[2016] Goblin

seriale z Korei
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

[2016] Goblin

Postautor: czerteziki » 07 gru 2016

Goblin [2016]

Obrazek

Tytuł oryginalny: 쓸쓸하고 찬란하神-도깨비
Tytuł (latynizacja): Sseulsseulhago Chalranhashin-Dokkaebi
Tytuł alternatywny: Goblin / Goblin: The Lonely and Great God
Gatunek: komedia romantyczna - fantazy
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN
Emisja: 02.12.2016 - 21.01.2017 (Piątki i Soboty 20:00)
Scenariusz: Kim Eun-Sook (Secret Garden)
Reżyseria: Lee Eung-Bok

Obrazek

OBSADA:
Gong Yoo -Kim Shin
Kim Go-Eun - Ji Eun-Tak
Lee Dong-Wook - Wang Yeo
Yoo In-Na - Kim Sun (Sunny)
Yook Sung-Jae - Yoo Duk-Hwa

OPIS:
Kara, czy nagroda? Dzięki modlitwie zmarłych, czy za sprawą ich przekleństw. Mając tysiące na sumieniu i ratując kolejne tysiące Twoje życie jest wieczne i nie dane będzie Ci zapomnieć nawet jednej pojedynczej śmierci Twoich bliskich... Jesteś Goblinem... Jednak można przerwać to fatum i dać wieczny spoczynek Goblinowi. Jest tylko jedno ale... Trzeba dać mu żonę! A żonę nie byle jaką, bo taką co zobaczy uwięziony w jego ciele miecz i go wyjmie... Może sprawa nie byłaby tak trudna, gdyby nie fakt, że na lubą poluje Żniwiarz.... Ponury Żniwiarz...

TRAILER:
https://youtu.be/U2UrxFwMORE

ODE MNIE:

Moje pytanie nr 1 w takim razie pino poszukuje swojego Goblinowego Pana Młodego by stać się znowu miłym i grzecznym Piniaczem? A odnośnie dramy - pierwsza połowa 1 odcinka mnie nie powaliła... dopiero kapelutek Żniwiarza wprawił w odpowiedni nastrój. Rozmowy pomiędzy Goblinem i Żniwiarzem to śmietanka na torcie. Dodatkowo świetna gra Kim Go-Eun i zapowiada się dobra drama. Nawet historia która już jakby gdzieś oglądana nie przeraża.... No i OST - na poziomie :)
Obrazek

Spojlery ilustrujące moje odczucia....
Nie miałbym nic przeciwko aby plakat wyglądał dokładnie tak....
Spoiler! Obrazek

kapelutek żniwiarza...
Spoiler! Obrazek

i fandomowe możliwe, że spojlerowe teorie...

Obrazek
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2016]Goblin

Postautor: Marie » 08 gru 2016

Tak sobie przeglądam temat i te plakaty takie ładne, baśniowe.. opis taki ciekawy i ..drama okazała się być taka fajna :D jeśli chodzi o mnie: nareszcie! Za wcześnie, żeby coś stwierdzić na 100%, ale mnie porwały te początkowe odcinki. Oryginalna? historia, fajna obsada. Na razie jest nieźle. W każdym razie będę niecierpliwie wyczekiwać kolejnych epków. Co do LDW miałam obawy, ale jako Kostuch, poważny i zasadniczy Kostuch- bawi :lol: :lol: Tak, jak Czerteziki, najbardziej mnie cieszą dialogi Goblin- Kostuch. Siostrzeniec Goblina też ma dość nietypowe podejście do życia, ryzykuje, kombinuje, no i starszych nie szanuje :lol: Fajne jest przerysowanie postaci, mamy i kolejne wcielenie Kopciuszka, mamy zaprzeczenie stereotypowej lalki, która jest ładna, ale z myśleniem to już gorzej. Przeczytałam "fandomowe spojlerowe teorie", ale dalej jestem ciekawa kim są bohaterowie. Podobnie jak The Legend Of The Blue Sea kręcili część dramy za granicą, podobają mi się też efekty specjalne ("czy z tej chmury będzie deszcz?"). Zaczynam rozumieć, dlaczego ta scenarzystka jest taka popularna.
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 08 gru 2016

Drama jest niezła! W końcu coś co mam ochotę dalej oglądać już od pierwszego odcinka. Go Eun jest świetna i kroi się niezły bromans Żniwiarza z Goblinem :rolly:

Dodatkowo bardzo mi się podoba MV.
https://youtu.be/pcKR0LPwoYs
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 09 gru 2016

Ta drama jest epicka po 3 epach) od ujęć po muzykę i temat, który idealnie przeplata się z romansem i humorem. to tyle, idę sobie, wychodzę i umrę od czekania na kolejne epizody :fav: :puppy:
anna89
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: anna89 » 13 gru 2016

Z odcinka na odcinek wciąga coraz bardziej. Na dodatek jest tyle niejasnych sytuacji , co sprawia że człowiek głowi się o co tu tak naprawdę chodzi. Dopiero za nami cztery odcinki a tyle się dzieje, ta drama nie nudzi w każdym odcinku jest mnóstwo scen które poruszają serce , bawią .

Ciekawa jestem czy ona naprawdę widzi ten miecz ? Do kogo napisała ten list i co w nim jest ? I czy to nie dziwne , że ta SUNNY ,,SZEFOWA SMAŻALNI KURCZAKA,, wydaje się bardziej pasować do tego Goblina , lubi deszcz, nie pije alkoholu , to tylko moje takie odczucia ale naprawdę dziwne .
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 14 gru 2016

W końcu KES po latach marazmu wróciła do formy (mówmy szczerze AGD momentami bolało głupotą facetów, Dziedzice całe były failem, Descendanty niestety też niekiedy kwiczały scenariuszowo, a romans był wręcz denny). Oby to do końca się utrzymało, bo tak wciągającej dramy od niej nie było od Secret Garden. W końcu postawiła na historię, a nie "dam znanych aktorów, a dalej jakoś to pójdzie".

Do tego genialne efekty i montaż, wspaniała wprost muzyka i mamy prawdziwie godną "dramę na 10-lecie TVN", jak jest Goblin reklamowany :)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 19 gru 2016

Nie oglądam ostatnio dram jakoś wszystko mi się ciągnie jak flaki i nie odnajduje sensu a pragnę nadmienić, że w mojej opinii sens i drama nie muszą się wzajemnie wykluczać, bo jak się chce to wszystko MOŻNA.

Odpaliłam bo gify na tumblrze <tak, tak, czymże człowiek bez tajnego folderu z gifami/memami> i w sumie WSZYSCY nagle coś oglądają <a to szok niemały bo przekrój zapatrywań na tym forum nader ogromny i jak jeden herbatkę lubi tak drugi kupi ekspres do kawy i nigdzie razem zajść nie możemy> więc to taki wręcz przymus odczuwalny był już na mojej psychice. Dyszano mi w kark, bym nie usnęła zabierano mi kocyk!

Odpaliłam i kocham już na 6 odcinku będąc, tak dobrej całościowo, od ujęć, po sceny, kadry, kolory, muzykę użytą i aktorskie popisy dramy bardzo dawno nie widziałam. Jest sens w fabule, co zaskakuje niesamowicie, wszystko się odkrywa po trochu, uroczo, wciąga cudowna tajemniczość świata wykreowanego. Postacie! Wooka kocham bezwzględnie jako Green Reaper który za jako jedyny słuszny kolor uważa czerń, totalnie nie ogarnia techniki i jest tak cudownie sarkastycznie depresyjnie melancholijnie okrutny i ma kapelusz <dry cleaning :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: >
Goong Yo to może nie do końca mój typ, ale jako nieogarniający ale kochany goblin podbija w pełni moje serducho.
Relacje na linii Goblin - Kostuch sprawiają, że chichram na głos, przeszkadzając ludziom próbującym usnąć w pokoju obok, to jest taka piękna przyjaźń co idealnie obrazuje scena składania majtek!! Te wzajemne przekomarzanki, walki na noże i wszystko inne co jest pod ręka, znakomicie faceci wpisują się w swoje role... Biedny Kostuszek jak mu tak nigdy nie pozwalają się ułożyć w spokoju w tej pięknie wyprasowanej idealnie gładkiej śnieżnobiałej pościeli, czuję jego ból!!!

Obsada żeńska nie odstaje w tyle Kim Go Eun, mimo że mundurkiem nie jest już dawno świetnie radzi sobie w roli wygadanej dziewuchy! Ma bardzo ciekawą urodę i cieszę się niezmiernie, że nie zakryto jej ciężkim makijażem ani nie została potraktowana różową pomadką z błyszczykiem! Yu In Na ma określone cele do których darzy wytrwale to jest godne podziwu i jej wygląd <3 <3 <3 jest prześliczna tutaj nie mogę się napatrzeć!

Z obsady głównej został nam w sumie Sungjae <z BTOB> spierałam się i będę nadal, że chłopak wpasował się w rolę i gra więcej niż przyzwoicie, w końcu jest idolkiem i ma odpowiednio tupać nóżką. Outfity ma iście idolkowe, niektóre sweterki sama bym przygarnęła, świetnie ukazuje postać przystojnego rozkrapryszonego młodzieńca.

Humor w tej dramie jest boski, chichram, komentuje, sarkastyczne uwagi, dziwne wymiany spojrzeń które mówią czasem więcej niż słowa, genialne akcje, świetne pomysły nie pozwalają nudzić się na tej dramie! Zdecydowanie polecam wszystkim!

Majtki, deszczowe chmurki i kapelusze niewidzialności góra!!!
:fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:
Obrazek
Awatar użytkownika
Narabara
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Narabara » 21 gru 2016

Jestem świeżo po pierwszym odcinku i...
Magia. Po prostu coś niesamowitego. Żebym ja, stara, wybredna menda, na jednym, w dodatku, pierwszym odcinku jednocześnie uśmiała się, wzruszyła i uroniła łezkę oraz wciągnęła jak nigdy od czasu Secret Garden? Niemożliwe? A jednak stało się.
Po tylu latach, tfu, na psa urok, chyba się doczekałam, jak już wyżej wspomniano, godnego następcy Secret Garden - więcej - doczekałam się naprawdę najlepiej zapowiadającej się dramy nie tyle tego roku, co kilku ładnych lat.
Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 26 gru 2016

Im więcej odcinków mam za sobą, tym lepiej. Doskonale udało się twórcom połączyć dwa przeciwieństwa: świetną komedię i łapiące za serce momenty. Magiczna otoczka, ciekawa przeszłość bohaterów i wcale nieoczywista dla widza ich przyszłość. Po ósmym odcinku widz może zacząć się martwić co z potencjalnym szczęśliwym zakończeniem :confuse: . Wszyscy bohaterowie udani, ale..KOSTEK!!! :lol: Turlam się ze śmiechu na, jak dla mnie, romansie roku :lol: :lol: :lol: i biję brawo scenarzystce za wymyślenie tak nieogarniętego życiowo i społecznie osobnika. Odcinek 7 i jego dialogi z Yoo In Na powinny dostać jakąś nagrodę. On TAK BARDZO nie ogarnia, a jej odpowiedzi są tak bardzo w punkt. Na dodatek ta dosłowność, Kostek nie wie co to ironia i żarty :lol: Postać roku. Właściwie wątku drugoplanowego wyczekuję z tygodnia na tydzień bardziej i choć główna para też jest zabawna, a historia w całości ma "to coś", to interakcji (anty)społecznych Kostka nic nie przebije. Więcej takich postaci w dramach proszę!
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2016] Goblin

Postautor: Mizuki » 08 sty 2017

Im więcej odcinków mam za sobą tym gorzej...
Już mam dość tego całego cierpienia, zaczynam przewijać sceny z młodą bo jej wieczne Aegyo zaczyna mnie nudzić.
Niby coś drgnęło w 12 epku, ale te ciągłe retrospekcje podsycane OSTem już na mnie nie działają.
Tylko Kostuchę uwielbiam!
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 10 sty 2017

Ja na początku Goblinem byłam zachwycona. Wszystkie postaci mnie bawiły i dobrze się z nimi czułam. Niestety odcinki są za długie a i fabuła.... jest jakaś?

OST cudowny i jego uważam za najmocniejszą stronę dramy. Kostucha też cudowny... a cała reszta.... była niezła.... tak do 6 epa. Odcinek 12 coś poruszył ale co z tego jak trwał 90 minut.......

Odcinki są za długie i za mało się w nich niestety w moim odczuciu dzieje. Trochę jednak zmarnowany potencjał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 10 sty 2017

czerteziki pisze:Ja na początku Goblinem byłam zachwycona. Wszystkie postaci mnie bawiły i dobrze się z nimi czułam. Niestety odcinki są za długie a i fabuła.... jest jakaś?

OST cudowny i jego uważam za najmocniejszą stronę dramy. Kostucha też cudowny... a cała reszta.... była niezła.... tak do 6 epa. Odcinek 12 coś poruszył ale co z tego jak trwał 90 minut.......

Odcinki są za długie i za mało się w nich niestety w moim odczuciu dzieje. Trochę jednak zmarnowany potencjał.

Większość to retrospekcje wiec jak przestrzałkuje to zostaje jakieś 20 minut :grumble: :grumble: :grumble:
Drama jest magiczna i piękna, ale Kostucha zeżarł Goblina.
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 10 sty 2017

Mizuki pisze:
Większość to retrospekcje wiec jak przestrzałkuje to zostaje jakieś 20 minut :grumble: :grumble: :grumble:
Drama jest magiczna i piękna, ale Kostucha zeżarł Goblina.

To że są retrospekcje to mi nie przeszkadza. Tylko jak widzę 5 raz tą samą retrospekcje np jak nosi te miski na ramionach, a za 6 razem dodają jedną scenę którą jest twarz no młodego króla to już mnie zalewa. :twisted: :evil: :twisted: :evil:

Pewne sceny się pojawiają zbyt często a akcji ni du du...... Fajne by było zakończenie jakby kostuch zeżarł Goblina...... A jego Bride nadziała się na jego miecz.... (czy tylko mnie to dwuznacznie brzmi? K-pop mnie zniszczył :puppy: :puppy: )
Obrazek
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 10 sty 2017

czerteziki pisze:

Pewne sceny się pojawiają zbyt często a akcji ni du du...... Fajne by było zakończenie jakby kostuch zeżarł Goblina...... A jego Bride nadziała się na jego miecz.... (czy tylko mnie to dwuznacznie brzmi? K-pop mnie zniszczył :puppy: :puppy: )

Tak inne zastosowanie miecza też mi chodziło po głowie! Można konserwy otwierać niekoniecznie zaraz młodą Bride ciachać!
Upieram się przy pożarciu Goblina przez Kostuche to byłoby takie romantyczne.....heh piękne zwieńczenie bromansu!

Obrazek

awww to głębokie spojrzenie....
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 15 sty 2017

A ja cały czas na przemian, śmieję się, płaczę, wpadam w zadumę i tak w kółko. Odcinki są nieco za długie, ale szczerze mam to gdzieś. Od Secret Garden żadna drama KES tak mnie nie wciągnęła. Dodajmy najlepszy k-dramowy OST od 2-3 lat jak nie lepiej, świetną grę aktorską (pomijam BTOB-a :P ), reżserię i scenariusz - pomyśleć, że KES 5 lat robiła ckliwe, nudnawe historyjki i jak wróciła do romansu fantasy znowu zrobiła coś bardzo dobrego :D

Gongunia nieco traumi, a ja płaczę z nim, LDW CUDNIE się odnalazł - to jest jego najlepsza rola w karierze!!! Liczę, że drama w ratingach pobije rekord Responda 1988 (do dziś nie kumam jak to coś miało 18%), a jest do tego coraz bliżej :D

Zachwycony jestem i basta. Ciężko będzie pobić Goblina w moim rankingu 2017 roku, choć jest na horyzoncie parę pozycji, które mogą zagrozić. I co tu pisać - większość zapowiedziana przez TVN, dziś ewidentnie stację emitującą najwięcej dobrych , bardzo dobrych i świetnych dram.
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”