[2007] Goong S / Prince Hours

seriale z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 01 lut 2007

Izi pisze:zespol z epika 5. Trzy panie ktore tak ladnie graly i spiewaly ^^(...)

Dzięki, dzięki, dzięki :] *wysyła całusy*

Są prześliczne i niezwykle uzdolnione, wprost nie mogę się doczekać marca *liczy na spiracony albumik*

Tak się zastanawiam, ponieważ niezbyt często zagladam do topicu na soompi, wiesz może Izi czy ktoś wrzucał gdzieś ten utowrek ??

Dev pisze:Tak czy inaczej... choc jedna rzecz ktora wyszla pozytywnie z tego.... ^^'

A mogłam napisać w normalnym poście, jak tylko przeczytałam wczoraj o tej nowinie to zredukowałam pierwszy post... W każdym razie mam identyczne zdanie, może te zawirowania wyjdą na dobre. Już mamy pozytywne rezultaty ^__^

Pechowo, że trzeba znów się przestawiać i zasysać całą serię, a zazwyczaj omijałam te epy w sposób automatyczny :] Jak oni mogą nam tak mącić w głowach :confused:

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 01 lut 2007

Ponieważ nie mogłam dzisiaj zobaczyć Dal Ja, coś się porobiło z Tvants tak postanowiłam luknąć na GoonG S. I co ja mogę dodać, no rewelacja...Lee Hoo wreście zaczyna być skonfundowany i zazdrosny o Soon Ae :] Nie będę robić spoiler2a, bo nie wiem czy ktoś miałby chęć poczytać...ale podrzucam piękne fotki ^____^

Odcinek 8 - dzisiejszy
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek -->mrau, ślicznie wygląda ^^
Obrazek

Biedaczysko :( Ale wyszedł na niezłego bohatera ^________^ A tak na marginesie, weszłam na stronkę imbc.com...okazuje się, iż oferuje ona ciuszki, które bohaterowie noszą w poszczgólnych dramach. Niemniej zwiewne szaty z GoonG S są nieziemsko drogie, chociaż z drugiej strony nie wiem jaki jest kurs wona i czy istniałaby szansa nabycia fatałaszku dla kogoś spoza Korei :]
Awatar użytkownika
piretka
Oglądam regularnie xD

Postautor: piretka » 02 lut 2007

Hmm ja sie wlasnie mam zamiar zabrac za 8 ep. ale przyznam szczerze, ze jakos srednio mi sie chce. Jestem ta seria wyjatkowo rozczarowana, IMO nie dorasta ona do piet oryginalowi.

Spoiler! Aktorzy graja okropnie, zwlaszcza Heo Ee-jae i Seven. Ja wiem, ze to wlasciwie jest piosenkarz, ze to pierwszy raz itp... ale gra po prostu beznadziejnie >_< . Obsada z Goonga grala coraz lepiej z epa na ep a tu nic takiego nie widze. Starsi aktorzy mi sie podobaja, ale z mlodzierzy znosnie wypada IMO tylko Kang-doo. No a poza tym ta seria nie ma nic poza oprawa... uklady miedzy bohaterami sa jakies takie sztuczne, glowna bohaterka potrafi tylko robic durne i wiecznie te same miny i ewentualnie uzyc troche kolokwialnego koreanskiego, co ma chyba byc odebrane jako jej urok @_@. Ksiaze zas jest tak niemeski ze az przykro patrzec.

No ale to ciagle jeszcze pierwsza polowa, szansa jeszcze jest.
Tak wiec dzis czeka mnie, wg martulex niezly 8 ep.

edit:
A btw martulex, jesli chcesz szybko sprawdzic ile cos kosztuje w przeliczeniu wejdz w dowolnego google's i wpisz XXXKRW/PLN gdzie XXX to kwota w wonach.
내 사랑 김광석 ~^_^~

[img]http://i27.photobucket.com/albums/c194/piretka/banner.jpg[/img]
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 02 lut 2007

Ogólnie moje odczucia są podobne. Nie jest to co org. Goong i jestem lekko zawiedziona, ale cóż poradzić. Oprawa stoi na bardzo dobrym poziomie, podobnie jak muzyka :] Chociaż by być czepliwym w Palace były ładniejsze stroje...

Ósmy ep jest niezły, zwłaszcza początek i co za tym idzie kilka pierwszych scen. Środek może Cię znudzić, za to koniec jest intrygujący. Na dobrą sprawę zastanawiam się jak oni chcą przedstawić zakończenie, czyżby Lee Hoo i Soon Ae mieliby odejść z pałacu ?? Sama już nie jestem pewna...
Awatar użytkownika
piretka
Oglądam regularnie xD

Postautor: piretka » 02 lut 2007

No to ja tez offtop, ale zaraz zrobie tez ontop wiec chyba powinno byc ok ^_^;;

A wiec w google'u mozna dowolne waluty tak przeliczac po kursie z danego dnia, wystarczy znac kod waluty - czyli np dla jenow to JPY, euro EUR no i of kors USD. Jedyny minus to taki ze to jest kurs miedzybankowy z danego dnia wiec kupujac cos w sklepie moze sie okazac nieco drozej - bo banki albo maja wlasne kursy albo pobieraja prowizje po pierwsze, a po drugie kurs tez moze sie nieznacznie zmienic.
Z mojego doswiadczenia wynika ze przy kwotach ok 300 zl wychodzi jakies 10 zl roznicy miedzy googlem a realem, ale czasami nie ma az takich roznic.

A teraz ontop - czy zauwazyliscie ze mimo slicznej oprawy, ladnej muzyki i wogole... Goong S jest nieco niechlujnie krecony ?? Nie pamietam teraz wszystkich scen, ktore rzucily mi sie w oczy , ale w ktoryms z poczatkowych odcinkow gdy Kang-doo i Park Shin-hye rozmawiaja ze soba siedzac na lawce jej kokarda zmienia swa pozycje w zaleznosci od zblizenia, a w epie 7 gdy Heo Ee-jae rozmawia z dziewczyna grajaca jej palacowa przyjaciolke raz ma jeden warkocz, a za pare sekund juz dwa ^^;; Bylo jeszcze pare takich scen ale mi wylecialy z pamieci - moze ktos podpowie ?? :)
내 사랑 김광석 ~^_^~

[img]http://i27.photobucket.com/albums/c194/piretka/banner.jpg[/img]
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 02 lut 2007

A mnie się wydaje, że najlepiej to w ogóle tego do Goonga nie porównywać (może mi to przychodzi łatwo, bo generalnie jak dla mnie Goong był spoko, ale nie jest to moja ulubiona koreańska drama ^^)
Co do Goong S to ja się na razie nie wypowiadam, bo tylko 2 epki widziałam i na razie mi się podoba (jakoś tak przyjemnie mi się to ogląda).

piretka - ale ty masz oko, jak mnie nikt takich rzeczy nie powie to ja ich nigdy nie zauważam, no chyba, że coś już wybitnie rzuca się w oczy ^^
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 03 lut 2007

Zrobie dużego offtopa... to samo bylo z nodame cantabile... zawsze pokazywali że Chiaki-sama wraz z Nodame mieszkają w kamienicy..... i to są dwa sąsiednie pokoje na mhh jakimś 1 pietrze.. a tu w ktoryms z rzędu odcineku ...w biega Chiaki.. z pięknego zielonego podwóreczka........ hihihi

A co do goonga zczne ogladac po sesji.... przypuszczam ze pierwowzorem nie bedzie to mialo duzo wspolnego po za tytułowym Pałacem.... ale może tez bedzie lekkie miłe i przyjemne.... A zabiore się za tą serie po seji wieć to na plus tej dramie bo wtedy wszystko mi sie bedzie podobac z racji sesyjnego odmóżdżenia..... :P Tak wiec z optymizmem patrzę w przyszłość.....
P.S Czy też tak macie ze jak naoglądacie sie dużo filmów w jakości ok 700MB no 1 epek to juz nie bardzo chcecie wracać do gorszej jakosci??? Bo wcześniej sciagałam z silent regrets..... ale teraz juz nie moge zrobilam sie za wybredna......
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 25 lut 2007

Hmm... coś tu ucichło hehe.
Ja właśnie wczoraj oglądałam 8 odcinek... muszę powiedzieć, że tak od 5 zrobiło się dość ciekawie... nie wiem... mam wrażenie, iż wreszcie zaczyna się coś dziać xP
No i wychodzi na to, że coraz więcej tajemnic po trochu się odkrywa...
Tak czy inaczej ja się strasznie gubie w tych wszystkich powiązaniach rodzinnych... ja już kompletnie nie wiem kto tam kim jest... strasznie sympatyczna jest ta babka starsza ale kurcze na prawde nie mam już pojęcia kim ona jest... xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 25 lut 2007

jak narazie ogladam epy bez subow i jakos nie ciagnie mnie do ogladania epikow drugi raz z subami :(

Srednio podoba mi sie ta drama :(

Devi w bannerku wygladasz jak piosenkarcza lub aktorka. Swietny banner ^^
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 25 lut 2007

Gwiazdeczka pisze:Srednio podoba mi sie ta drama

Hmm... myślę, że to dużo zależy od nastawienia... po Goongu można by się spodziewać czegoś o wiele lepszego... ja jednak stwierdziłam, że nie ma co tych dwóch dram porównywać więc nie miałam jakiś wygórowanych oczekiwań... może dlatego nie zawiodłam się aż tak bardzo ^^' Zresztą z kolejnymi odcinkami jakoś bardziej mi się podoba...

Gwiazdeczka pisze:Devi w bannerku wygladasz jak piosenkarcza lub aktorka. Swietny banner ^^

Dziękuję ^^'' :oops:
Nie miało mnie na nim być... to jakoś tak... przypadkowo wyszło ^^''''
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 26 lut 2007

jak narazie ogladam epy bez subow i jakos nie ciagnie mnie do ogladania epikow drugi raz z subami

Wg mnie blad. No chyba, ze jestes sredniozaawansowana z koreanskiego ^^ Ja obejrzalem na razie 8 epsow z subami i postanowilem cierpliwie czekac na nastepne suby, choc sciagnetych epsow mam juz 13 :P Za to te pierwsze 8 obejrzalem juz po 2 razy ^^"

Heo Yi Jae jest po prostu sloda *^^* Co z tego, ze ciagle robi te same miny? Wlasnie o to chodzi, zeby ciagle slodka byla. XD
To tak samo jak Yamapi w kazdej dramie (moze poza IWGP) tak samo marszczy czolo i strzela te same miny (charakterystycznie rusza ustami), a wy moje panie piejecie z zachwytu nad nim :P
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 26 lut 2007

Moze i masz racje wypowiem sie dokladbnie na temat dramki jak zalicze ja z subami ^^
Koreanski rozumiem na tyle ze wiem o co biega i o czym mowia. Narazie wystarczy mi to co ogladam na YT

Zaimponowala mi gra Sevena z odcinka na odcinek coraz lepiej mu idzie ^^ Jestem z niego dumna ^^

Podobnie bylo z EunHye ne? ^^
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 05 mar 2007

Uuuu... widze, ze chyba tylko mnie tak wciagnela ta drama. :P Wlasnie obejrzalem 9 i 10 eps, bo wreszcie dorwalem kolejne suby. WITH S2 jak zawsze wykonalo w tej materii kawal dobrej roboty.

Taki troche spoiler XD
Spoiler! Wracajac do Goong S, z odcinka na odcinek coraz bardziej mi sie podoba. 9 eps odebralem jako niesamowicie dynamiczny - duzo sie wytarzylo, nawet nie zauwalem, kiedy mi caly mignal. Kang Hoo pokazal wreszcie, jak mu zalezy na Yang Soon-Yi, z tym ze oczywiscie nie jej, hehe.

Z reszta nie bede tu robil streszczenia, tylko dodam moze, ze 10 eps strasznie sie emocjonalnie rozni od 9tki. Takie emocjonalne spowolnienie, ale glebia jest odczuwalna. Podobala mi sie postawa Joona wobec ojca (wreszcie pokazal, ze jest facetem i sie mu postawil) jak i ogolnie wobec wszystkich wydarzen w tym epsie.

Kang Hoo jest tak stworzona postacia, ze nie da sie z nim nie sympatyzowac, ale Joon zyskuje u mnie coraz wiecej. Wywazony, swiadom swoich emocji, ale niezbyt skory do ich uzewnetrzniania. Niby taki kuroi charakter, ale nie do konca, bo metod ojca nie uznaje. Do tego ma gust do ubran. Co prawda, Hoo sie teraz poprawil, ale na poczatku to kontrast byl miedzy nimi razacy! Ta rozowa marynarka Kang Hoo - masakra!!

Wracajac do imienia Yang Soon-Yi:
- w 5 epsie kolo 14 minuty Soon-Yi i Kang Hoo sprzeczaja sie co do wymowy jej imienia, jak wspominalem wczesniej.
- w 9 epsie jej imie i nazwisko jest widoczne na wykazie palacowym, wiec watpliwosci sie raczej rozwiewaja :)

Ych, nie moge sie doczekac kolejnych subow, bo juz 16 epsow zassalem z CB ^^'
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 06 mar 2007

Ja dzisiaj obejrzałam 9 epek (niestety 10 jeszcze mi się nie ściągną... pewnie 11 mi się ściągnie a 10 jeszcze nie będzie w połowie... eh... takie życie z torrentami xP).
Faktycznie zgadzam się z Tobą, sporo się działo w 9 odcinku... (uwaga, nie gwarantuje, że mi się od tej chwili spojler nie wymsknie xP).
Oczywiście to nie byłaby drama jakby jej to wprost pokazał haha... ale właściwie chciał to niejako zrobić już w odcinku 8... pod sam koniec... niestety... jak wiadomo trafił na najmniej odpowiedni moment >.<.
Ogólnie zapowida się, że wreszcie Kang Hoo zacznie walczyć o tron... w końcu teraz ma bardzo dobry powód (chodzi mi o tą sprawę z jego matką).
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 06 mar 2007

Masz racje, ze to nie bylaby drama, ale najlepsze jest to, ze i w zyciu tak bywa. Oczywiscie w dramie to ich wzajemne czajenie sie, jest nieco przejaskrawione w porownaniu z zyciem, ale mi sie i tak podoba. XD

Ogolnie trafnie zgadujesz (teraz ja jawnie przyspoiluje troszke), ale prawdziwa walka, to bedzie dopiero od 11 epsa, ktorego z reszta jeszcze nie widzialem, ale cierpliwie poczekam na suby. Pewnie 9 i 10 obejrze podwojnie, tak jak poprzednie ^^*

Wróć do „K-drama”