[2003] Sang Doo, Let's Go To School

seriale z Korei
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2003] Sang Doo, Let's Go To School

Postautor: allia » 09 sty 2006

Sang Doo, Let's Go To School / 상두야,학교가자!

Obrazek

rok: 2003
odcinki: 16
obsada:
* Bi (Rain) jako Cha Sang-doo
* Gong Hyo Jin jako Chae Eun-hwan
* Lee Dong Gun jako Kang Min-suk
* Hong Su Hyun jako Han Se-ra

Sang-doo - główny bohater (w tej roli Bi) jest żigolakiem :) - wyłudza pieniądze od podstarzałych pań, które tak są wpatrzone w młodego przystojniaka, że są w stanie oddać mu ostatni grosz. Sang doo bez oporów zresztą korzysta z hojności swych towarzyszek.

Trzeba jednak wspomnieć, że Sang-doo przyświecają szlachetne intencje - potrzebuje dużo pieniędzy na leczenie swojej małej córeczki. Pieniążki wyciągnięte od pań idą więc na pokrycie rachunków ze szpitala.

Pewnego dnia Sang doo spotyka swoją dawną miłość (ona jest nauczycielką) i dla niej postanawia skończyć z dotychczasowym trybem życia... Nie jest to jednak takie łatwe :(

Obrazek

Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 09 sty 2006

jak juz gdzies wspominalam to moj numer 2 w rankingu najlepszych k-dram jakie widzialam!! przesliczna historia o ojcu, ktory jest gotowy zrobic niemal wszystko dla swojej malej Bori nawet jak sie dowiaduje, ze..... [wiadomo co sie dowiaduje] :cry: gosh nawet nie wiem ile pudelek chusteczek poszlo przy ogladaniu tej dramy :cry: szczerze mowiac spodziewalam sie komedii podobnej do FH bo sciagalam ja tylko ze wzgledu na Raina i nie sadzilam, ze on moze zagrac w takiej dramie. Pierwszy odcinek byl nawet smieszny...cala ta pogon i wyciaganie telefonu no i sama Eun-hwan jako uczennica :lol: a potem klimat sie zupelnie zmienia, chociaz nadal jest mnustwo smiesznych momentow

Rain okazal sie niesamowitym aktorem i calkowicie go tu pokochalam :love:
GHJ - jakos sie do niej nie moglam przekonac na poczatku bo wydala mi sie zbyt brzydka do tej roli ale z czasem stwierdzilam, ze dobrze gra (szczegolnie pijana haha)
LDG - swietny aktor, ktorego, podobnie jak Raina, pokochalam dopiero po tym serialu! bardzo mi sie podobala jego postac tutaj bo byla niestandardowa jak na k-drame...zazwyczaj w takiej sytuacji ten 2 jest zlym, wrednym charakterem i tylko przeszkadza glownej parze byc razem a on jest super slodki i cudowny!! az sie zaczynalam zastanawiac, czy bym nie wolala, zeby jednak Eun-hwan zostala z nim :P no albo zeby LDG i Rain skonczyli razem :oops:

ogolnie drama boska jesli ktos lubi tearjerkery to jest to zdecydowanie must see
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

oj tak... ja tez uwielbiam ta kdramę i też byłam zaskoczona gra BI...
Ogladałam te drame zaraz po FH - nie moge powiedzieć, żeby w FH Bi zle wypadł ale podobnie jak yamatsumi nie spodziewałam sie, że będzie w stanie zagrac coś więcej ponad napuszonego gwiazdora z FH... a tu proszę... taka miła niespodzianka :D (mam nadzieje, ze w "a love to kill" również czeka mnie miła niespodzianka)..

bardzo zreszta podobała mi się też serialowa para.. jakoś tak, dobrze pasowali do siebie.

Drama rzeczywiscie - przechodzi przez rózne etapy.. na poczatku mamy lekką komedyjkę stopniowo przeradzającą się w romas, żeby potem ujrzec na ekranach prawdziwy wyciskacz lez :cry:

gorąco polecam - raczej nikt nie powinien być zawiedziony
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 09 sty 2006

tez nie sadze, zeby Rain gral zle w FH ale moze tam po prostu gral siebie Obrazek

Sang-doo to prawdziwie uzalezniajaca drama ja siedzialam do 5 nad ranem cala zaplakana (i to nie tak, ze mi sie oczka pocily ale ryczalam jak glupia hehe ) ale zdecydowanie polecam

a tu mam 2 tapetki z Sang-doo

ObrazekObrazek

w A Love to Kill Rain gra jakis chyba czarny charakter hehe no i fajnie wyglada...allia, powiedz jak bedziesz zaczynala ogladac to sobie bedziemy dyskutowac na biezaco :P

aaaaa i teraz Rain bedzie debiutowal na duzym ekranie :) w ``Although I am a cyborg, it’s OK.’’ :P
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

ale super tapetki :D akurat maja z jednej strony miejsce na ikonki a z drugiej ... :lol:

no juz sie nie moge doczekać żeby oglądać a love to kill... pewnie zacznę gdzies w okolicach środy (w środe mam ostatnie zaliczenie a potem wolne :jump: - od nauki przynajmniej) :D

przyznam się, że już zerkałam na pierwsze sceny a love to kill... :twisted: zapowiada się niezle.. ciekawe jak będzie dalej :) zaczniemy oglądać to skomentujemy :wink:
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 12 sty 2006

Kyaaaaaaaa XDDD~~~~ Bi-chaaaan *_*
Kto ma tą dramę? :>> Idę sprzedać nerke albo coś tam :D
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 12 sty 2006

ja mam :wink: baaaardzo fajna drama.. a teraz oglądam jeszcze inną z nim (a love to kill) :D
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 13 sty 2006

Haha, to zabawna historia z tym a love to kill :> pamiętasz jak pisałyśmy PMkami kto co ma i które czego nie będzie ściągać :> otóż - jak napisałaś że masz a love to kill to sobie to wyłączyłam, bo i po co to ściągać... a później sprytna Asu poszła ściągać The Love of Death i wyszło szydło z wora :D po dwóch tygodniach sie skapnęłm że to TA SAMA DRAMA ;) hahaha.. anywhay już ją prawie całą mam, więc też sobie soon obejrzę ;>

A niedługo jak sie wymienię na dramy to podyskutujemy o kolejnej mrocznej transakcji :D
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 13 sty 2006

:rolly: :rolly: :rolly:

ale się uśmiałam.. rzeczywiście sprytnie to sobie obmyśliłaś :lol:
ja jestem w drugim odcinku... coś mi sie wydaje, że zaraz topic o tej dramie trzeba będzie założyć bo yamatsumi też ma zacząć niebawem to będziemy mogły pokomentować 'na zywo' :D
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 13 sty 2006

^ taaaaa dzisiaj ogladam Unfair, Kikenna aneki last ep i jeszcze raz A Love to Kill ep 1 wiec poprosze topic!!
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 01 lip 2006

No i nastał nowy miesiąc i wybór nowej dramy do oglądania... podło własnie na ta i muszę powiedziec, że jak narazie nie zaluje. Ostatnio jak ogladalam dramy to na początklu jakos mnie nie wciagalo... dopiero gdzies po 4-5 odcinku... a tutaj po pierwszym już jestem po prostu zauroczona haha. Jak narazie zabawna drama... chociaz juz w pierwszym odcinku byl moment w ktorym o malo sie nie poplakalam (wlasnie... juz w pierwszym odcinku... nie spodziewalam sie tego :P).
No cóż, lece ogladac nastepne odcinki... mam nadzieję, że cała seria spodoba mi się równie tak (lub bardziej) jak pierwsze odcinki :)

----------edit------
Własnie obejrzalam ostatni odcinek i.... Spoiler! wprost nie mogę się pogodzic z tym zakonczeniem... przez pewien czas chciałam sobie wmówic, że oni żyją ale... no cóż... chciałam w to wierzyc... ale mi się nie udało na dłuższą metę :/
To moja pierwsza drama gdzie bohaterowie giną... ale biorąc pod uwagę to, co wyczytałam gdzies nie bedzie ona ostatnią ( zakładając oczywiscie, że nic mi nie przeszkodzi w ogladaniu dram :P).
.
Na koniec dodam jeszcze coś z innej beczki - ogólnie Bi mi się nie podoba... to nie mój typ... w pewnych momentach dochodziłam do wniosku, że świetnie by grał kogoś uposledzonego umysłowo bo tak momentami wygladal ale... tak czy siak nie zmienia to faktu, że na prawdę dobrze zagrał :)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 03 sie 2006

A mi się podobała jego gra aktorska w tej dramie (myślę, ze najmniej przypadła mi do gustu jego rola w 'Full House'). Zwłaszcza jako ojca dla slodkiej Bori. Spoiler! Zakończe w sumie jest podobne jak w 'A Love to Kill', no ale skoro to tearjerker to zakończenie musialo takie być...
Jak dla mnie, to jest to jedna z najlepszych dram jakie oglądałam.
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 04 sie 2006

E... z tym "a love to kill" to spojler byl... no coz... i tak to obejrze xP
W kazdym badz razie ja nie mowilam ze jego gra mi sie nei podobala... podobala nawet bardzo :)
To z tym uposledzeniem umyslowym to nie mialo byc w tym kontekscie hehe :)
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 04 sie 2006

Wybacz nie chciałam spojlerować... Już poprawiłam :D

A co do Bi to jak się tak zastanowić, to rzeczywiście czasem tak wyglądał... Spoiler! Zwłaszcza w momencie gdy przyszedł pijany do szpitala do brata i histerycznie płakał... Ale i tak trzeba przyznać, że facet ma talent.
[url=http://ayako_in_love.livejournal.com]LJ[/url] [url=http://www.last.fm/user/ayako/]last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 05 sie 2006

ayako pisze:Wybacz nie chciałam spojlerować... Już poprawiłam :D

Nie ma sprawy, ja akurat nie jestem jakos strasznie na spojlery wyczulona (sama nimi przypadkiem rzucam czasami _^_') ale nie chciałam, żeby ktos na nie uczulony na niego natrafil haha ;)

Co do jego gry Bi... no ja tam lubie jak on gra. To "uposledzenie" (no juz tak to zaczelam nazywac to niech zostanie, tylko pamietajacie ze to w pozytywnym znaczeniu jest xP) to wlasnie chyba jedna cech z jego gry... tak czy siak musze jeszcze zaliczyc A love to kill ;> (bo jak narazie jego gra w Sang Doo bardziej mi sie podobala niz w Full House... bo jak to juz ktos kiedys powiedzial - w FH to wlasciwie mozna powiedziec ze gral siebie hahah xP)

Wróć do „K-drama”