[2017] Whisper

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2017] Whisper

Postautor: thon » 24 kwie 2017

WHISPER

Obrazek
https://pl.imgbb.com/

Tytuł: Whisper
Tytuł orginalny:귓속말
Tytuł (latynizacja): Gwitsotmal
Reżyseria: Lee Myung-Woo
Scenariusz: Park Kyung-Soo
Gatunek: akcja, sensacja, dramat, prawo, suspense
Nadawca: SBS
Odcinki: 16

Opis
Shin Young Joo (Lee Bo-Young ) to oddana pracy policjantka, która wspólnie z ojcem dziennikarzem pracuje nad sprawą korupcji w sektorze zbrojeniowym. Lee Dong Joon jest nieprzekupnym sędzią, który zawsze dąży do odkrycia prawdy. Jednak ich postępowanie zaczyna ciążyć innym. Wkrótce w wyniku kilku zdarzeń ich życie diametralnie się zmienia. Aby odzyskać to co utracili muszą wspólnie pracować by ujawnić korupcje w największej kancelarii prawniczej Taebaek.
(Opis z lizardów)

Obsada
Lee Bo-Young jako Shin Young-Joo
Lee Sang-Yoon jako Lee Dong-Joon
Kwon Yool jako Kang Jung-Il
Park Se-Young jako Choi Soo-Yeon
Kim Kap-Soo jako Choi Il-Hwan
Lee Hyun-Jin jako Park Hyun-Soo
Kang Shin-Il jako Shin Chang-Ho (ojciec Shin Young-Joo)
Kim Sook-Hee jako Kim Hae-Sook (matka Shin Young-Joo)
Kim Chang-Wan jako Lee Ho-Beom (ojciec Lee Dong-Joon)
Won Mi-Kyung jako An Myung-Sun (matka Lee Dong-Joon)
Kim Seo-Ra jako Jung Mi-Kyung (macocha Lee Dong-Joon)

Wrażenia:
Po 8 odcinkach jestem zadowolony, jedna z najciekawszych dram od dłuższego okresu. Wprawdzie tytuł powinien brzmieć "Głośne pierdy" - bo co i raz coś huknie i rozchodzi się swąd, który nasi bohaterowie - i ci dobrzy i źli starają się uniknąć. Na minus - powolna zmiana żelaznej osoby bohaterki w candy girl. Poza tym kazdy odcinek oglada się zapominając o przewijaniu - ciekawie, mrocznie i trzyma w napięciu.

Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2017] Whisper

Postautor: Mizuki » 26 kwie 2017

Thon, udało Ci się sprzedać mi drame!
Póki co jestem na 5 epie i faktycznie coś zaczyna się dziać jednak przy konkurencie jakim jest obecnie Tunnel Whisper wypada słabo. Trochę jest przegadana i jakoś kompletnie nie czuje chemii kto z kim i dlaczego. Chyba najgorsze jest to, ze jest to drama prawnicza o największej firmie radców prawnych, a ja jakoś pomimo sali sądowej nie odczuwam nic poza szwindlem i korupcją, która równie dobrze mogłaby się odbywać na targu przy ramen. Oglądam dla obsady.
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 26 kwie 2017

Trochę jest przegadana i jakoś kompletnie nie czuje chemii kto z kim i dlaczego.
O jakiej chemi MIzuki mowisz. To zwykly poped seksualny.PO za tym jeden z najodwazniejszych plakatow w historii dram. Niezwykle obsceniczny.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 27 kwie 2017

Ja tam chemii też nie czuję, ale drama broni się fabularnie, jest coraz bardziej zakręcona i zwroty akcji są co kilka minut - jak partia szachów w partii szachów... doszło do rozbicia wazy, co jak wiadomo nie wpłynęlo za dobrze na główkę delikwenta, który miał z nią bliski kontakt 3 stopnia, na dodatek trup w szafie... tzn w bagażniku..
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 25 maja 2017

No i koniec przygody prawniczej. Do 16 odcinka drama była wyśmienita, 17 odcinek widać i czuć, że zrobiony na siłę. Co wcale nie odebrało mi przyjemności ogladania. Fabularnie bez zrzutu, pod względem logiki mam zastrzeżena, ale w końcu to drama i nie zawsze logika jest tam brana pod uwagę. Jak zawsze postać stworzona przez Lee Sang Yoon'a jest sympatyczna, dająca się lubić, nawet nie darzona przeze mnie uczuciem LBY wypadła spoko, choć do jej gry chyba nigdy się nie przekonam. Rewelacyjne czrna charaktery, szczególnie synalek zamordowanego prezesa i jego ex kochanka - byli naprawdę przekonujący i na ich widok scyzoryk sam otwierał się w kieszeni. Dramę polecam - moim zdaniem solidne 8+/10

Wróć do „K-drama”