[2016] Goblin

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2016] Goblin

Post autor: Mizuki » 23 sty 2017

Koniec.
Drama zyskała sobie sporą popularność i duże uznanie wśród publiczności i nie ma się co dziwić bo jeżeli chodzi o realizację, to widzimy w końcu prawdziwe aktorstwo. Śmiało można powiedzieć, że Goblin należy do tego typu produkcji, które trzeba zobaczyć. A co najciekawsze jest to w końcu produkcja tvN czyli stacji, która nie zawsze jest w każdym domu w Korei.
Obiektywnie rzecz biorąc drama jest piękna i ciekawa , może wciągnąć widza, choć ja osobiście miałam wrażenie w okolicach połowy, że wszystko zmierza już do końca, powoli akacja się stacza a zaraz potem, okazało się, że to dopiero jej półmetek. Te powtarzające się retrospekcje niepotrzebnie moim zdaniem przedłużały odcinek. Zapewne zostało to przez producentów zamierzone, ale według mnie nie był to najlepszy pomysł, gdyż potrafiło skutecznie uśpić zainteresowanie widza i sprowokować narastające znużenie, czy też zirytowanie. Przyznam szczerze, że po obejrzeniu całości miałam mieszane uczucia. Chyba nie do końca spodobało mi się także zakończenie, chociaż gdzieś od połowy Kostucha przepowiedział przyszłość Narzeczonej. Spoiler! Naprawdę musiała zejść z tego świata przy pomocy "krwiożerczej ciężarówki"? Nie można było jakoś tak inaczej? No i chyba nie do końca zrozumiałam ostatnia scenę, gdy pojawia się zapłakana w idyllicznej scenerii Kanady.

Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Marie » 26 sty 2017

Podpisuję się pod postem Mizuki. Mam dokładnie takie same odczucia. Piękna drama z niepotrzebnymi powtórzeniami scen. Za pierwszym razem myślałam, że mi się komputer zawiesza bo te nagłe retrospekcje pojawiały się na przykład, kiedy bohaterowie stali sobie spokojnie i gawędzili :lol: ..a tu się "zacięło" :lol: Omijałam też szerokim łukiem początek drugiego w tygodniu odcinka, przez pierwsze 7 minut serwowali powtórki. Poza tym piękna drama, o dziwo z sensem :lol: historia z fantastyką w tle, świetne dialogi, rewelacyjny Kostek :victory: ...nie posądzałam LDW o jakikolwiek talent, do tej pory się w dramach "wytrzeszczał" z poważną miną, a tu....pokusiłabym się o stwierdzenie, że para drugoplanowa była fajniejsza. Jedna z lepszych dram, od początku do końca. Wymieszali emocje, ale wszystko pasowało. Było i smutno i wesoło.
► Pokaż Spoiler
Zapowiedzieli właśnie dwa dodatkowe epy w lutym. Być może będą to tylko wybrane ujęcia, ale kto wie?
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Post autor: KartoflAnka » 27 sty 2017

Mizuki pisze:Koniec.
Drama zyskała sobie sporą popularność i duże uznanie wśród publiczności i nie ma się co dziwić bo jeżeli chodzi o realizację, to widzimy w końcu prawdziwe aktorstwo. Śmiało można powiedzieć, że Goblin należy do tego typu produkcji, które trzeba zobaczyć. A co najciekawsze jest to w końcu produkcja tvN czyli stacji, która nie zawsze jest w każdym domu w Korei.
Obiektywnie rzecz biorąc drama jest piękna i ciekawa , może wciągnąć widza, choć ja osobiście miałam wrażenie w okolicach połowy, że wszystko zmierza już do końca, powoli akacja się stacza a zaraz potem, okazało się, że to dopiero jej półmetek. Te powtarzające się retrospekcje niepotrzebnie moim zdaniem przedłużały odcinek. Zapewne zostało to przez producentów zamierzone, ale według mnie nie był to najlepszy pomysł, gdyż potrafiło skutecznie uśpić zainteresowanie widza i sprowokować narastające znużenie, czy też zirytowanie. Przyznam szczerze, że po obejrzeniu całości miałam mieszane uczucia. Chyba nie do końca spodobało mi się także zakończenie, chociaż gdzieś od połowy Kostucha przepowiedział przyszłość Narzeczonej. Spoiler! Naprawdę musiała zejść z tego świata przy pomocy "krwiożerczej ciężarówki"? Nie można było jakoś tak inaczej? No i chyba nie do końca zrozumiałam ostatnia scenę, gdy pojawia się zapłakana w idyllicznej scenerii Kanady.
Drama była na prawdę dobra i zmuszała do dokładnego oglądania i rozważań. Zdecydowanie wielki plus za aktorstwo, bo dzieki temu historia, momentami nudnawa i nierówna, zyskała bardzo dużo, zmuszając widza do wyrażania "emocji na żywo".
Plus za świetny OST, o czym chyba jeszcze nikt nie wspomniał.
Ja do zakończenia nic nie mam, ale wiele osób jest jakoś dziwnie zawiedzionych, choć było wiadomo, jak to się skończy. Dla mnie o kilka epizodów za dużo, które mało wnosiły do historii i te powtórzenia właśnie, które irytowały, bo i tak fabuła była dosć przewidywalna.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 13 lut 2017

ta drama była po prostu :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: i to się chyba nie zmieni nie ważne co kto powie :):)
Ost genialny aktorstwo na dobrym poziomie cała drama wyglądała jak film :melt:
Mam sporo ulubionych scen i na długo zapamiętam niektóre zdania cytaty czy co to tam jest które pojawiły się w dramie.
Drama pobiła rekord z 20,5 % ratingiem zastanawiam się ile by miała jakby była puszczana w którejś z Big3.

Obejrzałam dodatkowo dwa specjalne odcinki z BTS, ng itp :):)
10/10
ODPOWIEDZ