[2017] Tunnel

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2017] Tunnel

Postautor: Mizuki » 23 kwie 2017

Tunnel [2017]

Obrazek
Tytuł oryginalny: 터널
Tytuł (latynizacja): Teoneol / Tunnel
Gatunek: kryminał fantasy
Liczba odcinków: 10
Nadawca: OCN
Emisja: marzec 2017
Czas emisji: sobota i niedziela, 22:00
Scenariusz: Lee Eun Mi (이은미)
Produkcja: Studio DRAGON
Reżyseria: Kim Kyung Chul (김경철)

https://youtu.be/NBlbyEJQYNE

Opis
W 1986 detektyw Park Gwang Ho (Choi Jin-Hyuk) desperacko próbuje złapać seryjnego mordercę. Pewnego dnia podczas pościgu przechodzi przez tunel, który przenosi go w czasie do 2017 roku. Podszywając się pod inną osobę rozpoczyna prace w policji i bierze udział w śledztwie dotyczącym zabójstw, które jak się później okazuje są powiązane ze sprawą sprzed 30 lat.

Obsada
Choi Jin Hyuk jako Park Kwang Ho
Yoon Hyun Min jako Kim Soon Jae
Lee Yoo Young jako Shin Jae Yi

słów kilka
Drama mega wciąga. Wielowątkowy scenariusz, przeplatające się sprawy, tajemnica, podróże w czasie to coś co ostatnio jakoś najbardziej mi się podoba w dramach.
Spoiler! Jestem na 9 epie i chociaż wiele już zaczyna się wyjasniać i podają nam sprawce na tacy to jednak tak naprawdę nic nie wiadomo. cieszy mnie fakt, że dosyć sporo wychodzi fajnych dram kryminalnych.
Początkowo myślałam, że zabójca był zaangażowany w sprawę żony. Strasznie szkoda było mi Kwang Ho. Obawiam się również, że niestety nie będzie mógł wrócić do swoich czasów... odejdzie w zaświaty a może pozostanie w 2017?

Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2017] Tunnel

Postautor: Mizuki » 16 maja 2017

Jesteśmy po 14 odcinku już właściwie w finale. Uważam, że Tunnel zasługuje na szczególną uwagę. Sama pogoń za psychopatycznym mordercą powoduje, że widz czyli ja, szaleje po drugiej stronie ekranu i dostaje realnej zadyszki. Gdy porucznik Kwang biega przez tytułowy tunel goniąc sprawce i zagina czasoprzestrzeń przeżywam z nim każdą minutkę. To naprawdę dynamiczny, tragiczny i dobrze obsadzony thriller.
Nie mogę doczekać się finału, ponieważ nic do końca nie wiadomo co stanie się z Kwang Ho i po której "stronie" czasu skończy.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [2017] Tunnel

Postautor: Mina » 16 maja 2017

Mizuki pisze:Jesteśmy po 14 odcinku już właściwie w finale. Uważam, że Tunnel zasługuje na szczególną uwagę. Sama pogoń za psychopatycznym mordercą powoduje, że widz czyli ja, szaleje po drugiej stronie ekranu i dostaje realnej zadyszki. Gdy porucznik Kwang biega przez tytułowy tunel goniąc sprawce i zagina czasoprzestrzeń przeżywam z nim każdą minutkę. To naprawdę dynamiczny, tragiczny i dobrze obsadzony thriller.
Nie mogę doczekać się finału, ponieważ nic do końca nie wiadomo co stanie się z Kwang Ho i po której "stronie" czasu skończy.

Zgadzam się , świetny thriller z dobrą obsadą .Choi Jin Hyuk jest mega czarujący i charyzmatyczny i sprawił że wczułam się w jego postać,kiedy on płacze to ja też.
Ciekawi mnie jak to się skończy ale mam nadzieje na dobre zakończenie.Już im się zmieniają wspomnienia po powrocie policjanta z przeszłości więc jest nadzieja.

Wróć do „K-drama”