[2007] Goong S / Prince Hours

seriale z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2007] Goong S / Prince Hours

Postautor: martulex » 23 lis 2006

Dziwny twór, który nie ma nic wspólnego z pierwowzorem, a jednak bazuje na całej jego otoczce ^^

Org. tytuł : 궁 (宮) S
Ang. tytuł : Goong S
Gatunek : Komedia romantyczna
Ilość odcinków : 20
Data emisji : od 10 stycznia 2007 [w każdą środę i czwartek]

Obsada :

podstawowa

Se7en jako Lee Hoo ......................GALERIA
Heo Yi Jae jako Yang Soon-Ae (Sunflower, 비열한 거리)
Park Shin Hye jako Shin Sae Ryung (Heaven's Tree)
Kang Doo jako Lee Joon (Hello Francesca)

rozszerzona

Jun Hye Bin jako ...
Myung Se Bin jako Królowa
Lee Gi Young jako Jo Sang Ki
Oh Min Hee jako matka Królowej
Yoon Ye Hee jako matka Lee Hoo
Ha Jae Young jako wujek Lee Hoo i Królowej
Cha Hyun Jung jako ochroniarz Lee Joon

Opis

Znów przenosimy się do współczesnej Koreii, w której rządy sprawuje monarchia, lecz tym razem historia zmienia swój bieg o 180 stopni i przedstawia nam losy biednego, aczkolwiek optymistycznego i pełnego życia Lee Hoo.

Królowa dobiega swych 30-tych urodzin i wciąż jest niezamężna. Jednak prawa rządzące owym królestwem są nieugięte, nakazują one by na tronie zasiadał męski potomek. Na skutek dziwnych zawirowań obecny władca niespodziewanie odchodzi z tego świata pozostawiając wielką lukę w sercach i w samej panującej dynastii. Rodzi się problem, lecz by nie dopuścić do przerwania wspaniałej sukcesji powstaje zamysł odnalezienia odpowiedniego potomka poza bramami pałacu. Szukając kandydata na księcia docierają do biednego rozwoziciela, który to pracuje w chińskiej restauracji. Lee Hoo, okazuje się mieć wspaniałe korzenie. Jego ojciec był niegdyś księciem, zaś matka zmarła dość dawno temu. Lecz oboje przed laty potajemnie opuścili pałac, ukrywając istotny fakt, mianowicie zbliżające się narodziny kolejnego członka królewskiego rodu. Po wielu latach dawne sekrety wychodzą na światło dzienne, a sam Lee Hoo przeżywa mały wstrząs. Wygląda na to iż będzie musiał pełnić rolę, do której nie został przygotowany i wejść w świat tak różny od jego dotychczasowego zycia. Na domiar złego czeka go męcząca edukacja, którą musi przyswoić w dość krótkim czasie...jak temu podołać ? I gdy już wydawałoby się, że to koniec niespodzianek dowiaduje się o swym rywalu, perfekcyjnym Lee Joon'ie. Od dawna rościł on sobie pretensje do tytułu i był przekonany iż bez najmniejszego problemu osiągnie upragniony cel. Wynika więc wewnętrzny konflik. Zaś na horyzonice pojawia się miłość, a wraz z nią uparta i równie zakręcona dziewczyna, która całkowicie zawróci w głowie Lee Hoo. By jeszcze namieszać w tej już jakże zawiłej sytuacji na scenie pojawia się pełna ambicji, zimna, inteligenta i szalenie piękna dziewczyna, która postawiła sobie za cel zostać żoną księcia. Rodzą się konflikty, zdrady, polityczne machinacje i podłe intrygi, a w gąszczu tych niegodziwości kiełkuje ziarenko miłości...czy przezycięży wszelkie trudy na swej dordze ??

Jak wiadomo Goong jest adaptacją manhwy, która występuje pod tym samym tytułem autorstwa Park So Hee.

Ciekawostką jest fakt, że Hwang In Roe, który to wyreżyserował pierwszą serię będzie odpowiedzialny i za tą produkcję :]

GoonG S --- OST (mini)

► Pokaż Spoiler

[Edit: Volli (23.05.2011)

Awatar użytkownika
HE MAN
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: HE MAN » 23 lis 2006

Czekamy, czekamy...

Jedynka była świetna :)
[i][size=59]Witam i pozdrawiam[/size][/i]
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 23 lis 2006

A ta muzyczka to jest z drugiego OST z Goonga, do Goonga 2 to pewnie zupelnie nowa nagraja, ciekawe czy bedzie w podobnym klimacie, bo ta byla bardzo udana.
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Żartujesz ?? Rany, to czemu jej nie słyszałam ?? Co to się ze mną porobiło ??

Ach, edit !!

A tak na marginesie nie wiem czy widzieliście już kawałki ujęć nowej serii, ale jakoś Yang Soon niezbyt mnie urzekła. Brak mi w niej uroku dawnej Chae :cry: I nadal upieram się, że Se7en przypomina Yula :]
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 23 lis 2006

Obrazek
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

TRAILER -- > No, no, no Se7en rozebrany ^^ Jego wyluzowanie bardzo mi się podoba, może nie będzie tak źle. Dziwi mnie natomiast muzyka, jest dość ostra i nie ma nic wspólnego z nastrojowym klimatem oryginalnego OST Palace, cóż to w końcu początki.
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 09 sty 2007

Hmm... własnie obejrzałam sbie trailerek... pwoem, że nawet ciekawie to wygladało ;D
Ta scenka gdzie Se7en siedzial na lozku i plakal to... takie słodkie bylo... i jakos tak az mi sie smutno przez chwile zrobilo ^^'
Tak czy inaczej faktycznie muzyka mnie zaskoczyla...
Eh... nie moge sie doczekac zeby to obejrzec ^-^
A właśnie... kiedy zapowiadana jest emisja tej serii ? bo mi jakos umkneło...
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 09 sty 2007

Na jutro, będzie można oglądać na żywo już o 13:55 ^^ *Zaciera łapcie* Trailer jest świetny, tylko muzyka mnie rozczarowuje...jest przedziwna...Dzisiaj jeszcze poprawię pierwszy post, dodam foty i org plakat. Jest fenomenalny, konwencją zbliżony do Palace...Se7en w wersji królewsko-luzackiej z piłką do koszykówki...Rewelacja ^^

Kwestia napisów, wyjdą błyskawicznie, ponieważ zabrała się za nie ekipa W2 ^^
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 10 sty 2007

Jestem już po pierwszym epku...i przyznam, że jestem zaskoczona pod wieloma względami.

Po pierwszy muzyka, w preview była dość ostra i kompletnie nie pasująca do konwencji projektu, ale tylko zaledwie mały element. Ścieżka dźwiękowa, jaka pojawia się w późniejszych fragmentach jest normalna, bardzo zbliżone dźwięki skrzypiec jakie słyszeliśmy w G1 ^^ Na samym końcu oczywiście piękna mocniejsza ballada w stylu Howl'a. Czyli po staremu :] Ufff, odetchnęłam.

Zbieżnością są obrączki, tutaj występują jako dwa oddzielne elementy, które połączone wzajemnie tworzą całość. Symbol wielkiego dziedzictwa.

Podobną kwestię stanowią też przerywniki w dramie. Poprzednio były foty z ciekawymi aranżacjami, teraz mamy styl rysunkowy ^^

Gra Se7en'a jest przekomiczna, to takie połączenie niewinności, zagubienia, pewności siebie, luzactwa i uroku. Jestem zaskoczona, gdyż w ogóle nie znać, iż to jego pierwsza rola. Jedyne uwagi można mieć przy bardziej poważnych ujęciach, ale specjalnie naprawdę nie można narzekać. Poza tym pierwsze co przszło mi na myśl jak ujrzałam, a właściwie usłyszałam Lee Hoo to głos. Se7en ma niesamowicie delikatną barwę głosu, wręcz zmysłową. To pewnie zabrzmiało dziwacznie ^^ Co do innych postaci, Yang Soon jest bardzo zbliżona charakterem do Chae ^^ Maxymalnie roztrzepana i zwariowana. Lee Joon zapewnie będzie wstrętnym draniem, najmniej chyba mogę wyrazić się o Shin Sae. Zaprezentowała jedynie ciekawy pokaz swych umiejętności hmmm "walecznych" i wypowiedziała raptem jedną kwestię.

Zaskoczyła mnie również niechęć wielu osób w stosunku do roli Pana S. Krytykowanie go w moim odbiorze pod względem gubienia textu jest nie na miejscu. Po pierwsze on się uczy, a po drugie nie widać rażących błędów, baaa, wręcz przeciwnie. Naprawdę świetnie sobie radzi ^^

Nie wiem czy chcielibyście spoilery, więc wolałam je pominąć. Ach, już się nie mogę doczekać jutra :>

Ja zaś czekam na wersję HQ, która powinna się pojawić za kilka godzin ^^
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 10 sty 2007

Oh... od rana czekam na jakieś wieści więc byłam w niebo wzieta jak zobaczylam Twoja relację ;)
Zerkałam na d-addic ale narazie niestety temat o Goong S jeszcze nie otwarty (tj jak ostatnio sprawdzialam to tak bylo a bylo to niedawno :P).
Tak czy inaczej jak też czekam na HQ... tylko nie wiem czy będą tak szybko poza clubboxem... ? Torrent też mi odpowiada wiec jak byście na coś trafiły to dajcie znać, OK ? Bo ja jakoś ostatnio nie mam szczęścia do szukania xP

Mo Twojej relacji Martuś to jeszcze bardziej mam ochote na obejrzenie tego... eh... jeszcze kwestia napisow... ale chyba sie skusze nawet bez :P
Mam takie pytanie... skoro suby do tej serii ma robic With S2 to zapowiedzieli moze do ktorych odcinkow beda tylko i wylacznie hardsuby ? (tj. nie wiem jak to z nimi dokladnie ale tak bylo w przypadku OTR.. wiec pewnie teraz tez tak bedzie, ze do kilku odcinkow beda tylko i wylacznie hardy?).
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Foooootosyy ^__^

Obrazek...Obrazek...Obrazek hahaha ^^
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 10 sty 2007

kochani czy sie nie myle czy Song Baek Kyoung jest z 1tym?? a na wikipedi znalazlam info ze w goong s bedzie gral jakiegos Bulbam O_O

wiecie cos na ten temat??
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

On gra przyjaciela Lee Hoo :wink:
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 10 sty 2007

OMG chyba zawalu dostane!!

BaekKyoung jest przekomiczny ^^ nie moge sie juz doczekac. Jest w 1epiku??
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Zabij mnie, nie wiem :( Oglądając na żywo miałam dzisiaj baaardzo słaby obraz (ciekawe czemu), a ponieważ nie interesuję się tym konkretnym zespołem tak nie udzielę Ci informacji na ten temat.

Podejrzewam, że tak, ale wolę nie wprowadzać Cię w błąd. W pierwszym epie pojawiło się trzech jego przyjaciół oraz cała plejada znajomych, którzy --- zabrzmi śmiesznie --- współzawodniczą ze sobą rozwożąc jedzenie. Kto pierwszy ten lepszy ^^

Wróć do „K-drama”