[2002] We Are Dating Now

seriale z Korei
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2002] We Are Dating Now

Postautor: allia » 06 sty 2006

Obrazek
We Are Dating Now / 지금은 연애중
rok: 2002
kraj: Korea
gatunek: komedia romantyczna
odcinki: 16
www: http://tv.sbs.co.kr/loving/" onclick="window.open(this.href);return false;

obsada:
Chae Rim (채림)
So Ji-sub (소지섭)
Choi Yoon-yeong (최윤영)
Lee Eui-jeong (이의정)
kwon Sang-woo (권상우)
-------------------------------------
Randki.. randki.. randki... to temat przewodni tej kdrama.. Główna bohaterka wkracza w wiek, w którym to dziewczęta zaczynają umawiać się z chłopcami i o tym właśnie jest ta kdrama..
Śledzimy w niej poczynania pewnej młodej damy, która na swej drodze spotyka wielu absztyfikantów (normalnych ale i niezupełnie zdrowych na umyśle), z którymi się umawia - z różnym skutkiem.. Oprócz tego nasza bohaterka ma przyjaciół, którzy również przechodzą przez miłosne perypetie. Ogólnie - kupa śmiechu... bardzo przyjemna, lekka drama - bardziej komedia niż romans

Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 20 lut 2006

ciekawe kiedy sie za ta drame zabiore hehe chyba jak skoncze sciagac to wtedy maraton zrobie...ep 1 widzialam wieki temu i poza tym, ze niezbyt lubie SJS to calkiem mi sie podobalo i oczywiscie Chae Rim i KSW to wielkie plusy tej dramy :wink:

btw, allia, slyszalas, ze od ep 8 do konca beda softy? i chyba po skonczeniu UL epy 1-7 zostana wydane ponownie tez z softami
Awatar użytkownika
AhMon^^
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: AhMon^^ » 21 lut 2006

a mi się nie podobał 1 ep :P. Denerwowała mnie główna bohaterka na
maxa... wiec na razie odłożyłam sobie ta dramę na później, jak nie będę miała nic lepszego do oglądania to zobaczę :P
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 21 lut 2006

yamatsumi pisze:ciekawe kiedy sie za ta drame zabiore hehe chyba jak skoncze sciagac to wtedy maraton zrobie...ep 1 widzialam wieki temu i poza tym, ze niezbyt lubie SJS to calkiem mi sie podobalo i oczywiscie Chae Rim i KSW to wielkie plusy tej dramy :wink:

AhMon^^ pisze:a mi się nie podobał 1 ep :P. Denerwowała mnie główna bohaterka na
maxa... wiec na razie odłożyłam sobie ta dramę na później, jak nie będę miała nic lepszego do oglądania to zobaczę :P

mnie ten serial dość wciągnął bo jest taki... niby taki jak typowa kdrama ale zarazem zupełnie inny i ciekawy pomysł przedstawienia całej historii :)
heh.. i dość "odważne" napisy początkowe :wink:

yamatsumi pisze:btw, allia, slyszalas, ze od ep 8 do konca beda softy? i chyba po skonczeniu UL epy 1-7 zostana wydane ponownie tez z softami

no właśnie słyszałam i nawet zauważyłam przy ściąganiu, że od 8 epa już softy lecą. Mi tam w sumie obojętne czy softy czy hardsuby - ważne żeby było przetłumaczone. Świetnie, że znów się za tą dramę wzięli bo po wypuszczeniu 6 epa miała taki przestój, że się bałam że nie dokończą tłumaczenia :D a wieki na tą dramę czekałam :)
Awatar użytkownika
Hotarubi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Hotarubi » 21 maja 2007

Ostatnio właśnie skończyłam oglądać tę dramę. Bardzo ,bardzo mi się podobała.

So Ji Sub świetnie odegrał swoją postać:) Uwielbiam jego grę :oops:

Uważam serial za bardzo udany!:)
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 11 wrz 2007

Drame obejrzałam ze względu na Chae Rim i niestety tak sobie mi się podobała. Można obejrzeć jak ktoś ma za dużo czasu i się nudzi, daję 6,5/10
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2002] We Are Dating Now

Postautor: evelinux » 28 kwie 2011

o jaaa.. ta drama ma nawet swój temat :wow:

oglądam właśnie 3-ci ep i po prostu nie mam się z kim pośmiać z Subka.. loool.. Subek na dyskotece miecie na odległość :rolly: :rolly: haha i ta cała gadka brata głównej bohaterki na temat budzenia pocałunkiem i że księżniczki sie wkurzają jak budzi je pocałunkiem brzydki książę i idą wtedy dalej spać :rolly: i jak Subka wszyscy namierzyli jak go ta laska hugowała, a on taki spultany :lol: :lol: a lekcja pływania.. o boziu.. masakra xD w ogole niezły creep z tej jej miłości 3-cio epowej.. koleś ma równo nierówno pod sufitem.. boziu jak tak co ep będzie inny koleś to pod koniec tej serii człowiek już chyba nigdy nie będzie miał ochoty sie zakochać :lol: :lol:
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 06 maja 2011

Koniec
oglądam właśnie 3-ci ep i po prostu nie mam się z kim pośmiać z Subka

jak to nie masz z kim?...ja się śmiałam z niego :aww:

KICZOWATE PORÓWNANIA KONFEKCYJNE....o Ridżo-Subku bez ubraniowych skojarzeń się nie da!
...zobaczyłam niebiesko czerwony dres i obciachową czapkę i piszczałam z zachwytu; moje szczęście nie trwało długo, bo szybko ściągnął cudny dres i założył flanelową kraciastą za dużą koszulę ..chyba taka moda ehh, w koszuli udawał pilnego ucznia; liczyłam na podbite oko, jakieś uliczne bitwy, ustawki itd, a Subek zdaje egzaminy w terminie i jeszcze udziela korepetycji ..niedopuszczalne.. to niedopuszczalne powtarzam raz jeszcze.. WAŻNA INFORMACJA SUBEK W TEJ DRAMIE MA ZDROWA WĄTROBE.. wiadomo, pilny uczeń, nie pije, a jak już pije to jedn łyk piwa co 10 minut (pilnuje tego z zegarkiem)....gdzieś w połowie serii Subek biega w wojskowych ciuszkach ..Piniacz znowu podskakuje z radości...wystarczyło spalić flanele i wskoczyć w zielony mundurek...Subek zmienia się w faceta myśliwego zdobywce i atakuje kissami... YUPI, już nie jest bezbronny i nieśmiały ..taki czar munduru ....po odbytej służbie wojskowej zrzuca mundur i niestety zakłada garnitur (zaczyna sie koszmar)..zmienia się w nudziarza i plącząca księżniczkę wędrowniczkę, tylko zamiast skałki są schody, a odgłosy pirunków zastępuje dźwięk skakanki... trzask.. trach trzu... Subek skacze i w ten sposób próbuje się odkochać..niestety nieudolnie, bo Yoon Ho-jung nie pozwala mu o sobie zapomnieć.. włóczy się kolejna plącząca księżniczka i wędruje wokół skaczącego Subka
2 PLĄCZĄCE KSIĘŻNICZKI W JEDNEJ DRAMIE TO ZA DUŻO
Raz się pocieszają, raz kłócą, pełno w tej relacji niedomówień i głupich zachowań, pewnych akcji nie rozumiem i chyba nie chce zrozumieć..trochę się szamotali jak w Only You :twisted: ..związkiem tej ich relacji nie można nazwać,zanim sie rozkręciło to już było po wszystkim.
Drama o randkach, w ostatniej scenie, też mamy zapowiedz randki.....c.d.n?..mam nadzieje że nie, a jak już będzie ta randka, to liczę że w trakcje spotkania gruchających gołąbeczków, na spacerze przejedzie Yoon Ho-jung niespodziewanie jakiś pociąg,może metro?, a w wesołym miasteczku wypadnie z wagonika?, a Subek z rozpaczy będzie podskakiwać na skakance i zapomni o świecie, zaskacze się na śmierć, albo umrze z głodu.....to nie może się dobrze skończyć..ta para to zło... :rolly:
Ta drama to nie tylko biegające i podskakujące zakochane na schodach gołąbki....drugoplanowe postacie są ciekawe i to one trzymały mnie przy dramie. Kocham braciszka Yoon Ho-jung i okularnice, dużo zabawnych scen z ich udziałem, dla nich głownie warto zobaczyćten serial..dla psychola z nożem w 3 odcinku...i dla tych bajkowych scen...tak Pino doszukała się również bajkowych porównań (jak ktoś ma nierówno pod sufitem, to może)
Piżmak i 40 rozbójników
Yoon Ho-jung ma swój przydrożny sklepik, gotuje jakieś zupy i kluchy, klienci to jej skarb i pstryka im zdjęcia, gromadzi je na tablicy pamiątkowej.. w każdej bajce występuje czarny charakter , w Piniaczowej to babcia zwana AliBABA , jest zazdrosna ,że nie idzie jej interes i nasyła na biedną dziewczyna bandę rozbójników...rozróba, kluchy padają na jezdnie rozlane zupa i koniec interesu...
Brzydkie Kaczątko
Braciszek playboy- przyszły model. Misja odpicowanie okularnicy "Łabędziem bądź"
...okularnica ćwiczy na siłowni i dba o swój wygląd, raz nawet ściąga okulary.. Model dostrzega w niej piękno, oglądając jakieś gazetki z nagimi panienkami, ukazuje mu się postać okularnicy i zakochuje się niespodziewanie w kaczątku...
Kopciuszek
Zakochana Okularnica wybiega boso na spotkanie z braciszkiem Modelem... romantyczna scena... playboy zakłada jej swoje butki i zaprowadza do obuwniczego, pewnie tak na wszelki wypadek kupuje jej pantofle, strach że, jakiś inny książę odnajdzie jej pantofelek, zmusza go do zakupu nowych butów?... nie wychodź na boso z domu! ABC jak chodzić poprawnie i nie zgubić buta, tak pewnie krzyczał gdy byli w sklepie, ale tej sceny nie pokazali i pewnie ją wycieli :puppy:
Uciekająca panna młoda
Odpicowana i odfryzowana Okularnica buntuje się... dosyć lakieru krzyczy i wybiega z salonu, on skleja włosy! mam dosyć tych badziewnych przedślubnych przygotowań!
Są zaręczyny, tona lakieru na włosach ,okularnica zaczyna się drapać, jej przyszły mąż(dentysta) zmusza ją do psikania tym włosów, Model (kochanek), ma zapasy szamponu przeciwłupieżowego, i chce uratować ją i jej włosy przed zadrapaniem i sklejeniem,....okularnica postanawia uciec..nie chce już ślubu, wybieram szampon ! i biegnie do modela!.... miłość kwitnie...włosy uratowane!<33
Sen nocy letniej
Alkoholowa noc i zaczyna się iluzja miłości, odłożony drinkami Subek szaleje z kwiatami i wyznaje miłość pierwszej osobie którą ujrzał po przebudzeniu.

...Oprócz bajkowych porównań ubaw miałam z pejdżerów, np.postać siedzi w kawiarni, a z nieba na stół spada nagle telefon i osoba może od razu oddzwonić, albo z podziemi wyrasta butka telefoniczna CUD... BIP BIP BIP BIP
..ten serial to takie jajko niespodzianka...jest zabawnie, momentami słodko,minusem produkcji jest zgaga, która od czasu do czasu nachodzi widza gdy na ekranie pojawiają się płaczliwe księżniczki...
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 16 cze 2011

heh Piniacz, a żeś się tam naszukała nawiązań do bajek co nie miara..

dobra, ja z pewnym poślizgiem, ale również zakończyłam tą dramę.. po pierwszych trzech odcinkach już wiedziałam dlaczego ta drama nazywa sie "We're dating NOW" - tak, słowo NOW jest tutaj słowem kluczowym, które charakteryzuje związki głównej bohaterki.. co ep to inny men.. oczywiście każdy okazuje się jakimś zwyrodnialcem niegodnym jej serca. Jest też Subek który jest milusi, kochaniusi, ciapowaty i niezdecydowany. Oczywiście jak to Piniacz już wcześniej napomknęła, ubolewamy nad tym że dresik wystąpił tylko w 1szym odcinku chociaż flanela też niczego sobie. ale salaryman Subek to juz nie to samo.. :wall: tak więc mamy parę nawiązującą do bohaterów tak wielkich dzieł literackich jak Duma i Uprzedzenie czy Rozważna i Romantyczna.. z tym że tutaj mamy Nierozważną i Niezdecydowanego a samą historię napisał nie kto inny jak.. nie, nie Jane Austen.. ŻYCIE.. ponoć samo życie xD ale ja uważam że to ściema ;)

Do tego dochodzi para brat głównej i jej najlepsza przyjaciółka.. tak, tak, Łabędziem być.. :rolly: naprawdę nie wiem jak im się udało ją tak wypiększyć.. na początku była NAPRAWDĘ brzydka.. a potem NAPRAWDĘ wyładniała. za to brat, pan z Tutor Frienda cały czas taki sam.. egoista.

a co do samej dramy. .z początku było nawet fajnie, potem coraz.. coooraz.. coooooooooraz ciężej. Ale sama obecność Subka w tej drmaie to dobry powód do tego by ja chociaż zacząć. chociaż główna para się naprawdę zaczęła robić smętna pod koniec..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |

Wróć do „K-drama”