[2016] Romantic Doctor, Teacher Kim

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2016] Romantic Doctor, Teacher Kim

Postautor: KartoflAnka » 15 lis 2016

Romantic Doctor, Teacher Kim
Obrazek

Tytuł oryginalny: 낭만닥터 김사부
Tytuł (latynizacja): Nangman Dakteo Kim Sabu
Gatunek: romans, medyczna
Liczba epizodów: 20
Nadawca: SBS
Emisja: 07.11.2016 - 10.01.2017

Obsada:
Han Suk Kyu jako Teacher Kim
Yoo Yun Suk jako Kang Dong Joo
Yoon Chan Young jako młody Dong Joo
Seo Hyun Jin jako Yoon Seo Jung
Doldam Hospital:
Kim Hong Pa jako Yeo Woon Young
Jin Kyung jako Oh Myung Shim
Im Won Hee jako Jang Gi Tae
Byun Woo Min jako Nam Do Il
Seo Eun Soo jako Woo Yun Hwa
Kim Min Jae jako Park Eun Tak

Opis: Co może skłonić słynnego chirurga, nazywanego "Ręka Boga", aby porzucić karierę w najlepszym szpitalu? Boo Yong Joo (Han Suk Kyu) był kiedyś znanym chirurgiem, u szczytu kariery. Nagle genialny chirurg porzuca to wszystko w ciągu jednego dnia, aby żyć w odosobnieniu i pracować, jako lekarz w małym miasteczku, gdzieś w szpitalu na odludziu. Teraz każe się tytułować Teacher Kim.
Kang Dong Joo (Yoo Yeon Seok) został lekarzem w konkretnym, osobistym celu. Mązczyzna robi wszystko, aby zostać najlepszym lekarzem, osiąga wysokie wyniki, ale z powodu swojego ubogiego pochodzenia, braku koneksji, nie ma szans w wielkim, znanym szpitalu.
Yoon Seo Jung (Seo Hyun Jin) jest zapalonym chirurgiem. kobieta jednak ulega wypadkowi, który całkowicie zmienia jej życie i zmusza do ustąpienia ze swojej pozycji i rezygnacji z kariery w wielkim szpitalu.
Oboje, w wyniku życiowych niepowodzeń trafiają pod opiekę Teacher Kima, gdzieś w małym szpitalu na peryferiach, gdzie ich poglądy na własną pracę , ambicje i cele życiowe ulegają całkowitej zmianie.

Ode mnie: Wiecie, że nie pałam miłością do dram medycznych, ale ta po prostu " wciąga" już po pierwszym epizodzie. Utrzymana w klimacie komediowych i groteskowych amerykańskich seriali medycznych. Trochę zabawna i tajemnicza, z drugiej strony romansik całkiem całkiem...Ja czuję się złowiona niczym rybka i czekam na dyskusję.

OST:https://www.youtube.com/watch?v=dkNxhtroHtY

Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2016] Romantic Doctor, Teacher Kim

Postautor: Mizuki » 04 sty 2017

KartoflAnka pisze: Wiecie, że nie pałam miłością do dram medycznych, ale ta po prostu " wciąga" już po pierwszym epizodzie. Utrzymana w klimacie komediowych i groteskowych amerykańskich seriali medycznych. Trochę zabawna i tajemnicza, z drugiej strony romansik całkiem całkiem...Ja czuję się złowiona niczym rybka i czekam na dyskusję.

a jak ja nie cierpię medyków.... ale
ta drama wciąga bardzo, bardzo! Świetna historia, a przede wszystkim niesamowita postać charyzmatycznego dr Kima.
Pierwsze 2 odcinki nie były dla mnie zbyt ciekawe, miałam wrażenie kiepskiej reżyserii, byle jak ukazane wątki medyczne, jakaś nuda. Jednak jak się później okazało to wszystko dlatego, że nie o TEN szpital chodziło! True!

Obrazek

Ta piękna scena z parkingu gdy przybywa dr Dong Joo i klimat jak serialu "Przystanek Alaska" przekonało mnie, że dalsze śledzenie historii będzie dla mnie całkiem udaną przygodą. Tym sposobem na całe 2 dni zostałam wyłączona z życia codziennego i przeżywałam działalność Doldam Hospital.

Początkowo Dong Joo strasznie mnie irytował, a najbardziej wtedy gdy wplątał się w chorą grę prowadzoną przez dyrektora szpitala macierzystego i to jak zaczynał przechodzić te swoje "zawiechy" nad łóżkami nieszczęśników na wpół żywych, a czasami już nawet pokrojonych... Na szczęście jednak im dalej tym lepiej dla niego i powolutku zaczynam go lubić. Oby tego ten młodziak nie zmaścił!
To co kocham w tej dramie to oczywiście Mistrza Kima. Gdy tylko pojawia się na ekranie wyciszam telefony i inne pikadła bo jestem naprawdę ciekawa tej postaci. O dziwo początkowo nie jest go za wiele, ale otrzymujemy jakąś niezrozumiałą historie, tajemnice, która nie pozwala oderwać nam się od ekranu. Nie straszna mi przez to krew i skalpele (normalnie mnie to dobija). Dochodzę do wniosku, że ostatnio w dramach mało jest takich mocnych i ciekawych postaci jak ahjussiak doktorek!

Dyrektorka i jego świte mam ochotę udusić...ale to chyba oczywiste?
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 04 sty 2017

A ha ha ha ha Przystanek Alaska!!! Cos w tym jest :D :D :D :D :D
A poważniej to jest ten taka właśnie drama, jaką masz nadzieję zobaczyć zaczynając kolejną... i kolejną... i kolejną... W końcu tracisz nadzieję, ze jeszcze kiedykolwiek coś takiego nakręcą i BUM! Jest! Tu nawet drewno nie przeszkadza.
A w ogóle to Kang Dong Joo kocham od pierwszego wejrzenia. I jakoś jasne było dla mnie że zwycięży z ciemną stroną mocy.
Uwielbiam też romans szpitalny i bójki chirurgów... Taaaak wiem, że to głupota i w ogóle i ze nikt pacjenta z takiem nie rsza bez konsultacji na przykład z onkologiem... że czasem dobrze jest założyc rękawiczki do badania i nie wykłócać się z innymi lekarzami nad łóżkiem pacjenta, ale co mi tam. To przecież szpital Alaska gdzie psy tylną częścą szczekają...

KOCHAM
:volli:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 12 sty 2017

A ja nie podzielam podziwu nad tą dramą. Jako drama medyczna jest po prostu głupiutka. Nie daję wiary, że takie coś średniego ma taką rewelacyjną oglądalność. Drama to kalka wszystkich motywów z dram medycznych, jakie były w historii kdram. A więc jest dwójka młodych i prawych lekarzy, jest dwójka nestorów, dobry i zły, jest walka o władzę.Wszystko to było, nic nowego scenarzyści nam nie dali, na dodatek wszystkie te przypadki medyczne są średnio interesujące - gdzie podziały się takie, jak z pierwszych epków, gdy dali budowlańca ze zbrojeniem w brzuszku?
Przystanek Alaska miał przynajmniej rewelacyjne postacie drugoplanowe, a tu i knajpa nie taka jak tam i nie ma samolotu :). Plus - świetny ochroniarz/salowy i siostra przełożona, no i kiss był całkiem nie kdramowy.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 15 sty 2017

Rzadko się z thonem zgadzam, ale w przypadku tej dramy tak jest.

Operacje i przypadki są tutaj o wiele słabiej zrealizowane i wymyślone niż choćby w Doctors o dziwo. Za to wątek romantyczny jest lepszy (tam po 13 epie NIC się nie działo w tym aspekcie).

Tak samo postać tego Kima mnie przynajmniej irytuje i za co Han Suk Kyu dostał Daesanga to ja nie wiem szczerze.

Fajnie się to ogólnie ogląda, ale nie będzie to drama jakoś bardzo wysoko w moim rankingu 2017 (bo do 2016 nie zdołało się załapać XD ). Goblina trudno będzie pobić :fav: :fav: :fav:
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 18 sty 2017

jordi pisze:Rzadko się z thonem zgadzam, ale w przypadku tej dramy tak jest.

Operacje i przypadki są tutaj o wiele słabiej zrealizowane i wymyślone niż choćby w Doctors o dziwo. Za to wątek romantyczny jest lepszy (tam po 13 epie NIC się nie działo w tym aspekcie).

Tak samo postać tego Kima mnie przynajmniej irytuje i za co Han Suk Kyu dostał Daesanga to ja nie wiem szczerze.

Fajnie się to ogólnie ogląda, ale nie będzie to drama jakoś bardzo wysoko w moim rankingu 2017 (bo do 2016 nie zdołało się załapać XD ). Goblina trudno będzie pobić :fav: :fav: :fav:

Wygląda na to, że wielbicieli typowych medyków drama zawiodła. Ja osobiście nie przepadam za szpitalem w dramach, a tutaj wydawać by się mogło, że pierwszy plan to faktycznie operacje jednak tak naprawdę chodziło o pokazanie zupełnie czegoś innego. Dla mnie drama miała swój klimat, te piszczące drzwi, drewniane lamperie i sprzęt żywcem wyjęty z mojego ośrodka zdrowia. Postać Kima niosła za sobą nadzieje, że sa jeszcze lekarze z powołaniem, a szpital nie jest zwykłą bezimienną umieralnią. W Doctors PSH w szpilkach była dla mnie nie do przyjęcia, już wole zabiegi bez rękawiczek.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 27 sty 2017

Mizuki pisze:
jordi pisze:Rzadko się z thonem zgadzam, ale w przypadku tej dramy tak jest.

Wygląda na to, że wielbicieli typowych medyków drama zawiodła. Ja osobiście nie przepadam za szpitalem w dramach, a tutaj wydawać by się mogło, że pierwszy plan to faktycznie operacje jednak tak naprawdę chodziło o pokazanie zupełnie czegoś innego. Dla mnie drama miała swój klimat, te piszczące drzwi, drewniane lamperie i sprzęt żywcem wyjęty z mojego ośrodka zdrowia. Postać Kima niosła za sobą nadzieje, że sa jeszcze lekarze z powołaniem, a szpital nie jest zwykłą bezimienną umieralnią. W Doctors PSH w szpilkach była dla mnie nie do przyjęcia, już wole zabiegi bez rękawiczek.

Ej, bo chłopaki za poważnie to odbierali. DOTS było tak samo niedorzeczne, a ludzie piali z zachwytu, czego nadal nie rozumiem. Mizuk nie łam się, ja się z tobą zgadzam.
Romantyk Kim miał w sobie to " coś" czego brakuje tym " poważnym" medykom- potrafił z poważnego tematu zrobić interesujący temat. Przyznaję, że czasami drama miała swoje minusy, ale jeżeli ktoś nie umiał się wczuc w ten klimat Siostry Basen ze szpitala na peryferiach to zwyczajnie się mógł nudzić. Dla mnie pozostanie to na zawsze jeden z lepszych medyków, który oglądany z lekkim przymrużeniem oka zapewni swietną rozrywkę na smutne wieczory. I na wieli plus same osobowości głównych bohaterów- też nie do końca normalnych i oczywistych, ale niesamowicie optymistycznych. Czy tylko ja to zauważyłam, to zderzenie dobra ze złem w mocno czarno- białym kolorze?

Wróć do „K-drama”