[ 2017] Bride of the Water God

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[ 2017] Bride of the Water God

Postautor: KartoflAnka » 19 sie 2017

Obrazek
Obrazek

Tytuł oryginalny: 하백의 신부
Tytuł (latynizacja): Habaekui Sinbu
Na podstawie: manhwa "하백의 신부" autorstwa Yeon Mi Kyung
Tytuł alternatywny: Bride of Habaek
Gatunek: fantasy, romans
Liczba epizodów: 20
Nadawca: tvN Asia
Emisja: 03.07.2017 - 22.08.2017

Obsada:

Shin Se Kyung jako Yoon So Ah (psychiatra)
Nam Joo Hyuk jako Ha Baek (Bóg Wody)
Im Ju Hwan jako Shin Hoo Ye (CEO)
Krystal Jung jako Moo Ra (Bogini Wody)
Gong Myung jako Bi Ryeom (Bóg Niebios)

Opis: Ha Baek to Bóg Wody, przybywa on na ziemię w poszukiwaniu trzech boskich kamieni, dzięki którym zasiądzie na tronie wśród bogów. Spotyka So Ah panią doktor, która nie wierzy, że ma mu służyć, tak jak przez pokolenia robiła to jej rodzina. Jako psychiatra uważa, że Ha Baek ma problemy. Na ziemi przebywają bogowie strażnicy, od których Ha Baek ma otrzymać boskie kamienie. Bogini Moo Ra z Królestwa Wody, która ze względu na niezwykłą urodę została aktorką i kocha się w Ha Baek'u oraz Bi Ryeom z Królestwa Niebios, który zrobi wszystko, jeśli tylko oznacza to dobrą zabawę. W dodatku By Ryeom podkochuje się w Moo Ra. Aby było ciekawiej do rywalizacji o So Ah staje CEO Shin Hoo Ye, który początkowo nie dogaduje się z panią doktor, ale w końcu zaczyna coś do niej czuć. ( opis za http://dramawiki.pl/index.php?title=Bri ... _Water_God)

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Acdn4iSVW9w

OST który działa na mnie zdecydowanie " dajcie mi tępą żyletkę" ale to ja XD https://www.youtube.com/watch?v=mwu5jNn7fp8

Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [ 2017] Bride of the Water God

Postautor: Mina » 25 sie 2017

Bardzo nudna drama i nawet Kristal jej nie uratowała
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 28 sie 2017

Mina pisze:Bardzo nudna drama i nawet Kristal jej nie uratowała

Hahahah. To ja sprzedam moj post recenzję, bo nie chce mi się powtarzać tego po raz drugi.
Zacznijmy od tego, że absolutnie drama nie ma wiele wspólnego z oryginałem i to jest smutne, przykre i nie wyszło historii na dobre. Całość praktycznie przeniesiono w czasy współczesne, pozbawiono Boga mocy, zabrano całą bajkowość, magię i czar tej produkcji. Zafundowano nam za to autentycznie słabą historię o panu i służącej ( jakby że miłosną niby), która ma ze sobą duże problemy natury psychicznej. Spodziewałam się autentycznej kobiety, która zadaje mnóstwo pytań, ciekawej i dociekliwej, o zajmującej osobowości, a dostałam źle ubraną ( tak wiem!), wiecznie płaczącą nad swoim losem oraz goniącą za kasą panią doktor psychiatrę, której nawet pacjenci nie chcą odwiedzać!!!! Nooooo błagam! Serio? Czemu mnie to nie dziwi?
I tak " Bóg Wody" to typowy, koreański romans jakich wiele. Schematyczny oszałamiająco przystojny, apodyktycznyi wysoki pan władca i " sierotka", ktora odmienia go na lepsze. Nieeee!!!!!
Cała historia to jedne wielkie żale głównej bohaterki, pod koniec a może i cała historia to jedna wielka tragiczna miłość, przeplatana efektami specjalnymi, ktore i tak pojawiały się już rzadko, bo im chyba kasy nie starczyło, a koniec końców wypełniono słabą fabułę durnymi żartami, które i tak nic nie wniosły do tej historii.
Ani to fantasy, ani melodramat. Drama nie do końca da się sprecyzować i podpiąć po konkretny gatunek a w dodatku nie wnosi nic mądrego. Główna bohaterka nie jest ideałem bystrego umysłu, jak i chyba sam Bóg Wody. Oboje nie powiedzieli nic mądrego przez całą dramę, co by pozostało w mojej pamięci, dlatego błagam, nie porównujcie tego do Goblina, gdzie aktorstwo, tajemnica i cała historia miała mnóstwo haczyków i madrych dialogów. Błagam, nie róbcie tego.
Samo zakończenie BoTWG to jakaś kompletna porażka. Ktoś chyba liczył na kompletny brak mózgu u widza. Nie bójmy się autentycznie użyć tutaj słowa kicz czy gniot, bo ta drama w to się wpisuje fabularnie i aktorsko. Nawet drugi plan nic nie wniosł do całej historii i nie chcę zaniżać zasług Ceo, jego asystenta czy Gong Myung, bo chłopaki dają radę, ale co z tego? Sami tej historii nie uratują.
A jak ogladalność? Jak się domyślają ludzie, którzy dłużej są w dramowym temacie drama okazała się wielką klapą i porażką, stąd zapewne brak efektów specjalnych i słabe sceny. I to nie tak, że nikt jej nie ogladał, bo są ludzie którzy się tą produkcją zachwycą, ale podsumowując, zrozumieją na końcu, że to zwyczajna, pusta i mało rozrywkowa drama dla zapchnięcia czasu antenowego, a plany były wielkie.
Bride of the water God moim zdaniem udowodniła, że przy tak słabych produkcjach dobór aktorów musi być dobrze przemyślany, a tutaj się to niestety nie udało.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 28 sie 2017

Bride of the water God moim zdaniem udowodniła, że przy tak słabych produkcjach dobór aktorów musi być dobrze przemyślany, a tutaj się to niestety nie udało.

Najgorsza główna bohaterka, mdła tak bardzo że mega irytuje , nigdy nie lubiłam tej aktorki.
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 29 sie 2017

Drama jest jest bardzo realistyczna mimo uczestnictwa Bogow ato dlatego, ze pokazano niesamowicie realistycznie zachowanie glownej bohaterki, kobiety. Kobietom sie nie spodoba ale facetom jak najbardziej.
► Pokaż Spoiler

! Wiadomość z: wersalus
Ciekawe, ale powstrzymaj takie komentarze. Chcesz być dupkiem dla matki, żony, córki twoja sprawa, ale na forum zachowuj się.

Wróć do „K-drama”