeszcze bardziej to mu kazali się być przez całą dramę i nic nie będzie mówił ^^ I to moje wrażenie czy go trochę opalili ? Żonka jak na razie najlepsza.
Co do Yoon-ah nie spodziewałam się po niej niczego więc i tak mnie pozytywnie zaskoczyła ^^ tylko zastanawiam się w którą stronę pójdzie jej postać. Miło by było jakby zamiast wariatki zrobili z niej sprytną dziewczynę co ma jakiś plan. A na to mi nie wygląda. Chociaż mam nadzieję, że mnie zaskoczą. Nie jestem do końca pewna czy romans ma być na linii Chang Wook - młoda , czy Chang Wook- żonka. Jeśli młoda i nasz żołnierz zakocha się w wariatce bo ma kompleks ratowania świata i wszystkich pokrzywdzonych to słabo to widzę.
Dla Chang Wooka pójdę nawet na chiński dramowy koniec świata. Oglądałam dla niego jedną z najgorszych dram chińskich więc nic nie jest mi straszne :mrgreen:
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 26 wrz 2016

Szok i niedowierzanie.
To jest miazga. Tu nawet nie ma co zbierać po pierwszym epizodzie. Na 60 minut chyba z 45 min non stop walk !, wszelakich, głównie na pięści . Równie widowiskowych co brutalnych. Ale jak bohaterem jest as wywiadu , to inaczej być nie może. Gdzie sie podział ten drobny chłopiec z Cesarzowej Ki. Tu jego sylwetka budzi respekt, widać po nim miesiące katorżniczego treningu. Drama będzie wzbudzała ogromne kontrowersje nie tylko w Korei a może i w całej Azji jak i po za granicami. Mamy tu do czynienia z zupełnie czymś nowym w świecie dram. Od pierwszej sekundy zaczyna sie symfonia i chóralne zaspiewy, dosłownie, które trwają po kilka ładnych minut, pierwszy utwór trwa chyba 10minut ! Niebywałe...To wygląda tak jakbysmy mieli do czynienia z 60 min suitą ! A potem jeszcze wyuzdana scena romansującego z prostytutką kandydata na prezydenta. Na pewno jedna z odważniejszych scen w historii, zatem widać, że i w Korei twórcy zaczynają przekraczac dotychczas zakazane granice. Na dzień dobry widzimy hiszpanskie miasteczko, gotyckie Koscioły , poszkodowaną dziewczynkę, ktora doznala rozłąki z rodzicami, co zapewne nie odbiło się pozytywnie na Jej psychice.Odizolowana na lata. Nie to nie bedzie łatwe, by wróciła do swiata żywych, sama będąc żywym zastawem . A wojak jaką rolę odegra gdy na dobre spotka się z tą kobietą w potrzasku?

Yoona stala sie już kobietą.To widac po pierwszym epizodzie. Ta glębia jej spojrzenia. I już na samym początku widać jak ciężkie zadanie będzie miala glówna para, bo role mają piekielnie trudne.
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 26 wrz 2016

BaBo pisze:Na pewno jedna z odważniejszych scen w historii, zatem widać, że i w Korei twórcy zaczynają przekraczac dotychczas zakazane granice

Primo - po pierwsze :P to jest kablówka , TvN znaczy się.
Secundo - po drugie - obejrzyj I Need Romance ( chociażby, ale musisz być pełnoletni/a) :P :P :P :P :P :P :P :P

A siekanki były bardziej krwawe w kilku dramach kostiumowych...

Co do K2 to Ajumma jest straszna :panic: , i wystarczyłoby jej spojrzenie aby zabić cały pluton komandosów, nie mówiąc już o jej upiornym uśmieszku.... :angry:
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 04 paź 2016

Pierwsze 3 epki miałam ciężko przejeść, drama ma dość skomplikowaną fabułą, gdzie było ciężko zrozumieć sens. K2 to niby sensacja, ale raczej nie powinno się wychodzić co chwilę do kuchni po herbatę bo pomimo rozwlekłej narracji łatwo stracić jakiś wątek z przeszłości, która okazuje się mieć wpływ na teraźniejszość. Radzę uzbroić się w cierpliwość bo w 4 epku zaczyna nam się wszystko powolutku składać.
Drama jest bardzo miła dla oka: Cznaguś w koszulce, bez koszulki, piękna scena prysznicowa z tuzinem :wow: absów, :wow: łydek i innych części .....tylko te pikselki na cały ekran pobudzające mą wyobraźnie... :grumble: to pownno być karalne!

Muszę przyznać, że wkręciłam się i czekam na 5 ep.

BaBo pisze:Szok i niedowierzanie.
Yoona stala sie już kobietą.To widac po pierwszym epizodzie. Ta glębia jej spojrzenia.

Trzeba przyznać jest naprawdę dobra i dużo bardziej wolę ją taką demoniczną, jakby wyjętą z dobrego japońskiego horroru niż w idiotycznej scenie z kluskami.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 26 paź 2016

Czy ktoś to jeszcze ogląda?
No dobra, obejrzałam 10 ep. dramy i to chyba tylko ze względu na Czangusia i pomimo wydawać by się mogło sporej części odcinków jakie mam za sobą jakoś, tak nie do końca wiem o co chodzi, jeżeli w ogóle o coś chodzi. Żeby nie było: uważam że historia wydaje się być całkiem udana. Ona pasierbica jędzy macochy, córka ojca który nie do końca potrafi okazać uczucia wyrywa przystojnego bodyguarda. Co do wątku politycznego to nawet nie podejmuje się opisu bo nie rozumiem tego co się w tej dramie dzieje. Dlaczego Choi wykasza wszystkich wokół siebie? Fajne są zdjęcia, muzyka, bardzo dobra obsada, tylko nie wiem o co tak naprawdę tu chodzi i dlaczego sceny są tak niemiłosiernie przedłużane, powtarzane, po co im te mikrofony w biurze-akwarium o powierzchni 3m² ??? Ktoś mi wyjaśni? Ziewam, przeglądam pocztę i oglądam dalej...
<czy Czanguś ma astmę? Dlaczego tak ciężko mu się oddycha?>
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 26 paź 2016

Fabuła dla mnie jest marniutka. W 10 epach leją się, uciekają i takie tam, ale sama fabuła to w powijakach, a tu zaraz koniec. Nie mówiąc, że podobieństw do Yongpala jest ogrom.

JCW ładnie się bije, ale co z tego jak postać dziwna i do końca nie idzie jej zrozumieć? Yoona żenada, tylko Song Yoon Ah to ratuje.

Ale na forum, które dramę tłumaczy to sporo osób pieje, bo JCW z gołą klatą lata :P

Dla mnie szczerze jak na ten slot tvn, to najsłabsza drama w tym roku (bo ogólnie kopciuch pobił wszystko, ale slot weekendowy bronił się dobrymi dramami...)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 26 paź 2016

jordi pisze:F

JCW ładnie się bije, ale co z tego jak postać dziwna i do końca nie idzie jej zrozumieć? Yoona żenada, tylko Song Yoon Ah to ratuje.

Ale na forum, które dramę tłumaczy to sporo osób pieje, bo JCW z gołą klatą lata :P

Klata? Tylko w pierwszych epach, podobno zarządzono powycinać wszystkie "najciekawsze wątki" gdyż mogły za bardzo rozpalić ahjummy w Korei :rolly: :rolly: :rolly:
No iw właśnie mnie olśniło skąd te wszystkie retrospekcje... musieli jakoś pozaklejać dziury w fabule :-?
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 26 paź 2016

Mizuki pisze:Ona pasierbica jędzy macochy, córka ojca który nie do końca potrafi okazać uczucia wyrywa przystojnego bodyguarda

No i co, klasycznych bajek w dzieciństwie nie oglądało się? Naprawdę nikt nie skojarzył? Nieeee... pewnie większość wyczuła ten znajomy klimat :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?
Macocha, żona króla i tajemnicze lustro ( jak to ktoś napisał w szklanym akwarium ) ale lustro to nie jest zwykłe lustro tylko M.I.R.R.O.R. - super wiedzący komputer, który odpowie na każde zadane mu pytanie. Dalej to wystarczy tylko podstawić postaci z bajki braci Grimm do dramy i wszystko układa się jak ulał :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

I tak myślę trzeba traktować tę dramę - Historia królewny Śnieżki raz jeszcze, i dobrze przy tym się bawić.
Nawet wiem kto jest tam Gapciem.... :giggle: :giggle: :giggle: :giggle: :giggle:

A tak na serio: muzyka tu bardzo mi się podoba.
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 15 lis 2016

I co wynikło z tej dramy? Wielka klapa i zmarnowanie potencjału paru na prawdę dobrych aktorów. Cała historia mało zrozumiała, nie klejąca się kupy :P :P :P z wepchniętym na siłę pseudo romansem, który był taki chemiczny, jakbym się wykąpała w mydlinach i pozostały mi tylko szczypiące z przerażenia oczy. M- A- S- A- K- R- A! Innego słowa użyć się nie da, ale czy ja tego nie pzrewidziałam, kiedy tylko ujrzałam rzeczoną pannę tuninga w obsadzie? Od ok. 10 epizodu trzeba być chyba masochistą, żeby oglądać bez przewijania. Trudno się nie zgodzić, że to wyjątkowo nieudana produkcja, której się zdecydowanie nie poleca. Ani to śmieszne, ani przykre, ani emocjonujące. To jakie? :mrgreen: Mdłe to chyba za dobre słowo jednak...Tylko dla fanów, drama do przewijania.

Wróć do „K-drama”