[2003] Sang Doo, Let's Go To School

seriale z Korei
Awatar użytkownika
franka
Co to jest dorama? o_O

Postautor: franka » 20 paź 2006

koncowka troche zmaszczona... gdzies tam w powietrzu wisiala tragedia od samego poczatku... jesli za duzo napisalam to moge edytowac ;P

Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 22 paź 2006

Obejrzałam jak narazie 12 ep. tej dramy i nadal jestem w dużym szoku, głównie za sprawą Bi, który świetnie gra Sang-doo. Wcześniej oglądałam go w 'Full House' i chociaż podobała mi się drama, to wydawało mi się, że Bi gra nieco dziwnie. No, ale teraz zmieniam zdanie. Bi gra świtenie :) Poza tym 'Sang-doo, Let's go to school' to naprawdę dobra drama.
Spoiler! Kilka razy popłakałam się podczas oglądania. Np. wtedy, gdy okazało się, że piesek umarł. Poza tym to za każdym razem ryczę, jak na ekranie pojawia się zapłakana twarz małej Bori :(:( Smutny był też moment, gdy Eun-hwan objęła Sang-doo od tyłu i potem on się odwrócił i ją objął. Oboje wyglądali naprawdę smutno, gdy tak razem płakali :(:( naprawdę momentami smutna drama. Chyba domyślam się jak to się skończy, mam jednak nadzieje, że moje przypuszczenia okażą się błędne.
Polecam ją każdemu, kto do tej pory nie miał okazji jej zobaczyć :)
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 23 paź 2006

Przed chwilą skończyłam oglądać ostatni episod i sama nie wiem co o tym myśleć :(
Spoiler! czy oni naprawdę zginęli? sama już nie wiem... końcówka niby pokazywała na szczęsliwe zakończenie... Sang-doo, Eun-hwan no i dzidziuś. No i teraz się zastanawiam, czy to była prawda, czy tylko takie, no nie wiem wyobrażenia, czy coś... jestem w kropce :( poza tym nadal chce mi się ryczeć, bo ogólnie to 16 ep był chyba najsmutniejszy...
Mimo to i tak gorąco polecam tą drame.
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 28 cze 2007

Zacznę od tego, że zupełnie nie spodziewałam się tego rodzaju historii. Ogólnie nie przepadam za wyciskaczami łez (życie i tak jest ciężkie po jakie licho je sobie jeszcze utrudniać..?), ale przyznaję, że ta drama zrobiła na mnie ogromne wrażenie

Spoiler! Co mi sie podobało:
- ogólnie gra aktorów, a w szczególności Raina. Jak się dowiedziałam (po obejrzeniu FH), że jest piosenkarzem to nie miałam o nim najlepszego zdania (vide 'Piasek' z Mafii :grumble: )[mimo mojego uwielbienia dla FH]. Myślałam sobie 'a gwiazdorkowi zachciało się liczebność fanek zwiększyć=>większy dochód' :evil: . Po tej dramie jedno ciśnie mi się na usta: "czapki z głów". Świetna kreacja, na prawdę!
- Doktorek- bardzo ciekawie i z humorem ^^ zagrana postać, ogólnie aż by się chciało, żeby mu tam też jakąś fajną babke znaleźli czy coś (Niestety za bardzo podobał mi się Sang Doo, żeby Doktorkowi odstąpić ECh :P )
- dziewczynka grająca Bori- taka mała a nauczyła się tyle tekstu! I do tego była bardzo naturalna(robi to szczególne wrażenie jak popatrzy się na 'rodzime' dzieci z Klanów, Mów jak Mdłości itp- tamtejsze dzieci to tylko ręce myją, a jak już do kogoś coś mówią to patrzą się gdzieś na dźwiękowca :/)
- sama historia- po prostu świetna!

Co mi sie nie podobało
- na początku jakoś 'nie leżała' mi aktorka grająca główną postać; z czasem jednak przekonałam się do niej
- ZAKOŃCZENIE (niestety jestem dzieckiem Holywoodu i najczęściej domagam się Happy Endu [choć nie zawsze]). Najtrafniej ujęła to jedna z forumowiczek z crunchyroll (jak mam to przetłumaczyć to nie ma problemu):

WHAT was with that ending??? I hate when that happens, why can't they just be together. I know the world sucks I don't need to be reminded in my korean dramas! Aigoo.....well at least they were happy in their afterlife/parallel universe

Podsumowując, daję 9/10. A to ze względu na zakończenie. Polecam każdemu!
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 29 cze 2007

O, cieszę się, ze moja rekomendacja zadziałała (bo mam wrażenie, ze to polecałam ale... w sumie nie wiem... na pewno polecałam ostatnio komuś nowemu ale nie wiem komu xP jakby nie było - fajnie ze po to sięgnęłaś ;) ).
O tej dramie jakoś niewiele się mówi a tak na prawdę podobała mi się bardziej od takich "asów" jak np. A love to Kill....

Po tej dramie jedno ciśnie mi się na usta: "czapki z głów". Świetna kreacja, na prawdę!

To prawda... po obejrzeniu Full House czlowiek może sobie pomyśleć : "no niby co on tam grał...? siebie i tyle... gwiazda w filmie, nic więcej"...
Ale po tej dramie widać, że potrafi grać dobrze i nie jest to zasługą roli, która była mu bliska xP
(a trzeba pamiętać, że Sang Doo! jest starsze od Full House czy A love to Kill).
Nie wiem czym on zaczynał karierę aktorską ale chyba Sang Doo było jakoś przy początku?

tamtejsze dzieci to tylko ręce myją,

Ah... zabiło mnie to hahah...
Mój kolega zawsze się nabija z tego "Ryśku" albo "dzieci umyjcie rączki" xP
I wcale się mu nie dziwię xP

Co do gry dzieci... to na prawdę są takie dzieciaczki co zawstydzają nawet zawodowych aktorów... (jakoś czytałam, że ta dziewczynka z... i tu mi wypadł tytuł filmu... taki jakiś z zeszłego roku chyba... z Zakościelnym O.o no to ponoć ta dziewczynka też nieźle zagieła tych "zawodowców"... ale nie oceniam jej gry bo filmu nie widziąłam xP)

A jeśli chodzi o zakończenie to...
Spoiler! No coż, radzę się do tego przyzwyczaić. Koreańskie produkcje mają to do siebie, że kończą się dziwnie... oni lubią chyba uśmiercać bohaterów/pokręcić koniec tak, ze człowiek wariuje i inne takie xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 29 cze 2007

@Devi dzięki Tobie mam przynajmniej złudzenie, że ktos czyta moje posty ^^

Devi pisze:O, cieszę się, ze moja rekomendacja zadziałała (bo mam wrażenie, ze to polecałam ale... w sumie nie wiem... na pewno polecałam ostatnio komuś nowemu ale nie wiem komu xP jakby nie było - fajnie ze po to sięgnęłaś ;) ).

Drame postanowiłam obajrzeć dzięki Tobie i kilku innym rekomendacjom (nie pamiętam juz od kogo^^") + jak się dowiedziałam że Bi tam gra to już w ogóle wpdałam jak śliwka w kompot

O tej dramie jakoś niewiele się mówi a tak na prawdę podobała mi się bardziej od takich "asów" jak np. A love to Kill....

ALTK jeszcze nie oglądałam (choć mam w planach), ale faktycznie dziwi mnie że ta drama nie wywołała fali 'gorących' dyskusji...w końcu jest o co się kłócić :P

Nie wiem czym on zaczynał karierę aktorską ale chyba Sang Doo było jakoś przy początku?

No właśnie! a tak w ogóle, to gdzie go jeszcze można 'spotkać'? Oprócz ALTK oczywiście..

Mój kolega zawsze się nabija z tego "Ryśku" albo "dzieci umyjcie rączki" xP

No właśnie...ŻENADA...

Spoiler! A jeśli chodzi o zakończenie to...
No coż, radzę się do tego przyzwyczaić. Koreańskie produkcje mają to do siebie, że kończą się dziwnie... oni lubią chyba uśmiercać bohaterów/pokręcić koniec tak, ze człowiek wariuje i inne takie xP

No to mnie pocieszyłaś T_T

A wracając do tematu dzieci- Shin Bi z WL po prostu rządzi!
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P

Wróć do „K-drama”