[2017] Chicago Typewriter

seriale z Korei
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę

[2017] Chicago Typewriter

Post autor: Mizuki » 06 wrz 2017

Chicago Typewriter

Obrazek
Tytuł oryginalny: 시카고타자기
Tytuł (latynizacja): Sikagotajagi
Tytuł alternatywny: Chicago Typewriter
Gatunek: komedia romantyczna, fantasy
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN Asia
Emisja: 07.04.2017- 03.06.2017
Czas emisji: piątek i sobota, 20:00
Scenariusz: Jin Soo Wan
Produkcja: Studio DRAGON
Reżyseria: Kim Chul Kyu

Piękny :fav: OST :fav:
https://youtu.be/qpgdeBtZLKA

Obsada

Yoo Ah In jako Han Se Joo
Im Soo Jung jako Jeon Seol
Go Kyung Pyo jako Yoo Jin Oh
Jo Woo Jin
Chun Ho Jin

Opis

Han Se Joo jest popularnym i przystojnym pisarzem, który cierpi na niemoc twórczą. Kiedyś pisanie sprawiało mu przyjemność, zaś dzisiaj stało się niemiłym obowiązkiem. Pewnego dnia poznaje Jeon Seol. Kobietę, która kiedyś była weterynarzem, a obecnie pracuje jako kurier. Dostała ona zlecenie dostarczenia mu tajemniczej paczki, w której jak się później okazuje, znajduje się stara maszyna do pisania. Se Joo nie wie jednak, że w maszynie zaklęta jest tajemnicza moc, zaś on może przez to odzyskać wspomnienia z poprzedniego życia... Na domiar złego do jego mieszkania wprowadza się nieznajomy, który twierdzi, że jest jego pisarzem widmo i nazywa się Yoo Jin Oh. (opis dramawiki.pl)

Po scenarzystce Kill Me or Heal Me być może oczekiwałam bardziej brawurowej historyjki. Jednak sam fakt, że umieściła wątek w czasie, który uwielbiam oraz magicznie przeniosła nas do lat 30-tych sprawiło, że drama stała się dla mnie całkiem ciekawa. Na uwagę zasługuje muzyka, a szczególnie OST SALTNPAPER- Satellite oraz grzywka Yoo Ah In-a :mrgreen:

Obrazek
To mój pierwszy raz tak ochoczo reagować na taki widok, gdy główny bohater przystawia sobie pistolet do głowy! Winna temu ta grzywka!!!

Nie miejmy złudzeń, drama nie trzyma się kupy, wydaje się być momentami oderwana od głównego wątku jednak coś po jej zakończeniu pozostaje w głowie i uważam, że zasługuje na uwagę. Polecam!

P.S.
podobno Kiss w tej dramie zalicza się do takich no..... ever....ja co prawda nie miałam ciarek na plecach, jednak faktycznie muszę przyznać, że scena była całkiem, całkiem... :rolly:

ODPOWIEDZ