[2017] Fight For My Way

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2017] Fight For My Way

Postautor: KartoflAnka » 19 sie 2017

Tytuł oryginalny: 쌈 마이웨이
Tytuł (latynizacja): Ssam mai wei
Tytuł alternatywny: Fight for my way/ Third- rate my Way
Gatunek: komedia romantyczna
Liczba epizodów: 16
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: 22.05.2017 - 14.07.2017

Obsada:

Park Seo Joon jako Ko Dong Man
Kim Ji Won jako Choi Ae Ra
Song Ha Yoon jako Baek Seol Hee
Ahn Jae Hong jako Kim Joo Man
Kim Sung Oh jako Jang Ho
Pyo Ye Jin jako Ye Jin
Lee Elijah jako Hye-Ran

Opis: Ko Dong Man od zawsze chciał zostać profesjonalnym zawodnikiem taekwondo. Teraz zarabia na życie jak kontraktowy pracownik i stara się sięgnąć po tytuł UFC. Jego przyjaciółka z dzieciństwa Choi Ae Ra marzyła, by zostać telewizyjną prezenterką, a pracuje w punkcie informacyjnym w domu towarowym. Drama opowiada historię miłosną dwójki młodych ludzi, ścigających swoje marzenia i mierzących się z okrutną rzeczwistością, która daje o sobie znać i sprowadza ich na ziemię. ( opis za http://www.dramawiki.pl/index.php?title ... ate_My_Way)

Ode mnie: Na temat tej dramy spokojnie mogłabym stworzyć post rzekę- poczynając od interesującej, bardzo rzeczywistej fabuły, a kończąc na dobrym aktorstwie. Obawiam się jednak, że absolutnie nikt by tego nie przeczytał, więc postaram się skupić na mocnych stronach tej produkcji.
Drama jest bardzo " życiowa" a przez to sprawia wrażenie dość ekscentrycznej w tym całym zasypywaniu nas cekinami, księciuniami z bajki i biednymi kopciuszkami. Scenarzysta postawił na realizm i człowieczeństwo, nie pieści się z bohaterami ale stawia ich pod murem, daje wyzwania, doświadcza, zmusza do rywalizacji i wspinaniu się po drabinie koreańskiej rzeczywistości, jaką jest Hell Joseon ( tak nazywa się sytuację socjoekonomiczną? w Korei, czyli brak perspektyw dla młodych ludzi itd. itp - znajdziecie w google).
Oczywiście drama pod płaszczykiem komedii skrywa mnóstwo dramatu, ale nie przeszkadza to w ciepłym i przyjemnym odbiorze całej tej historii.
I teraz obsada - poczynając od pierwszoplanowej a kończąc na drugoplanowej i wszystkich wypełniaczach, odnoszę wrażenie, że nawet dostawca jajangmyun ma w tej historii" swoje wejście".
Cudowna chemia, dobór podkładu muzycznego, Seo Joon jako idealny koreański chłopak, trochę duży dzieciak, który wzrusza i zaskakuje a także zalewa nas toną słodyczy.
Każdy kto uważnie oglądał tę historię, temu nie umknie wiele ważnych powiedzonek, myśli o życiowym wydźwięku, w tym " ku pokrzepieniu serc" i nie tylko.
Podsumowując cała historia jest niegłupia, ma wiele płaszczyzn odbioru i przypadnie do gustu niemal każdemu. Polecam i spokojnie mogę dać 10 na 10.

Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2017] Fight For My Way

Postautor: Mizuki » 23 sie 2017

Świetnie się to oglądało, kolejna drama z gatunku: Czy to jest przyjaźń czy to jest kochanie... 8), jednak oprócz westchnień była całkiem dobrze osadzona w realiach dzisiejszego Seulu i młodego pokolenia.
Po tej dramie naprawdę zaczynam lubić Ji Won. Była chemia, był dramat, były dekatyzowane kurtale i fajna historia, wcale nie taka banalna.

Podpisuje się wszystkimi 20-stoma paluchami pod wpisem Kartofelki :rolly: :rolly: :rolly:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 24 sie 2017

Mi się tu najbardziej podobała scena pod koniec dramy, jak główna bohaterka nie daje się wepchnąć w szpilki i mini-spódniczkę i obstaje przy dość bezpłciowych garniakach jako prowadząca galę, żeby skupić uwagę na konferansjerce i swoim profesjonalizmie... Jak długą drogę przejść musiały dramowe bohaterki do tej sceny... Scena taka bardzo mimochodem i na uboczu dramy, ale tak bardzo wymowna...
:volli:
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 13 wrz 2017

Pierwsza po długiej przerwie. Nie powala ale jest przyjemnie ciepła i ma jedną z najciekawszych drugoplanowych par ever. Podoba mi się nalewanie się z typowo azjatyckiego bycia cute.... Pokazanie świata nie tylko najbogatszej części społeczeństwa (tu mamy raczej dolne szczeble.... nawet powiedziałabym do średniaków nie dochodzimy...) Umiejscowienie fabuły w takiej a nie innej części miasta nadaje autentyczności serii.
Pokazanie długofalowej relacji między parą pokazuje, że takich codziennych tragedii jest więcej później niż na początku i że perypetie bohaterów ze stażem mogą być równie ciekawe....

Dla mnie z minusów za mało było ćwiczeń naszego głównego bohatera ale chyba dawno nie popatrzyłam sobie na łydki :P Ach ta kaczka.. . :P
Obrazek
Ailee425
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: Ailee425 » 08 paź 2017

Uwielbiam, świetna gra aktorska skradła moje serce od samego początku <3

Wróć do „K-drama”