[2016] Fantastic

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2016] Fantastic

Postautor: Volli » 09 wrz 2016

Fantastic

:star: :star: :star: :star: :star:

Obrazek

Tytuł: Fantastic / 판타스틱 / Pantaseutik / Fantastic Romance
Gatunek: romans, komedia, melodramat
Liczba odcinków: 12
Stacja: JTBC
Okres emisji: od 02.09.2016

Obsada:

Kim Hyun Joo jako Lee So Hye (36)
Obrazek

Joo Sang Wook jako Ryoo Hae Sung (36)
Obrazek

Park Shi Yeon jako Baek Sul (36)
Obrazek

Ji Soo jako Kim Sang Wook (29)
Obrazek

Kim Tae Hoon jako Hong Joon Ki (39)
Obrazek

Opis:
Co byście zrobili gdyby zostało wam już tylko 6 miesięcy życia? Lee So Hye, popularna scenarzystka jest właśnie w takiej sytuacji. Wygląda na to, że drama nad którą pracuje będzie jej ostatnią. Jako dodatek do śmiertelnej choroby i piętrzących się terminów ma na głowie problemy finansowe rodziny i kapryśnego (oraz wyjątkowo mało utalentowanego aktorsko) odtwórcę głównej roli - gwiazdę o sławie międzynarodowej. Lee So Hye dzielnie stawia czoła problemom, szukając oparcia u starych przyjaciółek z czasów licealnych...

Ode mnie:
Po dwóch odcinach. Jak na krótką i chyba niskobudżetową produkcję drama ma zaskakująco dobrą obsadę. Joo Sang Wook w roli zdecydowanie komediowej prezentuje się świetnie. Właściwie niewiele ponadto można na razie powiedzieć. Ciekawa jestem zderzenia przerysowanych motywów komediowych z dramatem. Na razie wydaje mi się to dość karkołomnym pomysłem, chociaż może wypaść ciekawie. W trzecim odcinku ma pojawić się Ji Soo i po zapowiedziach wydaje mi się, że z Park Shi Yeon będą stanowić dość interesującą parę

:volli:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2016] Fantastic

Postautor: KartoflAnka » 11 wrz 2016

Ja jestem po 4 epizodach i mam nadzieję, że wytrzymam dalej, bo momentami już zaczynam się nudzić. W Korei znowu powrócił rakotwórczy trend dramowy, czyli uśmiercają jak leci i nie ma happy endu :angry:
Obsada daje radę a fryzura JSWooka po prostu podkreśla jego osobowość :lol: Momentami tylko odnoszę wrażenie, że to jakaś historia z serii " głupi i głupszy" i nie wiadomo, czy to romans, dramat czy idiotyczna komedia? Oglądam jednak dalej, jeszcze się nie poddałam.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 11 wrz 2016

KartoflAnka pisze:Momentami tylko odnoszę wrażenie, że to jakaś historia z serii " głupi i głupszy" i nie wiadomo, czy to romans, dramat czy idiotyczna komedia?

Ha! Ja nie wiem w ogóle jak to się udało ale to jest jakbym oglądała trzy zupełnie różne dramy w jednej... Ba! Nawet w jednej scenie to widać. Joo Sang Wook gra w jednej dramie, Kim Hyun Joo w innej a Park Shi Yeon w jeszcze innej. I nic a nic nie przeszkadzają im w tym wspólne dialogi :rolly:

To jest na tyle dziwne, że aż przyciąga do ekranu. Poszczególne wątki też w sumie są jakby wyjęte z różnych dram. Najbardziej leżę na wątku kopciuszkowym. Park Shi Yeon jest takim popychadłem w tym różowym hanboku, ze podświadomie oczekuję, że zacznie mak z popiołu wybierać :rolly: (i rozmawiać z myszami)

W sumie brakuje tylko żeby ktoś zaczął śpiewać :rolly:
:volli:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 12 wrz 2016

A mnie tam się podoba mimo tej śmiertelnej choroby itd.

Przede wszystkim czuć tu "lekkość" komediową, jaką w Korei ostatnio coraz rzadziej widać. JSW jako aktorska tragedia jest świetny - po 4 epach dla mnie to jego najlepsza kreacja w karierze. MOJA KIM HYUN JOO (w końcu w minidramie, a nie kobyle) mogłaby dla mnie stać i nic nie robić, ale także daje radę. Poza tym ciekawy wątek Ji Soo i Park Si Yeon, doktorek też (Kim Tae Hoon w tak pogodnej roli - kto by się spodziewał, że mu to tak genialnie będzie szło).

Fajny OST, montaż mimo biednego budżetu, no ale to kablówka - cudów się nie można spodziewać.

Czekam na więcej i licze, że tak jak twórcy obiecali, nie będą zbytnio traumić pod koniec :)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”