[2007] Time Between Dog and Wolf

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [2007] Time Between Dog and Wolf

Postautor: Maru » 29 wrz 2011

Ahhh .....co ja mam z toba teraz zrobić dramo? :rolly:

Generalnie - dobra pozycja - taka mocno dobra, ale niestety nie rewelacyjna, ale o tym później (:

Co na plus - zdecydowanie klimat - są pościgi, drugi, tajniaczenie, a to wszystko genialnie doprawione zaułkami Bangkoku, gdzie aż się czuje czarny rynek i szemrane interesy - super! :D

Sam plot ok - jakiś duzych uszczerbków na logice sie nie dopatrzyłam. Ale jako, że lubie produkcje spod znaku płaszcza i spluwy to tez niczym mnie w zasadzie nie zskoczył....

Ale za to nieźle rozdrażnił wątkiem utraty pamięci.....oj nieeeee, nie ze mną takie numery :rolly: nie wiem, dla mnie to sie wydawało troche kiczowate, no i na bank przegieli z tym, że nikt go nie rozpoznał ..Jak to? no żeby własny brat ledwo stwierdził, że koleś jest podobny? Ok, niby nie żył, ale kurcze, to jest tajna organizacja, nikt sie nie domyslił, że funkcojonuje cos takiego jak agent pod przykrywką?....Nie no ja tego nie kupiłam _^_

Muzyka była dobra, i to chyba tyle... :wink:

Postacie - YEH - strasznie mi sie podobało ukazanie postaci Mao - szef mafii z iście mafijną moralnością, cos na wzór Ojca Chrzestnego (: Niby ten zły - ale nie głupio i brutalnie zły. On ma zasady, ma swoje słabe punkty.... i w zasadzie jest też bardzo samotnym i nieszczęśliwym człowiekiem, który nie zna innej drogi postepowania, bo tak go wychowała ulica. Widać było to jego zaufanie w stosunku do Kaya, przywiązanie, to że nie zostawiał go samemu sobie. I wzruszający koniec -on do końca był oddany byłemu przyjacielowi, chociaż ten był z jego punktu widzenia zdracją i agentem...i próba odpokutowania za winy... zreszta sam był postacia tragiczną - nieświadomie zabił swojego przyjaciela, potem jego żonę , a o mało co i syna...

Chyba Junkiemu też się coś należy - no to ok -wszystko byłoby genialnie, gdyby Junki tak nie dramatyzował _^_ chociaż no dobra, konflikt tragiczny był, więc musiał sobie troche powyć :rolly: O ile sam motyw utraty pamięci mi sie nie podobał, o tyle to co nastapiło potem ..hmm...chyba troche niweluje niesmak... Bo na początku nieźle się zdziwiłam - Soo Hyun po przemianie był całkowitym przeciwieństwem siebie sprzed wypadku - no dobra, stracić pamięć można, ale cos takiego jak temperament czy osobowość to w dużej mierze element stały i wrodzony... I niesamowicie nabierało to sensu później - scena kiedy szef NISu sie pyta, od kiedy to nabawił się nawyku żucia gumy...jakby zaczynało być widać to, co na końcu zauważył i Mao - że to był prawdziwy on ....że te instynkty gdzieś w nim drzemały, i nawet jak juz odzyskał pamięć to dalej starały sie dojść do głosu ...i tutaj przegenialne nawiązanie do tytułu i obrazu - coś co świetnie podsumowuje tą postać... o ile wczesniej myslałam, że będzie się do odnosiło bardziej do jego akcji pod przykrywką, tak potem widac, że odnosiło sie to do całej jego osoby. Jakby nie było w pewnym momencie mordując po kolei mafiozów, odtracając ukochane osoby postepował dokładnie tak jak ten, którego tak nienawidził.

Reszta postaci też dobra - brat, szef-gnida liczyłam na to, ze bardziej mu osmoliło gębę, naprawdę należało się gnojowi za to, że dla włąsnych inetersów narażał życie niewinny ludzi...świetny kontrast z Mao, który za wszelką cenę, nawet sam ryzykując(!) starał sie odzwyskać oddanego człowieka, Pan Podsłuch, panna ...hmmm ....nie była wyjatkowo drażniąca, więc jej wybaczę :wink: i cała reszta porozsadzana na różnych szczeblach działalności mafijnej..

Podsumowując oglądało się naprawdę dobrze i poza paroma rysami to przyzwoita drama. Chociaż wolałabym, jakby skupili się bardziej na akcji, zwłaszcza w Tajlandii i przekrętami, bo no niestety - wątek utarty pamięci i związane z nim przedramatyzowanie sytuacji trochę mnie drażniły. Ale ogółem - OK (:

Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian

Wróć do „K-drama”