[2017] Rebel: Thief Who Stole the People

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2017] Rebel: Thief Who Stole the People

Postautor: KartoflAnka » 03 lut 2017

Rebel: Thief Who Stole the People - 2017

Obrazek
Obrazek

Tytuł oryginalny: 역적: 백성을 훔친 도적
Tytuł (latynizacja): Yeojeok: Baekseongeul Humchin Dojeok
Tytuł alternatywny: Rebel: Thief Who Stole the People
Wcześniej znana jako: Rebel Hong Gil-dong / Traitor Hong Gil Dong
Gatunek: sageuk
Liczba odcinków: 30
Nadawca: MBC
Emisja: 30.01.2017 - 09.05.2017

Obsada:

Yoon Kyun Sang jako Hong Gil Dong
Lee Ro Woon jako młodszy Gil Dong
Chae Soo Bin jako Song Ga Ryung
Kim Ji Suk jako Lee Yoong (Król Yeonsangun)
Lee Ha Nui jako Jang Nok Soo (Królewska Małżonka Suk-yong)
Kim Sang Joong jako ojciec Gil Dong
Kim Jung Tae jako Lee Jung (Chungwongun)
Lee Joon Hyuk jako Yong Gae
Shin Eun Jung jako Geum Ok
Kim Byung Ok jako Uhm Ja Chi
Park Joon Gyu jako So Boo Ri
Son Jong Hak jako Jo Cham Bong
Seo Yi Sook jako żona Jo Cham Bong

Plot: Nowa wersja historii o bohaterze Hong Gil Dong.
link do fotek promujących Spoiler! http://www.dramabeans.com/2017/01/twisted-ambitions-clash-in-posters-and-teaser-for-rebel-thief-who-stole-the-people/
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=IUAB1umDLVc

Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2017] Rebel: Thief Who Stole the People

Postautor: Marie » 28 lut 2017

To będzie chyba jedna z najbardziej niedocenionych dram, tak mi się wydaje, choć wyniki oglądalności pokazywały i 12%. Jest na pewno baśniową, smutną opowieścią. Wywołuje u widza mocny bunt przeciw niesprawiedliwościom społecznym. Pokazuje, jak w tamtych czasach funkcjonowały określone warstwy społeczne, komu było dobrze, komu mniej. Dla niektórych Dokowiczów nie jest to nic nowego,to wszystko jednak nie męczy, podane jest w formie "do zniesienia". Akcja nie toczy się zbyt wolno pomimo tego, że zanim pojawiła się właściwa fabuła, minęło kilka odcinków. Wyjątkowo nie złościłam się na "dziecięce" odcinki, a to za sprawą genialnej!!!!! roli Kim Sang Joong, dramowego ojca głównego bohatera. Tak wspaniale odegranej postaci człowieka targanego przez życie, silnego, znającego cel, trafnie oceniającego możliwości i optymisty wbrew logice- w koreańskiej dramie dawno nie widziałam. Jestem tym panem zachwycona i cieszę się, że jeszcze trochę gra w kolejnych, późniejszych już odcinkach. Fantastyki jest tutaj jak na lekarstwo, jedynie w wątku nadludzkiej siły Gil Donga. Do tego bardzo lubię Honey Lee, wyjątkowo pasuje do niej rola konkubiny. Ta "Wredna" jest naprawdę wiedźmowata. Jednak...

..nudzi mnie wątek rozbójników, nic nie poradzę..dobrze pokazano przyjaźń i braterstwo, pewną możliwość przetrwania w ciężkich warunkach w grupie, ale ten trochę Robin Hood-owski klimat mi nie odpowiada..rozumiem o kim jest ta historia, ale drama zaciekawiła mnie odkąd pojawiły się Kisaeng. Jeśli widzów w Korei nie zniechęciły pierwsze odcinki, tak mi się wydaje, że dramie podskoczy teraz oglądalność. Zbyt długo nakreślano tło "rozbójnicze" i to dla mnie wada.

Bardzo dobrze wyprodukowana drama; może na innych, znających dramy kostiumowe w ilościach hurtowych nie zrobi takiego wrażenia, jak na mnie, ale fajnie ją kręcą, reżyserują, prowadzą historię. Jest "biografią", skupiono się na każdym z etapów życia Gil Donga. Yoon Kyun Sang rozkręca się, powoli odnajduje się jako odtwórca głównej roli. Drama w moje gusta jednak nie trafiła w stu procentach, wywołuje emocje, historia jest dobra, ale mam wrażenie, że czegoś jej brakuje.

Wróć do „K-drama”